Mám přijmout přidělený byt? Přítel se mnou do něj nepůjde

tricunici
20. lis 2013

Ahoj holky,prosím o názor:čekam s přítelem miminko a nejak nam to neklape. Říká že je neštastny a kdybych odesla tak mu to je fuk. Já ted dostala od mesta kde jsem žila a mam tam 8let zadost na mests.byt ...nabidku na prideleni bytu. Nevim co ted. Zda byt ndmitnout nebo ne!ted zijem v podnajmu

elvira
21. lis 2013

Jestli jsi příteli ukradená, jak jsem z úvodního příspěvku pochopila, tak bych šla do toho přiděleného bytu. Pokud zůstaneš sama, dostaneš alimenty asi i na sebe, příspěvek na bydlení, možná i nějaké dávky v hmotné nouzi...
A tam kde máš ten byt - to je tvoje rodiště? Máš tam příbuzné, kamarády?

ema1984
21. lis 2013

Rozhodovala bych se podle vztahu, pořádně bych si promluvila s přítelem, jestli ho chce zachránit a něco proto udělat nebo ne... A v případě, že byste se měli rozejít, tak bych se nastěhovala do městského bytu, jak jsem pochopila, tak je to v místě tvého rodiště, tak předpokládám, že tam máš nějaké příbuzné, kamarády atd, což je vždycky lepší, než zůstat sama v místě, kde takové vazby nejsou....

ivaflo
21. lis 2013

Ja za svym muzem odesla 700km od domova, do ciziny...a pokud on neni schopnej pro vas obetovat 300km, tak vas nema dostatecne rad...praci jsem tu taky nasla...opustila svoji rodinu a kamarada jen pro nej...Byt tebou bych vzala byt.

tricunici
autor
21. lis 2013

Tak od nej jen vim že by se nikam nestehoval. Ma tady matku a kamarady.

glimmer
21. lis 2013

já bych ho brala hned, většinou tam bývají dost rozdílné nájmy od ostatních bytů. pravděpodobě dřív nebo později budeš asi sama, tak se bude byt hodit.

tricunici
autor
21. lis 2013

a ješte dotaz:jake je životni min.pro 2dospele a dite? Pokud je naj.sml a trv.pobyt tak muzu zadat i na bydleni?

leni78
21. lis 2013

@tricunici Z toho, co popisujes je zřejmé, ze o tebe přítel nemá zájem. Bydlis v podnájmu, tak asi nemovitost nevlastnis. Nemáš jedinou jistotu, jak dítě zajistit. Odpovez si sama. Budeš matka.

tricunici
autor
21. lis 2013

podle me sam nevi co chce

laurital
21. lis 2013

@tricunici Životní minimum pro dva dospělé a dítě do 6 let je 7710,-, zkus použít Google a kalkulačku MPSV.Nechápu, že si někdo dospělý v tvém věku pořídí dítě a pak řeší, kolik dostane na sociálních dávkách.To bych pochopila u dvacetileté a ne třicetileté.

tricunici
autor
21. lis 2013

ja se neptala pro sebe,jak sem vyše psala tak muj delá. No a dik
za přednášku

xveronikaxx
23. lis 2013

@tricunici třeba v praze nájem za státní byt dělá skoro stejně jako podnájem nebo hypotéka... tak jen aby jsi se pak nedivila, že po tobě bude chtít město 8 tisíc měsíčně třeba 🙂 máš to všechno zjištěné? víš jak ten byt vypadá? aby to nebyla vybydlená díra po feťácích...

misaskul
23. lis 2013

Rozhodně bych byt vzala a od takovýcho chlapa, co neví co chce, bych co nejdřív odešla. Ono takové "radikální" řešení často bývá to nejlepší.
Buď se ozve, přijede nebo projeví nějaký jiný zájem - pak bych to s ním zkusila probrat (vztah, budoucnost, nějaké jiné řešení bydlení či práce).
Nebo se neozve a pak to máš vyřešeno jednou pro vždy - uvědomíš si, že takovej chlap za nic nestojí a že jsi vlastně udělala dobře. Začneš nový život.
Radím - seber všechnu sílu. sbal se a odejdi, zbytek nech na něm. Hodně štěstí!!! 🙂
PS: Já taky měla před manželem takového přítele, uměl vydělat akorát desítku, kterou propil, utratil za benzín do svého fára a na nic víc se nevzmohl. Já naštěstí dost brzy procitla a uvědomila si, že s takovým člověkem svůj život promarnit nechci. Toužil po dítěti, já po studiu. Jsem ráda, že jsem ho odkopla zavčas. Dnes je z něj vožrala první třídy. Chudák, na kterýho si lidi ukazují prstem.

tricunici
autor
23. lis 2013

byt je to v panelaku,pekny a čisty a najem neni vysoky