Malé děťátko a rozvod. Jak to snáší?

mamol05
20. črc 2008

Potrebuju poradit, premyslim, ze odejdu od sveho manzela, ale nevim, jestli co by bylo nejlepsi pro nase miminko, mame rocni holcicku, kterou muj manzel velice miluje. Hlavni problem je, ze manzel je cizinec a zijeme dost daleko od CR. Nemam tu zadne pribuzne a manzel je jedinacek a jeho rodice ziji od nas hodne daleko. V CR mam maminku, ktera by mi s malou pomohla, manzel hodne pracuje, skoro nikdy neni doma a ja se citim na vsechno sama a to si myslim, je jeden z duvodu, nemame nedostatek, ja do prace nechodim. Nevim, jestli si realitu v Cechach nepredstavuju moc ruzove, ale mam pocit, ze by se nam tam libilo vic. Ma nekdo zkusenost s rozvodem nebo spise s odloucenim? Jak to snaselo male mimi a jak jste si zvykly? Potrebuju poradit, ale nemuzu se zeptat nikoho z mych znamych, pravdepodobne by mi nerozumneli a nepochopili proc. Manzel je atraktivni, vtipny, uspesny businessman a vsichni si mysli, ze nase manzelstvi je velice harmonicke

binki
20. črc 2008

a kde žijete? proč chceš manžela opustit?
možná si to trochu maluješ narůžovo, přejíždím mezi ČR a dalšími "vzdálenými státy" a všímám si pak u nás věcí, kterých jsem si dřív nevšimla, pořád to tady mám ráda 😀

katia7
20. črc 2008

no ja priatela opustam,nas syn ma rok a nerozumie nikto nicomu,tiez si vsetci myslia aky sme harmonicky. ty si najlepsie rozumies rozhodni sa sama skratka. drzim palce

abinka
20. črc 2008

Já osobně rozvod nezažila ale hodně z blízka jsem nahlížela do rozvodu švagrové.Malej měl teda 3 roky a nesl to špatně.Myslím,že i to roční mimi to postřehne,záleží na tom jak je silná a jak s tatínkem vychází.
Co se týče jejich citů tak byla chvilku špatná ale rychle se z toho zvetila a postavila se na vlastní nohy.

Chtěla jsem se zeptat co je hlavní důvod proč se chceš rozvést?Jen kvůli toho že není doma??

Nevím 😒 ale myslím si že jsou i horší chlapy někteří chlastají,nedělají,chodí za ženskýma,mlátí ženu.

Já taky nejsem šťastná a taky přemýšlím,že od svého přítele odejdu,ale mám strach,že pak toho budu litovat,že narazím na něco horšího než je on. 😒

mamol05
autor
20. črc 2008

Dekuju za rady, vim, ze se musim rozhodnout sama, taky se bojim, ze budu litovat, protoze jak jednou odjedu, vim, ze je konec. Mala sveho tatu miluje a on ji taky, coz je pro me dost tezke, videt, jak je stastna a spokojena, kdyz jsme vsichni spolu. Nechci ji sebrat tatu, zazemi a vlastne nejhorsi je, ze kdyz odejdu, mala tatu uvidi max. dvakrat rocne a bude pro ni vlastne uplne cizi clovek.
Ja vlastne ani nevim, co je hlavni duvod, proc chci odejit, jsem asi dost blba, co? Prijde mi, ze si uz moc nerozumime a laska se nekam vytraci a taky se mi asi trochu styska po Cechach. Predstavuju si asi vsechno moc ruzove, ale chtela bych se citit zase jako pred par lety, kdy jsme spolu byli tak radi. Jeden z duvodu je i ten, ze manzel moc neni doma a potom taky, ze mi prijde ze ke mne neni uplne uprimny a dost casto zjistim, ze mi treba neco duleziteho nerekl (pry zapomnel nebo mi nechtel pridelavat starosti)
V srpnu letime do Cech, ja se snazim rozhodnout, jestli se vratim zpatky nebo tam zustanu. Letenku mam obousmernou....

miriam25
21. črc 2008

mamol, nuz to co pises je dost zahadne... Nemas ziadny poriadny dovod, preco ho chces opsustit, len to tak nejak citis... A rozpravali ste sa o tom vy dvaja? Urobila si uz aj ty nieco pre to, aby to bolo lepsie? Nemysli si prosim, ze ta teraz nejak zhadzujem, to vobec, len sa snazim trosku viac vzit do tvojej situacie.
Ja som mala priatela, asi po roku som nejak prestala citit, ze k sebe patrime, ale bol to len nejaky vnutorny pocit... Tak som sa ho snazila zahnat a tvarila som sa, ze je vsetko ok. Poviem ti, co sa dialo potom ten dalsi rok, mala som ho nechat po prvom roku, ked som ten pocit mala prvy krat. Potom som sa ho nevedela zbavit, nechcel ma nechat ani volne dychat, vobec nic, nemohla som bez neho pomaly ani krok z domu spravit, no naozaj hrooooooza. Takze niekedy su tie pocity naozaj az moc vazne a nemali by sme ich potlacat.
Na druhu stranu, kvolli mojmu manzelovi som opustila slovensko, vsetkych svojich priatelov, svoju rodinu, pracu, no jednoducho vsetko, prestahovala som sa za nim a zacala od nuly. Nas maly ma 9 mesiacov a svojho ocina upln zboznuje, to ked pride domov, tak ja som pre maleho vzduch, to len k tatovi a len s tatom sa hrat, ja som vtedy dobra len na prebalovanie a na krmenie. Moj drahy nie je takmer nikdy doma, niektore baby hovoria, ze maju vikendove manzelstvo, ja hovorim, ze mam nedelne manzelstvo. Este aj v sobotu chodi do prace a jedine v nedelu je doma a to ked zaspi maly, zaspi aj velky, lebo je po celom tyzdni moc unaveny. Prestahovala som sa sem preto, ze som sa tak sama rozhodla a aj ked mi rodicia, rodina a kamarati moc chybaju, snazim sa vybudovat si aspon tu okruh priatelov a citit sa dobre. Ked som sa tak raz rozhodla, mozno som netusila, co vsetko ma caka, ale vedela som, ze to nebude lahke a ked som sa uz dala na boj, tak budem bojovat tak dlho, kym budem mat silu a lasku mojho manzela a syna.
Viem, ze som ti moc nepomohla, najskor ti napisem, ze mas dat na svoj vnutorny pocit, potom, ze mas bojovat... ako si uz napisala, rozhodnutie je len a len na tebe a zelam ti, nech sa rozhodnes akokolvek, aby si to neskor nelutovala... vela stastia 😉

abinka
21. črc 2008

mamol já prožívám to samé jako ty akorát v čechách taky jsem zanechala vlastní žovit a odstěhovala se sním sice jen o 100km dál ale je to už jiný.Jak píšeš láska vyprchala a je to o ničem,ale jak se bavím s ostatníma maminama tak je to všude stajný ☹ Dřív nebo později to bude s každým chlapem.Buď ráda že si zaopatřená.My neměly ani korunu taky si vzaly byt na hypotéku a u toho si můj navymýšlel spoustu jiných věcí takže máme dluhů jak sviňa a do toho úžasný vztah.Přítel hospodu neomezí,že kdyby už nechodil do hospody tak by nemusel chodit ani do práce,že by to už nemělo smysl.Na otázku když už na tu hospodu nebude tak co bude dělat mi odpověďel že nebude ani na vlhčené ubrousky,že to je taky zbytečnost a že prostě do hospody půjde i kdyby si měl půjčit.no a dluhy se prý budou pomali splácet.místo aby se snažil aby jsme se z toho co nejdřív vyhrabaly.Kdybych neměla takové dluhy tak už jsem od něho odešla ☹Vím že jsem si dluhy nadělala s ním ale taky jsme čekala že se bude snažit to co nejdřív vyplatit aby jsme mohly žít jako lidi.No jo už v životě si nic na splátky nevemu 😢

Všude je něco.

darina77
21. črc 2008

A nemohla by si zostať u maminky trebárs 3 mesiace, možno by si sa na to celé ináč pozerala. Ešte nepál mosty za sebou.

abinka
21. črc 2008

Já bych to taky tak řešila,že bych zůstala tak dlouho než by se mi to vše urovnalo v hlavě.

miriam25
21. črc 2008

abinka, nuz nezavidim... pozeram, ze mate male babatko este k tomu. My si chceme tiez vziat hypoteku a kupit nejaky domcek, len keby sme nasli ten domcek nasich snov a dostali tu hypoteku. Moj drahy tiez chodi do "hospody", ale zasa nie tak casto, ze by tam nechaval strasne moc penazi a pokial sa obcas pri tom pive odreaguje, nevadi mi to, no keby tam sedel kazdy den, asi by som to zacala riesit inak.... Dost tazko sa citaju riadky, co tu pises ty aj mamol, ako vidno, vasi chlapi to nejak riesit nechcu a nechcu si ani pripustit, ze ste nestastne a ze s vyprchanou laskou vyprchalo aj stastie. Horsie je to pre vase deticky... ☹ My sa mame zatial stale radi, aj ked si myslim, ze ta laska je uz trosku ina ako ked sme boli sami, ze uz to nie je len o nas dvoch, ale o nas troch a ono sa to aj tak prisposobilo a zmenilo. No ta zmena bola len prijemna a sice nam chvilu trvalo si na to zvyknut, ale na dobre sa rychlo zvyka,nie? Drzim vam palceky, aby to pre vas dve dobre dopadlo...

abinka
21. črc 2008

miriam moc děkuji za držení palečků.
On naštěstí nechodí každý denjezdí totiž kamionem,ale tento měsíc končí tak jsem zvědavá co bude.On chodí každý pátek od 7h do Dvou hodin do rána a tak 1-2 ještě během týdne,ale když na to nemá tak kam lozí 😠
Do teď to bylo tak že odjel v neděli vrátil se v pátek nebo ve čtvrtek a zase odjel v neděli takže v pátek dojel šel do hospody přišel ve dvě ráno a spal do 12h pak byl celý den chudáček unavený a nebyla s ním řeč v neděli vztal zbalil si věci poobědval a odjel.Takže se nám krásně věnoval a moc jsme si ho užily 😒

miriam25
21. črc 2008

abinka a vidis na nom, ze ma Josifka rad? Lebo moj ked pride domov, tak ja nemam sancu si maleho pomaly ani len na ruky zobrat, to len ked sa ide drahy osprchovat, este aj pri jedeni ma maleho na kolenach. Ti dvaja su uz zohrata partia 😉
a pisala si, ze je to tvoj priatel... takze nie ste zobrati? a dlhy su napisane na teba alebo nanho? je to mozno trosku surove na co prave myslim, ale ak sa nemieni zmenit a dlhy su nanho a nie ste svoji... nuz... ked to fungovat nebude, tak to moze cele zvladat sam...

abinka
21. črc 2008

Nu surové to není 🙂 Kdyby byly dluhy na něho tak už jsem pryč ale něco je na mě a něco na něm.No a kdybych odešla tak musím platit 4000měsíčně a kde máš nějaký nájem věci malému a o jídle už ani nemluvím.\Takhle to platí on.Jo a svoji nejsme.

jinak malého rád má aspoň to tvrdí,ale dojede pozdraví ho dá mu pusu a pokud mu neřeknu vem ho jdu něco dělat tak si ho moc nevšímá.Tak nevím no.Když mu říkám ať mi nějak vyplatí dluhy a půjdem tak že né že nechce přijíd o syna no.zastává názor,že ženská se stará o děti a domácnost a chlapy vydělávají peníze 🙄

mamol co ty?jak to vidíš dál?

miriam25
21. črc 2008

abinka, nuz tak toto je zasa ine... Ked mas aj ty nejake dlhy napisane na seba... Len by som si dala na tvojom mieste pozor alebo pouvazovala nad nejakymi zadnymi vratkami, aby ta nahodou neopustil on sam. Lebo to by si bola potom prekvapena... A nemilo...
Na ako dlho mate este tie dlhy? Este je to asi na dlho predpokladam... ☹ A vasi by ti na zaciatku nepomohli? Nemozes sa nastahovat k nim? Ten tvoj by mal mat platit vyzivne na dieta, nie? Tak by si popri materskej dostavala aspon nejake peniaze naviac. Len neviem, ako je to s vyzivnym, ked nie ste svoji ☹
Naozaj sa tu tazko nieco radi... Nedokazes davat aspon trosku penazi bokom tak aby o tom on nevedel? Ze by si to vydrzala este nejaky ten cas a potom, ked uz budes mat nieco nasetrene by si na zaciatok odisla k vasim a ked pojdes pracovat, mozno si budes moct dovolit aj nejaky podnajom.
A na koho mate ten byt co ste kupili napisany? Dufam,ze to nie je napisane nanho a ty platis hypoteku 😅
Skus napisat trosku viac 😉

mamol05
autor
21. črc 2008

Ahoj holky, dekuju vam vsem za rady, musim vam s radosti napsat, ze jsme si o tom s muzem popovidali a vsechno ted vypada nejak jednodussi, musim se taky priznat, ze jsem si procitala diskuze an modrem konikovi a zjistila, ze si vlastne nemam moc duvod stezovat. Manzel me vcera ujistil, ze me porad moc miluje a chce abych byla stastna, nejak se ze me stavala asi desperate housewife a vsechno mi lezlo na mozek, manzel ma hodne psychicky narocnou praci a ja jsem nevidela, ze nema moc naladu mluvit, kdyz se vrati po 13 - 14 hodinach domu a ja jsem naopak chtela povidat a povidat. Rozhodli jsme se, ze potrebujem vice kvalitniho casu dohromady, zajistime si hlidani a budem na rande chodit casteji. V CR nechame malou na par dni mamce a odjedem nekam jen spolu dva. Presne jak pise miriam, laska je jina, nez kdyz jsme spolu byli sami dva. Dost jsme si uzivali, cestovali a davali si porad najevu, jak se mame radi a najednou tu byla mala a vse se zmenilo (samozrejme mala je to nejlepsi, co nas mohlo potkat.....ale nas vztah se zmenil).Nastesti to fakt neni tak cerne, jak jsme to videla a napsala vcera.
Uvedomila jsem si, ze manzel je porad ten chlap, ktereho jsme obdivovala, respektovala a milovala a nakonec si ho i vzala. Nasi malou miluje o vikendu ji bere do parku nebo na prochazky,a bych mela alespon trosku casu pro sebe, nejak jsem uplne zapomnela na vsechno pekne a v hlave se mi honily jen cerne myslenky.
Abinko,nedovedu si predstavit, jak tezke to musi byt pro tebe, my se mame financne dost dobre, ale vim, jak tezka financi situace dokaze dost ovlivnit kazdy vztah. Ja bych asi nesnesla, kdyby manzel chodil do hospody a utracel tezce vydelane penize. Muj muz do hospody nastesti nechodi, obcas jde v patek po praci s kolegy na drink, ale vraci se do deviti. Abinko, vy mate mrnouska fakt maleho a ja vim, ze nejaky chlapi si k diteti vytvori opravdu hlubsi vztah, kdyz mimi trosku povyroste, zacne lezt nebo chodit a uz to neni jen takovy maly uzlicek.
Preju hodne stesti, mejte se a diky mamol

siravka
21. črc 2008

mamol to je velmi dobra sprava. on ten travnicek stale vyzera by krajsi cez ulicu a potom clovek zisti, ze ono to tak nie je. tvoj manzel mi pripada, ako spravny chlap a ty si asi trosku "homesick". neviem kde v zahranici si a ako casto mozes ist do cr ale urcite sa da. a este by asi bol dobry napad vytvorit si nejaky kruh kamosiek s detickami v podobnom veku aby si mala spolocnost a aj deti sa pohraju.
a inak, neviem kolko ma tvoja mala ale post-partum depresion moze byt tiez factor.mrkla by som sa na to, stava sa 😒
inak ja som v US uz skoro 16 rokov 😨

miriam25
21. črc 2008

mamol, naozaj super sprava... vidis, ako sa super vsetko vyriesilo. SOm rada, ze ste sa porozpravali. Inak ja ked som uz zacinala mavat depky z toho, ze som tu sama s malym, tak mi drahy navrhol, ze ma zavezie k mojim rodicom a o dva tyzdne po nas pride. A to bolo vazne super. Ja som si tie dva tyzdne uzila a zaroven som sa uz potom aj tesila na mojho draheho a na to, ze pojdeme zasa spolu domov. U nasich mi bolo dobre, ale pocit, ze mi chybaju som uz zahnala, kedze som s nimi bola a hned mi bolo lepsie. Aj sme si boli s drahym vzacni.
Drzim palceky, aby ste vsetky krizy vyriesili tak dobre, ako tuto.. 😉

mamol05
autor
21. črc 2008

Siravko, mas pravdo, asi jsem fakt byla dost homesick, bydlime taky v US a az v Californii, takze tak casto se Cech nepodivam, je to fakt hrozne dlouha cesta, nasi spis litaji sem, ted jedem v srpnu, uz se tesime. Poporodni deprese to neni, nasi kocicce byl ted rok.Rozhodli jsme se taky, ze zacnu s malou chodit na music class a plavani, abych se dostala vic mezi lidi a nemela cas myslet na blbosti 😉 Ja s malou podle planu zustanu v CR o vic nez 14 dni dele nez manzel, takze doufam, ze si uziju rodinu a bude se mi po mem drahem styskat (pravda je, ze od te doby co spolu zijem jsme bez sebe byli jen asi dve noci z duvodu prace)

abinka
21. črc 2008

mamol moc děkuji za přání.
Taky ti přeji hodně štěstíčka a jsem moc ráda,že se to u vás vyřešilo.Příště zkus víc muvit s manželem 😉 Je fajn že tahle metoda u vás funguje.Já pořád mluvím a je to prd platný 😒

miriam:neboj hypotéka je na něj taky auto je na něj.Na mě jsou takové kraviny co si navymýšleljako notebook,půjčka a dvě karty.No na odkládání toho fakt moc nezbývá 😒 Jsme rádi,že poplatíme vše co je potřeba a že vyjdem do druhé výplaty.No prostě hnus.Vůbec se mi to lehce nepíše.Dost se za to stydím jak žijem.No ale není to jen jeho vina.Kdybych měla rozum tak mu řeknu že se ty půjčky a různé blbosti co se za ty peníze nakoupily prostě nepořídíme.Tak si za to můžem oba,akorát snaha se z toho vyhrabat je jen na mé straně.Neutrácí nějak moc ani si to nemůže dovolit,ale prostě i to málo co tam utratí by se mohlo schovat aby jsme to měly rychleji vyplacený.Prostě má svůj standart a z něho nesleví jo a to mi říkal že už slevil.

Kluka má rád jen ho matka vychovávala stylem,že nemusí na nic sáhnout a nic udělat.Tak to bere asi i s tím klukem,ale po téhle stránce už se zlepšil,už pomáhá akorát s tím klukem mu musím říct ať si ho veme.No to ven na procházku si ho chce vzít i když to není potřeba ale myslím si že za záminkou aby si sedl na zahrádku na pivko ale to už je jen má doměnka.

siravka
21. črc 2008

mamol, tak sa pridaj k nam do US fora - mame par holiek aj v CA a dokonca aj s 1-rocnymi babatkami. kde si v CA? kludne mi posli IP
pa

binki
22. črc 2008

🙂 Tak to vypadá, že to dobře dopadlo, jsem za tvoji malou ráda.

miriam25
22. črc 2008

Abinka, nemas sa za co hanbit, mnohi ludia si vezmu pozicky, ktore nemaju sancu mesacne splacat, nie to este kupit jedlo. Poznam jednu taku rodinu, mesacne splatky poziciek su vyssie ako mesacny prijem, ti ludia sa dostavaju stale viac a viac do minusu a podla mna toto je ovela horsie. Beriem to skor ako nezodpovednost ludi. Pretoze ked este ako tak vyjdes od vyplaty k vyplate, tak aspon nejdes stale hlbsie a hlbsie do minusu.
A tie veci, co platis ty nemozu byt na nejak extra dlho. Ved pokial viem, su to maximalne zalezitosti na 3-5rokov. Ako dlho to musis este splacat?
Nechcem, aby si si myslela, ze som nejak extra zvedava, chcem ti naozaj len pomoct 😉 Ak to nechces pisat do fora, tak mi posli IP.
A my zeny si niekedy az moc domyslame. Mozno to ani pravda nie je, ze hlada vyhovorky, ako a preco vypadnut z domu na pivo. Ale zasa je pravda, ze dokazeme veci vycitit velmi rychlo a casto mame pravdu...
Musim povedat, ze neviem, co je horsie. Ked chlap chodi do krcmy alebo ked chlasta doma. Ked je v krcme, aspon ho nevidis... No ked je doma, zasa to stoji menej... Svagrinin muz ked pride z roboty, zaparkuje auto v garazi, tam ma hned bednu s pivami, otvori si jedno, zapali si (este stale je v tej garazi) a stoji tam a popija a fajci a takto tam je aj 3-4 hodiny a az potom ide dnu sa osprchovat a najest... Ked mi to svagrina rozpravala, tak som nechapala. Co moze sam v garazi tak dlho robit????????????? To su ale chlapi... ina mentalita, ina planeta...

mamol05
autor
22. črc 2008

Ahoj Siravko, diky za nabidku, kouknu se, kde je to us forum, mam tu par kamaradek Cesek a Slovenek, ale urcite rada poznam dalsi spriznene duse 😲

digysa
23. črc 2008

mamol05: uz som ti chcela ist odpisovat, aby si neurobila najvacsiu chybu v zivote a zobrala dietatu otca. No vidim, ze sa vsetko dalo na spravne kolaje.....uff 😝
Ja mam podobny problem- homesick, tiez mi manzel teraz robi 24hod ako vol, ale viem, ze sa to zmeni, lebo teraz menil robotu, tak viem ake to je byt v novom prostredi. A tiez ideme domov na SK na 3 tyzdne.
Tak zelam vela stastia a plno romantiky do buducna... 😉

emjee
6. zář 2008

batika • Dnes o 16:49
Ahojte...je tu niekto kto to ma za sebou? Rozhodla som sa s manzelom rozviest, mame len polrocne dieta, ale uz dalej s nim zit nedokazem. Je tu niekto kto to zazil? Ako sa to da zvladnut byt na vsetko sama, na babo, hlavne psychicky...ak by som nemala take male babo, tak by som si na odreagovanie odskocila s kamoskou na kavu atd..ale takto sa to neda

Ako ste zacali po rozvode dalej normalne fungovat, zit, bavit sa, dokazat sa smiat...?

kaskya
6. zář 2008

batika ahoj
a si sto percentne rozhodnutá a nepripúšťaš inú možnosť len rozvod? prečo? 😔

batika
6. zář 2008

alkohol....viackrat slubil ze prestane, ale stale po dvoch dnoch zacne znova, uz viac nechcem takto zit 😔

kejka
6. zář 2008

Batika-kvůli chlastu jsem se rozvedla s prvním MM.Utekla jsem od něj,když bylo malýmu rok.
První přes držku jsem dostala už v těhu. 😖 😖 😖

batika
6. zář 2008

no on nieje agresivny, sme spolu uz dlho ale zatial ma neudrel, ked vypije a pride domov len lahne a spi, ale ja neznesiem ten alkoholicky zapach. a vobec myslim ze by som to nemala tolerovat ved zit sa da aj inac. pit zacal po narodeni maleho

kejka
6. zář 2008

Já tě naprosto chápu.
Mluvili jste spolu,proč pije? 😕 Proč až když se narodil prcek?????????? Jak často pije?Musí to mít nějaký důvod,když jste spolu delší dobu.Předtím nepil?

batika
6. zář 2008

nie, len prilezitostne, napr. na rodinnej oslave, svadbe, narodky a pod. obcas ked stretol kamarata tak max. dva tri krat do roka zasli spolu na pivo. ale teraz je to uz furt. je viac v krcme ako doma. pride az ked je zaverecna.