Mám to ještě řešit? Syn je asi bývalého partnera

janicckka
14. lis 2011

Spousta maminek si je jistá, že jejich drobeček je jejího muže některé ne, tak jdou udělají testy DNA a mají jasno.Já to neudělala, věřila sem doktorům ,ptala jsem se několikrát na to kdy došlo k oplodnění,a oni s určitostí mi tvrdili že to bylo 8-12. Já i nějak tušila, že to bylo asi v tuto dobu.

Když mi bylo 19 začala jsem chodit s mým bývalým,trvalo to 5let, chtěli jsme rodinu, která nám bohužel?byla odepřena, nedokázala jsem donosit dítě.Pak přišel rozchod,naposledy jsme spolu měli styk prvního,Proto jsem chtěla vědět ten datum,byl pro mne rozhodující.Osmého jsem byla s se současným,bylo to rychlé ale jsme spolu už 9 let. 😎 Jenže postupem času,zjištuji jak se liší malý od manžela,a jak je více podobný bývalému. Bývalý je vysoký má 195cm,mohutné tělo,rád pc už od dětsví,tmavší,husté vlasy,olízlou kravičku-"jiným směrem rostou vlasy",nevyrovnaný.Současný menší,obtloustlý-později svaly,rád sport už od dětství,vyrovnaný,nepořádný.A náš malej už 4 doktoři nám řekli , že bude hodně vysoký , že bude mít okolo dvou metrů,jeho tělo je takové hranaté mohutné,je chytrý,ale nevyrovnaný,rád už od tří let hraje hry,je tmavší,husté vlasy,má olízlou kravičku.

Když se malej narodil byl scvrklý,kůže mu oschla a odloupala se,bylo to extrémní,úplně na něm plandala,když sem se zeptala proč,tak mi paní doktorka řekla, že byl dloho přenášený. 😕 Jenže já porodila asi jen 3 dny po prvním termínu.Je to už dlouho,syn má svého otce měla bych být spokojená, že to takto je a už to neřešit? S bývalým se ještě někdy vídáme, je na něm vidět, že ho to trápí,pořád o tom mluví.Tak nevím nechat to být? Mohli se splést s tím datumem početí? 😔 Řešit to ještě po takové době? děkuji

lanka
15. lis 2011

Na to ti neodpovím.
Co vím je že kdyby to tolik trápilo mne, potichu aniž bych někomu něco sdělila bych nechala udělat testy. A až bych najisto věděla čí klučina je teprve bych začala rozmýšlet co dál. A pokud už bych se rozhodla sdělovat pravdu začala bych se součastným otcem, nechala mu čas na přemýšlení dohodla se zda se to dozví i zbytek zainteresovaných a poté teprve něco sdělila synovi a biologickému otci těsně na to. Že to ale může být tvrdá smršť o tom nepochybuju.
Geny se můžou dědit z Bůh ví kterého kolena a různě namíchat takže vzhledu a tak bych až tolik nevěřila.

meandra
15. lis 2011

@janicckka Pokud jsi spokojená, máš šťastnou rodinu, tak ji nenič. Komu by to mohlo prospět, když budeš vědět pravdu? Pak budeš řešit, jestli a komu to říct. Myslíš, že syn by byl rád, kdyby se dozvěděl , že je tatínek vlastně tátou není? Pokud by to nebylo nutné, např. z nějakých zdravotních důvodů, já bych to určitě nechala být. Nezjišťovala bych to ani sama pro sebe, protože vím, že pak bych měla nutně pocit, že to musím někomu říct a to by určitě nebylo dobře.

maestra
23. kvě 2013

nech to jak to je, rodiče jsou ti, co milují a vychovávají, někdy je nevědomost lepší než pravda.. byl by to šok jak pro partnera, tak pro syna..

napolitano
23. kvě 2013

Jak píší holky,nech to být,jen bys ublížila všem okolo a hlavně malému a sobě.
Pokud to není ze zdravotních důvodů,neříkej.

leniiis
23. kvě 2013

No jako hlavně si myslím, že bys tím pěkně zamotala hlavu uplně, ale uplně všem. Tvůj muž žije s tím, že dítě je jeho, vychovává ho tolik let, miluje ho, dává mu všechno a ted by měl o všechno přijít jen proto, že vlastně není jeho pravej otec? I když by ho mohl dál vychovávat, tak podle mě už by to prostě nebylo ono. Jo asi ho miluje, ale už by byl kolem toho všeho zmatek..malýmu by to asi taky neprospělo..pro něj je táta ten, kdo ho vychovává od malička, tak proč mu dělat zmatek v hlavě? Navíc si myslím, že k pravýmu tátovi by ses stejně nevrátila, tak proč to zbytečně kazit..někdy ta milosrdná lež je lepší než pravda 🙂

orchidis
23. kvě 2013

@janicckka Víš, ono se na to v dnešní době s velkou pravděpodobností přijde... to se prostě nedá nic dělat. Třeba i z testů krve. Kluk se bude hodně brzy ve škole učit o krevních skupinách, paní učitelka pro zajímavost zmíní možnosti komnbinací rodičů, kluka to zaujme, začne se ptát, zjišťovat a může to být venku už za pár let.

Podívej, to, co píšeš není nijak nenormální scénář, stává se to, bohužel. Nechala bych si udělat testy DNA (chlapi o tom nemusí ani vědět, určitě se to dá nějak navlíknout). Pokud se zjistí, že je současného partnera, tak si oddychni a pokud by se prokázal opak, pak bych hodně zvážila, jaký máte se současným mužem vztah. Jestli si věříte a důvěřujete, svěřila bych mu to. Jemně, vše bych vysvětlila. Přece věděl, že jsi měla někoho před ním, ne?

Jasně, bude mu to asi vadit, ale pokud není extrémní pruďas, za chvíli vychladne a porovná si to v hlavě.
Mně prostě na Tvém příběhu nepřijde nic nenormálního, tohle se prostě může stát a bude rozhodně lepší, když budete s manželem vědět, na čem jste.

Plus teda ale vidím mega problém v tom, zda to říct případně dítěti a bývalému partnerovi. Slušné a správné by to asi bylo, ale právě tohle by vám zkomplikovalo život asi nejvíce.

maestra
23. kvě 2013

pravda by zkomplikovala život všem a nedej bože, že by se rodina kvůli této pravdě rozpadla.. podle mě testy nikdo jen tak požadovat nebude, já bych do toho nerýpala, jak říkala maminka výše, pokud to není kvůli zdraví, nevíš o ničem a hotovo.. 😉

berenika39
23. kvě 2013

to je diskuse z roku 2011. asi už to bude za dva roky vyřešené 😉 😉 😉
@maestra
@napolitano
@leniiis
@orchidis

orchidis
23. kvě 2013

@berenika39 Ježiš, já si nevšimla 😀. Vidíš, já jen viděla téma v aktuálním seznamu témat a zaujalo mne to 😀.

evaviki
23. kvě 2013

@berenika39 ale by mne zajimalo, jak to dopadlo.. 😀

berenika39
23. kvě 2013

@evaviki jooooo to nevím......spíš dobře 😀 😀 😀

napolitano
24. kvě 2013

@berenika39 Koukám jak puk 😀 ,spíš dobře?Jsem zvědavá,hlavně,že jsi spokojená 😉

berenika39
24. kvě 2013

@napolitano nechapu.

napolitano
24. kvě 2013

@berenika39 Protože mám svůj den 😀 jsem úplně mimo 😀 a nekoukla jsem ,že nejsi zakladatelka diskuse 😀 .No já už asi jiná nebudu 🙄 .Když se daří tak se daří.Omlouvám se za chaos 😕

berenika39
24. kvě 2013

@napolitano aháááá já se bála, jestli nejsem na pranýři a něco jsem neprovedla.....klid. i ženy mají své dny 😀 😀

ted když si to přečtu - jako kdybych byla zakladatelka 😀 😀 - tak to už smysl má🙂

napolitano
24. kvě 2013

@berenika39 Neboj nejsem soudce,jsem jenom trhlá ženská 😝 😀

berenika39
24. kvě 2013

@napolitano no já s tím svědomím, víš jak....čisté vypadá jinak 😀 😀 😀 (jen vtip, všechno tedy vyřešeno a snad i autorka je ok 😉 😉 😉