Mám tomu dávat ještě šanci? Přítel je nezodpovědný

hanulkapal
29. kvě 2014

Ahoj holky, registrovala jsem se teprve nedávno, ještě se tu rozkoukávám, ale chtěla bych vás požádat o názor. Mám přítele, je mu 32, je rozvedený, má dvě děti. Jsme spolu poměrně krátce, nicméně skoro od začátku se mě přítel pořád ptal, kdy bych s ním chtěla mít dítě. Tady bych upozornila, že jsem, ke své smůle, neměla o svém příteli zjištěno moc, ale byla jsem zamilovaná a věřila mu, že když tvrdí, že se o vše postará, tak to i splní. Prostě jsem se nechala nachytat na sladké řeči a na miminko jsem kývla.. Realita je taková, že přítel každou chvíli dotíral, jestli teda "už" a v den, kdy jsem mu ukázala pozitivní těhotenský test, ani neprojevil radost, prostě nic. Snažila jsem se to moc neřešit, ale trošku mě to mrzelo. Teď k tomu, s čím bych chtěla poradit. Přítel se nastěhoval ke mně do bytu, který mám v pronájmu (1+1), kde mi nepřispívá na nájem, domluvili jsme se, že bude zajišťovat chod domácnosti (jídlo, drogerie). Ze svého platu zvládnu opravdu zaplatit akorát ten nájem (mám minimální mzdu), s tím, že shodou okolností jsem dala před zjištěním těhotenství v práci výpověď a měla jsem nastoupit do lépe placené práce, jenže to už mi jaksi nevyšlo, těhotnou mě samozřejmě nevzali (nepočítala jsem s tím, že miminko přijde tak brzy, téměř ihned). Takže od příštího měsíce jsem již nezaměstnaná. Přítel se k tomu stavěl statečně, ovšem jen do té doby, než mi došlo, že absolutně neřeší, že je doma prázdná lednice, on dal peníze do svých koníčků a nevím ještě čeho (nebyl schopný mi dodneška objasnit, kam ty peníze dal). Dala jsem mu nůž na krk, že příští měsíc buď splní to, na čem jsme se domlouvali, nebo to takhle dál nepůjde.. Mrzí mě jeho přístup, slibuje, ale pořád nevidím žádné výsledky. Jako bonus mi domů "dopravil" štěně, o které se starám já, nezajistil mu ani očkování, ani granule. Nějak mě opustila důvěra v to, že se zvetí a začne se chovat zodpovědně ☹

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@dezyre Moc děkuju za nabídku, píšu ti IP 🙂

jamia
30. kvě 2014

@hanulkapal Promluvit si nepomůže. Jak se říká, slibem nezarmoutíš a nepochybuju, že ti bude líčit krásné pohádky, jak se změní a jak se postará... nevěř mu a chtěj radikální řešení. Jak jsi psala, převzít otěže nad financemi. A pokud přítel odejde, urychleně si pozjišťuj, na co máš nárok od sociálky, k tomu najdeš dost zkušeností i tady na koníkovi. Co se štěněte týče, záleží, co je to za rasu. Bernardýna doporučuju vrátit 🙂 stejně jako aktivní plemena vyžadující několik hodin pohybu venku denně či soustředěný výcvik. Pokud je to nějaký malý smetáček, těch granulí zas tolik nesežere, ty jsi stejně doma, takže ho můžeš cvičit, a pak budete chodit na procházky i s kočárkem. Pes problém není, problém je, že tvůj přítel nepřemýšlí 😠

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@jamia Ahojky, máš pravdu, něco už mám pozjišťované, je pravda, že jsem mu dala ještě šanci, ale pouze tak, že to budu řídit já. Pokud se mu to nebude líbit, tak se bude pakovat raz dva. Sice ho miluju, ale nějaká soudnost mi ještě zůstala. Možná jsem i hodně ovlivněná hormonama, nebo mi snad i pudy velí, abych v první řadě myslela na to, aby se miminko mělo dobře. Pejsek je asi tak středního vzrůstu, podle všeho vyroste cca do velikosti kokršpaněla.. Má tři měsíce, odmalička ji vše učím a je celkem dobře ovladatelná, i když jako každé štěně je rozjívená a všechno ji zajímá 🙂 Pejsek pro mě taky není problém, naopak, jak jsem psala, jsem ráda, že ji tady mám, ale zamrzel mě ten přístup přítele, kdy prostě dovedl domů štěně bez očkování a bez jediné granule. Mám naštěstí obrovskou podporu v rodině, když cokoliv potřebuju, nemusím se bát příjít a říct si, třeba i o hlídání pejska a podobně. Bez rodiny bych byla ztracená.

laurital
30. kvě 2014

@hanulkapal Ja si nemyslim, ze by to muselo byt hned ztracene, kdyz pises, ze do prace i na brigady chodi.To je zaklad.Spise mi prijde, ze stale jede v nastaveni "jsem sam za sebe", coz neni idealni, ale take to nemusi znamenat, ze je extra sobec, proste je krapet natvrdlejsi 😉 nebo to meli s exmanzelkou nastaveno jinak.
Tudiz bych volila otevreny rozhovor za pritomnosti tuzky a papiru, kdy si sepisete prijmy a vydaje.Priteli bych jasne rekla, ze system kazdy plati neco se jaksi neosvedcil, tvuj prijem je aktualne minimalni a navic bude v pristich mesicich treba poridit vybavicku na dite a vytvorit alespon minimalni rezervu pro pripad jakychkoliv necekanych vydaju a ze jich s ditetem bude.Pruty na ryby jsou fajn, ale v situaci, kdy nemate postylku jsou jaksi nadbytecne 😉 .S tim souvisi i dalsi vec o ktere si s ni musis promluvit-jste par a ne dve samostatne jednotky, prijmy pravdepodobne nic extra, tudiz veskera financne ci casove nakladnejsi zalezitosti je treba resit spolecne.
U vas mi jako nejschudnejsi reseni prijde dat penize dohromady, ty bude spravovat ten, ktery plati najem a jidlo a oba si pridelite stejnou castku na osobni potrebu.Je to mozna trochu spartanske, ale v situaci, kdy mate mensi prijmy a system "ja platim byt a ty jidlo" se silne neosvedcil, mi prijde asi jako nejvhodnejsi.
Sanci bych mu jeste dala a uvidis...

makuka88
30. kvě 2014

@hanulkapal tak přejí hodne štěstí ...!!!

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@laurital Děkuju, dala jsi mi optimističtější pohled na věc 😉 Snažím se doufat v to, že přítel opravdu není ztracený případ a že to snad půjde. Určitě nejsem pro radikální řešení "vyhodit psa, vyhodit partnera, jít na interrupci" - tohle mi připadá hodně tvrdé. Já beru, že někdo nechápe, jak jsem se vůbec do takové situace mohla dostat, ale chtěla jsem spíše znát názory ostatních, jak by se zachovaly. Každá z nás se občas dostane do nepříjemné situace, jen jsem nevěděla, jestli to teda ještě nějak řešit, nebo ne. Rozhodla jsem se, že ano, příští měsíc prostě bude v mojí režii a když to nepůjde (nebude se mu líbit), tak ano, pak už nezbývá než sbalit mu batůžek a poslat ho zpět do světa..

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@makuka88 Moc děkuji 🙂

laurital
30. kvě 2014

@hanulkapal Vzhledem k tomu, ze dite uz je na ceste mi prijde celkem zbytecne resit, co jsi mela udelat jinak, to ty sama jiste vis 😉 .Ted jde spise o to, jak se k te situaci OBA postavite.Sanci si zaslouzi a ted uz je na nem, jak ji vyuzije.
Hodne stesti 🙂

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@laurital Ano, co jsem jak měla udělat, nebo neudělat, teď už samozřejmě vím, ale to už opravdu není směrodatné a pitvat se v tom mi nijak nepomůže. Děkuju za podporu 🙂

zuzana_ka
30. kvě 2014

@hanulkapal
Chlapi umí být hodně nezodpovědní, ale kdyby jsme měli mít jen ty zodpovědné, tak by polovina bab byla svobodná 😀
Hlavně aby tě měl rád a to malé taky.
Určitě vem peníze do svých rukou, budeš mít aspoň klid🙂 a budeš vědět, že vyžijete.

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@zuzana_ka Zuzi, já to na jednu stranu beru.. Holt nikdo nejsme dokonalý.. Ale že zrovna chlapi musí být až tak nedokonalí 😀 Mě připadá (nezávisle na tomto příteli), že někteří chlapi prostě později domýšlejí důsledky. On se jinak stará, třeba když je v práci, tak mi volá, že venku prší a jestli jsem nezmokla a podobně.. Zajímá se o mě i o miminko, chápe, že doma toho moc neudělám (mám velké problémy s tlakem a většinu dne proležím), stačí se zmínit a donese mi co potřebuju, umí uvařit, uklidit, když ho ve dvě ráno vzbudím, ať jde vyvenčit psa, sebere se a jde (on ze spaní neslyší, že je pes vzhůru, já ano). Ale co se týče peněz, nebyl asi zvyklý, že musí s někým komunikovat a řešit, co je třeba zaplatit. Věděl třeba, že internet už z výplaty nezaplatím a když jsem mu připoměla, že je třeba, aby zaplatil internet, tak mlčel. Stejně reagoval i na to, když jsem se upomínala o očkování psa a podobně. Nevěděl prostě, jak mi říct, že ty peníze nemá a že je utratil za blbosti. Teď už jsem mu snad vyčinila dost, tak uvidíme, dám vědět, jak to dopadlo 🙂

hanulkapal
autor
25. srp 2014

Tak znovu otevírám téma, nakonec to dopadlo tak, že jsem přítelovi přišla na to, že měl nutkání scházet se s jinou (k čemuž ještě nedošlo, ale mělo dojít a já na to přišla), takže tím se vše jaksi samo vyřešilo. Chvíli už se všechno jevilo celkem ideálně, tvrdil mi, že už mi nebude lhát a narovinu jsme si promluvili, měl a má velké finanční problémy z minulosti, které jsme společně začali řešit. Ve vztahu jsme žádný problém neměli, ale asi se začal nudit, nebo nevím, na důvod jsem nepřišla a ode dneška jsem tedy sama. Sbalila jsem mu věci, protože žít se lhářem a dě.kařem prostě nehodlám. Je mi to neskutečně moc líto, čekala jsem spíše vztek nebo naštvání, ale zatím to tak není. Nejvíc líto mi je (asi hormony), že miminko prostě tatínka mít nebude, jen maminku a po návratu z porodnice nás doma nebude nikdo čekat.. ☹ . Pokud si tohle přečte některá maminka, která byla v těhotenství i později na miminko sama, byla bych ráda, kdyby se ozvala a poradila mi, co a jak bude třeba zařídit.

monul88
25. srp 2014

@hanulkapal ještě není všem dnům konec. I v těhotenství můžeš potkat pořádnýho chlapa a nebo i po porodu. Kamarádka taky na tom byla špatně a asi dva měsíce před porodem se dali dohromady s přítelem. Holku miluje jako svojí a už jí jsou dva roky a zatím vše v pořádku. Škoda, že jsi měla smůlu a držíme palce ať vše dobře dopadne. Máš rodiče na které se můžeš obrátit?

hanulkapal
autor
25. srp 2014

@monul88 Rodiče mám, sice ze začátku nebyli nadšení, že miminko přišlo tak brzy na začátku vztahu (a asi tušili proč), ale podporu v nich mám. Problém je, že už jim dlužím dost peněz a bojím se jim říct, že jsem v dalším srabu.. Takže to budu muset nechat pár dní uležet, než se já sama trošku vzchopím a pak jim řeknu, jak se situace má. Nemám totiž ani výbavičku, žádné úspory, byt v podnájmu, takže sama se asi neodpíchnu ode dna tak jednoduše.. Momentálně vůbec nevím, kde a jak začít znova, je to pro mě pořád nepředstavitelné, že jsem opravdu sama.

klarkak
25. srp 2014

@hanulkapal Teď budeš maminka a určitě už cítíš ten silný pocit toho, že malé nedáš a že kdyby se něco dělo, tak ho budeš bránit a budeš mu celý život pomáhat...tak to má příroda zařízené, že rodiče celý život dítko milují, ať se děje co se děje (nebudu chodit do extrémů, kdy to tak není, to je jiná kapitola).....věř, že rodiče tě podrží a nevěš hlavu...jsi mladá, krásná, najde se chlap, který tě bude milovat i s maličkým 😉

hanulkapal
autor
25. srp 2014

@klarkak Máš pravdu, opravdu ten nejsilnější cit teď mám k miminku uvnitř sebe.. Nečekala jsem, že to bude tak silné a že někdy budu milovat někoho, o kom ani nevím, jak vypadá 🙂 Proto mě tolik mrzí to, že na nás po příchodu z porodnice bude čekat akorát prázdný byt a nebude tam nikdo další, kdo by se z něj radoval.. Ale přes všechny myšlenky, co se mi honí hlavou, prostě vím, že je pro mě to nejdůležitější a udělám všechno pro to, aby se mnou miminko nestrádalo. Děkuju za podporu, budu se muset naučit žít s tím, co mi život připravil, tak snad to společně s mimčem zvládneme 🙂 Možná to zní divně, ale jsem ráda, že se mám na co těšit a že už nikdy nebudu sama.

makuka88
25. srp 2014

@hanulkapal Ahoj tak to je v háji ... já to měla a mývám takhle nakloněné furt ... 16.8. jsme se brali a ještě ten týden si psal s jednou "kamarádkou" o tom jak spolu nejsou ... prostě probírali to co bylo.. no bylo málem po svatbě a teď ... upřímně ... nevim co dál, vzali jsme se, ale pokud si hodlá dál dopisovat s jinýma o tom jakej je chudák tak se na to vykašlu ... a teď v tom těhotenství ti úplně rozumim ... ☹ a ty kecy že už si lhát nebudeme ...a že se strašně milujeme ... kdo tomu má věřit že...

makuka88
25. srp 2014

*mívám

hanulkapal
autor
25. srp 2014

@makuka88 O tom přece ten život není.. Aby ženská neustále trnula, kdy se ten její začne nudit, nebo mít vrtochy a začne se rozepisovat s jinou. Kolikrát já jsem slyšela, že už mě nezklame, že mi nebude lhát ani nic dělat za mými zády.. On už to totiž provedl jednou, taky jsem na to přišla, je to 3 měsíce zpátky.. Tak to byl "na pokraji zhroucení" a dušoval se, že už mi nikdy nezalže.. Tentokrát to měl být "jen vtip a já to špatně pochopila". On si psal s bývalou kolegyní o tom, jak se sejdou, posílali si navzájem telefonní čísla, bavili se o tom, jaké květiny má ona ráda.. Ale já jsem to špatně pochopila.. Tak asi jsem blbá, ale sama se sebou a svojí blbostí žít dokážu. S nejistotou, kdy mi zase za zády něco provede, žít nechci a nebudu. Moc dobře vím, jak ti je.. Ta bezmoc je hrozná, do toho ty hormony a vím, že miminku škodí, když jsem se dneska tak hodně vztekala, hodně jsem si pobrečela.. ale těm emocím jsem prostě musela dát průběh, nešlo to zastavit..

makuka88
25. srp 2014

@hanulkapal Přesně ..taky jsem asi blbá a všechno špatně chápu... jenže těch náhod je nějak moc ... no a v tom těhu je to asi to nejhorší neboť se člověk nemá s kým těšit ☹ já nad tím přemýšlela 100x a přesně tak, nechci trnout s kym si zase píše v práci ... i když je všechno fajn mezi námi, ale blbce ze sebe přeci dělat nebudu achjo, snad to dobře dopadne ... vůbec ti to nezávidím ☹ úplně to ale chápu, protože já to řeším obden co dál ... snažím se být flegmatik a vyržet jenže vím, že se něco provalí a kašlu na to ... musíš být silná ... určitě bude lépe a na tohle budeš vzpomínat jako na krok k novému a lepšímu životu ..

makuka88
25. srp 2014

@hanulkapal tu nejistotu znám ... jak mě nebaví ☹

hanulkapal
autor
25. srp 2014

@makuka88 Víš co, já jsem původně taky chtěla vydržet, říkala jsem si, že se nebudu zabývat malichernostma, že potřebuju, aby malé mělo i otce, že potřebuju jeho finanční podporu.. Nevím, jak to udělám, jak to sama zvládnu, ale nehodlám tenhle "rodinný model" předávat dál - tatínek si dělá, co chce a maminka jen trne, co se zase dozví.. To prostě nejde. Takže holt radost z těhotenství a to, že se mi narodí miminko, budu sdílet jen s kamarádkami, rodinou nebo tady na internetu a budu doufat, že miminku budu moct poskytnout vše, co bude potřebovat. Až se malé narodí, tak věřím, že nebudu mít na myšlenky typu "co by kdyby" ani náladu, ani čas, takže teď jen přečkat nějak to čekání do prosince a pak už budeme doma dva 🙂

makuka88
25. srp 2014

@hanulkapal Ani se nedivím, takhle to bude určitě lepší, až se z toho dostaneš, uleví se ti a bude jen lépe a pak si najdete lepšího tatínka 🙂