Mám opustit přítele až po porodu nebo v 5. měsíci těhu?

langina
23. zář 2013

Ahoj všem,jsem tady nová..Mám takový problém,s přítelem jsme spolu 8 let vychováváme spolu jeho dítě od 3 let,spolu máme holčičku má 3 roky..Přítel mi byl před 6 měsíci nevěrný,já se odstěhovala i s malou k tátovi a chlap zůstal na baráku sám s klukem 10 let..Asi zjistil co ztratil,tak nás prosil ať se vrátíme že se změní,že se bude věnovat dětem,a víc mi pomáhat..No já mu uvěřila ,vrátila se a důsledkem usmiřování jsem s ním otěhotněla..Vím bylo to brzy,ale s tím už moc nenadělám..Jenže on se začal chovat stejně jak předtím,chodí domů ráno,moc se o děti ani o mě nezajímá,prostě sobec.Chci se odstěhovat do podnájmu snad mi pomůžou i rodiče,dá se to zvládnout,budu přeci jenom sama a těhotná v 5 měsíci,nebo počkat do porodu a pak odejít..S přítelem jsem o tom mluvila,ale nechce o ničem ani slyšet..Ani o dělení majetku,spíš mi asi nevěří,že ho dokážu opustit.

kitinka76
23. zář 2013

já bych nečekala.... po porodu to snažší nebude. Pokud máš podporu v rodičích tak je to uplně super. Sbal se, odstěhuj a podej si žádost o stanovení výživného. Třeba dostane rozum, když uvidí, že to myslíš vážně. Pokud ne, tak je mi líto jeho kluka ☹

langina
autor
23. zář 2013

@kitinka76 Děkuji za podporu,dětí je mi nejvíc líto budu je muset dělit,přece jenom ho má v péči přítel,jeho matka o něj zájem nemá..Akorát nevím jestli mi rodiče pomůžou,taky mi nevěří,myslí že je to jen naše krize a že se vše vyřeší..Jenže já už nemám sílu všechno snášet.a žehlit partnerovi úlety..Nemám žádnou sebedůvěru,snad jí najdu..
😒

kitinka76
23. zář 2013

@langina já bych začala tím papírováním. Stanovení výživného na děti a pak si začala hledat podnájem. Třeba se fakt probere, když bude mít "nůž na krku" 😒 kvůli dětem doufám, že to vyřešíte....chudák kluk, když o něj má zájem "jenom macecha" ☹ ale pokud nebude mít zájem spolupracovat, tak bude lepší odejít.

lesanka845
23. zář 2013

Urob presne,ako ti radia,necakaj a zacni riesit. Cim skor,tym lepsie. Jedine tak pochopi,ze to myslis vazne. Drzim palce

petulka26
23. zář 2013

@langina Neboj zvládnout se to dá, byla jsem v podobné situaci, jen s rozdílem že jsem byla těhotná (čekala jsem dvojčata), a manžel mi oznámil že se zamiloval do jiné a chce rozvod. Po dvou měsících si to rozmyslel a chtěl se vrátit, ale poslala jsem ho do háje, s takovým člověkem už jsem žít nechtěla. Pokud můžeš odejdi protože podle toho co píšeš to moc smysl nemá, podej žádost o rozvod, podej žádost o stanovení výživného jak píše @kitinka76 a nebor rodiče ti taky určitě pomůžou když uvidí že to není jen tak nějaká krize.

blahova_andrea
23. zář 2013

@petulka26 vůbec se ti nedivím, že jsi takového chlapa, který se takto zachová k těhotné ženě nechtěla zpátky, ale upřímně máš můj obdiv, že jsi to zvládla, ustála, přeci jen s dvojčaty na cestě...hodně maminek by si na to netrouflo.

petulka26
23. zář 2013

@blahova_andrea Taky jsem na začátku měla hrozný strach, jak to zvládnu, ale ono když musíš tak musíš, a zvládnout se to prostě dá.Neříkám že to bylo snadné, ale šlo to. Jsou to už čtyři roky, a všechno dobře dopadlo, mám nového přítele, který miluje moje děti a za dva masíce spolu čekáme chlapečka 🙂 Takže jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré 😉

langina
autor
23. zář 2013

@petulka26 Tak to klobouk dolů,jak jsi to zvládla,asi je důležité udělat ten správný první krok.. A já to zvládnu taky musím,už kvůli dětem.. 🙂 Už jsem si našla dohodu rodičů o poměrech nezletilých dětí,dneska jedu za kamarádkou a tam to sepíšu..Snad se domluvíme a nebudeme si dělat naschvály.

petulka26
23. zář 2013

@langina Neboj taky to zvládneš, nemá cenu zůstávat s chlapem kterej za to nestojí, vím že myslí hlavně na děti, ale někdy je právě pro ně lepší když jdou rodiče od sebe. Kdyby sis nevěděla s něčím rady, nebo ti manžel dělal problémy, tak si najdi kde máš nejbližší odbor péče o dítě a oni ti se vším pomůžou, mě teda alespoň hodně poradili co a jak mám udělat. Řeknou ti na co všechno máš nárko, jaké papíry je potřeba vyřídi atd.

selverin
23. zář 2013

já odešla v 5. měsíci a jsem za to moc ráda. přebolelo to brzo a zbytek těhu už si jenom užívám a jsem nesmírně vděčná za ten klid a pohodu co mám. Po porodu bych to zřejmě nesla hůř, jsem prvorodička, ale už jsem hodně slyšela o tom, jak jsou mamči po porodu ze všeho rozlítostněné, takže lepší jednat hned a pak už si jen užívat v klidu miminka 😉 držím palce 🙂

katkagabinka
23. zář 2013

Jestli jsi rozhodnutá od něj odejít tak to udělej hned, nemá cenu čekat, alespoň budeš mít klid dát si vše do pořádku než se narodí miminko, zajdi si na úřady, aby jsi zjistila co a jak, na co máš nárok a jak dlouho bude trvat papírování, já přítele odstěhovala hned, když jsem mu řekla o miminku a on řekl, že žádný nechce a že se necítí být tátou. Tak co s takovým? Po osmi letech nějakého vztahu jsem myslela, že to přijme jinak, ale teď máme nového strejdu a je nám dobře. 🙂 Vše se dá zvládnout, jen se trošku musí chtít, takže držím palce a kdyby bylo cokoliv potřeba,tak písni do IP. 🙂 Katka

pehamek
23. zář 2013

Jestli máš podporu aspoň trochu od rodičů, tak se stěhuj hned. Mně opustil přítel na začátku těhotenství, protože se necítil být tátou. Potom byly náznaky to dát dohromady, k čemuž nakonec teda nedošlo. Teď vím, že to bylo dobře, že jsme se rozešli a i když budu vychovávat malýho sama, tak toho nelituju a bylo dobře, že jsem mu hned nekývla na to, když se na oko chtěl ke mně vrátit. Mám velkou oporu v mámě a až se malý narodí, tak budeme taková trochu netradiční rodina. Věřím tomu, že i ten strejda se jednou najde 🙂 Drž se!!! 🙂