Madonin komplex. Máte radu?

gulliver4
22. čer 2008

dobrý den.ráda bych přijala radu od někoho,komu se podařilo vyřešit tenhle problém.Prckovi je skoro rok a já žiji v celibátu už od otěhotnění.Už mi to skoro přijde jako neposkvrněné početí 😒 děkuju moc za kteroukoliv radu.

skuli
22. čer 2008

A to jako proč? 😝 Nechápu.

myschka
22. čer 2008

guli to je smutny. jsi prvni od ktery to slysim jinak jsem o tom jen cetla.
a manžel to nejak komentoval? u nas bylo vic sexu v tehotenstvi nez normalne.

gulliver4
autor
22. čer 2008

No tak začalo to jakoby tím že mu přišlo divný souložit u hlavičky miminka..byl se mnou u porodu,tak nevim jestli ho ten zážitek tak poznamenal.řeší pořád práci,stresy.a já už si připadám jak jeho ségra.jinou určitě nemá ale náladu na to potěšit svojí koču taky ne.už mi z toho začíná hrabat.nevim jestli se to zlomí.hlavně kdy.

myschka
23. čer 2008

možná toho má opravdu hodne v práci. A mluvila si s ním o tom? Možná má pocit, že o sex nestojíš a čeká na signál😉

dermajetics
24. čer 2008

ahoj maminky,
gulli a co takhle si o tom promluvit, nebo navštivit nějakou poradnu, přece to takhle dál nejde,ne?

meleri
24. čer 2008

Ahoj Guliver,

to je mi líto, čím si procházíš, je to asi peklo..mě se to teda zatím nestalo, ale podobný problém má bratr se svojí ženou....Byl s ní u porodu, a byl z toho tak vyřízený, že od té doby mají sex tak jednou za měsíc..to vím od jeho ženy..ona se tím taky trápila...je dost atraktivní, a myslím si, že si asi někoho našla...je mi líto bratra, ale myslím si, že by to měl řešit..on mi akorát řekl, že to byl ten" nejhnusnější a nejstrašnější zážitek jeho života"...a už ani nechce jiné dítě..od té doby se úplně odcizili, a všímá si toho i jejich 7letá dcera..prostě mám o ně strach..
Nevím, co může pomoct tobě nebo mému bratrovi a jeho ženě..
Snad jít někde k psychologovi..oni dokážou lidem takové věci vymluvit, a dá se to spravit...
Já po tom všem mám celkem strach, co na porod řekne manžel...

skuli
24. čer 2008

Holky asi jsem mladá nebo blbá,ale co to je?Jako že kvůli toho,že byl u porodu přestane mít chuť na sex?Ten můj byl taky u porodu,porod byl hnusný,těžký a komplikovaný,malá byla celá modrá,nedýchala,zasekla se mi tam ramínkem a nemohli ji dostat ven.Ale přesto všechno je rád že tam byl a že byl první kdo ji viděl.Je to jeho miláček.Já rodila už třikrát a teď jsem měla chlapa poprvé u porodu.

meleri
25. čer 2008

Skuli;

ja tomu taky nerozumim, ale proste nekteri chlapi jsou asi citlivi, a tak to tak dopadne...
Ja jen doufam, ze ten muj se tam taky neskaci...
Je to nekdy tezke...

berynka
25. čer 2008

Ahoj, tak mne to zas tak divné nepřipadá. Jedna věc je, že některým mužům se nelíbí těhotné ženy, prostě se jim přestanou zdát přitažlivé a může to mít vliv i na situaci, kdy už je miminko na světě. A druhá věc je s tím trochu spojená, že ať už muž je nebo není u porodu, tak po narození dítěte se na svou ženu dívají spíš jako na matku a to si myslim taky vzrušení nepřidá 😉 . Takže bych radila si s partnerem nejprve pořádně promluvit a určitě vyhledat sexuologickou poradnu.

meleri
25. čer 2008

Berynko,
Co si pamatuju, tak bráchova žena tam bráchu nenutila jít..chtěla tam hlavně svoji mamku, která je zdravotnice..ale brácha tam chtěl jít, no a pak začal takhle vyvádět..někdy si zas říkám, jestli se za to jenom neschovává..třeba ho prostě intimní záležitosti omrzely-porod nebo ne...nevím...navíc já se o tom nikdy s bratrem nebavím, to je fakt moc na tělo...svěřila se mi jeho žena, a pak ještě mojí mamce...
ale rada je to dobrá, tak poradna, jenže to by se jim muselo chtít to řešit... ☹

romankav
26. čer 2008

Meleri, možná jsem hnusná, ale já bych takovýho chlapa nechtěla. Neříkej mi, že kdybych šla k zubaři, dělali mi resekci a plivala bych krev, tak už by mi manžel nikdy nedal pusu, protože by byl z toho otřesen? 😠 Přijde mi to spíš od chlapů jako výmluva a nebo to opravdu řešit přes psychologa nebo psychiatra, protože některé psychické nemoci můžou být vyvolány silným emotivním zážitkem.

karot
26. čer 2008

Já bych to spíš viděla v tom stresu(poslední půlrok jsme pořád něco řešili s přízní).Taky si procházíme podobným obdobím.Ze začátku(po skončení šestinedělí)jsem z toho byla dost vedle,i jsem se s ním o tom začala bavit,ale spíš to dopadlo tak,že se vymlouval na mě,.............jako,že mě to bolí,že si o to neřeknu 😕 😀 .
Jinak nám to docela klape,ikdyž asi 4 měsíce nesexujeme.Mě už to tak nějak přestalo chybět(nikdy jsem na to moc nebyla a manžel taky ne 😀 ),takže to neřeším. 😉
Manžela jsem měla u porodu a neříkal nic o tom,že by to byl kdovíjak strašný zážitek.Šel tam dobrovolně,.......ani jsem to po něm nechtěla. 😀

andrea73
26. čer 2008

Holky já mého chlapa nenutila k porodu a jsem ráda, neboť je to posera a nesnáší pohled na krev. Měla jsem tam kamarádku, která mi jistě pomohla lépe než on...a to jsme měli taky po skončení šestinedělí docela problém se sexem, veškerá iniciativa pocházela ode mě a pokaždé byla neúspěšná...řekl mi doslova, že se na mě dívá jak na novopečenou matku, ne jako na milenku 😲 . Takže jsem z toho měla docela obavy, aby se to vrátilo do starých kolejí. Tak jsem ho nechala vydusit a pak asi po necelých 2 týdnech přišel sám a bylo nádherné 🙂 😎

sisstin
27. čer 2008

čau kočky, MP taky nechtěl jít k porodu prý kvůli tomu, že by mu to pak nemuselo dělat dobře při sexi 😅 😅 😅 😅 v těhu jsme měli sexu až až, jsem ráda, že jsem mu připadala přitažlivá i tak..a po šestinedělí taky super, možná ještě lepší, jak před těhu....a ten porod, to spíš byla výmluva, aby tam nemusel 😅 😅 😅 😅 protože podle mě by mu to nic neudělalo v oblasti sexu..už ho znám dlouho a myslim, že on ten typ neni 😉 jinak já nakonec byla ráda, že jsem rodila sama..spíš by mi tam asi vadil a byla by jsem na něj hnusná 😅 😅 😅

zdina
27. čer 2008

ahojte holky, bohuzel i ja se pridavam ke guliver. U nas tento problem vyvstal p oporodu u ktereho pritel byl . Maleho miluje a vubec to neni, ze by mu vadil pohled na krev nebo to pro nej bylo neco "nechutneho" . Rodial jsem 6 1/2 hod. a ke konci to bylo opravdu tezky. Malej se mi trikrat vratil nazpet, nemohla jsem ho vytlacit. pritel sam vydel ja k se vzdy objevila hlavicka a zase vklouzla zpet. Mel o nas strasny strach a to ho paralyzovalo. Hodne mi pomohla nase PA. Hlavne tim, ze ho primela k hovoru a zacali jsme se o tom bavit. Uz to vypadalo ze se to zacina zlepsovat a pak zase nic. Kdyz jsem si s nim chtela promluvit nemel cas, do postele chodil jeste pozdeji nez ja... Zacala jsem byt nervozni, podrazdena.... Jendou mi ujeli nervy a prohlasila jsem, ze se odstehuju, ze takhle zit nemuzu. Druhy den na mne cekal , ze si promluvime. Bylo to hodne emocni, ale procistil se vzduch (konecne) a pomalu se to vraci do normalu.

zdina
27. čer 2008

jeste musim dodat, ze u porodu svych starsich deti byl a zadny problem. Mame statek, takze kazdou chvilku rodime nejakou kravicku.. proste v tomhle to oparavdu neni. Kdyz jsem se bavila s hebamme tak rikala, ze takovych pripadu je vic. Dokonce i u ni v rodine. Proste nekteri chlapi tezko zvlaji nebo nezvladaji vubec tu bolest, kterou ma zena pri porodu.

meleri
27. čer 2008

Romanko,

já nevím, možná to zezačátku výmluva není, ale tím jak se vztah pak pose..e tak už asi oba neví, jak to je....

Já bych např. byla ráda, kdyby se mi u porodu nedíval tam dolů, jenom byl u mě..říkala jsem to mamce, a ona říkala, že ona si to vždycky chtěla odbýt sama....

Já nevím, upřímně..párkrát jsem se zkoušela dívat na natočený porod na videu, a je to fakt masakr!! vydržela jsem asi deset sekund pak mi bylo taky nablití...naštěstí si hlavu mezi nohy nedám, takže si tam neuvidím..

Já ty chlapy celkem chápu..asi by si to ale měli dobře rozmyslet, jestli tam půjdou nebo ne...

Můj muž když se mnou začal žít, tak taky moc menstruaci nedával, když to viděl jak to chodí...
Doufám ale, že porod zvládne..já bych to tam samotná nedala!!

Zdino, asi je to prostě o tom, jak je člověk zvyklý vidět krev, atd...sice fakt nevím, jestli u porodu je to ta krev ten hlavní problém..mamka mi tvrdí, že tam žádná krev není, že to je všecko voda....no nechám se překvapit...

romankav
29. čer 2008

Meleri, máš pravdu. Pro každý vztah je narození miminka velká zkouška a hlavně pro partnera může bý nevydýchatelné, že je odsunut na druhou kolej, protože, co si budeme povídat, dítě pro nás je a bude na prvním místě. Taky jsme měli s manželem menší krize, rupnou nervy a je to, ono je to těžké, když spíš dva měsíce po třech hodinách 🙂 Myslím si ale, že když se oba snaží pracovat na vztahu a jsou odpočinutí, že i mají chuť na sex jako dřív. A nějaký porod co na tom může změnit?

Já jsem byla při porodu ráda, že jsem tam měla manžela, protože kdyby tam nebyl, tak se jim na to vy.. a tahejte ze mě to dítě jak chcete 😝 moc mi tam pomohl. Chápu, že někomu může udělat emocionální blok strach o partnera, ale co kdybych měla třeba bouračku v autě a byla dva měsíce na jipce, tak pak na mě strachy manžel nesáhne?

Meleri, hlavně se nekoukej na porody na videu, já jsem na to koukala asi 2 měsíce před porodem a bylo mi z toho taky blbě 😉 Manžel by se na to nikdy nepodíval a to pak k porodu šel (řekl, že když budu chtít, že tam půjde, jinak by tam nešel) a nepřišlo mu to tak hrozný 🙂

meleri
30. čer 2008

Romanko,

mas fajn manzela. 🙂 Jinak mas pravdu, na ten porod se radsi nedivat, hlavne je to asi pro silnejsi natury, takove videa...ani nechapu, kdo se muze nechat natocit, do toho bych asi taky nesla.. 🙂

Taky se toho bojim, ze se budem hadat, manzel si chce vzit 3 tydny dovolene, s tim, ze si priplatime asi v nemocnici a prespi tam se mnou, a z prace ma narok na 3 dny volna...vubec si nedokazu predstavit, jak to vsechno bude, ale moc se tesim..

zdina
1. črc 2008

Romanko, psychyka cloveka je slozitejsi. Nekteri chlapi to proste vezmou tak, ze tu bolest zpusobili zene oni, ze kdyby nebla tehotna, nemusela by rodit. Na jednu stranu logicke. Na druhou stranu, zena tu nesnesitelnou bolest citi nekolik okamziku a jakmile je miminko venku a ma ho v naruci zapomene na vse. To chlap nedokaze.
U nas v´byl problem jeste jeden. Jeho ex porodila skoro cestou do porodnice, zadne bolesti, zadne vyvolavacky. Prisel stah, zatlacila a mimino bylo venku, to same i u druheho. No a on nejak automaticky prdpokladal, ze to tak je u vsech.
Romanko u nas nebyli zadne krize kvuli malemu. Kdyz jsem nespala v noci, tak pres den, kdyz byla moznost si ho vzal a ja si mohla lehnout.
I presto vsechno co jsme museli prekonat, jsem rada ze tam se mnou byl a pokud se nam podari jeste jedno, opet pujde se mnou.
Meleri me sedel z jedne strany u nohou a PA z druhe a o oba jsem mela zaprene nohy, abych mohla tlacit. Jeste predtim, pomahal PA a mne, abych se mohla na posteli otocit. Otaceli me nekolikrat na levy a pravy bok, aby mel maly dobrou polohu.

eraserhead
3. črc 2008

No docela jste mě vyděsily. Teď abych ještě začal přemýšlet, jestli až se nám konečně podaří otehotnět a budeme rodit, tak jestli tam budu chtít být. O něčem takovém jsem doteď ještě nikdy neslyšel ani nečetl (asi nejsem takovej knihomol, co čte všechno co se mu dostane do ruky, jak jsem si myslel 😵 ), tak aspoň důvod, začít zase o něčem shánět informace. Taky mě tu docela trochu zarazila informace že se některým mužským nelíbí těhotné ženy.... To jako fakt? Já nikoho takového neznám a mě připadají těhotné ženy a ženy po porodu hodně přitažlivé a sexy. Teď kolem nás začali všichni rodit a já jen koukám, co s ženami těhotenství a porod dokáže za divy. Jen doufám, že tomu tak bude i u mé ženy, že na ni pak nebudu koukat jen jako na tu matku.... Brrr, až mi z toho všeho naskočila husí kůže.....

Ale asi to je fakt problém.

zanett
3. črc 2008

Eraserhead; muzu otazecku? Ptam se ciste ze zvedavosti; co konkretne se ti libi na zenach po porodu?

meleri
3. črc 2008

Eraserhead,

já nevím, ale určitě až tvoje žena bude těhotná, tak to spolu pořešíte, budete na to mít 9 měsíců, a určitě se dohodnete, jestli tam půjdeš nebo ne...

Na mě to teda ještě není vidět, že jsem těhotná, ale ti lidi, co mě znají tak říkají, že vypadám líp, i když se rozhodně líp necítím! 🙂

Zanett,
Já se taky setkala spíš s tím, že se mužům těhotné ženy líbí. Nevím, kterému muži se to nelíbí. Můj kamarád vždycky očumoval mladé matky s kočárkama a říkal:" Jejda těm maminkám to tak moc sluší!" Taky mě to překvapilo, tak jsem se ho ptala, a on říkal, že jsou matky s miminky moc přitažlivé..dál jsme to už moc nerozebírali..🙂 Myslím si, že hodně chlapů asi ocení ženskost..a to že je žena těhotná, nebo že tlačí kočárek takové asi je...a myslím, že většině z nich je jedno, že nemají po porodu třeba tak dokonalou postavu jakou měly...

zanett
3. črc 2008

Meleri, aha, no ja znam par chlapiku, kterym se libi tehotne zeny, ale neznam nikoho, komu by se libily matky s detmi nebo proste zeny po porodu, spis naopak; spousta muzu se o matkach vyjadrila dost nechvalne v tom smyslu, ze maji tehotenstvim opotrebovane telo, ze jsou 'pouzite' a poukazovali na povadla prsa, strie a celkovou 'rozkydlost'... 😒 ....no nutno dodat, ze to taky nebyli zadni gentlemani 😅 😔

meleri
3. črc 2008

Aha, tak to je drsné...tak je fakt, že můj kamarád je celkem romantický typ, takže je to asi jiné...a ty ostatní znám odsud, z Fr. a tady jsou chlapi k ženám galantní, a vůbec..prostě mají ženy rádi, těhotné nebo ne..🙂 a to musím říct, že Francouzské ženy teda vždycky nejsou zrovna jako z filmu....za to ti jejich chlapi mi přijdou skoro všichni hezcí! 😕 🙂

eraserhead
3. črc 2008

zanett: Hele, přesně popsat to asi nedokážu. Teď během roku rodily tři mé kamarádky a prostě se mi vzhledově líbí víc, vypadají podle mě více žensky, já nevím, jak bych to přesně vyjádřil. Možná to je trochu tím, že jsem spíše na dobře stavěné (podle dnešních hubených trendů bych možná řekl baculky 🙂 ) ženy, ale na druhou stranu mi ani jedna z těch kámošek nepřipadá, že by nějak moc přibraly, spíš se jen podle mě trochu spravili.... Já fakt nevím, sousedka, která rodila v únoru, během těhotenství nijak moc nepřibrala, prostě jí jen narostlo bříško a jinak nic, s jejím tělem to nic moc neudělalo, no a prostě z porodnice přijela prostě pro mě hrozně přitažlivá žena.... Dneska jsem potkal známou, kterou nevídám tak často, která má asi měsíční nebo tak nějak dceru a prostě jsem koukal, vypadá mnohem líp než předtím.... A není to, jak píše Meleri, nic spojenýho s miminkama, to mluvím prostě čistě o těch ženách...

meleri
3. črc 2008

jo mě se taky kámoš hodněkrát říkal, že vyzáblá ženská se líbí málokomu..tak si říkám: pro koho vlastně ty ženské drží dietu? i když asi nějakým chlapům se to líbí. Jinak se přiznám, že mi se teda taky hubení chlapi moc nelíbí! Spíš se mi líbí chlapi trochu při těle, a nebo nějací co mají svaly...tak nevím, co to má být za trend ta hubenost..
Bud je někdo přirozeně hubený, a nemůže za to, anebo je při těle a taky za to nemůže, nebo je mezi, ale nutit se do extreémů...sorry, tedkom jsem odbočila od tématu... 🙂

j.a.n.u.s.
4. črc 2008

Jestli se muzu vloudit do diskuze...
...chlapi maji na to prizpusobeny mozek...nekde vzadu porad citi a uvazuji predevsim jako samci...koukaji na zeny jako na pokracovatelky rodu...siroka panev, prsa -...i kdyz mnoho z nich nad tim neuvazuje a nechteji si priznat tento fakt, nic to na nem nemeni...ze radi koukaji i na zeny s mimiskama...tzn. mela jednou muze i podruhe....je to zjednodusene, ale dava to smysl.
Jsme s malou samy, chlapi taky koukaji, kdyz jdu s malou , ale nic si nedovoli...mysli si, ze nekde kolem bude manzel...a on neni... 😢

U dalsiho porodu bych chtela opet svou mamcu...ex-pritel mi usnul na balonu za mnou!!!!! Tak jsem si zavolala mamcu a jsem rada, zena vi co a jak...chlap (ten muj) mi tam fakt prekazel...rusil me. Jinak se to neda nazvat.

Jinak uplne citim s Gulliver4, jsem na tom stejne...od poceti ani tuk.

Meleri...taky se mi hubeni nelibi...taky mam stejny vkus jako ty...

meleri
4. črc 2008

Janus,

no já doufám,aby mě ten můj taky nerušil..on má takovou zvláštní vlastnost, že si myslí, že všechno ví, a tak tě začne komandovat, jak máš co dělat..

To je mi líto s tím že jste samy..ale máš pravdu s těma chlapama...🙂

apricots
22. črc 2008

No tak ted to fakt nechápu....kdo, kdy a kde nařídil, že chlap u porodu si má stoupnout hezky do výhledu, aby byl v tom nejstrašnějším úhlu??? SEm na tom stejně - porod na videu mi teda udělal pěkně blbě a sama sebe bych nechtěla vidět ani náhodou....Ale copak být při porodu znamená, vidět ten masakr?Podle mě to spíš má být podpora, sounáležitost, koneckonců je to dítě obou, proč by "trpěla" jenom matka? Já jsem tomu svýmu zakázala, aby koukal "zezdola", protože to by mi bylo nepříjemné a rušilo mě to....stál mi spíš u hlavy, mluvil na mě, držel za ruku, nosil pití a mokrou žínku (za což ho budu milovat do konce života - za žádných okolností si to nedovedu představit bez něj a taky mi bylo pěkně smutno, než ho konečně pustili na sál) - podle mě je chlap u porodu jednak nepopsatelná podpora, pocit, že na to přece jen člověk není sám, jednak si ten chlap prožije start do života svého dítěte alespon částečně s maminkou - nás to třeba ohromě spojilo, nějakou dobu po porodu jsme byly zase jako čerstvě zamilovaní - uvědomil si, co to obnáší, porodit dítě, že jsem mu přivedla na svět jeho holčičku a navíc do dneška všude vykládá, jak to byl nejintenzivnější, nejúžasnější zážitek jeho života, kterej se nedá popsat - a myslím si, že kdyby celou tu dobu stál místo porodníka, tak by mu třeba taky nebylo tak dobře....Nikdo neříká, že nezahlídl vůbec nic, ale proč by proboha měl zírat zezdola, když je tam prd platnej a já ho potřebovala spíš tam nahoře🙂
Takže já bych doporučovala brát porod mín jako fyzickou záležitost, kde teče krev, ale spíš jako duchovní záležitost, zcela výjimečnou chvíli....