Malé děťátko a rozvod. Jak to snáší?

mamol05
20. črc 2008

Potrebuju poradit, premyslim, ze odejdu od sveho manzela, ale nevim, jestli co by bylo nejlepsi pro nase miminko, mame rocni holcicku, kterou muj manzel velice miluje. Hlavni problem je, ze manzel je cizinec a zijeme dost daleko od CR. Nemam tu zadne pribuzne a manzel je jedinacek a jeho rodice ziji od nas hodne daleko. V CR mam maminku, ktera by mi s malou pomohla, manzel hodne pracuje, skoro nikdy neni doma a ja se citim na vsechno sama a to si myslim, je jeden z duvodu, nemame nedostatek, ja do prace nechodim. Nevim, jestli si realitu v Cechach nepredstavuju moc ruzove, ale mam pocit, ze by se nam tam libilo vic. Ma nekdo zkusenost s rozvodem nebo spise s odloucenim? Jak to snaselo male mimi a jak jste si zvykly? Potrebuju poradit, ale nemuzu se zeptat nikoho z mych znamych, pravdepodobne by mi nerozumneli a nepochopili proc. Manzel je atraktivni, vtipny, uspesny businessman a vsichni si mysli, ze nase manzelstvi je velice harmonicke

kejka
6. zář 2008

Není to třeba tím,že nemůže překousnout,že se tvůj zájem přenesl na dítě-musíš se mu věnovat a už na něj prostě nemáš tolik času????Jak se chová k dítěti?Asi ho moc nevidí,když je pořád v hospodě 😖 😖 😖 .
Zkoušela si s ním o všem mluvit?Jestli to teda jde.

batika
6. zář 2008

odchadza rano, ked este spi a prichadza ked uz spi, je to nase druhe po dost dlhej dobe, ja viem ze je to zmena. k prvemu dietatu sa chova dobre aj sa s nim rozprava aj sa mu venuje, aj maleho ked je doma tak vezme von, aj ho pokolise a tak, proti tomu nemam nic. len ten alkohol... ked je viac dni po sebe v krcme, potom to nejak na neho pride, ze sa ospravedlnuje, prosi a slubuje ale vzdy vydrzi max. 2 tyzdne. ale vecsinov je to tak 3 dni. a je zase tam, zacal pracovat v novej robote a tam su proste taka partia, piju od rana do vecera a vecer este krcma.

angua27
7. zář 2008

ahoj batika a neskúšala si ho najprv postaviť pre výber? ale s tým, nech začne chodiť na liečenie. ak predtým nepil, možno mu bude stačiť pár sedení u psychológa a pozbiera sa. možno by ho prebralo, keby si na pár dní s deťmi niekam odišla. ak máš kam. daj tomu ešte jednu šancu, ale tvrdo trvaj na svojom. 😉

kejka
7. zář 2008

No to jsem taky myslela.Stát se alkoholikem to je hned.Když furt pije,tak k tomu nemá daleko. 😒 Rozvod je fakt ta poslední štace. 😉

batika
7. zář 2008

davala som mu uz strasne vela sanci ale vzdy to skoncilo rovnako, po dvoch troch dnoch bol zase vtom 😔
Minule som sa uz zbalila ked videl zbalenu tasku, zacal prosit a ja som mu po dvoch dnoch slubila este poslednu sancu, a na druhy den prisiel zase v dobrej nalade, dokonca az tak velmi ze na druhy den nepametal co mi narozpraval. vtedy som si uvedomila, ze on sa len tak lahko nezmeni. ze proste stale vie ze mu odpustim tak naco by sa menil 😔

wladka
7. zář 2008

ja som to zazila..

malej bolo 2 tyzdne, ked som ho vyhodila z domu.. ale vratil sa.. zopakovalo sa to este 2x, do jej polroka, ale potom uz odisiel nadobro.. prestali sme spolu zit.. skusali sme sa davat dokopy, ale bez uspechu..

a o rok na to, ked mala rok a pol nas rozviedli..

teraz?? prosika, ze nas lubi atd.. lenze ja som akoby citovo ochladla.. 😔 .. chcela by som ho.. a ked je s nami, vyhadzujem mu na oci to co bolo..akosi sa neviem cez to preniest,a nie som schopna dalej fungovat, bez toho aby som zabudla na minulost.. 😔

akurat dnes som mu povedala, ze nie..

batika
7. zář 2008

wladka a byt bol asi tvoj, ked si ho vyhodila..
my byvame v spolocnom, preto viem ze to bude tazke, kym prebehne rozvod, majetkove vyrovnanie, budem musiet zit s nim pod jednou strechou.
mna strasne ranilom, ze ma zase sklamal, vravela som mu, ze je to posledna sanca, uz vtedy ked som si zbalila tasku som bola rozhodnuta ze je koniec, ale chcela som to skusit este raz, a zase ma sklamal.

ako si to sama zvládla? citovo aj financne. strasne sa toho bojim, ale rada by som to uz mala za sebou

wladka
7. zář 2008

som u nasich, to je ta najlepsia pomoc.. ak mas moznost, chod k vasim.. podaj ziadost o upravu prav a povinnosti voci maloletemu a ziadost o vyzivna na manzelku.. bude platit, aj ked nie ste rozvedeni.. a nechaj to tak..skuste byt od seba dlhsie, a ked sa neudeje ziadna zmena po polroku, ci roku, tak podaj o rozvod..tak navrhujem byt od seba.. aby si si to premyslela, a aj on.. a ked nic, potom konaj..ale nie hned..aj tak sud vas nerozvedie hned, ale po polroku nesuzitia.. my sme rok spolu nezili, tak nas hned rozviedli...

batika
7. zář 2008

nasi ziju dost daleko, takze tak sa to riesit neda, aj ked teraz lutujem ze som na zaciatku prazdnin neodisla, ..kym zacala skola, mohla som byt od neho dalej
a na druhej strane, ked si predstavym ze ja budem s detmi zit niekde u starkych, kde nebudu mat svojich kamaratov, svoje sukromie izbu, a nechat jemu byt aby mal kde chodit prespavat opicu.. 🙄 to sa mi teda nechce.
wladka a ty si dufala ze sa date este dokopy ked si podala ziadost az o rok? ja mam uz teraz taky pocit, ze k nemu uz nic necitim, ze mi tak strasne ublizil, ze teraz ked mame polrocne babo ho najviac potrebujem a on vidi len alkohol 😔

wladka
7. zář 2008

dufala.. 😔 rok.. a nic.. dlho som sa z toho dostavala, a ked som sa z toho dostala, tak to bolo poriadne.. 😖

..tak jeho posli dakde..

batika
8. zář 2008

neviem, ale mam taky pocit, ze kebyze podam ziadost neskor, tak si to utrepenie len predlzim, myslim, ze cim skôr to mat za sebou a je pokoj..aj on si to uvedomi az ked bude po rozvode, aspon co ho poznam..
wladka si krasna mlada zena a mas zivot pred sebou...niekoho este stretnes co bude stat za to..

nevies mi poradit ako podat tu ziadost o upravu prav a povinnosti?

helcah
8. zář 2008

Když píšete, že ze vztahu vyprchala láska, můžu se zeptat po jaké době k tomu došlo? A bylo to kvůli problémům nebo myslíte že to tak je v každém vztahu? Já si neumím rozvod představit, bydlení máme společné, mohli bychom ho prodat jenže u nás bydlí v domě rodiče, kterí nám ho věnovali. A kdo by nás živil když budu doma s děckem na mateřské? Musí to být hodně těžké a obdivuju Vás že na to máte tolik síly, i když z těch příběhů je mi jasné, že to někdy jinak nejde. ☹

batika
8. zář 2008

helcah- my sme manzelia uz 11 rokov, a dôvod je alkohol..
este pred rokom som na rozvod ani nepomyslela, keby som vedela co ma caka a ako sa manzel strasne zmeni, tretie dieta s nim neplanujem, ale mala som dvoch chlapcov a tuzila som po dievcatku co mi nakoniec ani nevyslo. takze teraz som sama s troma chlapcami, z ktorych jeden ma len 8 mesiacov. uz asi pol roka chodi domov manzel len prespavat, odchadza ked deti este spia a prichadza ked uz spia..takze na vsetko som sama, a po rozvode sa to urcite nezmeni, v podstate mi to pride tak, ze len sobasny list prestane platit 😔

helcah
8. zář 2008

Tak to mě mrzí, já ale moc nevěřím, že se alkoholici změní. Měla jsem tu čest několik takových poznat a nikdy nepřestali úplně, maximálně tak na pár dní. Žádná motivace pro ně není dostatečná. Ale zas možná bude lepší když budete sami než když se děti budou koukat na ožralýho tátu ☹ To znám z vlastní zkušenosti, naši se taky rozváděli kvůli alkoholu, nejdříve jsme z toho byly se ségrou nešťastný, pak jsme si to ale sami přály, protože to bylo čím dál tím horší, po několika letech začalo docházet i na fyzické útoky a mamka to naštěstí hned ukončila a nenechala dojít dál ☹

batika
8. zář 2008

manzel je kludny, ked vypije, inac je dost vybusny, ale ked pride domov, tak chce len spat. proste nic neriesi, ale tiez je dost mozne, ze po case pridu utoky aj u nas. Deti vecsinou spia ked dojde domov, ale je jasne ze to na nich vplyva, lebo ved otec im chyba je to jasne.
ja som uz tiez pochopila, ze sa nezmeni, naposledy, co ma prosil nech sa nerozvadzam, nasluboval a hned na druhy den prisiel domov strieskany, vtedy som pochopila, ze je naozaj koniec, ze si vôbec neuvedomuje jak nam ublizuje a je mu to jedno. len mam z toho este strach, jak to vsetko zvladneme... 😔