Má syna o kterém nevěděl. Co s tím?

smam
11. dub 2010

Ahoj holky, raději jsem se registrovala pod jiným jménem, nerada bych, aby nás někdo poznal. Dnes jsme totiž zjistili šílenou věc. Zazvonil u nás policajt, že hledá manželova syna. Zarazilo mě to, protože syny dva máme, ovšem jednomu jsou tři roky a druhému dva měsíce...
Policajt mi ukázal fotku 19 letého kluka, který byl svědkěm nějakého podvodu no a potřebují s ním mluvit. Protože jeho máma je nezvěstná a kluk se toulá, kde se dá, vypravili se po příbuzných. Jako prvního navštívili otce - mého manžela. Ten si po dlouhém vzpomínání vzpomněl na to, že někdy v 19 letech s onou ženou něco měl, ale nikdy jí prý nic nepodepsal a ani nevěděl, že nějaké dítě má. Ta ženská po něm nechtěla ani peníze. Chudák se klepal jak ratlík. Policajt nám doporučil, ať zrušíme na magistrátě otcovství. Ale teď jsem koukalv a na nějaké právní stránky a tam bylo, že popřít otcovství se dá jen do 6 měsíců od porodu, pak jen v zájmu dítěte. Navíc tam bylo, že aby se určil otec, musí oba s tímto souhlasit na matrice nebo u soudu a to u něj neproběhlo, takže nechápu, jak může být někde takto uveden, aniž by o tom věděl.
Vůbec netušíme jak postupovat. To, že může kdokoli napsat dítě na kohokoliv, mě zaráží. Pro nás to může mít nedozírné následky. Co když se kluk třeba zadluží a vymyhači půjdou za námi. Nebo co když manžel zemře a on bude mít nárok na část dědictví? Našlo by se toho ještě dost.
Tím, že je máma nezvěstná a kluk taky, tak asi nepadají v úvahu DNA testy. Co s tím? Myslíte, že se to dá zrušit jen tak, když nikde nic nepodepsal, nic od soudu nedostal a o klukovi 19 let nevěděl ani na něj neplatil?

k.ate
15. dub 2010

Holky, tak mě napadlo, ale na žádost o rodnej list se přece musí podepsat oba dva? V porodnici jsem podepisovala ten papír já a pro rodnej list malýho musel manža, protože tam, když přišla matrikářka, nebyl a musel to podepsat i on a to jsme manželé 😕 Třeba to je už nesezdanejch lidí jinak a ty papíry ohledně rodnýho listu se podepisujou už před porodem, ale to mi přijde divný, ta matrikářka to tam chodila sepisovat se všema... 😕 Takže dneska se podle mě jedná minimálně o dva podpisy ne jen o jeden?

buffinko
15. dub 2010

k.ate - u nas takisto 2 podpisy su potrebne, pri mojom porode bol postup ako u Teba, kedze som vydata.

u nezosobasenych sa da suhlas s otcovstvom urobit pred alebo po porode. pred porodom zajdu obaja buduci rodicia na matriku, kde pred matrikarkou spisu ceste prehlasenie o otcovstve a ten potom prilozia k dokumentom v porodnici.
co tu holky pisali, ze boli zaniest cestne prehlasenie bez partnera sa mi zda podivne (ak je to pravda, matrikarky su strasne odvazne). toto poskytuje obrovsky priestor na mozne podvody a spekulacie, u nas matrike urcite nie,,,,

beruska2x
15. dub 2010

tak asi to delaji vsude jinak, protoze nam tiskopisy dali v porodnici sestricky, ja jsem to vyplnila a podepsala, manza to podepsal a dosel s tim na matriku do mesta uplne sam, oba jsme tam pritomni byt nemuseli a podpisy overene nebyly...
a uz prisel s rodnym listem domu...

beruska2x
15. dub 2010

daly 😉

buffinko
15. dub 2010

beruska - ale vy ste zosobaseni... v manzelstve staci, ked dojde na matriku 1 zakonny zastupca dietata s vyplnenymi tlacivami.
inak u nas posielaju dokumenty na matriku z porodnice, nam zobrali dokonca obcianske preukazy a manzel to vyzdvihol asi o 3dni. co som bola osobne prekvapena. ako zena dobre, ja som v porodnici, ale co keby manzel potreboval obciansky?
no vsade maju svoj postup...

beruska2x
15. dub 2010

kdyz nejsou je to to same, jen vyplni jeste jeden papir - dohodu o jmene ditete, po kom bude mit prijmeni jinak to same... byla takova mamina se mnou na pokoji 😉

beruska2x
15. dub 2010

a jako sebrat obcanku ti nema nikdo pravo a ukazat pouze policii to bych jim ji ani nahodou nedala, co kdyby jste potrebovali pristup k bank,. uctu nebo neco... to je snad i nezakonne 😒

kveta
15. dub 2010

Baby, a to myslíte vážne, že Vám priateľ medzi štyrmi očami podpísal otcovstvo a stačilo to už len zaniesť kýmkoľvek na matriku?? Však v takom prípade naozaj nie je problém na ten papier podpísať ktoréhokoľvek miliardára... To je blbosť... Však žien, čo by tam chcelo napísať napr. Gotta, sú mraky a nerobia to... takže sa mi nechce veriť, že by to takto jednoducho išlo.

beruska2x
15. dub 2010

kveta moje sestrenka zije ve Spanelsku a na matrice centralni v Brne to vyrizovala postou... 😉 musis to mit uredne prelozene to ano ale podpisy taky nikdo neoveruje 😉 a ani jeden z nic tam osobne nikdy nebyl

dzio2
15. dub 2010

bez suhlasu otca sa priznat otcovstvo a zapis mena neda, takze ja by som prve patrala potom, ako je mozne ze TM je oficialne uznany za otca 😕 😕 😕

beruska2x
15. dub 2010

ale to uz smam vi jak to bylo 😉

buffinko
15. dub 2010

dzio, manzel smam podpisal suhlas s otcovstvom - vraj na nejaky papier, co mu priniesli na vojnu...

berushka nie je prva, co hovori, ze u nich (CR) staci priniest papier 😲 ale to je neskutocne. ved to si tam mozem napisat koho chcem a ked uplynie lehota na poretie otcovstva zo strany otca, budem ziadat alimenty a dedictvo 😒 skutocne zaujimave.

dzio2
15. dub 2010

priznanie otcovstva sa podpisuje na sude priamo pred sudcom , lebo ten sudca sa musi opytat otca ci s tym suhlasi, ak by odmietol , priznanie otcovstva by sa konalo sudnym nariadenim testom DNA ja som si tym presla pri prvej dcere takze viem ocom rozpravam

kveta
15. dub 2010

Prestávam sa diviť tomu, že sa u Vás dejú také podvody s deťmi a rodičovstvom... Však takto sa dá legalizovať unesené dieťa, stvoriť druhú identitu pri nelegálnej adopcii...

aleachim
15. dub 2010

buff, ale neví, jestli to bylo ono, myslel si, že jsou to nějaké papíry do práce. Odmyslím, že to podle mého takto nejde. No, smam omlouvám se, ale jestli tvůj manžel není lhář, tak je blbec. A jestli ty teď nadáváš na zákony, tak by sis měla uvědomit, že každý je zodpovědný za své činy a musí nést následky. Jestli to podepsal a nepřečetl si to, nemůže teď nadávat, že o klukovi 19let nevěděl, kdyby si to totiž přečetl, tak by o dítěti věděl.

Znám případ, kdy takový podobný mamlas podepsal binco směnku a ten, co mu jí dal podepsat tam vyplnik pěknou sumičku. A nejde s tím udělat vůbec nic, prostě to zaplatit musí. Dokud si lide nezvyknout číst si pod co se podepisují, nemůžou se divit, že pak po nich bude jednou někdo chtít taky, aby podle toho plnili. Prostě za blbost se platí a ne, že jsou zákony na h..... 😉

kveta
15. dub 2010

Aleachim, na Slovensku sa zase komusi podarilo do zmluvy o malej pôžičke prepašovať klauzulu, že získava nehnuteľnosť podpísaného... Ani súd nepomohol...

beruska2x
15. dub 2010

dzio tak to se tady opravdu nemusi, to uz musi byt spor 😉

no, podvod to je, ale dokaz to 😅

dzio2
15. dub 2010

no tak to je blbe 😕 nemam slov

kveta
15. dub 2010

U nás sa to tiež nemusí výhradne súdne, stačí aj prehlásenie oboch na matrike, ale ak muž popiera otcovstvo, alebo ak žena počala dieťa s iným mužom ešte počas manželstva, tak to môže ísť len súdnou cestou.

aleachim
15. dub 2010

berusko, není, podepsal to? Podepsal! Má si lépe číst, co podepisuje.

jinak otcovstí podle rudhé doměnky v ČR. Opisuji komentář k zákoně o rodině, jaká je praxe na matrikách netuším, jsem vdaná, takže je to jiný případ.

Skutkovým základem druhé doměnky otcovství tvoří souhlasná prohlášení matky a otce o tom, že konkrétní dítě je jejich společným dítětem. Jde o prohlášení, které musí každý z rodičů učinit OSOBNĚ A USTNĚ do protokolu. Prohlášení nemusí být učiněna současně, mohou následovat i po sobě. Tyto souhlasné projevy o otcovství je možné učinit před matričním úřadem nebo před soudem.

To, co tu tedy popisujete jako běžný postup matrik v ČR je v rozporu se zákonem. Důsledky ani nebudu rozepisovat.

dzio2
15. dub 2010

a este, kazde dieta ma pravo na rodica nech sa pozbiera tvoj M a nech sa ktomu postavy tak ako treba

evena
15. dub 2010

nejsem vdaná, máme dítě ... před narozením dítěte sme OBA šli na matriku a přítel potvrdil otcovství svým podpisem ... pochybuju že to jde jinak 🙂
dost mě zaráží fakt, proč chtěla matka toho kluka nějaký podpis aby byl v RL když nechtěla ani alimenty, třeba se od něj chtěla nakonec odpoutat, nemít ona s ním nic společného, zaráží mě že je tu prezentována jako ku*va ale nechápu proč? co udělala zlého, jen si nechala jako svodobná matka dítě, to je u mě hrdinství vychovávat dítě sama 😉 a kor na to dobu že jo, všichni víme jak byli svob. ženy nebo rozvedené brány 😒

kveta
15. dub 2010

Evena, a vtipné je to, že tu o nej ako o šlapke písala aj minimáne jedna osoba, ktorá tiež mala dieťa za slobodna... 😉

aleachim
15. dub 2010

ještě k tomu, že zákony nemyslí na podvedené rodiče, ale jen na děti. Bylo to tu řečeno smam k tomu, že teď už s otcovstvím nic nenadělá. No, ale on o tom věděl, kdyby si přečetl, co podepsal, tak o dítěti ví a mohl by otcovství popřít. Jak to bylo ve skutečnosti si hold musí v hlavě srovnat sám.

květa, evena, souhlas, pravdou je, že to, že je nezvěstná (nevím, zda ji někdo jako nezvěstnou nahlásil, nebo prostě není jen známo, kde žije) ještě neznamená, že musí být k-rva. Když na to kouknu na základě faktů, které máme, tak se jednou vyspala s klukem, který se s ní taky vyspal jen jednou a víc o ní nechtěl slyšet, takže jestli je kurva, tak on nezodpovědné prase, které myslí rozkrokem. Že si nechala dítě a vychovávala ho sama a po otci nic nechtěla, též nesvědčí o tom, že by bylo kurva, ale spíš hrdá holka, která to chtěla zvládnout sama. To, že se děti dají na špatnou dráhu nemusí znamenat ještě vůbec nic, spousta dětí, které začnou fetovat, mají starostlivé rodiče.

paegaska
15. dub 2010

Holky, už jsem to tu psala a stojím si za tím.
Tak jak situaci s dítětem, o kterém nevěděl popisuje manžel smam se to stát nemohlo.
Podepsat papíry o otcovství na vojně a navíc nevědět o co jde je lež na 2x !!!!!!
Že mu to smam věří, je její boj, ale nechápu jak tomu může věřit kdokoliv na této diskusi 😀 😀 😀
Takže chlap podepsal otcovství mimo matriku a soud, omylem a ještě měl to štěstí, že 19 let neplatitl a nikdo se neozval 😀 😀 😀
Ne za Marie Terezie nebo za komoušů, ale před 19 lety, kolem roku 1991 😎

Promiňte, ale já bych doteď nevěřila, že najdu tolik přispěvatelek, které tomu věří.

V prvním příspěvku je, že se klepal jak ratlík a po dlouhém vzpomínání se upamatoval, že s tou ženou něco měl.
Jestli smam není někdo kdo se teď moc dobře baví na téhle diskusi 🙂
užij si to

buffinko
15. dub 2010

nuz musim povedat, ze paegaska mozno nie je daleko od pravdy, ze si niekto robi prdel...

ale napadla ma aj moznost, ze smam nechcela napisat, ze viete, mam muza, co sa vykaslal na dieta, lebo bol mlady atd atd. a chcela vediet, ci je mozne ho vydedit. to by asi nenasla u nikoho pochopenie. a tak napisala, ze nevedel. vysvetlovalo by to, ze tak velmi stoji po jeho boku a tvari sa, ze akoze veri bachorkam...aspon ja mam pocit, ze takto by sa nespravala zena, ktora prave zistila, ze jej muz jej klamal a to pekne dlhu dobu. a od zaciatku ani na okamih nezapochybovala....

jabber
15. dub 2010

No já totiž čekám, že z manžela smam ještě vyleze, že na něj 18 let normálně platil 😝 😀

Jinak já teda nevím, kdo tu matku kluka nazval ku*vou, to jsem nějak nepostřehla, ale jestli to nebylo myšlené spíš v souvislosti s tím, co z kluka je atd, že se o něj zřejmě moc nestarala a jak to teď vůbec vypadá - že nikdo ani neví kde je, vlastně oba. Každopádně vina za to, jak kluk dopadl (nebo zatím aspoň teda dopadá) padá i na hlavu otce, který o něm věděl.

To, že mi manžel zatajil, že už má dítě, by mě rozlítilo asi na nejvyšší možnou míru. Nevěřila bych mu už ani nos mezi očima a docela bych se bála, co ještě kde vyplave 🙄

buffinko
15. dub 2010

jabber, o tom nepochybuj, ze platil 😀 si myslis, ze zena, ktora na tom nie je financne najlepsie, si necha dobrovolne ujst cast prijmu? otec v RL, vyzivovacia povinnost ista...
osobne som po vsetkych prispevkoch, ktore smam pridala, uz presvedcena, ze o dietati vedela.

moravanka
15. dub 2010

taky bych se bala a uz bych mu neverila.
s tou zenskou treba normalne chodil a zil, kdovi jak to meli.
a nove zene nerekl, ze ma z drivejsiho vztahu dite.

jabber
15. dub 2010

buffi 😀 no o tom jsem přemýšlela od začátku - že by jí určitě byla každá koruna dobrá, kor když zřejmě vedla takovej dost podivnej život, resp. takový to na mě aspoň dělá dojem 😅
Ale na tom, že o tom dítěti věděla mi neštymuje to, proč by to vydědění neřešili dřív, ale až když mu je 19? No nevím, je to fakt celý dost záhadný 😅