Mám strach z reakce rodičů na moje těhotenství

nicol22
19. dub 2014

Ahoj holky...s přítelem si hrozně moc přejeme miminko. Dneska jsem si dělala test a vypadá to, že se zadařilo. Ovšem od září mě čeká poslední rok na VOŠce. Já jsem přesvědčená, že to zvládnu a při nejhorším přeruším na rok. Ovšem mí rodiče hrozně lpí na tom, abych tu školu už konečně dodělala. Proto mám strach, jak budou reagovat pokud se případné těhotenství potvrdí. ☹
Máte někdo podobnou zkušenost?

lv
19. dub 2014

jestli jsi plnoletá, tak je to tvoje věc..řvát asi budou, ale s tím musíš počítat..však taky řvát přestanou, ne?

dezyre
19. dub 2014

Přesně tak, si dospělá, plnoletá a pokud máte s přítelem zázemí, jakože se nebudeš muset materiálně plně spoléhat na rodiče, tak je to úplně tvoje věc a nenech si do toho od nikoho kecat. Horší případ by byl, kdybyste bydleli u tvých rodičů, museli tě finančně a jinak podporovat, to už bych neřešila stylem - je to moje věc, ale snažila se s rodiči domluvit, že si školu doděláš. Pokud ti chybí rok, tak to zvládneš, znám pár maminek, které studují po celou dobu rodičovské a zvládli si do toho pořídit ne jednoho, ale dva prcky 😉 Držím pěsti.

nicol22
autor
19. dub 2014

@dezyre tak po finanční stránce by mě rodiče podporovat nemuseli...tohle máme s přítelem vyřešený 🙂

wolfii
19. dub 2014

Ono je uplne uplne jedno jestli je Ti 18 nebo 30 , vždycky se najde nejaky "dobrák" ,který bude mit potřebu to nějak komentovat. Důležité je, ze miminko chcete, takze gratuluju a drzim pěsti!
Ve finále budou z miminka stejne všichni poprdeny ;)

marecekavendulka
19. dub 2014

@nicol22 tak hlavně že na tom lpí rodiče ..že je pozdravuju 😀

scheetje
19. dub 2014

Budou radi, driv ci pozdeji, neboj 😉

nicol22
autor
19. dub 2014

@marecekavendulka Mně na tom pochopitelně taky záleží 😀 ale je mi celkem jedno jestli budu Dis. v roce 2015 nebo 2016 když se mi do toho připletl takový malý zázrak 🙂

snecek.v
19. dub 2014

Určitě to dobře dopadne. Když jsem otěhotněla, čekal mi ještě rok a půl VŠ, to víš, že rodiče měli takový poznámky, že jsem mohla počkat - dodělat školu apod. Měli strach, že to s dítětem nedám.. Loni jsem úspěšně školu dodělala, vše se zvládlo, všichni byli spokojení 😉 Pak jak se malá narodila už to stejně nikdo neřešil, nevyptával se apod. Nejdůležitější najednou bylo to dítě, škola až na druhým místě 😉

marecekavendulka
19. dub 2014

@nicol22 a o tom to celé je..co chceš ty a jak to vnímáš ty..

dezyre
19. dub 2014

@nicol22 ale tvoje obavy z reakce rodičů plně chápu 😀 😀 😀 Jak tu psala @wolfii,ať je ti 18 nebo 30, tak se najde někdo,kdo bude mít potřebu komentů. Taky teď řeším něco podobného 😀 S tím rozdílem, že mě bude těch 30 :D :D Chystáme se s manželem na třetího prcka,na tom by nebylo nic zvláštního, kdybychom neměli doma těžce nemocné dítě,které je odkázané na přístroje. Takže čekám, že když se zadaří,tak se nesetkáme s pochopením ostatních 😉 Ale máme v tom jasno - je to prostě naše věc a když s tím bude mít někdo problém, tak je to jeho věc 😉 znám i maminu - přes 30 let,která teď čeká třetí dítko, doma má dvě děti naprosto zdravé a stejně jí její babička řekla, že se zbláznila a měla jít radši na potrat. Jako vždycky se všude někdo najde a je na tobě, aby si se obrnila a dokázala takové řeči s ledovým klidem odrážet 😉

llluckaaa
19. dub 2014

@dezyre No hele, po pravdě, ono vůbec mít třetí dítě přijde některým lidem hodně zvláštní a nepochopitelné 😀 Já jsem se např. setkala s naprostým nepochopením a negativní reakcí ze strany vlastních rodičů 😅
@nicol22 Jestli od rodičů nečekáš, že tě budou živit a starat se o vás, tak je úplně jedno, co si o tom myslí 😉 Je to tvůj život a ty ho žij tak, abys byla šťastná, nikdo jiný to za tebe neudělá 😉 A jinak potvrzuji názor, který tu už zazněl... narození dítěte není překážkou k dodělání školy, já sama nastupovala na VOŠ už těhotná a s dalším prckem doma. I tak jsem školu úspěšně s dobrými výsledky a v termínu dodělala 🙂

lu777
19. dub 2014

@nicol22 pokud máte vyřešené finance a bydlení, tak to je velké plus (my máme dvě děti je mi o mnoho víc a finančně je to pořád bída kvůli opakované nezaměstnanosti z čistého nebe)...
takže bych počítala s tím, že rodiče budou trochu naštvaní, ale myslím, že pokud dodělám školu, tak to nebude žádná trága....
zas je chápej, je to pro ně určitá starost a je to mnoho let práce než člověk dítě vychová a chce "aby z něj něco bylo" 😉 uvidíš za pár let sama.... 😉

pokud Ti zbývá poslední rok, tak to je dobré, to je má člověk pak jinou motivaci to dodělat když už mu moc nezbývá....
a hlavně jestli jsou starostliví takhle, tak Ti s tím třeba po počátečním stěžování ještě pomůžou....
máš velmi dobrý počáteční start, nebála bych se toho...
🙂

nicol22
autor
19. dub 2014

@llluckaaa A můžu se zeptat jak to probíhá? Měla bych termín pravděpodobně někdy koncem prosince. Moc si teda nedokážu představit, že bych šla hned začátkem ledna ke zkouškám. A taky bych měla mít v listopadu a prosinci praxi...

mercedesse
19. dub 2014

@nicol22 Přesně jak píšou ostatní, pokud máš v příteli oporu, nepotřebuješ finanční výpomoc a máte kde bydlet, tak je to jen a jen tvoje věc. Dospělá jsi, tak co. A že případně přerušíš školu? No a co? Znám spoustu takových případů a když mimčo trochu odroste, tak není problém školu dokončit. Mojí sestřence bude 40 školu dodělala nedávno a to má roční holčičku, pětiletýho kluka a devatenáctiletou holku. Jen si užívej těhotenství, stejně až se mimičo narodí, tak budou vaši rádi.

llluckaaa
19. dub 2014

@nicol22 Učitelé jsou k těhotným docela tolerantní, takže jsou ochotni dávat předtermíny. Takže já jsem měla rodit koncem ledna a poslední zkoušku jsem dělala 10. ledna. Všechny zkoušky jsem udělala napoprvé. Jedna spolužačka rodila ve druháku v prosinci a až na jednu zkoušku stihla vše udělat do porodu, na tu poslední si nechala prodloužit zimní zkouškové období. Praxi jsem měla mít v letním semestru, ale požádala jsem o vyjímku, abych ji směla udělat už v zimním semestru a dojížděla jsem na ni s panděrem 🙂

nicol22
autor
19. dub 2014

@llluckaaa tak pevně doufám, že u nás budou taky tak tolerantní 🙂

ange_de_la_morte
20. dub 2014

Taky jsem měla strach co na to řekne můj taťka, protože ještě nemám hotový Bc. a taťka je tak hodně na vzdělání. Řekla jsem mu to až v 14.týdnu a překvapil mně svou reakcí - byl moc rád ( první vnouče) a nijak neřešil že jsem kvůli tomu přerušila školu

nicol22
autor
20. dub 2014

Děkuju, docela jste mě uklidnily 🙂