Mám problémy se synem švagrové, zajímá mě váš názor

sawmy
7. srp 2012

Dobry den pisu sem svuj problem poprve a asi se potrebuju trosku vypovidat nebo vypsat,ja s manzelem momentalne zijeme u jeho rodicu,protoze stavime nad jejich barakem prvni patro takze z financniho duvodu nam to aji vyhovuje ale z toho druheho pohledu na vec je to upne jinak rodice maji ve vychove 11tileteho chlapce syna po jejich dceri ktera zemrela je to asi 3,4 roky otce ma a dokonce je uz aji nove zenaty a bydlej kousek od nas .K veci chlapec je teda cislo na babku se utrhuje nechava se absolutne obskakovat to prehlizim a staram se sama o sebe ale takoveveci ze si po sobe nesplachuje neutre si prkynko vsude voda to je aji na me moc kazde rano krik ze nechce vypit ten caj co mu babka pripravuje,zarli na naseho kluka rok a 8mesicu kdyz mu nereknu tak se ani nerozdeli s nejakou dobriotou vezme si to za roch a sni to zarohem aby ho nikdo neviodel.Ve skole katastyrofa je to takovej 4kar a nevadi mu to nejhorsi na to m je ze to tady nevadi nikomu dela si co chce a kdyz manzel prinde utahanej z prace jeste za nej dela ukoly do skoly babka po nem vse uklizi jak otrok a me nervy jen vrou manzel po dnesni hadce se k tomu nijak nestavy podotikam ze sem nasla moji sterku na testo kvalitni presne do me nove kuchyne ostrihanou tudiz nepouzitelnou uz .Nikdo se za me nepostavi a kdyz na neho dupnu ja tak zacne brecet a zacnou ho vseci litovat mam ho plny zuby .Mozna to zni trosku sobecky ale mel by si uvedomit ale to on si neuvedomi a nikdo tu neni aby mu to vysvetlil ja bych mu zbalila 5svestek a at si to zkusi bydlet ze svojim otcem a novou matkou Dekuji za kazdy prispevek mozna potrebuju jen vychladnout ale paneboze doufam ze se brzo odstehujem

ined77
7. srp 2012

ahoj,
tak to je každopádně těžká situace.
proč třeba chlapec nebydlí se svým otcem?...ty asi sama těžko něco zmůžeš a asi ti nezbyde nic jiného než to vydržet do přestěhování, nebo...se budeš snažit naučit kluka to co zatím neumí...
lehké to v životě jak píšeš moc neměl, smrt maminky určitě dětskou dušičku hodně poznamená, plus to, že chlapec přichází do puberty prostě udělá své i v normální rodině ...
chápu tvoje rozhořčení, ale pravda je, že jedenáctiletý kluk je ještě (malé) děcko 😔 ...a je potřeba s ním tak jednat.
pokud nestačí ve škole, je potřeba se mu věnovat, co se týče dělení...pokud vyrůstal jako jedináček, tak tohle neumí, to se mu nedá vyčítat, doposud to nepotřeboval..a jiné a jiné...
já bych na něj spíš "nedupala", ale snažila se mu dát pochopení... 😉

takyja
7. srp 2012

@sawmy Ahoj, pokud se ti tam nelíbí, tak si sbalte svých 5 švestek vy tři, ne chudák kluk... 🙄 Prarodiče ho mají ve výchově, to jste věděli, šli jste do toho, protože vám to finančně vyhovuje, takže si myslím, že nemáš právo cokoliv řešit. Nehledě na to, že pokud ON dostane dobrotu, je dle mého přesvědčení na JEHO rozhodnutí, zda se rozdělí, atd.

Vidím to hodně jinak než ty.

Jak je vychováván, atd. nehodnotím, k tomu nejsou žádné pořádné informace... Chápu rozezlení nad ostříhanou stěrkou, ale spíše je mi kluka líto. Vypadá to, jako by na seve potřeboval z nějakého důvodu upozornit. Já bych asi taky nebyla šťastná, kdyby mi matka zemřela a otec mne nechtěl. 😔

elvira
7. srp 2012

Tak trochu chápu...
Ale babička si nejspíš nechá všechno líbit i nadále - ruku na srdce - je to jediné dítě od její zemřelé dcery - kdo z nás by se choval k takovému děcku jinak?
To, že Ti rozstříhal nějakou stěrku - jo, naštve to. Zuřila bych - ale vlastní děcko Ti taky ještě nadělá škody...ale to už asi tak vadit nebude, že?
Pokud tam opravdu chcete bydlet a vyhovuje vám finanční stránka, musíte zase ustoupit v jiných věcech. Nic není zadarmo - vždycky je něco za něco. Netrvdím, že si musíš nechat od mladýho skákat po hlavě, ale musíš ho strpět.
Takže až dokončíte svoji bytovou jednotku, tak si urči pravidla kdy a kdo tam bude chodit a za jakých okolností.
Ale mám obavu, že vždycky to bude bráno tak, že vy žijete v domě manželových rodičů, tudíž se od vás bude očekávat, že budete vstřícní a tolerantní.
Pokud vám to už teď nevyhovuje, tak raději rychle vezměte nohy na ramena a jděte bydlet jinde.

sawmy
autor
7. srp 2012

Dekuji holky aspon to ted muzu videt aji z jine stranky,jen me mrzi ze se me za celou dobu nikdo ani nezminil jo hele je mu to lito a nebo neco tak jako jo treba sem cekala omluvu a vse by bylo jinak ja sem v tom dome cele dny s babkou a synovcem a to jak ja se prizpusobuju si nikdo nedokaze predstavit podotikam ze nebydlime v cechach ale na Mauriciusu a rekla bych ze to nikdo neocenuje podotym taktez ze kdybych tady mela rodice ja uz sem aji s maloskem tam ale bohuzel nemam.

sawmy
autor
7. srp 2012

@takyja Ano samozdrejme je to chudacek vseci se stavej za neho a me se tady pomalu ani dobrej den nerekne umrela mu mama ano a me zas pred rokem umrel syn a to tady taky nikdo neresi.Svejch 5svestek si 100procentne zbalime my tri ale jak to potom babi a deda budou resit s ukolama a miliony vecma co pro ne delanme tak to nevim pac po tomto asi nebudu ke vsem tak vztricna jak predtim taky to vidim jinak nenarazim jen sem nastvana promin

sawmy
autor
8. srp 2012

@takyja ahoj jo jeste me tak napadlo podle toho jak pises ze s tim delenim je to na nem tak to si teda taky nemyslim veskere sledkosti a oplatky pro deti se kupuji spolecne nas kluk nikdy nesni celej balicek krupek nebo susenek synovec ano a na posezeni a rada bych slysela tvuj nazor jak bys zvkladla situaci kdyz si synovec vezme sladkost a nas kluk se natahuje ze chce aspon kousek on mu neda az je krik a plac tak se otocim a reknu mu at mu da aspon jedno da mu jen jen to jedno(krupku ,chipsy atd)taky tu naseho kluka ucej aby synovcovi rikal anna v prekladu to znamena BRATR no a ti by se asi mely rozdelit ne?Kazdopadne jestly dostane penize a koupi si za ne sladkost nereknu ani popel takhle se me to ale proste neliby Jinak nic vsecko to nakonec preslo a nikdo my na ty veci nerek ani popel jen deda ze to ze je skrapka na testo nevedel a bylo vyrizene ja se s manzelem nebavim a cekam az konecne vypadnem 😒

zoriazz
8. srp 2012

@sawmy zkuste se vžít do role dítěte, kterému "někdo" vzal to nejcennější - jeho maminku. Pak se nebudete chtít dělit, budete naštvaná na celý svět a budete mít pocit, že nikoho stejně tolik nezajímáte, protože pro mámu jste byla číslo jedna a i kdyby se okolí mohlo přetrhnout, maminku zpátky nedostanete. Kloučkovi nepomůže, když ho budete peskovat, mu pomůže jen moc a moc lásky a porozumění, objetí. Buď se dáte tou cestou, že budete kamarádi, nebo si ho nebudete všímat. Všechno ostatní vybízí k boji. To je můj názor!

sawmy
autor
8. srp 2012

@zoriazz AHOJ no vono v necem mas pravdu ale prala bych ti kluka videt 😉 to jak mu mama zemrela tak to sem taky tady byla a vse sem s rodinou prozivala von ale moc na mamu nebyl fixovanej spis na babku a to od narozeni nemuzu rict ze mu nechyby ale opravdu nemam ten pocit ze by nejak trpel nejakym nedostatkem .Kazdopadne mluvit von semnou nebude pac anglictina je na velmi spatne urovni ja mu sem tam neco reknu ale to je vse

luciina
8. srp 2012

Ano, je smutné, že přišel o maminku, ale chovat se slušně a rodinně by měl. Je rozmazlený. Byl malý, když přišel o maminku a všichni ho obskakovali a on si na to časem velmi zvykl. Nyní ví, že když něco "neudělá" nic se nestane. Zneužívá ... Pokud se nezapojí celá rodina tak ho jen tak nepředěláš. Já bych začala s maličkostmi (ikdyž dělení zrovna maličkost je 🙂 ) např. po jídle po sobě uklidit talíř, ale aby to tak dělal každý aby to viděl atd.. Pevné nervy 😉

veruska007
8. srp 2012

Ahoj, zrovna to dělení mi přijde fakt těžké. Může vás vnímat jako vetřelce, on tam žil, jakž takž se adaptoval... a pak se tam nastěhoval někdo cizí, kterému nerozumí, který se chová jako vychovatelka nebo macecha (nebo já nevím, jak nazvat Tvou pozici tak, jak ji vnímá on). A ještě na něj klade požadavky, které po něm nikdo nechtěl. Právo to dělení mi přijde fakt těžké. Nezažila jsi nikdy jedináčka? Můj manžel je jedináček a naučit ho dělit... to je boj, který bojuju už 7 let. A pořád mu to stejně musím připomínat jak malýmu. Kamarádka si vzala taky jedináčka, jsou spolu 10 let a je to naprosto to stejný. Děti se umí dělit líp, než ten manžel. Navíc, když dítě čeká sourozence, tak se na to 9 měsíců připrauje, potom je skoro rok miminko ještě malé, dlouho trvá, než začne lézt nebo chodit a dělá si nárok na cizí hračky, na čokoládu a pamlsky si dělá nárok nejdřív za dva, tři roky...a Ty to chceš hned a ještě vůči "cizímu" dítku. Oni i vlastní sourozenci se často nechtějí dělit... a potom je otázka, když je to jen sem tam, zda to akceptovat a nechat to občas být. Stejné je to i na pískovišti, dítě může půjčit hračku jinému, je to slušné... ale povinnost to není.

Každopádně chlapec by měl mít hranice, důslednou výchovu apod. Ale nevím, zda tohle je Tvá role. Ty jsi tam do jistné míry cizí, jsi tam na přechodnou dobu... a všechna pravidla si tak tvoří a vytvořili prarodiče s chlapcem. Je pravda, že jsem četla studii, že sirotci nebo opuštěné děti, které vychovávají prarodiče, tak jsou více rozmazlené. Ale to nemusí být vždy vyloženě špatné.

Pokud po Tobě vyloženě babička bude chtít, abys jí pomohla s výchovou, že na to nestačí a chlapec ji tyranizuje, pak bys měla zasáhnout. Ale neměla by ses míchat do pravidel jiné rodiny, i kdyby se Ti to tisíckrát nelíbilo. Ber to jako trénink, třeba si Tvůj syn jednou přivede snachu, kterou nebudeš moct vystát, která dělá všechno špatně a učí se chybami, budou přechodně bydlet u vás... a taky to budeš muset z lásky nechat být.

Neodsuzuju Tě, že Tě celá věc štve, chápu to, taky by mi to vadilo, ale než začneš nějak jednat, ujasni si svou roli v této rodině a náplň této role, případně to prodiskutuj právě s prarodiči, kteří jsou za výchovu dítěte zopovědni.

evaii
8. srp 2012

Ahoj, když tak čtu ty příspěvky, tak až ten poslední od liciiny je podle mě docela dobrý. Všichni obhajujete toho kluka. Já neříkám, on o tu maminku přišel a je to chudáček, jak tu všichni píšete, ale to ho neopravnuje, chovat se jak pako. Je to podle mě hodně nedostatek ve výchově. Jestli mu prarodiče, tak hodně povolili uzdu, tak at se pak ale nediví, že s ním budou mít velke problemy v puberte a v dospívání. Všichni mu ustupují a on toho akorát zneužívá. Opravdu by měli začít s nějakými maličkostmi, jak píše luciina. Akorát nevím, jestli už není pozdě.

jandl
8. srp 2012

@sawmy V baráku,ale ve2domácnostech,jsme s tchýni,tchánem 12let.Odporovat tchýni se mi nikdy nevyplatilo.Řešit problémy přes manžela taky ne,protože on to schytá od nás obou a je pak víš co.Mám 5 dětí a jednou budu tchýně taky.Ona mě.....,ale popravdě snažíme se obě.Držím palce,pevné nervy!Ty se aspoň časem odstěhuješ. Já mám třeba problém,že chci děti zdravě stravovat a ona má potřebu jim přilepšovat.Nedělní odpo s ní a švagrovýma někdy nesu těžce.Prý jsem k nim nezapadla.Mě ty 3 příjdou jak sekta.Jiný styl myšlení.Taky jsem jednu dobu plánovala akce na naděle odpo,ať jsme pryč,ale pořád se to taky nedá.Jo,1švagrová má postaveno hned vedle nás.Prostě máme se všichni rádi,ale vidět se bychom mohli 1 čtvrtletně,že?Pokud jsem v pohodě,snesu to.Pokud jsem někdy měla krizi,tak to je rodina na odstřel.

sawmy
autor
8. srp 2012

@veruska007 AHOJ POCKY jak si psala ze se dite pripravuje na sourozence tak sme bydlely vseci spolu ja byla tehotna a vseci ho pripravovaly ,pak se nam kluk narodil a jeste dalsi asi ctvrt roku sme tam bydlely takze vyrustaly spolu pak sme se my odstehovaly na muj natlak pac sem chtela samostatnost odjizdely sme a deda plakal no ale kazdou sobotu a kazdou nedely navsteva nekdy aji tydeni pac bylo ockovani a nemocnici mame v blizkosti rodicu takze pozor zadnej cizi ale byl pekne pripraven na vsecko 😉

romcovaklarka
8. srp 2012

@sawmy Ahoj, s tím, jak se kluk chová nebo jak se jeho babička chová k němu nic nenaděláš, ale měla by sis podle mě o tom promluvit se svým mužem; mně na tom přijde nejblbější, že on se za tebe taky nepostaví. Rozumím tomu tak, že to je tedy dítě jeho zemřelé sestry? Možná na něj tedy taky pohlíží tak jako babička a všechno mu kvůli tomu promine? Musí to být těžky, vůbec se ti nedivím, že ti to štve. Zkusila bych to hlavně probrat s mužem, aby aspoň on byl na tvojí straně, pak je hnedka lepší, když nejsi jakoby sama proti všem. A pak už jen vydržet, však se jistě brzo přestěhujete do vlastního 😉

sawmy
autor
8. srp 2012

@evaii Vis co presne tak souhlasim s tebou jako ja na neho nervu spis jen tak zijem vedle sebe ale treba kdyz uz pul hodiny babka po nem rve at se de osprchovat nebo cokoli jineho a von sedi a ani se nehne tak mu to reknu aji ja ale ne skarede normalne ale jako neda se to poslouchat ten rev ,no me vzdy poslechne to je jinak zajimave 😝 Jinak po te hadce ale ona to ani nebyla hadka jen sem jim rekla ze me vadi co udelal a ze sem nastvana a konec nic vic samozdrejme to odnes konik pac sem to vse dusila v sobe .Jednu vec sem mu ale zakazala a to internet a to si myslim ze bodlo aji babce pac od neho se uz vuubec nehl.ale ja ho nehodlam vuubec prevychovavat at si podle me dela co chce a at si vsem skace po hlave ALE me teda NE JAK SE ME NECO NELIBY TAK SE HOLD OZVU A NEBUDU NAD TIM MAVAT RUKOU

sawmy
autor
8. srp 2012

@veruska007 JO a taky vis ja vim ze nejsem v pozici ho prevychovavat a ani to nehodlam delat synovec s mojim klukem vyrustal a zrejme budou vyrustat nadale spolu a nektere veci se mi opravdu nelibyly do nedavna mu babka utirala zadek ale myslim co sme se nastehovaly uz ju prestal volat na zachod (podotikam ze volal jako neco ze UUUZZ)PAC SEM SE mu posmivala ale v dobrem ne ve zlem ,taky ho nekdy jeste krmi jako ze on si cte a ona mu strka do pusy chleba s maslem no a muj kluk to vse vidi kazdopadne se snazim ucit sveho syna samostatnosti ale bojim se ze to nakonec nepujde nejhorsi asi proste je kdyz kluk sedi cuci na telku ani se nehne a zarve na babi podej me jujce priskoci poda mu no a on ju jeste posle zpet do lednicky pro led,tak to si myslim ze by u me moc nepochodil .Bylo to tak vzdycky a teprve az ted sem se rozhodla to napsat do konika o radu 😉

veruska007
8. srp 2012

@sawmy Ja ti verim, ze te to strasne stve a ze bys s tim rada neco delala, Tvuj syn ma spatny vzor, vidis utrapene prarodice... jen jsi chtela vedet nazor druhych, tak jsem Ti ho napsala. Ja take v okoli vidim veci, ktere se mi nelibi... ale kazdy je sveho stesti strujcem. Muzes rict, ze se ti neco nelibi, ale tim to tak vetsinou zacina a konci (pokud to neni protizakonne jednani). Obcas se taky drzim, abych nekterym rodicum neco nerekla... ale je to dost o tom, kam mas pravo jeste zasahnout a kam uz ne. Ale to si musis rozhodnout sama.

sudina
8. srp 2012

Holky, já s Vámi nemůžu úplně souhlasit. Ráda bych k tomu projevila taky svůj názor. Je to hrozný, že klukovi umřela máma a otec se o něj nestará. Líto mi ho je, ale musím teda podotknout, že tím, že ho budou všichni litovat a kvůli tomu mu všechno dovolí, nenaučí ho se dělit o některé věci a naopak ho budou podporovat v tomhle nepřizpůsobivém chování, tak to ten kluk bude mít strašně těžký v životě, bude se těžko začleňovat do kolektivu a pod... Prostě myslím, že není správný se pořád ohlížet na to, že se mu stalo něco hroznýho, spíš ho podpořit do normálního života a správně ho vychovat, aby z něj vyrostl člověk, co nebude mít celej život pocit, že se mu musej všichni podřizovat, protože to neměl jednoduchý. 😉 To si myslím já.

sudina
8. srp 2012

Jo a ještě k zakladatelce: Moc dobře vím, jak umí rozmazlený, nevychovávaný děti lézt na nervy! Jenom zatni trošku zuby, ono za tohleto převážně může okolí, že ho pořád litujou. Já to nechci zlehčovat, smrt mámy je hrozná věc, ale tak jako, měli by trošku přemejšlet nad tím, co z něj s takovou jednou vyroste! 🙂

sawmy
autor
9. srp 2012

Takze vsem holakam dekuji moc, pac sem si s nikym tak dlouho a vyborne nepokecala myslim ze mam presne ten nazor na neho jako psala Sudina vseci ho litujou a jako co pak ?babi a deda tu vecne nebudou ,nechcu bejt jeho macecha nebo neco tak jak nektere holky psaly ale myslim si ze bych prarodicum mohla pomoci ale podle nich mam asi dost tvrdou vychovu ale diky tomu muj syn chodi na nocnik a ji sam v zidlicce pekne lzickou to je vse 😉

suzief
4. zář 2013

no asi bych na toho kluka zvolila jinou taktiku, i když to bude těžké, snažit se být kamarád a povídat si s ním nebo mu vymyslet nějaký koníček apod., pokud to nepůjde, tak bych se do toho už nemontovala.

xveronikaxx
4. zář 2013

@sawmy já tvůj pohled chápu.... jasně umřela mu maminka, je to chudák... jenže jak kolem něj všichni chodí po špičkách a dovolí mu vše, tím to nespraví, máma se mu nevrátí a z něj se stane akorát rozmazlenej spratek...asi bych o tom hodila řeč s manželem a babičkou, nastínila bych jim situaci, že litování toho kluka bylo dost a že by se měl vést k zodpovědnosti, jinak si z něj vychovají malého teroristu (pokud už z něj ve škole vůči spolužákům není)...ano je to volání o pomoc a upozornění na sebe, ale zároveň on zkouší hranice kam až může a očividně zatím vše prochází s tím, že ještě z tebe udělaj hysterku, takže z toho kluk má radost ještě větší... zkusila bych s ním navázat bližší kontakt a být pro něj kamarádkou, dostat se do pozice, kdy v tebe bude mít důvěru, bude ti věřit, respektovat tě a naslouchat tvému názoru, aniž bys pro něj byla autorita... zkus mu tu mamku trochu nahradit -ale ne ve smyslu chování, ale být pro něj parťačkou... podniknete spolu nějakou špatnost, něco co vás stmelí a on si tě začne vážit.. přeji hodně štěstí - tobě i jemu....

superkousky
5. zář 2013

@sawmy
Přeji ti,aby tvé dítko (vlastně již puberťák) v 11ti poslouchal na slovo,nikdy neodmlouval,ve škole měl pouze vyznamenání.
Úkoly psal bez pomoci,vždy po sobě řádně uklízel,o všechno a vždy se dělil.....
Pokud nebudou tvé děti dokonalé,tak jim též zabalíš 5švestek a ať táhnou (podle příspěvku nejspíš ano 😕 )?
Ono kritizovat je jednoduché,ale vychovat mnohem těžší (to sama poznáš).

Můj puberťák též odmlouvá,v pokojíčku má často bordel jak v tanku /a těch hadrů 😕 /,oběd jí cca.1,5hod./mezitím 10x vstane/.
Zásadně se odmítá koupat,nezvedá si prkýnko na WC (to jsem občas fakt vytočená).
Každé ráno prudí,že nebude snídat a lakomý je jako (strýček) Skrblík /ještě před rokem by všechno rozdal a já mu za to "nadávala"/ atd.,atd..
Ve škole je též 4kař a z Aj dokonce 5kař a i přesto bych mu nikdy 5švestek nezbalila 😉 .
Víš proč???Je to můj syn.
Možná by bylo dobré navštívit se synem švagrové PPP (bo neurologii),protože můj syn má ADHD a z toho pramení ta „zlobivost“ a „špatné“ známky ve škole .

band
5. zář 2013

@sawmy ahoj, co tady píšeš si umím živě představit 🙄 ...myslím, že u vás je ten rozdíl v pohledu na výchovu i v různých národnostech tebe a tchánovců...možná jsou monohem benevolentnější i kvůli tomu - zvlášť, když píšeš, že na tvojí výchovu syna koukají, jako na přísnou...
asi bych zkusila promluvit s nima na téma: když ho rozmazlíte, tak to bude mít v životě ještě mnohem složitější...ale osobně si myslim, že se nic nezmění a vše pojede ve stejných kolejích...
Jak si psala o tom, že se naučil si utírat zadek i kvůli tomu, že si se mu posmívala - tak to se úplně vidim, že bych dělala taky a asi bych se ho snažila vyhecovat i v dalších věcech podobným způsobem - nevim, jestli je to dobrá metoda, ale je účinná 😀 ...po vyhecování bych ho hodně pochválila - od tebe to bude brát asi jako velkou odměnu a třeba odbouráš aspoň nějaký šílenostti typu krmení a podobně 😎 .
přeju pevný nervy a ať jde stavba bez komplikací a dobře se vám bydlí

sawmy
autor
13. zář 2013

@band
@superkousky
@xveronikaxx Todle tema je holky uz davno pase tenkrat sem byla tak nastvana a unavena,jiz rok bydlime jinde a pohoda dokonce mame dalsi prirustek a o synovca se ani moc nezajimam coz je vyhoda se nestresovat.Ale musim rict kdyzto vse shrnu do kopy bylo to me nejhorsi obdoby v zivote uz bych to asi nedala)))))

sawmy
autor
14. zář 2013

@superkousky Dlouho sem premyslela co ti odpovedet na tvoji zpravu tak mozna ve zkratce bys s tema svestkama tvemu synovi mohla pohrozit pac to je zrejme nocni mura kazde matky. 😉

leni78
14. zář 2013

@sawmy Já vidím chybu hlavně na Tvé straně. Pokud bys měla srdce, kdyz uz s klukem bydlis, s láskou by ses o něj starala a hlavne se mu upřímně věnovala. Podle popisu je kluk zanedbanej, nikdo se mu nevěnuje, nikdo ho nevychovava, nikdo se s ním neuci. Baba to vzala jako službu aby měla splněno, tak po něm jen uklízí jak po zvirectvu a dává mu nažrat, kluk caj asi nechce, ale baba mu ho každý den udělá, není schopen základní hygieny, ve škole čtyřky, tvůj chlap za něj napíše úkol, aby nebyl uplnej průšvih ve škole, aby na to nepřišli. Táta o něj nestojí, ty jako jediná pořádná ženská místo aby sis ho vypiplala, chovas se jako macecha a chces aby vypadl. Je mi ho strasne líto. Mam doma desetiletyho a je to jeste dítě, co potřebuje péči, cit a hlavně zvýšit sebevědomí, učit se s ním, připravit ho na prijimacky, připravit ho do života. Reknu ti jediný. Hamba vam. To, ze se ke klukovi otočil casy táta kvůli novy ženský, to se stává. Ale máma mu zemřela, je to jeste dítě, ty se tam toztahujes a cekas jak si budeš v přístavní žít jak královna. Tak ti řeknu jedno. Fungovat to nebude, sama sis nic nevybudovala a pro bábu budes pořád jen návštěva. Bože chraň aby se mi jednou něco stalo a moje děti by čekal takový osud, jako toho malýho u vas. Zamysli se nad sebou a chovej se jako ženská. To dítě te potřebuje.

leni78
14. zář 2013

Koukám, že hlavní příspěvek je starý, ale tak me to zvedlo ze židle, ze to tu nechám. 🙂

sawmy
autor
14. zář 2013

@leni78 Chtela bych te upozornit zekluk takove chudacek jak tady pises neni ma vsecko na co si vzpomene vseci hlavne ja se mu venujem na 100%mozna aji vic vsude ho berem sebou to ze ma jwn me je blbost von toho tatu taky ma kterej vo nej stoji chtel si ho vzit k sobe ale von nechtel tak to bylo na prvnim miste zustal teda u babky,co ja mu budu rikat nebo ho ucit.kdyz ani zajem nema kazdopadne je po problemu je to vyreseno tak si klidne muzes zase posadit kdyz te to tak zpruzilo a uz se neobtezuj 😀

leni78
14. zář 2013

Nic si nenalhavej a otevři oči. Stačí si přečíst jak pises a člověk ma jasnou představu. Proc asi nechtěl k tátovi ? Proste zvolil nejmenší zlo u babky, co se s ním ani neuci.