Mám platit za naftu otci, aby přivezl dceru?

besilu
5. čer 2011

Ahojky, co má dělat. Otec mojí devítileté dcerky chce, abych mu platila naftu, nebo si pro dcerku k němu jezdila po návštěvě u něj. Mám ji svěřenou do péče soudem a odstěhovali jsme se 20 km od něj. V rozsudku toto není zmíněno, protože jsme bydlely vedle sebe ve vchodě, v době rozhodnutí...poraďte

samik2008
5. čer 2011

SOBEC!!! Neplatila bych mu nic 😲

luciebx
5. čer 2011

no ja bych mu urcite nic neplatila... pokud chce malou videt a ma o ni zajem tak si 200kc oddela a hold nepujde jeden vecer na pivo.. a pokud by vyzadoval penize.. tak bych mu rekla.. ze je to na nem zda ji chce videt a podle toho se s penezma uskromni a zaridi.. urcite bych ho nenutila..a urcite NEDAVALA ani korunu

nikollita
5. čer 2011

NEPLATIT! Je v jeho zájmu, aby ho dcera znala i jinak než na fotkách, nevidím důvod, proč byste se na tom měla ještě finančně podílet, beztak i přesto platítě téměř většinu výdajů za celou domácnost, ty "drobné", co většinou otcům přiklepne soud jako alimenty, nestačí vůbec na nic.
A na naftu? Ať jezdí na kole, 20 km není tak moc 🙂 (vím, že si dceru zřejmě odváží s sebou🙂
Nebojte se mu to říct, nemá na to právo.
Profesně jsem zažila případ, kdy rodiče dělilo 250 km a taky otec musel výdaje platit sám, proč taky ne, když se dobrovolně odstěhoval z původního města....

adelka21
5. čer 2011

Jak to chápu já, tak problém neni v tom, že si ji k sobě otec neodveze, ale že ji nepřiveze zpět.

Já řeknu sama za sebe, jak bych se zachovala - peníze bych nedávala, pro dceru bych si osobně jezdila.

ciernavila
5. čer 2011

urcite NEPLATIT! Radsej si prist pre dceru a riesit to nejak - obratit sa na sud, ci pravnika kto by poradil ako sa v tomto pripade zachovat.

marecek4
5. čer 2011

co je v rozsudku napsané--že mu ji budeš vozit,vodit-nebo že si ji bude vyzvedávat -je jedno jestli jsi se přestěhovala,je na něm jak se pro ni dopraví,známý si takto jezdí pro dceru přes celou republiku,takže se domluvili,že si teda nebude jezdit každý druhý víkend,ale každé svátky,jarní prázdniny,většinu velkých a prodloužené víkendy je tady-tak mu to navrhni taky a uvidíš,jak se zachová a třeba ho to za chvíli přestane bavit,když ,,tolik,, projezdí a nebo ať si ji vezme jen na odpoledne a nikam ji ani nevozí

kikimaruska
5. čer 2011

My teda máme v rozsudku, že si bude malého otec vyzvedávat u matky. Zprvu jsem mu ho vozila i si ho teda brala sama, protože sem jezdila k našim přes bydliště otce. Nyní bydlíme jinde a otec si samozřejmě jezdí sám. Naftu bych mu taky neplatila....jen zprvu jsem mu dávala na malého i veškeré pleny, mléko, jídlo,léky a vše platila ze svého...Postupně si pak pleny a mléko začal kupovat sám...a nyní už zbylo jen to mléko. Jinak my se odstěhovat museli a v místě bydliště otce jsme prostě nenašli podnájem, který bych zvládla utáhnout z RP, takže musel dojíždět za námi on, tak jako tak....Jinak aby ušetřil a navíc nemá ani čas, tak za malým nejezdí ani středy, které si nechal sám napsat do dohody, ale pouze víkendy...svátky a prázdniny dle naší domluvy...

bufina
5. čer 2011

Určitě mu nic neplať. Snad je mu milejší dítě než peníze... A pokud bude mít teda problém s vracením dítěte a kroutil by se že ti ju nepřiveze, tak mu pohroz soudem, protože nedodržuje dohodu. Když si ju odveze, tak ju musí aji přivézt... A jinak je to teda asi pěknej debil. promiň 🙂

alisek
5. čer 2011

Osobně si myslím, že by si měl obě cesty hradit sám, on vyzvedává dítě z jeho bydliště, tak by ho měl dovézt k matce na své náklady a kdyby to byl rozumnej chlap tak by tohle neřešil, co si o takovým člověku myslet, že 😕 .

lukza
5. čer 2011

nic bych neplatila pokud chce dceru mít u sebe az si přijede a pak jí zase odvaze a ono je jedno kde bydlíte aji když to rozhoduje soud má jí mít v určitou dobu tak si jí prostě musí vzít a sám ale teda je to sobec to slyším poprvé že vubec někdo chce peníze za to že si jede pro dceru☹((( co mám známe a jsou rozvedení atd tak si vždy dítka vyzvedávaly a zase pak vracely nikdy si pro ně matka nešla nejezdila

boobinka
5. čer 2011

neplatila bych... je v jeho zájmu zda-li chce vidět svou dceru. sobec 🙄

laloona
5. čer 2011

Bývalý je to samé jak píšeš ty, rozhodně bych mu nic neplatila, sakra je to snad taky jeho dcera a když jí má rád,stojí o to jí vidět,tak by pro něj peníze neměly hrát roli. 😠

lidiab
5. čer 2011

Normalniho cloveka neco takoveho asi ani nenapadne 😒 Ja bych mu nedala ani korunu!

dvojka
5. čer 2011

Neplatit,krom toho těch 20km mu nepřijde ani na 80kč 😖

ashlee
5. čer 2011

taky bych neplatila

kaleilah
5. čer 2011

já bych asi zase tak razantně proti nebyla jak ostatní holky... máš děti ve svojí péči, jejich otec ti určitě platí na jejich výživu atd.... možná by nebylo špatný domluvit jednou přivezu a odvezu já, podruhý ty nebo prostě sem jeden, tam druhej. U ná s s býv. manželem to takhle máme. Přijde mi to i logický, sice on chce vidět děti, ale byla jsem to já, kdo si našel novýho partnera, a proto mi nedělá problém mu je i dovézt a podílet se na nákladech s tím spojenýma. -máme to podobně dalekojako ty s ex...

romcovaklarka
5. čer 2011

Asi by to mělo být v dohodě, jestli si vyzvedává otec dceru u matky nebo jak. Jinak pokud to stanoveno není, mělo by to asi ýt na dohodě a pokud se nemůžou dohodnout, nevidím důvod, proč by se o cesty nebo cestovné nemohli střídat/dělit. Není to přeci tak, že dítě je jen matky a pokud ho otec chce vidět, tak ať si sám vše zařídí, zaplatí, vyzvedne, přiveze... dítě je obou a není důvod, proč by např. otec nemohl dítě vyzvedávat a matka si pro něj zase dojet apod.

Řeči jako "sobec" anebo "ať si to zaplatí, když chce vidět dceru" mi s prominutím přijdou úplně mimo. Má stejné právo vidět svoje dítě, jako má matka. Respektive v rozsahu dohody potvrzené soudem určitě. Není jasné, jestli to dělá jako naschvál (fuj), nebo z principu (což by se dalo pochopit z určitého úhlu pohledu) nebo protože je na tom finančně špatně nebo ještě kdo ví z jakého jiného důvodu... ale koukám, že se sobcem a horšími nadávkami je jich tu půlka rychle hotových 😒

ffiinnkkaa
5. čer 2011

Nezlobte se na mě, ale pokud otec chce vidět své dítě a má o něho zájem nějaký peníze jsou mu ukradený ne? Ty jako maminka starající se o dítko určitě platíš víc, než on za naftu, když chce jet za svou dcerkou.

coxa
5. čer 2011

Peníze bych určitě nedávala, to už bych si raději pro ni jezdila osobně. Podle mě je slušnost když si něco (někoho) půjčím, tak to vrátím tam, kde jsem to vzala, ale to už je asi jiná věc... 😒

berenika39
5. čer 2011

U 20 km si fakt myslím, že je to jen gesto a ne peníze. Musela bys jí pak dávat i jídlo na víkend, prášek na přeprání trička a kapesné na zmrzlinu? Pokud má dceru ceý víkend, nemůže v tom snad hrát roli 40km. Kdyby šlo o cestu 100km tam a 100km zpět a byl na tom finančně OPRAVDU nějak špatně, je to k diskusi, ale takhle ...jen můj názor....

anatanka
5. čer 2011

A jak je to v rozsudku presne stanoveno? Vetsinou tam byva, ze si otec vyzvedava dite v miste bydliste v tolik a tolik a vraci ho opet v urcity cas do mista bydliste... Pokud to neni opravdu zadnym zpusobem specifikovano, tak nezbyva, nez to upravit dodatkem. Sice prkotina kvuli 20 km, ale kdyz to dela problem... 😉

hojda
5. čer 2011

Zaplátíš mu naftu a pak bude chtít amortizaci vozu, vodu od ostřikovačů a možná i proplatit svačinu na cestu, ne?

leeena_4
5. čer 2011

Přijde mi to jako citové vydírání: buď mi dáš peníze na naftu, nebo mě naše dcera nebude vídat. Nepřistupuj na to, nebo přijde s něčím dalším. Je to jeho dcera a on by měl být chtít s ní bez ohledu na to, že dá nějaké peníze za naftu. Můj táta si pro mě po rozchodu nšich jezdil 160 km vlakem, tam mě naložil a vezl si mě zase 160 km na víkend a v neděli to samé. Hanbou by se propadl, kdyby za to chtěl po mamce nějaké peníze...

bocinka
5. čer 2011

naši jsou teda taky rozvedený a zpočátku si pro mě taťka jezdil, pak - asi od osmi let jsem jezdila busem - je fakt, že to bylo levnější a otec je dost vytížený.... nikdy po mamce nic nechtěl, ani naftu, ani prachy na autobus.... myslím, že je to jen výmysl, dvacet kilometrů???? to je směšné.... 😨

ivigirl
5. čer 2011

Ahojky, určiě neplatit... Je dáno, že otec je oprávněn si převzít dítě, ty povinna. V rozsudku máte uvedeno, kdy si vyzvedne dítě z rukou matky v místě bydliště. Pokud má problém si jí vyzvedávat, dojdi si na sociálku, kde jste sepisovali žádost o výživné a svěření dítěte do péče. Určitě ti poví to co my tady - neplatit. Ať mu to klidně oznámí samy.

sarzan
6. čer 2011

ak mas par euro naviac sem tam mu daj-20km? aku ma spotrebu to auto-pozri si typ auta a poviem ti,že na 20km ak ma 1l je to moc...aspon sa uvedomi,že je zebrak ked mu musis dat 1,20 na naftu 🙂

vally.
6. čer 2011

Co si ti b.lbci ještě nevymyslí. Hlavně NEPLATIT.. Jeho problém neměl se tak "daleko" stěhovat.. Já bych mu teda řekla že jestli on chce proplácet benzín, tak ty pulku jidla co holka sní, pulku toho co ji koupíš atd..Pardon ale je to fakt d.ebil !!!! Tohle by mě ani nenapadlo, místo toho aby byl rád že sní může být 😠 😠

carolivier
6. čer 2011

Rozhodne nic neplatte, otec je povinen si dite vyzvednout a vratit, matka je povinna dite na styk pripravit ... nic vic nic min ... styk probiha na jeho naklady, tedy i doprava tam i zpet 😉
Preji hodne radosti z Vasi holcicky a malo trapeni s jejim otcem 😎

denousek
6. čer 2011

ubožák....to snad ani není pravda toto... 😠

aemmi
6. čer 2011

Tak nevím, jak je to z právního hlediska, ale na naftu bych mu nedávala. To mi od něj přijde dost ujetý. Pokud to teda není vyloženě chudák.