Mám možnost vyhrát soud když nás obtěžuje otec dítěte?

adriana1
15. črc 2009

Předem děkuji za všechny odpovědi. Když jsem otěhotněla zjistila jsem že má přítel milenku a rozešli sme se. Během těhotenství jsem si našla přítele za kterého jsem se v květnu provdala. Byl semnou u porodu a vychová semnou Natálku. Dceři je 15 měsíců. Biologický otec viděl Natálku párkrát odmítla jsem mu jí ukazovat. Celou dobu náštěvy mi vykládal že ho okrádám o 3000kč měsíčne. Na malou řval kdy se něčeho v obchodě dotkla. Začal vyhrožovat soudek když jsem mu zamítla v 7měsících dítě půjčovat na víkend. Pak přišla odněj sepsaná dohoda na můj starý mail že ji chce na 1 výkend v měsící, na 14dní oprázninách, unás bejt se svou rodinou a příbuzenscvem na štědrý den, od 25.12 od 17h do 3.1 do 17h jí mít u sebe. To jsem za mítla. Pak otravoval mé příbuzenstvo a vyklládal jim jak jsem špatná,že jsem majetnická. Tetkon přišel dopis k našim z mím starým příjmením. Vrátilo ho. Jakou mám šanci, aby se nám nepletl do života? Je ho minulost jsem zjistila a je to dávno, tak soud na to asi nebude přihlížet. Je mu 31 a kdy byl mladý byl ve vězení za přpadení benzínky a ublížení na zdraví. 3roky tam byl. Musím si najít právníka. Neznáte nákého dobrého v Praze?Moc děkuji

ada32
27. srp 2009

frisbee 😲 😔 to je fakt sila.ja by som sa odvolala.nenavidim nespravodlivost.
my sa vzdy v najakej teme stretneme 🙂asi nas zaujimaju rovnake problemy.

inak tiez som chcela povedat ze su aj matky mrchave,otec sa snazi,deti ma rad a robia naschvaly.
ale presne skus sa povzniest nad fakt,ze si nasiel milenku a opustil vas a snaz sa vsetko robit tak,aby deti co najmenej trpeli- ak mas pocit,ze nie je dobrym otcom a nesprava sa k detom slusne bojuj a ziadaj styk v tvojej pritomnosti.

on casom s takouto vychovou zisti ze ide aj tak len sam proti sebe lebo deti k nemu odmietnu chodit.
a priprav sa na to,ze aj ked sa budes snazit nerozpravat o nom doma zle,ty budes ten najvacsi vinnik ktory stve deti proti otcovi.lebo jednoduchsie je obvinit vsetkych okolo ako pozriet sa do zrkadla a zamysliet sa nad vlastnymi chybami.

eva.85
17. zář 2009

Ahoj, všechny zdravím,
chci sem napsat a doufám, že se mi aspoň trochu uleví. Mám 13-ti měsíčního chlapečka, od jeho otce jsem odešla ve třetím měsíci těhotenství, strašně jsme se hádali, odešla jsem k matce s tím, že počkáme a dáme si oddych. Partner byl proti, buď se vrátím hned nebo že je konec. Nevěřila jsem, že by to udělal, ale asi po měsíci jsem se dozvěděla, že si našel jinou přítelkyni, tak jsem do vzdala. Od narození syna nejevil žádný zájem, viděl ho jenom 5x a z toho naposledy jednou v prosinci a jednou v lednu jen proto, že si chtěl nechat udělat testy otcovství. Když přišly výsledky, že je otcem všechno ustalo, už malého neviděl. Oženil se a má pětiměsíčního syna. Absolutně se mnou nekomunikuje, ani jeho rodina, vlastně mě nesnáší. Včera mi přišlo od soudu, že podal návrh na snížení výživného a úpravu styků, chce ho jednou za čtrnáct dní v sobotu na tři hodiny, výslovně bez mé přítomnosti (ani se neobtěžovali se se mnou dohodnout mimo soudně). Skoro jsem se zhroutila, né kvůli výživnému, ale to, že ho mám dávat cizím lidem na tři hodiny. Nejsem proti styku s otcem, ale to, že ho neviděli osm měsíců a najednou ho chtějí a bez mé přítomnosti. Vůbec se neozvali na jeho svátek, na narozeniny, prostě žádný zájem. V pondělí jdu na sociálku, péči o nezletilé a chci se tam poradit. Vždyť ho vůbec neznají, jeho povahu, návyky, nic. Vůbec nevím jak se s tím smířím. Vždyť je mu 13 měsíců, já ještě kojím.

vm72
17. zář 2009

evo - Všechno to co tu píšeš bych řekla na sociálce a hlavně bych to uvedla do vyjádření k tomu jeho návrhu.Protože se k tomu určitě budeš muset ještě před jednáním písemně vyjádřit.Ať to u soudu všechno vědí.Určitě k tomu budou přihlížet při rozhodování.

eva.85
17. zář 2009

wm72: děkuju, všechno to na sociálce řeknu, budou zastupovat malýho. U soudu to taky povím až se budu vyjadřovat k návrhu. Vůbec se mi tam nechce, je to hrozně depresivní, už jsme měli soud minulý rok kvůli úpravě poměrů a svěření do péče. Byla jsem tam sama se sociální pracovnicí, a on tam byl s přítelkyní a matkou a všichni mohli dovnitř, asi chápeš jak jsem se cítila.

aleachim
17. zář 2009

evi, nejhorší svinstvo je vyřizovat si účty přes děti! Jak jsem ti psala, najít pravdu v takové věci je pro soudce těžké, ale doufám, že v tvém případě se to povede a budete mít klid na výchovu Matyáška.

vm72
17. zář 2009

eva - chápu Tě velice dobře. Manžel mě opustil když jsem byla ve třetím měsíci (našel si milenku) a já jsem teď u soudu pečená - vařená. 😖

eva.85
17. zář 2009

vm72 - to je mi líto, je to hrozný, když to takhle dopadne a oni nechtějí přistoupit na nějakou rozumnou dohodu

vm72
17. zář 2009

Jo,to je fakt děsný.A ještě ten můj mi porád vyčítá,že JÁ to ženu do extrému... Přitom mi nic jiného nezbývá. Kdyby se se mnou dohodl sám,určitě bych si ty nechutnosti po soudech těsně před porodem odpustila... 😒

aleachim
17. zář 2009

vm, trochu odbočím od tématu. Vidím, že máte termín na můj svátek, už máte pro děvčátko jméno?

Pokud jde o soud, přeji, ať to dopadne, co nejlépe pro dceru. Znám ženské, které jsou taky pěkné mrchy, ale ještě jsem nezažila, že by nějaká holka chtěla dítě jen proto, aby mohla druhému ubližovat. Kdyby dali pokoj a raději začli žít svůj život. Příjde mi to, že chtějí mít svou novou rodinu, ale vám to nepřejí. Ach jo, škoda, že to člověk nevěd dřív, že??

vm72
18. zář 2009

alea. - Jo,jméno už máme.Vybraly jsme ho s dcerkou.Ale trošičku tajíme... 😉

aleachim
18. zář 2009

😀 😀 😀

rotwajlerka
27. zář 2012

ahoj chtela bych se zeptat jak je to kdyz bych chtela aby otec male se vzdal otcovstvi???
Male je 8 mesicu a on me natruc si ji chce brat na cely dny a vim moc dobre ze se o ni nepostara a nic co se tyce male. Kdyz jsem byla tehotna tak me kolikrat vyhodil z bytu a az se mala narodila tak to stejne a bylo mu jedno kde budem. Za celou dobu male nekoupil nic vzdy spolehal ze male da moje rodina a jeho rodina a on se o ni nezajimal. Tedka jsme mesic od sebe a on me dela naschvali. je to alkoholik a dokonce si rad da travu a ja malou jemu davat nechci a nevim co mam dealt. Soud neprobehl, je tam podany navrch a on chce malou jednou za 14dni na cely den,ale on se nepostara ani sam o sebe. navic kazdy den jde do hospody a nechci aby tahal aji malou po hospodach a kdyz se napije je agresivni prosim porad te me.

vlocka27
28. zář 2012

Otcovství se nelze nijak vzdát, ani ho zrušit, tím, že je tvůj ex zapsaný v rodném listě, má rodičovská práva a povinnosti, které může omezit jedině soud. On by mohl podat návrh na popření otcovství, ale to se asi nechystá udělat. To, co jsi tu napsala výše, že se nezvládá o malou postarat atd., řekni u soudu. Soud mu nejspíš nějaký styk s dítětem umožní, ale i ty můžeš podat návrh na úpravu styku, aby se s malou vídal tak, aby to co nejvíc vyhovovalo tobě. Takže by třeba mohl vídat dítě jen v tvé přítomnosti a kratší dobu. Myslím, že jestli mu jde jen o to, udělat zle tobě, brzo ho to přestane bavit, zvlášť když uvidí, že jsi ochotná se domluvit, přece jen, postarat se o osmiměsíční dítě je poměrně náročné.

rotwajlerka
12. lis 2012

@vlocka27 dekuji moc za odpoved. ano mas pravdu udelam to jak jsi napsala, j to dobrej napad dekuji