Mám nárok na dávky? Těhotná, na ÚP, bydlím s přítelem

tynkaa
12. črc 2015

Ahoj . Jsem teď do konce srpna studentka je mi 20 let a od září musím na pracák . Nemám odpracovaný nic takže mi nic pracák nedá . Termín porodu mám 9.9. . Mám trvalý pobyt u mamky která je rozvedená a je na pracáku vydělává si na černo . Ale bydlím se svým pracujícím přítelem který má cca 17 000 kč měsíčně . Chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na bydlení , porodné či jiný sociální příspěvek . Někdo mi radil ať se nahlásím jako samoživitelka a partner by mě "jakože " posílal alimenty . Určitě chci aby otec byl v RL pač přímení dcera bude mít po něm . Zkuste mi prosím poradit jsem v tom nová a na úřadě mi moc nepomohli byly na mě hnusní co tam vlastně chci . Moc vám děkuji .

lv
12. črc 2015

budeš mít rodičák, od porodu, ne?

tynkaa
autor
12. črc 2015

To dostanu ale co ty sociální dávky ? Tam si nejsem jistá jestli se nahlásit jako samoživitelka nebo co dělat

blahova_andrea
12. črc 2015

no moc se nediv, že na tebe byli na úřadě nepříjemní. jestli jsi jim sdělila to, co teď tady, tak jsi se přiznala, že hodláš podvádět a zneužít sociálního systému 😅
pokud žiješ s přítelem, tak nejsi matka samoživitelka. ani s těmi alimenty to není tak snadné. hodláte se tahat po soudech? na dobré slovo ti totiž nikdo nic takového neuzná, na vše je potřeba úřední rozhodnutí 😉 žádné "jakože" alimenty neexistují! o příspěvek na bydlení si můžeš žádat tam, kde máš trvalé bydliště a platnou nájemní smlouvu. takže bys doložila příjmy své a matky a taky veškeré výdaje kolem bydlení a třeba by ti něco dali. ale zase...s matkou nežiješ, je to vlastně podvod. navíc si myslím, že žádat by musela matka, protože nájemní smlouva i veškeré poplatky a energie jsou jistě psané na ni a ne na tebe.
pokud přítel vydělává kolem 17.000,- tak bys měla mít nárok na porodné a přídavek na dítě. jinak tedy rodičák máš jistý. díky tomu, že přítel pracuje, tak si budeš moct volit jeho délku a výši.

vendulka
12. črc 2015

další takovej co nikdy nedělal a už chce "ojebávat" stát....

tynkaa
autor
12. črc 2015

Já dělala ale na černo a když jsem atudovala tak nemůžu dělat vsěchno že jo ! A proč neojebat stát ? Oni dělají to samé s náma ;)

vendulka
12. črc 2015

no to jsou chytré řeči teda 😀 ještě se chlubit, že děláš na černo 🙄
jen tak dál takových a jak to tu bude vypadat, když každej jen dávky dávky dávky a státe starej se

tynkaa
autor
12. črc 2015

Ano vyjebavaj s náma dost tak proč by ne 🙂 nejsem jediná co dělá na černo a nikdo se vás neprosil o blbé připomínky ;) já se zeptala slušně

karlajasmine
12. črc 2015

Holky a muzete mi poradit? Jsem zamestnana, mam narok na materskou i rodicovsky prispevek, ale chtela bych se nahlasit jako ze jsme s manzelem odcizeni, nahlasit si trvale bydliste k babicce, a vytriskat z toho porodne, prispevek na bydleni a co nejvic dalsich davek. Taky bych si chtela bokem privydelat na cerno a idealne jeste pak 5 let sedet doma s tim, ze by mi stat daval cca 30.000Kc mesicne. Poradte mi??
(Tento prispevek je samozrejme ironie..)
@tynkaa nezlob se, ale presne takhle tvuj prispevek pusobi...

vendulka
12. črc 2015

@tynkaa blbé kecy tu máš leda tak ty, přeji ti ,aby na tebe nebo tvou máti někdo došel 😝
nesnáším tyto vyžírky

tynkaa
autor
12. črc 2015

No to možná ale přece nemůže hned někoho soudit . Možná to tak zní ale nejsem nějaká nefakčenko a na černo jsem dělala s osobních důvodu musela jsem . Takže takové komentáře si nenechám líbit . 🙂

nininka23
12. črc 2015

...no jsem ráda, že vím, kam směřuje káždý měsíc 6 litrů, které platím sociálce 😅

vendulka
12. črc 2015

@nininka23 přesně tak, pak se nemají oškubávat slušní lidi státem,když jsou tu takové vyžírky (neříkám, že politici nejsou)

andelkaprdelka
12. črc 2015

Noo co dodat.....já i při studiu pracovala.....a tohle se mi taky nelíbí..joo stát nás ojebává...ale tohle vysloveně nesnáším....dejte mi prachy..já nikdy nemakala, ale chci je mít....a co všechno můžu ze státu vytřískat?? dělaj to jiný, tak proč né já......kdyby takhle přemýšleli všichni...noo potěš koště....a mimochodem....když někdo dělá na černo.....bude mít v budoucnu asi "oooobří'" důchod 😉 🙂

tulikiss
12. črc 2015

@tynkaa a muzu se zeptat jak presne tebe stat ojebava.. doted si studovala, kdy za tebe studium platil stat, pritom sis vydelavala nacerno takze si zase statu nedala ani korunu a ted prijdes s natazenou rukou a state naval prachy... v cem te prosim te stat ojebava. a jestli myslis ze tvuj pritel plati nejaky dane, tak to co ze sveho skromneho platu zaplati nestaci ani na to co stoji tvoje nepracujici maminka.

nnell
12. črc 2015

@tynkaa mně by teda zajímalo, jak dvacetiletá studentka, co dělá na černo, může dojít k názoru, že zrovna konkrétně ji stát ojebává 😝 studium zadarmo, zdravotnictví zadarmo, doprava pro studenty výrazně levnější, daně jsi asi nikdy nijak extrovní neplatila. Nezlob se na mě, ale tys zatím jen od státu brala a pokud jsi vůbec něco vrátila, tak to rozhodně nebylo tolik, kolik už do tebe stát investoval 😉
Nemluvě o tom, že kvůli tobě podobným se na spoustu těch, co skutečně potřenují, nedostane. A jinak lhát bych neradila. Poslední dobou sociálka nabrala lidi, aby si ověřovali dané údaje přímo v terénu 😉

vendulka
12. črc 2015

mně se líbí, že musela dělat na černo, z osobních důvodů 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andelkaprdelka
12. črc 2015

@vendulka to vííš, víc to nese 😉 😀 😀 😀

blahova_andrea
12. črc 2015

@andelkaprdelka souhlasím až na ten důchod. to je to poslední, na co jsem myslela, když jsem pracovala. za nás už žádné důchody nebudou a nebo se jich stejně nedožijeme 😅

blahova_andrea
12. črc 2015

@vendulka to mě taky zaujalo. to by mě zajímalo konkrétněji 🙂

andelkaprdelka
12. črc 2015

@blahova_andrea noo jasný, já to myslím jakože "obrazně"".... 😉 😀

vendulka
12. črc 2015

@tynkaa copak najednou to inkognito? 😀

smardik
12. črc 2015

@tynkaa otec dítěte vydělává, ty budeš mít rodičák, tím ti stát přispěje, co bys ještě chtěla?¨

já otěhotněla taky při studiu, u toho jsem měla brigádu a byla jsem štastná, že mi vyšel rodičák a vůbec mě nenapadlo podvádět tím stylem že jsem svobodná matka, proč? dítě jsme si pořídili já a partner, tak se o něj postaráme my-ano převážně on, já měla jen rodičák.

víte co je nejhorší, že jsem to co píše zakladatelka slyšela z hodně stran.Nehlas ho na byt, nepiš do rodného listu a nech se jako samoživitelka.

tulikiss
12. črc 2015

@vendulka na to uz je trochu pozde, hlavne nechala dulezitou informaci podle ktere urad pozna pod ktery spada 😀

blahova_andrea
12. črc 2015

@smardik taky jsem to slyšela z různých stran, ale neznám naštěstí nikoho, kdo na to měl žaludek a udělal to. asi se pohybuji mezi slušnými, uvědomělými a zodpovědnými lidmi 😅

smardik
12. črc 2015

@blahova_andrea tak já znám, jako není to přímo toto ale využívání státu ano. jde o kamarádku, celkem dobrou. má dceru 8 let, nepracovala a ani se nechystá, prý proč že se má dobře. S otcem dcery se rozešla, papírově-měli dohodu ji dává alimenty 1 500 (toto udává na sociálce), ve skutečnosti ji posílá 8 000, uvedla se jako samoživitelka, takže se vším všudy (má byt RPG takže platí 10 000), dostává od sociálky 14 000+ alimenty, ale současně žije s přítelem, kterého nepřiznala který normálně vydělává. takže ze sociálky si v pohodě zaplatí byt ještě si ušetří 4 000 a s přítelova platu žijou. a mají to tak už 3 roky

smardik
12. črc 2015

další známí 3 děti, oba na sociálce, barák napsaný na matku a mají normálně smlouvu s ní na vysoký nájem, takže jim na bydlení přispává celkem dost. oba semtam pracují na černo a jsou v pohodě 🙂, prý proč jít do práce když jim to dá sociálka

karlajasmine
12. črc 2015

@smardik Tenhle pristup fakt nechapu... nemohla bych z tech penez mit sebemensi radost..

smardik
12. črc 2015

@karlajasmine já taky ne, když se narodil starší syn manželé jsme nebyli, ale vůbec mě ani nenapadlo, že bych se někde uváděla jako samoživitelka

kacca11
12. črc 2015

@tynkaa ono je hrozne jednoduchy myslet si, ze klidne muzes ojebavat stat. Jenze ten stat neni zadny abstraktni pojem, to jsou lide, co v nem ziji. Ja chodim do prace, vydelavam a budu jen rada, kdyz bude z me vyplaty podporen nekdo, kdo to potrebuje. Ale to ty zrejme nejsi, mas pritele, zazemi, prijem a je ti to malo, takze se chystas okradat sluane a pracujici lidi, vcetne me.

vendulka
12. črc 2015

@smardik já bych je udala, tyto vyžírky postavit ke zdi a hotovo...fakt s poctivostí dojdeš leda tak k žebrotě