Mám noční můru z oslav kvůli rozmazlený 4letý holce

sawmy
13. dub 2013

Dobry den tak to je tema co me trosku trapy ,mame oslav v rodine docela dost a diky jedne rozmazlene holce z nich mam nocni muru .Tak jak to probiha holka ma 4roky ale hruza musim rict ze to je zle az zakerne ditko vseci po ni krici nedelej to ale vona nic dela si po svem naseho kluka zducha bere mu hracky nerozdeli se ja sem jak na trni furt ve strehu aby mu nic neudelala.NO a rodice jako sou to super lidi vona perfekni baba hospodynka moc sikovna von taky. Je totakova skoda ze maj totu hruzu vubec nevim jak se k tomu mam stavet .jezis a dnes zase oslava premyslim jak se tomu vyhnout

naomi6
13. dub 2013

@sawmy Jé, ahoj, úplně mi mluvíš z duše. Já mám něco podobného. Příbuzní z manželovy strany pořád něco slaví. Ale každou pitomost i hloupé svátky a já na ty oslavy teda moc nejsem. Mám radši klid. No a taky se tam vyskytují děti, naše malá je taky teda svéhlavá, ale hodně se bojí, když přijde spoustu lidí. Všichni na ni mluví a chtějí, aby jim odpovídala, ona se stydí, bojí se, někdy i brečí, no děs. Pak říkají, že je hroná, že se stydí. Jenže to je prostě takové období a někteří příbuzní jsou fakt natvrdlí, nebo co. Já bych to asi řekla těm rodičům, nějak taktně, že ti to vadí a ať si holčičku víc hlídají a nedovolí jí dělat takové věci. Pokud jsou to fajn lidi, tak to snad pochopí. Držím palce 😉

sawmy
autor
13. dub 2013

@naomi6 no vis co asi nepochopy nekolikrat sem jim to naznacila ze to co dela je spatne no a odpoved anooo ja vim ona je hrozna,no napomenuly ji a za 5miin zas

sawmy
autor
13. dub 2013

Diky tomuto chovani holky se distancuji od jejich rodicu a to je fakt skoda

naomi6
13. dub 2013

@sawmy Já vím, je to těžké. Jak má to dítě vědět, jak se chovat, když rodiče jí k tomu nevedou, co? No, tak bych prostě zasáhla, pokud by byl nějaký konflikt a řekla bych slušně a v klidu té holčičce, že tohle se prostě nědělá. Ale sama to znám, když chodíme do nějakého mateřského centra si hrát a nějaké dítě tam třeba ubližuje naší malé, nebo jí něco bere a maminka si v klidu kecá s kamrádkou a vůbec to neřeší 😒. Je to všechno o těch rodičích, co dítěti dovolí.

naomi6
13. dub 2013

@sawmy No, asi bych to taky udělala. Řekla bych jim, hele sorry, ale pokud si to svoje dítě nebudete hlídat, tak se asi stýkat nebudeme, ale je to smutný takhle přijít o kamarády....

sawmy
autor
13. dub 2013

@naomi6 No tak to je taky problem pac holcicka mi nerozumi vona mluvi kreolsky a ja anglicky 😀 takze taky na prd ,ale vona stejne nedela ani to co ji reknou v kejim jazyce tak ji to zkusim rict v cestine to bude cucet 🙂

naomi6
13. dub 2013

@sawmy Aha, no tak už jedině jí chytit za ruku a odtáhnout pryč, to by snad pochopila. No ale pokud jsou jí 4 roky a nemá nějaké základy pořádné výchovy, tak si myslím, že už je stejně dost pozdě. Ach jo, s tou výchovou je to v dnešní době fakt hrozné. Já když si vzpomenu za nás, nedovolili jsme si nic k rodičům a k učitelům už vůbec ne, dneska je to naopak

naomi6
13. dub 2013

A kouká, že máme stejně staré děti 🙂

sawmy
autor
13. dub 2013

Jeste muzu uvest jeden priklad sedime vseci na zahrade vsude plno hracek deti divame se na deti jak si hraji no nas kluk sihraje sam z micem pride holka vezme mu ho,von nic vezme si dalsi hracku prinde zas a vezme mu to to uz zacnu rvat po manzelovi at ji neco rekne no a on mi odpovi ze sou to.jeji hracky tak v tu chvili bych nejradsi kluka vzala a kaslu vam teda na "rodine"oslavy.

naomi6
13. dub 2013

@sawmy Tak přesně tohle se nám stává v těch mateřských centrech. Malá si půjčí panenku, přijde holka, vezme jí to, naše malá chuděra na to nic neřekne, vezme si něco jiného a zase ta samá holka jí to vezme. Já tu matku nechápu. To mě taky dokáže pěkně vytočit. Asi bych příště fakt odešla a na žádné oslavy nechodila.

romantika
13. dub 2013

ja mam osobni zkusenost nic neresit s rodici ale primo s ditetem. ikdyz ty 4lety uz byvaji pekne otrly, minule takhle holka paskovala moji tri letou, tak jsem po ni vystartovala, nic jen sem ji rekla ze ji tece nudle z nosu a je jak mimino a pul hodiny mne krute probodavala pohledem. Jakmile neco resim pres rodice nikdy to nema uspech, dite vi ze ho zastanou. Urcite kdyz neco dela spatne vasemu tak proste musite na to 4lete huknout, ono to rodicum dojde ze asi neni v kolektivu zadanae a maji neco delat, jinak po nem pujdou vsichni rodice. Take jsem s tim dlouho bojovala, mam naopak od prirody desne pratelske a nervave dite a co chvile od tech rozdavacnych chytla pisek, kyblikem, facana a tak. Pak jsem si jednou vsimla, jak takhle na pisku mama necekala na reseni s rodici a vystartovala po tom zakernem malem a ten to malem nedal. Takze napominejte to dite. Trochu neverim ze rodice jsou fajn a dite ulicnik. Moje mala nekoho placnout tak ma vysvetlovani na hodne dlouho a ne jen to se nedela.

naomi6
13. dub 2013

@romantika Asi to budu muset někdy vyzkoušet. Jsem asi málo odvážná, je mi to trapné, ale je fakt, že kdyby mému dítěti někdo ublížil, tak se ozvu. Naštěstí jsme zatím žádné násilí neřešili, jen to braní hraček.

romantika
13. dub 2013

@naomi6
ja se k tomu taky dopracovala, taky jsem se bala ze po mne rodice vyjedou, jenze ono to prijde vekem, kdyz vite ze mate slusne vychovane dite. takhle jsem furt rikala mamince na pisku co jeji holcicka nasi porad hazela pisek do oci at s tim neco dela a ona mi vzdycky rikala, ze to asi fouka vitr 🙂)))
Tak mi jedna kamaradka, co je od rany taky poradila neres rodice, houkni na dite. A ted uz to tak delam. Nez rodice spacifikujete, ma vase dite akorat trauma a nase mala se tim i trapi kdyz po ni nekdo vyjede, tak to pak prijde. zrovna jsme si to nedavno s manzelem rikali, ze se to clovek tak nejak naucil casem. Mela jsem uplne stejny problem jak vy, ale pak jsem si rikala, ze vlastne ja jsem ten kdo ji kryje zada, tak at to delam poradne. zkuste to, aspon mate na kom trenovat 🙂))) uvidite. Ale jak jsem psala, taky mne jedna 4 leta dostala jak mne malem upalila pohledem. Ja si myslim, ze to je ve vychove. nebojte, kdyz huknete na dite a zacne brecet aspon se rodice budou hodne snazit. Jo jo ma to rodicovstvi neco do sebe i to sebevedomi si musi rodic dobudovat aby prdolky ochranil. drzim palce.

naomi6
13. dub 2013

@romantika Díky za podporu, to ráda slyším. Já jsem celkově málo sebevědomá a právě chci, aby dcera měla ostřejší lokty. Dnešní svět je zlej a bude se muset umět v životě o sebe postarat. Tak já budu trénovat na těch hřištích, už je konečně teplo, tak začneme chodit hodně ven. Snad to zvládnu 🙂. A je fakt, že je někdy lepší domluva s dětmi než s jejich rodiči.

misa84
18. dub 2013

@sawmy co se týče braní hraček malému se slovy, že jsou přece její, máme taky zkušenosti. pomohlo si vzít na návštěvu batůžek se svými hračkami. za prvé si je nebude mít právo půjčit, když ona nechce půjčit své a za druhé ji snad dojde, jak je to nepříjemné něco chtít a nemít to. 4letá holka už by měla mít aspoň v tomhle trochu rozumu 😠

sawmy
autor
18. dub 2013

@misa84 ANO uz sem o tom premyslela ze to takhle presne udelam vezmem batoch hracek a bude klid.DOkonce mi jeji mama rikala ze uzji museladvakrat dat do jine skolky no a duvod?ja si myslim svoje.Kazdopadne od malicka jivychovavala babka pac tady je materska 3mesice a vona byla od rana az do18.00 v praci pak si ju vyzvedla no a takto vlastne je az do ted tak ja si myslim ze to ma obrovzkej vliv na vychovu