Mám přijmout přidělený byt? Přítel se mnou do něj nepůjde

tricunici
20. lis 2013

Ahoj holky,prosím o názor:čekam s přítelem miminko a nejak nam to neklape. Říká že je neštastny a kdybych odesla tak mu to je fuk. Já ted dostala od mesta kde jsem žila a mam tam 8let zadost na mests.byt ...nabidku na prideleni bytu. Nevim co ted. Zda byt ndmitnout nebo ne!ted zijem v podnajmu

benjik
20. lis 2013

@tricunici tak jestli na ten byt čekáš 8 let,tak ho vem přítel-nepřítel.

kackaj
20. lis 2013

@tricunici nevidím tu nikde důvod, proč bys měla být sobec. Bydlet musíš a pokud to bude v městském bytě, tím líp ne? Nebo máš na to, abys zůstala sama s děckem v podnájmu? Určitě ho ber, litovala bys🙂

tricunici
autor
20. lis 2013

jenze pritel nepujde je to 300kam

tricunici
autor
20. lis 2013

a ja se citim jak sobec,navic se zadluzil na zariz.bytu

kackaj
20. lis 2013

@tricunici a jo, takhle...no to nevim, to se těžko radí. Jako sobec nejsi, pokud odejdeš, protože budoucnost dítěte je přednější. Záleží na tom, jestli je ten vztah už v háji, nebo se dá ještě zachránit a přítel je ochoten platit nájem a život 3 lidem. Musíš vědět, že tě ale po odmítnutí toho bytu nepošle záhy do prčic, abyste nezůstali s prckem sami... Já bych asi byt vzala a pokud zjistí přítel, že tě miluje a nemůže bez tebe být...tak se nějaké pozdější řešení určitě najde. Buď couvne a půjde za vámi, nebo vám zajistí bydlení tam, kde chce být on. To ale musíte probrat hlavně spolu.

tricunici
autor
20. lis 2013

jenže tady bydlime v podnajmu,jistota žadna

ventilkova
20. lis 2013

Jistota je vztah a rodina, ktera funguje.....

tricunici
autor
20. lis 2013

tak to u nas nefunguje

dorotkaasarlotka
20. lis 2013

jestli za to přítel stojí, žel by snad až na konec světa, ne? žádost na bytě má dlouhou čekačku a pokud je ve vzduchu obrovský otazník, co že vlastně bude dál, je to to nejlepší, co tě teď mohlo potkat.. držím pěsti ;)

pejtho
21. lis 2013

A co mu na rovinu říci o co jde? Že jsi dostala městský byt a zvažuješ tu možnost. Jestli je ochoten tam jít s tebou. Kdyby ne, tak jestli je ochoten nějakým způsobem zajistit budoucnost vaší a vašeho miminka i ve stávajícím městě?
Komunikace je základem k vyřešení všech otazníků...

blahova_andrea
21. lis 2013

souhlasím s @pejtho. promluvte si. řekni mu vše na rovinu. sobec rozhodně nejsi. ty si miminko očividně chceš nechat, na svou budoucnost jsi asi myslela dávno, když sis podala žádost o byt. vztah vám neklape a přítel se podle tvého popisuje nevyjadřuje tak, že by tě extra miloval a nemohl bez tebe a miminka žít. já bych mu řekla co a jak a byt vzala. je to sice docela postavení před hotovou věc, což je blbý, ale zase byty se nepřidělují každý měsíc. pokud se nechce o vás postarat sám, tak by měl chápat, že se o sebe a dítě chceš dokázat postarat sama. a jak už tu zaznělo...buď si uvědomí o co přišel až odjedeš a přijede za vámi a nebo za to nestál. taky záleží proč má problém se stěhováním...to má teď tak dobrou práci, jakou by v tom jiném městě nesehnal? to by se pak dalo chápat.

benjik
21. lis 2013

@tricunici no tak tos zapomněla napsat v úvodu ty nejdůležitější věci.300km je dost velká vzdálenost.Co práce pro oba,byla by?

tricunici
autor
21. lis 2013

jo tady je prace malo ale on nechce

uztotakbude
21. lis 2013

Podívej, odpověz si na základní otázky:
1) má náš vztah budoucnost?
2) jde náš vztah zachránit, nebo už to řešíme dlouho a stále se to nelepší?
3) jaká je pravděpodobnost, že mne chlap nechá s děckem samotnou?
4) pokud zůstanu s dítětem sama, budu mít podporu od rodiny?

Dle toho se rozhodni. A pokud byt vezmeš, ještě to neznamená, že v něm přece musíš reálně žít. Zálohy si snížíš na minimum a mohou to být jen tvoje zadní vrátka. Nebo ne?

klouzek
21. lis 2013

Nejsi sobec,pokud ti toto přítel řekl,neváhala bych a šla bych to doto městského bytu,víš čekat 8let a pak šanci promarnit.

hadeline
21. lis 2013

VEM TEN BYT!! V zajmu tveho ditete. Pokud nemas na svuj, tak od mesta je ta nejlepsi varianta.

zivisek
21. lis 2013

Sobec rozhodně nejsi. Na tvém místě bych ten byt vzala, jestli chlap za něco stojí tak půjde s tebou 😉 Sehnat bydlení neni tak jednoduchý a jak už se tady psalo tak městské byty se nerozdávají každý měsíc.

gepe
21. lis 2013

@tricunici proc se nechce prestehovat/odejit tam kde jsi dostala byt? Ani netusis kolik lidi by uvitalo mit takhle byt. Chapu dobre, ze vam to neklape a on Te nemiluje - ze bys mu nechybela? Holka tady nemas vubec co resit! Budes mit vlastni strechu nad hlavou s ditetem, a zarizeni bytu co poridil prece nemusis resit, stejne by Ti to v pripade prip. rozchodu tipuju nenechal. Prijde mi, ze ten byt Ti ted byl snad dan i "z hury" 🙂

tricunici
autor
21. lis 2013

pry me miluje ale nikam by neodešel se sveho mesta

laurital
21. lis 2013

@tricunici A vy jste předtím neřešili, kde budete jako rodina žít?
Prvně bych posoudila váš vztah, protože funkční rodinu bych za byt nikdy nevyměnila.To musíš udělat ty, my vás neznáme.Na druhou stranu chápu i obavy partnera, práce je důležitá, zvláště teď, když čekáte rodinu, bych také váhala opustit zaměstnání.
Pokud je ale váš vztah nefunkční tak pravděpodobně nemáš moc co řešit.

maudn
21. lis 2013

já bych brala ten byt vztah nevztah, je zodpovědné mít stále a jisté bydlení pro dítě, pokud to přítel nepochopí a ještě tě takto ponižuje,tak bych to neřešila, šanci by měl, navíc pokud se opravdu k vůli neshodám rozejdete, tak kdoví, jestli budeš mít i ten podnájem.....

tricunici
autor
21. lis 2013

prave ze tady vydela jen 10tis

gepe
21. lis 2013

@tricunici on Te miluje a pritom v uvodnim dotazu pises, ze vam to neklape - konkretne v cem.. a ze kdybys odesla, ze bys mu nechybela.. moc tomu nerozumim. A je mi lito, ze takovouhle vec musis resit tady a ne s nim.. on Ti rekl, ze jsi sobec? On odejit nechce, pritom Ty jsi evidentne driv za nim odesla tech 300km, hmm

tricunici
autor
21. lis 2013

Je to tak ýe nam to neklape,on vše haže na me. Je to jak na houpačce...jednou me miluje,pak nechce! Ja za nim sla a jak rika byla to ma volba a on me nenutil, stehovat se rozhodne nehodla

laurital
21. lis 2013

@tricunici Holka sedněte si a v klidu to proberte, klidně si i na papír sepište pro a proti, proberte možnosti práce a především váš vztah.Bez rozmluvy se nikam nepohnete.
Jiná možnost není, my ti tady bohužel rozhřešení nedáme.Dítě potřebuje stabilní a klidné zázemí a jen ty víš, jestli mu ho poskytneš lépe sama nebo s přítelem.

tricunici
autor
21. lis 2013

nehodla o stehovani diskutovat. Ja nehledam rozhreseni ale radu

laurital
21. lis 2013

@tricunici Tak si zkus odpovědět, proč se chceš stěhovat.Je to proto, že vám vztah nefunguje nebo jen z principu, že jsi dostala byt?Pokud vám vztah nefunguje tak je pochopitelné, že o té možnosti uvažuješ.
Když jste plánovali dítě, počítal přítel s možností, že se budete stěhovat tam k vám?Pokud ne, tak se mu nesmíš divit.Já bych také nejásala, kdyby se můj muž teď rozhodl, že se odstěhuje do svého rodného města.Jenže my jsme zvyklí spolu diskutovat..

llluckaaa
21. lis 2013

@tricunici Jak poradit nevím, ale asi bych si na tvém místě vybrala byt. Protože když někdo někoho miluje, tak je ochotný se 300 km přestěhovat (jako např. já 🙂 ). A co má tvůj přítel za zaměstnání? My jsme ve stejném kraji jako tvůj byt a manžel nemá 10000 Kč.
Jo a jinak znám několik rodin, kde to kvůli financím funguje tak, že rodina žije na Zlínsku a otec rodiny dojíždí pracovat do Prahy 🙂

tricunici
autor
21. lis 2013

muj dela u strnje,delnika

lucyhavirov
21. lis 2013

Jak to tak čtu,byt bych vzala-je to jistota budeš žít ve svém a ještě když si na to tak dlouho čekala,nic navíc nepřeplatíš a nebudeš do budoucna s mimi shánět další podnájem.Nevíš jak to dopadne s chlapem,píšeš že je mu to fuk,že je neštastný a tak budeš mít nějaké svoje zázemí s mimi.Tohle vůbec není sobecké ale logickééééé 😉