Má syna o kterém nevěděl. Co s tím?

smam
11. dub 2010

Ahoj holky, raději jsem se registrovala pod jiným jménem, nerada bych, aby nás někdo poznal. Dnes jsme totiž zjistili šílenou věc. Zazvonil u nás policajt, že hledá manželova syna. Zarazilo mě to, protože syny dva máme, ovšem jednomu jsou tři roky a druhému dva měsíce...
Policajt mi ukázal fotku 19 letého kluka, který byl svědkěm nějakého podvodu no a potřebují s ním mluvit. Protože jeho máma je nezvěstná a kluk se toulá, kde se dá, vypravili se po příbuzných. Jako prvního navštívili otce - mého manžela. Ten si po dlouhém vzpomínání vzpomněl na to, že někdy v 19 letech s onou ženou něco měl, ale nikdy jí prý nic nepodepsal a ani nevěděl, že nějaké dítě má. Ta ženská po něm nechtěla ani peníze. Chudák se klepal jak ratlík. Policajt nám doporučil, ať zrušíme na magistrátě otcovství. Ale teď jsem koukalv a na nějaké právní stránky a tam bylo, že popřít otcovství se dá jen do 6 měsíců od porodu, pak jen v zájmu dítěte. Navíc tam bylo, že aby se určil otec, musí oba s tímto souhlasit na matrice nebo u soudu a to u něj neproběhlo, takže nechápu, jak může být někde takto uveden, aniž by o tom věděl.
Vůbec netušíme jak postupovat. To, že může kdokoli napsat dítě na kohokoliv, mě zaráží. Pro nás to může mít nedozírné následky. Co když se kluk třeba zadluží a vymyhači půjdou za námi. Nebo co když manžel zemře a on bude mít nárok na část dědictví? Našlo by se toho ještě dost.
Tím, že je máma nezvěstná a kluk taky, tak asi nepadají v úvahu DNA testy. Co s tím? Myslíte, že se to dá zrušit jen tak, když nikde nic nepodepsal, nic od soudu nedostal a o klukovi 19 let nevěděl ani na něj neplatil?

evena
13. dub 2010

Chápu že tě trápí dědictví, taky by se mi to nelíbilo a snažila bych se hodně brzo zjistit jak z toho ven ... Ale kluka jste oba dva odepsali aniž by o něm něco bližšího věděli, asi dost předčasně nemyslíš??

smam
autor
13. dub 2010

Jé vy jste se tady rozepsaly 🙂 .
Manželovi věřím, prošli jsme si dvěma krizema i jednou jeho nevěrou a je to typ člověka, který prostě neumí lhát a ani takové tajemství dlouho udržet. I na tu nevěru jsem mu přišla hned druhý den... To jsme ještě neměli děti.
Co se týče jeho rodičů, zatlačila jsem na něj, aby jim to také řekl, kdyby náhodou někdy zase policajti hledali u nich. Souhlasil bez problémů, takže to opravdu nevypadá, že by to zatajoval před celou rodinou.
Je něco špatného na tom, věřit manželovi? Vytvořila jsem si hypotézy, které pravdivé být nemusí, můžou i působit naivně, ale stát se to tak prostě mohlo. Tenkrát to bylo těsně po revoluci, všude na úřadech byl bordel, přepisovaly se zákony... Manžel není typ, co by od problémů utíkal a nechtěl se starat o své dítě. Když jsme se seznámili, měla jsem holou prdel, byla jsem na pracáku, brala jsem 1500 Kč měsíčně bez nároku na jakékoliv další dávky, rodiče mě vykopli z baráku a manžel se o mě staral. Těch 1500,- pokrylo tak akorát jídlo na 3 týdny, veškerý nájem v jeho bytě, poplatky, oblečení i pro mě, kupoval on, než jsem si našla práci a mohla se na domácnosti podílet víc. Takže pokud by měl dítě, pochybuju, že by se na něj takhle vykašlal. Nehledě na to, že svojí sestře pomáhal s výchovou její dcery, kterou měla v 18 letech s idiotem.. To jsou všechno důvody, proč mu prostě věřím..
Matku toho kluka pořádně neznal, jen zběžně z práce a jen jednou se s ní vyspal, už tehdy to mohla být ztracená existence, kdoví..
Ono nejde o to, že ten kluk nechce něco teď, ale až by se manželovi něco stalo, dědicové se obesílají a v tu chvíli by mohl něco chtít.
Jsem docela i ráda, že se k tomu stavíme oba stejně, že o kluka nemáme zájem. A že by tak mohly dopadnout naše děti? To si nemyslím. Ty vidí od porodnice, sám chtěl být u porodu, vychovává je, bere si je kdykoliv má volno.. To je prostě jiná situace.
Kluk třeba není feťák, ale jen víkendový uživatel. Ale opravdu se mi nechce řešit. Feťáků znám taky mraky a vím, že se do léčby nutit nenechají, musí sami chtít a pak se kolikrát stejně k tomu vrátí, takže jakékoliv hledání jim detoxu apod., beru jako mrhání časem. Když chtějí, sami si ho najdou.. Tohle měla zařídit jeho máma, když už se vrhla na výchovu sama..
Závoslosti jsou do určité míry dědičné, resp. náchylnost k závislosti je vyšší u dětí závislých rodičů (můj táta kouřil, já taky, ale bráchy nikdy nekouřil... Manželovo táta kouřil 60 denně, ale jeho děti nikdy...). Závislost ale propuknout nemusí, záleží na okolnostech. Je to stejné jako my máme v rodině schizofrenii, pokud budu dlouhodobě ve stresu plus se stane nějaká i nepatrná příhoda, která mě rozhodí, může u mě nemoc propuknout taky. Taky máme v rodině rkovinu a nemoci srdce, když nebudu dbát na životosprávu, může se to u mě i u dětí rozjet.. To jsou prostě rovnice genetiky. Kluk mohl podědit z obou stran něco, stejně jako moje děti můžou podědit klidnou povahu po manželovo rodičích a zrovna tak sklon k závislostem po mém strejdovi - alkoholikovi... To ale vůbec řešit nechci. Hlavní, co mě zajímá opravdu je, jak kluka vyškrtnout z našeho života. Je to hnusné, ale ve 20 letech nehodláme ani jeden vodit někoho za ručičku a říkat mu, co a špatné a co ne. Příležitost na výchovu už jsme propásli a tohle mi přijde jako jediné správné. Kluk evidentně taky nepátrá po svém tátovi, myslím, že jich v životě poznal dost, takže nás tíží jen ta birokratická část a to naše hloupé zákony, které na případy, kdy se dítě zjeví po 20 letech, vůbec neznají a automaticky přisuzují všechna práva dítěti, ovšem podvedený rodič, nemá práva žádná...

smam
autor
13. dub 2010

evena: první ho odepsala jeho máma, která mu ani nedala šanci poznat otce. My se jen přidáváme k řetězové reakci...život je takový. Nejlíp se člověk může spolehnout jen sám na sebe, bohužel. A kluk už je dost velký, aby to chápal. Možná proto ani nehledá tátu...

andreafa
13. dub 2010

ja naozaj nezvyknem prispievat, ale tato tema mi vhana slzy do oci a nuti ma zamysliet sa nad dnesnou otrasnou, egoistickou dobou... ja nechapem, ze nejaka zena - matka dokaze bezbreho odsudit chlapca, ktory za nic nemoze, ani za svoju matku, ani za otca, ktory o nom podla mna vedel, ale teraz sa hra na trasuceho sa ratlika.. pre Boha, to je co za dobu??? Co keby sa toto stalo Vasmu dietatu???? odsudit vie kazdy, ale aby niekto podal pomocnu ruku, to nie... hanba, hanba a este raz hanba!! aj ja som slobodna mamicka, uz skoro 3 roky som sama s malou a nikto nevie, co kazdy den prezivam, ake je to tazke... tak vy nesudte jeho matku, lebo neviete ako to bolo. fakt smutna tema.. a pre vela ludi aj na zamyslenie.
kveta s tebou 100 % suhlas. mam pocit, ze toto forum je uz jeden velky grc o egoizme a super matkach..
Sorry, ale tomu chlapcovi zelam vsetko len to najlepsie, a aby sa na neho usmialo konecne stastie, ked sa na neho vysrali obaja rodicia ☹ ☹

margitule
13. dub 2010

Smam, naprosto s tebou souhlasím. Myslím, že jste zvolili jediné rozumné řešení.

kveta
13. dub 2010

Smam, pevne verím, že si zásadová žena. Takže až zistíš, že Tvoje devätnásťročné dieťa fetuje, vykašleš sa na neho a nebudeš ho vodiť za ručičku... veď život je taký... človek sa musí spoľahnúť len sám na seba a Tvoje dieťa už bude dosť veľké na to, aby to chápalo...

Odsudzuješ tu jeho slobodnú mamu... Nuž mne sa vidí, že bola rozhodne odvážnejšia... nešla na potrat, vychovávala dieťa sama bez peňazí od biootca, bila sa so životom a jej nezvestnosť neveští nič dobrého o jej súčasnom osude... Ty nie si ochotná ani len trocha pomôcť, "lebo si idete stavať baráčik" a "človek sa musí spoľahnúť len sám na seba"...

Dúfam, že si príkladom svojim deťom... a až u Teba nejaká tá choroba prepukne, zachovajú sa rovnako zásadovo ako dnes Ty.

brumdinka
13. dub 2010

teda někdy se fakt nestačim divit co se tu z jednoho tématu stane - přestante tu už laskavě šířit desinformace - všechno co tu píšete jsou jenom dohady !!!

kvetus - nic proti, ale běž si ty svoje osvětový řečičky o narkomanech psát někam jinam 😒 a rozhodně to neni dědičný může k tomu mít maximálně sklony a vliv prostředí, ale to jestli si fakt šlehne nebo ne je čistě jeho rozhodnutí (na začátku určitě) pak už mozek ovládá droga !

smam - nenech si namluvit, že je to něco špatnýho co děláš, neni ! naopak myslim, že k tomu přistupuješ velice rozumně a přeju at´ se to dobře vyřeší 😉

momin
13. dub 2010

naprosty souhlas s brumdinkou...
Ale myslim ze smam se tady tema "zachrankynema sveta" nenecha nic namluvit.... 🙂
Drzim palce!!

maminuska
13. dub 2010

pekne, pekne - " jediné čo ma zaujíma je ako ho vyškrtnúť z nášho života " .Nemyslím že sa tu niekto hrá na záchranu sveta. len su to rôzne pohľady.
Ja osobne si myslím že použi´t atkéto slová je nanajvýš nedôstojné jednej matky, a to som veľmi tolerantný človek. Toto je vyjadrenie niekoho kto si chráni svoje hniezdo a neche tam pustiť nejakú kukučku, hoc aj kríženca.
"to naše hloupé zákony, které na případy, kdy se dítě zjeví po 20 letech, vůbec neznají a automaticky přisuzují všechna práva dítěti, ovšem podvedený rodič, nemá práva žádná.." prečo by sa nemali prisúdiť práva dieťatu, veď ono sa na svet nepýtalo a ani nič neporušilo . Podvedený rodič ? možno ale stále rodič a on pri tej súloži bol alebo nie alebo sa to samo len tak ? On sa mal možnosť rozhodnúť, tak teraz si zoberiem prezervatív alebo s touto spať nebudem lebo nechcem mať s ňu potomka . mal možnosť voľby, dieťa ju nemá.
Mala by si troška vážit slová, pretože všetko funguje ako bumerang a nehovori´t moje dieťa by nikdy...... a práve tvoje dieťa možno ťa raz vyškrtne zo života. Nie som poverčivá ale príslovie každému sa raz vráti je pravdivé, možno bumerang práve pristal u tvojho muža.

katrinka8
13. dub 2010

Smam, na CT1 bola podobna reportaz o tychto veciach. Nepamatam si bohuzial ale, kedy to bolo (ci este koncom r. 2009 alebo teraz, 2010) a v akom programe ☹ Hovoril tam aj pravnik, aj otcovia a rodiny, ktorym sa stalo nieco podobne - ze sa zrazu vynorili dovtedy neznami potomkovia otcov a im z toho vyplynuli nejake dosledky. Zda sa mi, ze zaver bol taky, ze vzdat otcovstva sa ani v tomto pripade neda - dokonca ani testy DNA nepomohli... ☹ Ale presne si to nepamatam, skus nejako vypatrat tu reportaz, mozno Ti to v niecom pomoze. Vela stastia, nech Vam to dobre dopadne.

aleachim
13. dub 2010

holky, já žasnu smam se ptala, co dělat, aby administrativně zamezila jakémukoliv nabourání jejich dosavadního života, protože se objevil nežádoucí syn. Vy na místo abyste poradily, tak akorád moralizujete, což se dělá skvěle, když se vás to netýká. Skoro bych řekla, že když nemáte nic k tématu, tak by bylo lepší se nevyjadřovat.

A pro matky spasitelky, vždy má vlastní matka jiný vztah k vlastním dětem, které mají problém než k úplně cizímu člověku. Už vidím, jak se hrnete do záchrany domnělého syna bezdomovce, u kterého je velká možnost, že vám vykrade byt a utržené peníze profetuje. Což u chlapce podezřelého z drobných krádeží asi nebude nemožné. A i kdyby jo, tak je to vaše věc, stejně jako je věc smam, že s ním nechce mít nic společného. Já osobně bych taky nechtěla, aby někdo o kom jsme nikdy neslyšeli přišel a obral naše děti o část dědictví, na kterém jsme pracovali společně.

maminuska
13. dub 2010

alechim, nikto sa tu nehrá na spasitela, ja sama by som ho do domu nechcela. ale vyškrtnúť zo života?Zo svojho možno, ale z manželovho? Veď ho nemusí milovať a ani sa s ním stretávať.
Bráni sa tým že len dieťa má právo a manžel žiadne.? Ja sa pýtam a preč by nemalo mať? Pretože možno matka od otca nežiadala peniaze a snažila sa ho vychova´t sama - môže on za matku ?
" Já osobně bych taky nechtěla, aby někdo o kom jsme nikdy neslyšeli přišel a obral naše děti o část dědictví, na kterém jsme pracovali společně" - lenže on má nárok na časť z odcovho podielu ak je jeho syn . Veď on by ich neoberal, len by si zobral to čo mu patrí.
Samozrejme ani ja by som neskákala radosťou .
A ešte sa mi tu naskytá otázka, čo keď sa niekedy deti dozvedia že niekde majú brata a budú ho chcieť vidieť, veď je to samé pošta pre teba

buffinko
13. dub 2010

v prvom rade je otazne, ci manzel je naozaj otcom toho chlapca. ak je uvedeny v rodnom liste, je cudne, ze ho chlapec este nekontaktoval, obycajne dospievajuce deti chcu najst svojich biologickych rodicov...tak asi tiez nema zaujem...

v mojej blizkej rodine sa stal rovnaky pripad, akurat dieta malo iba 3roky. a dotycni sa zachovali uplne inak, i ked urcite nejasali radostou. totizto to bola byvala frajerka pana manzela, s ktorou chodil este nez stretol manzelku, pohadali sa a rozisli a ona mu nepovedala, ze caka...lenze po case jej to nevychadzalo s financiami a tak sa rozhodla ziadat od otca vyzivne. dohodli sa a dokonca po dovrseni predom vysporiadali tak, ze toto dieta nemalo narok na dedicstvo po otcovi (financne odskodnenie)

chapem, ze ten chlapec je cudzi clovek pre vas a predstava, ze by mal "len tak" prist k majetku po otcovi a ukratit ostatne deti je hrozna...ale trosku mi ostalo nevolno, ze prve, co riesite je, ako ho odstavit od dedictva a ze "ste sa zhodli, ze o neho nemate zaujem a ty mas z toho radost"....gratulujem k panovi manzelovi, urcite velmi citlivy clovek, ked bez problemov je ochotny kopnut vlastne (mozno) dieta do zadku....
moznosti ako ho vynechat z dedickeho konania existuju, staci sa obratit na pravnika a podniknut prislusne kroky...

urcite nikto po vas nechce aby ste sa s chlapcom stykali, ci nedajboze u vas byval...ale ze otec nema zaujem vidiet syna, pripadne mu povedzme jednorazovo vypomoct...smutne.... ☹

momin
13. dub 2010

bufinko a jak pomoct? To by me zajimalo? Dat mu penize ktere utrati za drogy?
Ste fakt ujete..... 😀

buffinko
13. dub 2010

ano totalne sibnute 😀
zakladatelka temy napisala, ze "pravdepodobne fetuje", a uz sme pri tom, ze utrati potencionalne dedictvo na drogy podla momin 😀

nech ich utrati na co chce, ani vam pravdepodobne nikto nekeca do toho, ako utratit svoje dedictvo, ci ano?
ako som pisala, zakladatelka sa ma obratit na pravnika, sposoby ako ho vylucit a skrtnut zo zivota su, ziadny problem. co chce, pozehnanie, ze je to spravne? dolozite je, aby si ona myslela, ze je to spravne...

ked zena spava s muzmi, je to stetka, ked si chlap bez ochrany vrzga kade-tade, je len "normalny muz"...
osobne neverim, ze manzel nevedel o synovi, pokial je v rodnom liste uvedeny, nech si vymyslia neviem ake teorie....na druhej strane moze ist o omyl, ja by som isla v prvom rade na matriku a az potom spekulovala, ze existuje moznost, ze som nieco opita podpisala....

buffinko
13. dub 2010

howk 🙂

sue
13. dub 2010

Momin a kde sú dôkazy o tom, že ten chalan je narkoman, feťák a zlodej? ...naozaj by nezaškodilo najprv popozerať naseba a potom súdiť a robiť uzávery...

buffinko
13. dub 2010

a este predsa mi len neda - manzel nic "nevie" o chlapcovi ani matke samozrejme a predsa vie, ze 20 rokov zil v socialne zlom prostredi?

moravanka
13. dub 2010

ja si nedokazu predstavit, ze nekoho uvedu do matriky jako otce. to nemusim nic predlozit? a kdo to vubec do te matriky zapsal?
a pokud by byl kluk narkoman, tak urcite by uz otce navstivil a nejake penize (alimenty) po nem chtel. ja si myslim, ze manzel zakladatelky tematu vubec neni v rodnem liste, nejspis dala policii tip nejaka dobra duse (sousedka, kamaradka).

aleachim
13. dub 2010

maravanka, to jsem psala už n azačátku, proto by zakladatelka tématu neměla číst tyhle bláboly a jít to zjistit na matriku. Do té doby jsou všechny kroky jen spekulace.

maminuska sama přiznává, že z této situace by nebyla nadšená, ale nárok je nárok. No, tak já zakladatelce radím, aby učinila kroky, aby tento nespravedlivý nárok uplatněn nemohl být. Jak k tomu příjde ona, která dře, aby se měla její rodina dobře a přišel by kluk a sebral podíl. Ona přeci pro něj to nedělá a nechce. Z toho, co píše to nechce ani její manžel, tak se chová sobecky jako každá jiná matka.

brumdinka
13. dub 2010

teda sorry, ale fakt už se vzpamatujte ! a přestaňte tu rozvíjet své prapodivné teorie 😝 😀

buffinko
13. dub 2010

nerozumiem dost dobre tomu, preco by to bol "nespravodlivy" narok? ak je manzel naozaj otec ( zatial s velkym otaznikom) potom chlapec narok ma, ved ho splodil rovnako ako manzelskych synov. aky je medzi nimi rozdiel? ci muzi nemaju cit k vlastnym detom? chudak chlapec, ked "otec", ktory sa o nom prave dozvedel (mozno) mysli spolu s manzelkou len na to, aby nebodaj nieco od nich nechcel a nebodaj nededil....ved vraj o nom vedia len prvy den a uz akoby siel otec natiahnut backory...a este ani majetok ziadny zatial nema.

a je uzasne, ako oznacujete nazory ludi, ktori zakladatelku nepotapkali po ramene, aka je super sebecka za blaboly a sialenstva...proste osobne sa mi nepaci pristup, ze rychlo odpisme ho. mozno sa pravda ukaze po case sama, ako to vlastne bolo. tazko si bude suseda po 20tich rokoch pamatat, ze pani - udajne casto striedajuca partnerov, ako hovori pan manzel- ma dieta akurat s tymto Jankom Mrkvickom...trosku pritiahnute za vlasy.

v kazdom pripade, dovody na vydedenie su - nezaujem pripadneho dedica o porucitela a za dalsie neusporiadany zivot. co chlapec splna. vydedit ho moze, pokial uz bude nejaky majetok mat. teda napr. dom, spise zavet, v ktorom urci, z ktoreho dovodu sa rozhodol potomka vydedit. za dalsie pocas zivota moze manzel majetok darovat a ked nebude mat nic, nebude po nom co dedit....

missy97231
13. dub 2010

nemyslim, ze by tato tema bola vyhradne o "dedicstve" 😀
ale ked uz sme aj tak mimo temy,,, tak co sa akoze rata do toho dedicstva? to ma zaujma... hodte link prosim, ak je tu tema taka 🙂 ci akoze bude dedit vsetko aj co uz spolocne nadobudli? 😒

buffinko
13. dub 2010

ano, tema mala zniet - ako vydedit nemanzelskeho syna, ak naozaj synom je....

ano, bude dedit svoju cast po otcovi - teda majetok, ktory nadobudol otec s manzelkou pocas zivota (bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov...) pomerne casti su upravene zakonom.
avsak vlastne dieta mozno vydedit - v tomto pripade by stacil prave dovod, ze pocas zivota sa potomok o rodica nestaral a neposkytol mu napr pomoc v chorobe, pripadne starobe, nemali ziadne kontakty.

jabber
13. dub 2010

No mě by spíš zajímalo, jak je to s tím zrušením otcovství - kdyby manžel smam v tom RL opravdu byl a testy DNA by ukázaly, že otcem je?

maminuska
13. dub 2010

Samozrejme že by som z toho nadšená nebola, možno by som sa aj hnevala a aj nejaká tá slza by vypadla ale rozhodne by som chlapca zo života nevyškrtla. Netvrdím že by som bola hneď a zaraz žhavá mu ponúkat pomocnú ruku a nasťahovat si ho do domu, ale uvažovať hneď nad rýchlym vydedením ? tiež ma zarazilo to nespravodlivé dedičtsvo,
"Jak k tomu příjde ona, která dře, aby se měla její rodina dobře a přišel by kluk a sebral podíl. Ona přeci pro něj to nedělá a nechce" A jeho prípadný otec nedrie ? Alebo ona všetko "sama". Veď on by dedil z podielu na ktorom by drel jeho prípadný otec.

kalu
13. dub 2010

Holky, nestačím se divit ☹

Pokud je chlapec opravdu smam manžela, tak se na mně Smam nezlob, ale reakce tvého manžela (že ho nechce vidět, chce ho vyškrtnout ze života a ošetřit, aby od něj nikdy nic neměl)- by pro mně byla velkým varováním, co je můj muž za člověka, když se dokáže takto zachovat k vlastnímu (byť 20 let neviděnému) dítěti.
O chlapci se bavíte, jako by byl prašivý a přitom o něm vůbec nic nevíte ? Pomoci mu přece manžel nemusí jenom tím, že mu dá peníze, ale pro kluka, se ketrým se život zřejmě rozhodně nemazlil, by mohla být velkou pomocí už jenom představa, že je na světě někdo , komu na něm záleží a kdo má o něj zájem.
Smam, zkus si představit, že tak, jak jste se zachovali k tomuto chlapci, by se jednou někdo měl zachovat ke tvým synům- je to příjemná představa ???
A že píšeš, že každý se má spolehnout jenom sám na sebe ? Sama jsi psala, že když tě vaši vyhodili, tak se o tebe tvůj manžel staral, protože sama bys to nezvládla. Někdy člověk opravdu potřebuje pomoci, aby se mohl vyhrabat z bahna. Jako nezlob se na mně, ale pokud je to opravdu tvého muže syn, tak jeho reakce by pro mně byla velikým šokem a určitě by to hodně zamávalo s mojí úctou k němu. 😒

moravanka
13. dub 2010

ja bych se spis bala, ze kdyby si manzel nasel jinou pani a zalozil s ni novou rodinu, tak by jsme mu byli nepohodlni zase my a premyslel by, jak se nas zbavit a vydedit.
jinak je tato situace nezavidenihodna.
myslim si ale, ze dobry pravnik bude jiste vedet, jak to zaridit, aby kluk nic nededil. ale doplaceni alimentu vcetni uroku si narokovat muze.

buffinko
13. dub 2010

na popretie otcovstva existuje zakonna lehota (u nas na Sr je to tusim 3 roky, v Cr to bude urco podobne). pokial je fakt zapisany v rodnom liste, musel na matrike urobit spolu s matkou dietata vyhlasenie o otcovstve. teda pokial neodslo k "podvodu" zo strany matky atd. po tejto lehote uz nie ke zrusenie otcovstva mozne, ani keby nebol biologickym otcom, jedine ak by o to poziadalo dieta, ci uz malolete alebo plnolete. takze, keby si nahodou narokoval alimenty atd. (co ho asi nenapadne, kedze ocividne nema zaujem kontaktovat otca, ked tak doteraz nespravil), mal by narok a muselo by sa dokazovat, ze otec o nom nevedel a ako vlastne doslo k zapisu do RL...lebo podla zakona tak nemoze ucinit pisomne ale len osobne...zlozity proces by to bol. ale je nepravdepodobne, ze k nemu dojde.