Malý zájem o vnouče, přijde vám to normální?

ema35
21. únor 2013

Ahoj maminky,
dovolte, abych si trošku postěžovala a zjistila vaše názory, nevím, třeba mám nějaké zcestné představy.. 😕
Mám skoro 2letou holčičku a rodina se o ní teda zrovna nezajímá. Rodina od manžela ještě tak ano, ale bydlí 300 km daleko, takže tam jedeme jednou za čas a hlavně už jsou starší..mají ji rádi, ale pohrají si s ní jen chvilku, jakékoli hlídání neexistuje, musím u ní být pořád já. Myslím si, že by přijet na pár dní k nám mohli, jinak jsou bezva a vidíme se moc rádi, ale jim už se cestovat nechce, nebyli tu ani po porodu. Ale to je ještě ok.
Horší situace je s mojí rodinou, táta se o malou nezajímá v podstatě vůbec, nikdy si s ní nepohrál, jen se občas zeptá, co nového. Sestra se také občas po tel.zajímá, ale výjimečně, hlídání nikdy a teď tak jednou za 2 měs.zajede, tak na hodku a už aby byla zase jinde.
Moje mamka má malou sice ráda, je to jediné vnouče, průběžně slibuje, že přijede a pohraje si s ní, ale pak to 5krát zruší a pak přijede taky na hodku. Upřednostňuje své známé, i jiné děti. Někdy si myslím, že mi to dělá naschvál, měly jsme v minulosti nějaké menší spory. Malá ji miluje, minule hrozně plakala, když jsme od babi odjížděli, a o to víc mě to mrzí. Teď ji vidí tak 1x za 3 týdny a to musíme dojet my tam. Hlavně neustále opakuje, jak ji má strašně ráda a jak je pro ní vnouče priorita. Něco bych jí na to řekla, ale nechci riskovat, že se urazí a nebudou se vídat vůbec. Když vyloženě požádám, jestli by si s malou nepřijela pohrát, tak něco má, přijede příště, opět něco má apod. Přitom vidím, že ráda ji má, ale toto fakt nechápu...chodí na část.úvazek do práce, ale hlavně má hodně aktivit, návštěv znamých apod. Přijde vám to normální? Taky to máte tak? Díky za reakce..

zamilovanadonej
21. únor 2013

@ema35 A kolik je tvé mamce? Třeba se ještě babičkou necítí, a neví jak se zachovat? Někdy stojí rodina za houby, já bych mohla vyprávět....manželova matka třeba nemá o vnoučata zájem vůbec žádný. A tím žádný myslím žádný.

kamino
21. únor 2013

@ema35 mam to same,moje mam tu byla od porodu 2x zhruba na hodinu,je v duchodu,privydelava si v jedne mistni firme,jezdi sem kazdych 14 dni,ale ma porad moc prace...sama ani nezavola,ale pokud nezavolam ja,tak pak slysim od pribuznych a znamych,ze ani o tom brouckovi nic nevi...mrzi me to,je to take jeji jedine vnouce,ale 4 dovolene do roka a novy bazen jsou ji pravdepodobne prednejsi...bylo to tak vzdy,vzdy byly dulezitejsi penize a pracovni uspechy nez deti,vychovavala nas babicka,tak se vlastne ani nedivim,ale stvou me ty lzi,co trousi po okoli...snazime se tam alespon jednou za mesic dojet,behem nasi navstevy probehnou jeste tak dve jeji,kdy sedi v kuchyni,kouri s navstevou a my sedime v obyvaku jako trubky...ale hned po nasem odjezdu si dava na facebook statusy,jak se mazlila s vnouckem...Bez komentare...jeste ze tchanovci jsou v pohode a prcek bude mit babicku a dedu...

ustarana
22. únor 2013

@ema35 Podobná situácia je aj u nás a dokonca od starých rodičov z oboch strán. Moju rodinu trošku ospravedlňuje to, že bývajú 800 km od nás, takže návšteva prebieha fak len 2x do roka. Človek by si myslel, že v tú chvíľu nebudú mať babička s dedečkem na starosti nič iného ako vnúčika, ale omyl - zľavy v Jysku alebo mytie nádobí majú vždy prednosť. Aj keď majú možnosť vidieť vnuka 7 dní v roku 😝 . Manželova maminka býva 11 km od nás. Príde na návštevu cca 1 za mesiac, sadne si na gauč, vypije kávu, sprdne ma, že nemám upečenú žiadnu buchtu a dávam jej ku káve len sušienky, pokecá o svojich nápadnikoch zo zoznamiek a odíde. Žeby si sadla k malému na zem a pohrala si s nim alebo ho vzala na klín jú nenapadne ani vo sne. A vziať malého na prechádzku je doslova a do písmena sci-fi. Zamrzí to, keď starí rodičia nejavia záujem o dieťa a nielen preto, že nemáš hlídání, ale aj pre ten kontakt dieťaťa s nimi. Ale zas na druhú stranu, to má aj výhody - numusíš počúvať nevyžiadané rady, nikto ti nevyčíta, že svoje dieťa vychovávaš a krmíš úplne zle, že tvoje dieťa je zaostalé, lebo v 14 mesiacoch má plienku..., nemáš neohlásené návštevy vo chvíľach kedy sa ti to hodí úplne najmenej zo všetkých možných situácií.

dagina
22. únor 2013

Ahojky,
myslím, že zcestné představy nemáš. Blbý je, že s tím nejde nic dělat. Když to někdo necítí v srdíčku, tak ani když za vlasy je přítáhneš k vám, nic dobrého z toho nebude. A jak sama říkáš, mohla by jsi o ně příjít úplně. Jak popisuješ svojí rodinu, stejně to mám s tchánovci. TAké nemůžu říct, že by holky neměli rády, ale je prostě velký problém dětem udělat radost svou náladou. Z čeho jiného by měl mít člověk radost, když né z dětí - a je jedno jestli to je babi, děda, teta..... . Naše babi, když už jednou za 3 měsíce přijede, tak za hodinu spěchá, že musí žehlit, zalít kytky, uklidit....mě to přijde jako neskutečná urážka dětí, tohle před nimi říkat. Občas to komentuji tím, že práce nemá nožičky, nikam jí neuteče, ale děti rostou jak z vody.... .
Hele, ale starší už to začíná cítit, jak to je, už z toho má rozum a vrací jím to i s úroky. I mladší už ví, že když zazvoní zvonek, říká "děda", babi ne. Přitom ona ji tak zbožňuje. Děda tak 1 za 14 dní přijede sám, babi nechce, nemůže.... vrrrrrr.

yanish
22. únor 2013

Ahoj, taky je mi smutno z nedostatku babiček. Potenciálně máme dvě a obě ve stejném městě jako bydlíme. Přítelova maminka do konce minulýho roku chodila ještě do práce a od ledna měla mít víc času, ale zablokovala si páteř, takže je po hlídání. Ona by se i snažila s malým být, ale má taky fůru zájmů a hlavně sebepéči (kadeřníci, manikůra, cvičení atd.). Je hodně afektovaná a malý jí (zatím) moc nemusí. Ani pochovat se od ní nenechá, což je ale asi způsobeno tím, že se moc nevidí. Ale tchýně se aspoň, na rozdíl od mojí mámy snaží. Moje mamka je v invalidním důchodu, ale teoreticky by mohla být funkční, jenže se uchlástává a vylepšuje to práškama na deprese. Takže ta ani malýho hlídat nemůže a ani nemá chuť. Když si s ním pohraje, tak je vidět, že se do toho nutí - v rámci hry "nemám problém a jsem v pohodě". Doufala jsem, že by jí vnouče mohlo popohnat k restartu, ale prd. Je fakt, že když jsem byla malá já, tak taky nebyla žádnej extra mateřskej tip - radši šla rychle do práce koketovat s kolegama a vykuřovat cigárka.

Takže doufám, že se u tchýně zlešpí její zdravotní stav a třeba už se i vyprdne na práci, a možná v létě už pobude na chatě s malým...Byla by škoda, kdyby prcek neměl vzpomínky s babičkama (když já si vzpomenu na super prázdniny u mojí babičky) .... a i to hlídání mi někdy fakt hodně chybí!

baris
22. únor 2013

ahoj,

moje mamka i taťkaou jsou v pohodě - prostě babička a dědeček jak má být. Bohužel i moje sestra má tchýni na 😝 . Takže naši chodí do práce a k tomu mají najednou 4 vnučky v rozmětí 4,5 roků až 9měsíců. Takže je to pro ně občas záhul, ale snaží se. Chodí poctivě ke mě i k sestře, nesednou si na gauč, ale jdou si s holkama hrát. Na holkách je vidět, že na nich visí. Pořád jenom babičko, dědečku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tchýně a tchán 😠 . Bydlí od nás 100km a nemohou přijet:
- máme staré auto (už 4 roky mají nové a my máme už historickou ojetinu 😝 )
- děda je nemocný (od tchýně otec - ale už je 3 roky mrtvý)
- chodíme do práce (už jsou 2,5roků v důchodě)
- máme moc aktivit v důchodě
- máme slepice, králiky
- v létě je moc horko, přijedeme v zimě
- v zimě je moc velká zima, přijedeme v létě, až bude teplo
- na jaře a na podzim prší ....

Karolínce nebyli ani jednou 😝 na oslavě narozenin 😠 😠 😠 . Starší Katušce přijeli z donucení 2x 😠 😠 😠 . Jezdí po výletech, k jejímu bráchovi (i když to mají taky přes 100km - ale tam to záhadně jde). No poslední výmluva, proč k nám nejet byla, že se zde cítí jako v kleci (máme 3+1 - 84m2). Ona má ráda ten prostor venku. 😖 Nemají prostě potřebu vidět holky. Stačí jim, že s nimi bydlí moje drahá švagrová se svými dětmi.

Už to nekomentuji. Jakákoliv snaha o 1 krok vpřed, vyšla tak, že jsme udělali 2 kroky dozadu. Já sama jsem vyrůstala bez babiček (neměly o nás zájem), tak vím jak to dopadne. Ještě max. 2 roky se budou ptát na tchýni a tchána. Pak přestanou a pokud je budou chtít vidět, tak jenom proto, aby si vyfasovaly kapesné 😖 .

kitinka76
22. únor 2013

@ema35 moje Tete neviděla svoji babičku už asi osm let, jednou jsem jí ji ukazovala na ulici - jako vidíš tam tu paní, to je tvoje babička 😝 takže aspoň ví, jak ta ženská vypadá. Nemá zájem, tak ať si trhne. Ke štěstí ji nepotřebujeme!! Ale mám výhodu, že jí všechno vynahradí babička od starší dcerky, která ji bere za vlastní.

veronyk
22. únor 2013

Ahoj holky, moje mamka se o děti vůbec nezajímá. Do práce nechodí, ale konečně si chce užívat, našla si přítele. Za dětma parkrát přijela, afektovaně si chvilku s nima pohrála, předvedla se před přítelem a jela domu. Teď nepřijela ani na vánoce.
Manželovo rodiče jsou v důchodu, ale oni k nám nemají čas jezdit. Za malým přijeli parkrát z donucecí. Když se nám narodila dcera, tak se ani na ni nepřijeli podívat. Prostě nemají potřebu vidět miminko, nezajímá je. Synovi pak už ani nepřijeli popřát k narozeninám, nepřijeli na vánoce. Syn je z tohu smutný, protože ještě moc nemluví tak říká babi tytyty a hambař. Obě babičky to k nám majít 20 minut cesty autobusem. Štve mě to a mám na babičky vztek. Josu to sobci, ale nic s tím nenadělám.

patty1
22. únor 2013

Uf hokly, to jsou teda story 😠 🙄 , no ty uplne nezajmy, to je fakt nahouby rodina, a asi to tak vnimate cely zivot, proste tam neco nefunguje odjakziva..bych tedy predpokladala..
@baris ty vymluvy, to jekt vtipny, jsem se zasmala, to proste nevymyslis 🙄 Asi mas pravdu, ze snaha v tom pripade nema cenu, proste to sami tak chteji a je v podstate jen urazlive, kdyz clovek pak poslouch takovehle "duvody", proc nemohou prijet..holt to tak bude naporad
Asi bych se s tim mela taky smirit, s tou situaci, jak je, ale stvou me ty neustale posouvani navstev, uprednostnovani jnych aktivit - se svoji kamaradkou je denne, tak snad by ten vylet do obchodu mohly jednou odlozit 😖 ..

@zamilovanadonej Mame je pres 60 let, cele roky rika, jak se tesi na vnoucata, nam je se segrou pres 30, a tohle je jedine vnouce, jine uz asi nebude..a ted tohle
Zadne jine hlidani nemame, nez teoreticky jen tu moji mamu, jinak fakt nikdo neni schopny ani ochotny pohlidat, a jednou treba za dva mesice to shlidani s mamou vyjde, tak se o to taky nechci pripravit, a kdybych hodne nalehala, asi by pohlidala vic, ale zas je mi blbe o to nejak vic zadat..kdyz ji to nenapadne samotnou..
Jinak jeji rodice nas hlidali stale, travila jsem tam moc casu a bylo to bajecne, tak me mrzi, ze to moje dcera nezazije ☹
No uz jsem zacala hledat nejakou nahradni babicku, za penize, ale obavam se, ze by to byla nahoda, kdybych nekoho vubec nasla...

aronek
22. únor 2013

Ahoj, my jsme trochu druhý extrém. Zajímají se všichni a pořád. Takže mám min. 5 telefonů deně, do to ho skype a pořád jak se máme , co děláme. Pohlídají kdykoliv a na jak dlouho chci. Když jsem byla podruhé v porodnici, tak se málem zhádali kdo bude hlídat. Když jedu k našim, tak druhá babička to komentuje. Už zase a na jak dlouho a pod. Snažím se to nějak rozdělit, ale prostě mám málo dětí a plno lidí co se chce starat. Ještě se do toho zapojil brácha, který si toho staršího bere i na noc. On ho tedy od 5 měsíců hlídal, protože jsem musela do práce. Vždy volá, že se staví, jestli nechci někam jít, že si udělá s oběma pánskou jízdu 😀 Hlavně jim furt něco kupují. Tyto vánoce jsem klukům nekoupila nic a měli pod dvěma szromkama dárků jak pro dětský domov. Pak jsem obcházela slevy po vánocích, že jim něco koupím dopředu a bylo mi řečeno, že je to zbytečné, že na další vánoce už je nakoupeno taky. Honzulka dostal motorku co je od šesti let 😠 By mně zajímalo co jim chtějí dát za pět let 😠 TAkže si myslím, že i moc pozornosti a péče škodí, ale je to lepší, než když se nezajímají 😉 Děti mají víc vzorů a dostanou se k nim různé životní názory a pod. Držím palečky, aby se vaše babičky trochu zapojily, neví o co přicházejí 😔

olusenka
22. únor 2013

@aronek no, u nás je to taky tak, ze strany tchánovců, a je to teda na můj vkus moc, někdy mi to až vadí. Tchán prostě nežije život svůj ale náš a hlavně našeho syna a úplně by se rozdal a obětoval. Taky telefony Xkrát za den (naštěstí manželovi, ne mě), když mi přijde dopoledne pohlídat, že jdu k dr. tak po mém návratu neví, kdy by odešel, předevčírem tu byl od 9 ráno, pak se vnutil s kočárem na procházku, odpoledne měli přijít na návštěvu, tak jen vyzvedl tchýni, vrátil se a byli tu do půl sedmé. :-/ Včera jsem byla u dr. v Praze, tak je sem manžel prý vzal zas, aby stihl udělat nějakou práci, a zítra v sobotu jedeme k prababičce, kde budou taky.... Uááááá!

aronek
22. únor 2013

@olusenka taky mi přijde, že mi pořád jen někdo volá, nebo tu je. Nejlepší dotaz. Co děláš. Já, že kojím. Toje super a bla bla bla... Já u prsa dítě, na uchu telefon a ještě většinou chce něco i ten druhý a začne někdo volat na skype 😠 Hele, tady jsou schopní být klidně do jedenácti do noci. Vykoupou, nakrmí, hrají si, ale, že by se mělo jít spát nikoho netankuje 😠 To ani nikdo nebydlí ve stejném městě. Bydlet blíž, tak lezu po zdi 😀

romantika
22. únor 2013

@ema35
Emi u nas v cernobilem, ale to uz neresim. Vlastni rodice prijeli mesic po narozeni a jeste jsem se jim skoro musela omlouvat. Horsi, kdyz mi ted nastaly komplikace v tehotenstvi a mala musela vsechny vysetreni absolvovat se mnou a byla z toho uz spatna, porad bile plaste. To jsem doslova zurila. Ale kdyz to tak je, nic nezlomite. Uvedomte si, ze se nervujete jen vy. Stoji vam to vubec za to? K nam kdyz uz dojedou, tak kaficko, nohy na stul, male neuvari, hrat si vydrzi hodinu a ja mam starost o dalsi krky. Takze v realu ja ani neverim, ze se o ni umi postarat, takze tak jak u vas tak i u mne je to jen vnitrni boj ve vas ze rodice stoji zaprd.
Muj bratr ktery bydli ode mne tak 10 minut a jezdi denne kolem se za mou malou ktere uz bude temer 3 roky neprijel podivat ani jednou. A to vsem masti med kolem huby jak jsme dokonala rodina. No tak ja to vidm trochu jinak.

Jeslti vam pomuze tak ja bez me temer tri lete nebyla sama vic jak 1-2 hodiny a to ji hlidal manzel. A to jsem si max. zasla k zubaři, kam se mnou fakt nemůže.
Mne tato situace vic trapi kvuli male, ted uz dospelaci a potrebuje kolektiv a nekoho dalsiho od koho by citila ze ji ma rad. Takze pak v kolektivu mi prijde ze se desne vnucuje a hleda lasku u kazdeho, protoze ji nema v rodine. Proste je ve vkeu kdy chce oceneni i navic. A to jeste nedostaneme skolku. Takze od pristiho roku startujeme krouzky.

Ale porad se drzim toho, ze radeji cizi nebo sama nez aby se doprosovala babicek jako ja. To ji vlastne vrham do stejne situace ve ktere jsme se ocitly obe. Myslete za ni a na ni.

zelva
22. únor 2013

Dnešní babičky jsou prostě jiné než dříve. Některé ještě pracují, tak jsou pak rády, že mají svůj klid a vnoučata jim ho narušují. Taky je to v práci jiné, za komančů byl každý zaměstnaný, kdekdo dělal, že dělá a vesměs se lidi moc nepředřeli, takže babičky nebyly zmakané. Dnes je to jiné. A taky o sebe dneska více dbají. Mají koníčky, kamarádky, prostě bych řekla, že se hlavně chtějí postarat o sebe a vnoučata jim stačí vidět jen občas. Např. moje mamka ještě pracuje, každý den dojíždí vlakem do práce a vstává celý týden v 5hodin, ale i přesto si malého bere každý pátek na noc a v sobotu si ho dopol ještě nechá. Tchýně je v důchodu a když jí požádám, tak přijde pohlídat. Sama od sebe ani náhodou. chodí furt na kafíčka s kámoškama a nebo se povaluje na gauči. Mám ten pocit, že by ani vnoučata mít nemusela, moc to s nima ani neumí. Kluk k ní nechce vůbec chodit, kdežto k mojí mamce by se hned nastěhoval... 🙂 Bohužel, tak to dneska je, nic s tim asi neuděláme... 😒

ema35
autor
22. únor 2013

holky diky za reakce..@romantika Ahojky, tak to mate podobne, presne to, co si z toho to dite vezme psychicky, to me vadi nejvic 😠 , kdyz pochopi ze o ni nemaji moc velky zajem, a bude si logicky v detskem veku myslet, ze to je v ni, ze neni dost dobra.
Asi pak jen vyrazne to komunikovat s temi prarodici, ze nechci aby se moje dite do takove pozice dostavalo, jestli jsou ochotni se ji venovat vic, pokud ne, tak treba i ty kontakty s nima zrusit, protoze nehci, aby to male bylo takto lito. Vadi mi to neustale posouvani domluvenych setkani - 5krat jiny termin, ze prijede, a pokazde to pak zrusi kvuli nekomu jinemu, a do toho dokola, jak je pro ni mala nejdulezitejsi na svete ...to se fakt neda pochopit..
Takze asi jedine si hledat kamarady a a nahradni babicku, ale jasne, ze ten vztah, co my zname z detstvi k babicce, to nebude..A jeste poptavka po babickach vyrazne prevysuje nabidku...

romantika
22. únor 2013

@ema35
jojo mne to trapi desne a to jeste mame z jedne strany rozvedene, kteri sem jako by i jezdili, teda hlavne na to kafe a protoze jsme v Praze tak jsme vyborny vychozi bod na prespani a vylety po Praze, ale pro mne jsou jejich partneri totalne cizimi lidmi, ktere neznam. A oni nuti malou se s tema cizima mazlit a rikat jim babi a dedo a ja ani nevim kdo to je. Hele je to na bednu. Mne to fakt nejvic nervuje kvuli male, ja jeste resim, jak ji vysvetlit, ze dedecek neni dedecek apod.. Proste rodina k po.......
Ja to taky nejvic vidim proste se nestykat a neresit to. Ikdyz kolikrat mam pocit, ze mala skoro nejvic obvinuje mne, protoze samo prarodice chce, ale nechape ty nervy a jak pises, to prehazovani terminu. Darky vozi jen aby jim mala musela s uklonem dekovat a tak. Takze obcas mi prijde, ze je to cvicena opicka pro jejich nabazeni. Ale tak na pul hodiny.
No ted nam tahne na 3 a rikam si, ikdyz skolku nedostaneme, ze zacneme chodit do krouzku a najde si kamarady a to ji to zalepi. Taky cekame druhe tak treba budem vetsi rodina a taky to nejak vezme, ikdyz to bude urcite zarleni. Ale proste varianta vysvetlovat babickam mi prijde nejmin reseni, protoze kdyz to nefunguje 10 let a nikdy nebyl zajem a ani po narozeni tak nebude nikdy. Na to uz meli casu dost se premoci.
No a jinak pro zmenu mne vychovavala moje babicka a ja nemam zadny vztah k mame, tak radeji budu ta mama co dite vi na co ji ma, nez pani o ktere nevis co si myslet.
Neboj, kazdy ma nejake trapeni, nekdo nema prarodice vubec a taky si musi pomoct.

patty1
22. únor 2013

@romantika Jo, mas asi pravdu, ze na takove veci uz ty prarodice proste nepresvedcis, kdyz to nemaji v sobe. Max. by to fungovalo chvilku a pak by se to vratilo do starych koleji..
Taky si rikam, ze je to dost ve mne, kdyz se s tim smirim ja a nebudu to resit, tak to spis dobre vezme i mala..v ramci moznosti, no proste tu pozornost a lasku od babi a dedy mit nebude, moc ani z jedne strany.
My jsme se jeste ted prestehovali pres 100km od drivejsiho bydliste, tak tu jeste nikoho nezname, a kamaradky prijedou malo, tak je to znat, ale uz mame zmapovane herny, kam vyrazime, tak tam snad nejake kamose potkame..

patty1
22. únor 2013

holky omlouvam se, pisu sem omylem pod dvema nicky, jsem patty 1, ale vcera jsem se zaregistrovala pod ema 35, chtela jsem byt maximalne anonymni, proste mi to prislo trochu trapne, ze o dite nema nase rodina moc zajem...nokazdopadne kdyz vidim, ze to neni nijak ojedinely problem, uz mi to tak trapne neprijde 🙂 🙂 dik za pochopeni,
tak se sem budu logovat uz jako ema, at to nepletu, snad jsem nikoho tim neurazila..

dagina
22. únor 2013

@ema35 hm, nad tím jsem nějak nepřemýšlela, že by si to děti mohly brát osobně..... 😖 , a časem aby z toho měly trauma...obzlváště holky. Navíc švagrová je anorektička ve vysokém stádiu, jsem přesvědčená, že to částečně souvisí s dětstvím, ikdyž spouštěč byl jiný....no zatím holkám říkám, že babi má ráda uklizeno a dobře navařeno, tak že nemůže přijet.....

kamarádi jsou kamarádi, to jo, ale když třeba starší vidí, že pro někoho do školky příjde babička, nebo vyzvedává z kroužku babička.....starší řekne něco jako- mami, mě by se také líbilo, kdyby pro mě přišla babi..., nevím proč, ale členy rodiny a známé děti vnímají úplně jinak....teda naše holky určitě.

misa84
22. únor 2013

holky, u nás je to bohužel to samé ☹ bydlíme na malém městě, obě babičky bydlí do 20 minut chůze od nás, ale opravdové babičky to nejsou. mí rodiče jsou rozvedení, taťka bydlí dokonce 3 minuty pěšky, ale přijde jen na výslovné pozvání na narozeniny, ale zase maká od nevidím do nevidím 7 dní v týdnu 😒 mamka taky pracuje, přes týden je doma v 6, takže to už chápu, že toho má plné brejle, navíc takhle pozdní návštěvy hlavně v zimě nežádáme ani my. víkendy má ale volné a nic...sama od sebe nás nepozve, NIKDY nevolá, jak se máme, když ji pozveme, tak teda příjde, ale taky to moc často neděláme, protože mám pocit, že se vnucujem. když byl starší syn menší, bylo to lepší, chodili jsme tam my, ale to jsme se doslova už snad i vnucovali, jednou za dva měsíce tam spal ze soboty na neděli, a myslím, že si to všichni užívali. loni ale vznikl dost velký spor mezi námi a mamčiným přítelem, což ochladilo i vztahy já x mamka. ale to je na dlouho. myslím ale, že to H. musí být líto, že dřív je vídal 3x do měsíce a teď jednou za 3 měsíce...podotýkám, že taky když už moje mamka příjde, sedí na gauči a pomalu okřikuje děti, když dělají rámus. co se týká manželovo rodičů - s otcem se manžel dost rozhádal asi dva týdny před narozením prvního syna, od té doby se neviděli, starší syn byl u jeho rodičů asi 2x, takže ví, kdo je jeho děda, ale jako děda nefunguje. manželova maminka funguje asi ze všech nejvíce (je v důchodu) ale chodí jen ona sem, my k nim nemůžeme, protože tchán si to nepřeje 😠 ale už se taky dostkrát stalo, že ohlásila, že přijde a pak to na poslední chvíli zrušila - je dost hypochondrická, takže ji pořád někde něco bolí, loupe, píchá.... 🙄 mou i manželovu sestru klucí vídají taky jen na narozeninách.....nám nejde vůbec o hlídání, už jsme si našli paní na hlídání (zdravotní sestra) takže tohle máme vyřešené, jde mi přesně o to, co psala @dagina jak ostatní děti vyzvedávají ve školkách babičky, jezdí na výlety, prostě tráví čas....a u nás to tak není, mrzí mě to za ty děti ☹ někdy si říkám, že však jim to jednou děti vrátí, že k nim nebudou mít vztah, tendenci je navštěvovat v dospělosti, ale je mi to líto.

helabella
22. únor 2013

U nás nefunguje vztah ze strany tchánovců. Jsou sice 250km, takže chápu, že tady nebudou každý víkend, ale když sem jedou 1x za rok, tak to je pro ně maximum 😠 Tchýně sice do telefonu kvílí, jak děti rostou, jak jí to utíká, atd, ale nezvedne zadek a nepřijede, i když jsme jí milionkrát zvali. Teď už teda ani nezveme, protože je to úplně zbytečný. Navíc mě hrozně štve, že tchánovic ignorují svátky a narozeniny dětí a dokonce i vánoce. Nic jim nepošlou, ani pohled a teď už ani sms 😠 ☹ Ale z mojí strany rodina funguje skvěle, děti mají aspoň jednu babičku, taky moje ségra je super teta a dokonce i táta se snaží 🙂 Tchánovci sami se připravují o děti, ty je vůbec neznají a vlastně ani nepotřebují. Je to smutný, ale nejde někoho nutit do role babičky, když sám nemá zájem. 😒

olusenka
22. únor 2013

@aronek tchán s tchyní bydlí asi 200m. Někdy je to dobrý, někdy na.... Bez ohlášení nechodí, jen když přijdou, neví, kdy jít domů. Nemáme to jednoduché.

aronek
22. únor 2013

@olusenka brácha 100, ale jezdí kousek na chalupu a klidně si to protáhne jak je potřeba 😀 Jen mi oznámí kdy si pro malého přijede a kdy vrátí. Ještě, že chodíme v pondělí plavat a nemůže si ho odvézt na celý týden, to bych ho už taky nemusela skoro vůbec vidět 😒

ema35
autor
24. únor 2013

Ahoj holky, teda ja jsem tak nastavana, ze uz to snad vic nejde 🙄
Byli jsme s moji mamou domluveny, ze prijede na cely dnesek, ano, az tak moc, sama mi to nabidla pred tydnem, a stavi nejaky cas s malou, ja tu budu taky, ale budu varit, uklidim si apod. Vcera uz rikala, ze se ji nezda pocasi, tak jsme nabidli, ze pro ni dojedem, tak ze ok, tak jsem si rekla, ze ted uz to snad klapne, rekla jsem male, ze prijede babi, vsechno si pripravila.....a mama rano vola, ze ji je spatne, ze asi vcera na obede s kamaradkou neco snedla.. 😠 , tak neprijede.
Ani se neomluvi, nebo nijak neprojevi litost...kdyz se ptam na dalsi dny, tak jeste nevi, kdy jde zubari atd.
Ona to fakt dela asi schvalne, ze jo? Ja blbec ji jeste radim, jaky caj si ma udelat, at odpociva atd.
Ale je mi jasne, ze jakmile ji neco reknu, tak se urazi, i na sebemensi naznak a pak za chvili zas bude delat ze teda mi odpousti a bude se to akorat opakovat. Tak se snazim vydrzet, a nic nerikat, ze k nam jezdit asi nechce, ale jsem taaaak nastvana..... 🙄

Co byste udelaly vy? Nikdo jiny z rodiny o malou zajem nema, druha rodina ano, ale ty jsou na slovensku... mama ji ma rada, ale tohle ji asi bavi, nebo co...fakt nevim, jak se k tomu uz postavit, prijde mi to sproste
ted jsem byla nemocna a prosila ji, aby prijela chvilku za malou, at neco ode mne zase nechytne, no taky nemela cas 🤐
diik za reakce