Mám tomu dávat ještě šanci? Přítel je nezodpovědný

hanulkapal
29. kvě 2014

Ahoj holky, registrovala jsem se teprve nedávno, ještě se tu rozkoukávám, ale chtěla bych vás požádat o názor. Mám přítele, je mu 32, je rozvedený, má dvě děti. Jsme spolu poměrně krátce, nicméně skoro od začátku se mě přítel pořád ptal, kdy bych s ním chtěla mít dítě. Tady bych upozornila, že jsem, ke své smůle, neměla o svém příteli zjištěno moc, ale byla jsem zamilovaná a věřila mu, že když tvrdí, že se o vše postará, tak to i splní. Prostě jsem se nechala nachytat na sladké řeči a na miminko jsem kývla.. Realita je taková, že přítel každou chvíli dotíral, jestli teda "už" a v den, kdy jsem mu ukázala pozitivní těhotenský test, ani neprojevil radost, prostě nic. Snažila jsem se to moc neřešit, ale trošku mě to mrzelo. Teď k tomu, s čím bych chtěla poradit. Přítel se nastěhoval ke mně do bytu, který mám v pronájmu (1+1), kde mi nepřispívá na nájem, domluvili jsme se, že bude zajišťovat chod domácnosti (jídlo, drogerie). Ze svého platu zvládnu opravdu zaplatit akorát ten nájem (mám minimální mzdu), s tím, že shodou okolností jsem dala před zjištěním těhotenství v práci výpověď a měla jsem nastoupit do lépe placené práce, jenže to už mi jaksi nevyšlo, těhotnou mě samozřejmě nevzali (nepočítala jsem s tím, že miminko přijde tak brzy, téměř ihned). Takže od příštího měsíce jsem již nezaměstnaná. Přítel se k tomu stavěl statečně, ovšem jen do té doby, než mi došlo, že absolutně neřeší, že je doma prázdná lednice, on dal peníze do svých koníčků a nevím ještě čeho (nebyl schopný mi dodneška objasnit, kam ty peníze dal). Dala jsem mu nůž na krk, že příští měsíc buď splní to, na čem jsme se domlouvali, nebo to takhle dál nepůjde.. Mrzí mě jeho přístup, slibuje, ale pořád nevidím žádné výsledky. Jako bonus mi domů "dopravil" štěně, o které se starám já, nezajistil mu ani očkování, ani granule. Nějak mě opustila důvěra v to, že se zvetí a začne se chovat zodpovědně ☹

zamilovanadonej
29. kvě 2014

Já bych ho rychle vykvartýrovala i se štěnětem, máš do porodu dost času srovnat si to v hlavě. I když je to nepříjemné, zkusila bych pozjišťovat více informací od jeho bývalé.,.třeba ti to otevře oči.

hanulkapal
autor
29. kvě 2014

@zamilovanadonej Do takového radikálního řešení jsem se právě pouštět nechtěla.. Spíš si s ním znovu promluvím o tom, co teda vlastně chce nebo nechce. Jsem díky tomu, že budu bez práce, docela nahraná a nevím, z čeho bych s miminkem žila. Na druhou stranu, jestli to tak bude pokračovat dál, tak stejně zůstanu sama.

zuzana_ka
29. kvě 2014

Takže až se to malé narodí, budeš mít doma 3 děti. Miminko, svého chlapa a štěně…
Musíš vzít rodinné finance pod svůj patronát, jinak budete bez peněz každou chvíli. Jemu dávej jen kapesné, protože chlapi umí být hodně nezodpovědní a rozfrcaj prachy za pivo, koníčky a jiné kraviny, nakonec zjistíš, že nemáš ani na jednu plínku, protože přítel si koupil např. cigárka….
Psa at přítel vrátí tam odkud ho vzal.

pajamo
29. kvě 2014

Sama jsi dost nezodpovedna, udelat si dite ze on chce? Ani ho neznas, nebydlite spolu, ale zavazek jako dite si udelate razdva.. Ve 32 odesel.od dvou deti, predpokladam, ze klidne odejde za cas i od tebe..

hanulkapal
autor
29. kvě 2014

@pajamo Je rozvedený dva roky a bydlíme spolu. Jinak ano, že jsem se nezachovala zodpovědně, to vím.

andelka
29. kvě 2014

Chtěj činy místo slibů. Pokud spolu chcete dál bydlet a vychovávat dítě, tak musíte vycházet finančně, tj. napřed zabezpečit nájem, jídlo, domácnost a pak zbude na to ostatní. Jsi bez práce, rodičák budeš mít buď daný, nebo pokud přítel pracuje, můžeš si výšku zvolit. Byli jste nezodpovědní oba, ale on se chová víc jako děcko. Bude nutné aby přijal zodpovědnost. Pokud ne, dobře by vám spolu nebylo. Lepší být sama svou paní. On otcem bude vždy, doufej že aspoň alimenty by platil.

pajamo
29. kvě 2014

A bydlite spolu jak dlouho, ze takove dulezite veci jako spolecne finance nemate vyresene?

dezyre
29. kvě 2014

Bez urážky, ale asi bych ho hnala svinským krokem 😝 Já vím, že to není tak jednoduché, ale vypadá to, že z mateřské budeš živit sebe, pořizovat věci miminku, platit nájem, inkaso, živit chlapa (který kdoví jestli nemá ještě dluhy na alimenty na své dvě děti) a psa. Nehledě na to si nejsem jistá, zda budeš mít na nějakou mateřskou vůbec nárok a nebudeš půl roku bez peněž a pak dostaneš až rodičák, ale to si nejsem jistá. Kdyby si chtěla, můžu ti nabídnout kočárek - trojkombinaci jen za odvoz, nebo poštovné. Není sice úplně TOP, je po dvou dětech, ale ještě něco objezdí.

bambulal1
29. kvě 2014

@hanulkapal nezavidim ti byla sem v podobnej situaci ale bez ditete a nedopadloto dobre.Vsechno sem platila on sedel doma na zadku a jeste ma buzeroval,ze nema na pivo kdyz sem mu nedala penize.Na tvem miste bych ho opustila protoze kdyz uz ted je nezodpovedni co bude az bude dite na svete.Dieta potrebuje toho hodne a neni to za par stovak korun bavime se o tisicoch.Muzes si psat aby ti maminky posilali veci na mrne ale stejne to nic neresi.Nechci strasit ale co kdyz se on po narozeni sebere a odejde protoze dite bude v noci plakat stejne na tom pak budes sama.Neboj zvladnes to bez neho nejsi prva ani posledni.Pevne nervy a vypakuj ho i se psem.

jkur
29. kvě 2014

@zuzana_ka Souhlasím, pokud nemáte dostatek financí, tak štěně fakt ne

duvi21
29. kvě 2014

@hanulkapal Hani, hlavne sama sobe poloz otazku a odpovez si na to, co chces! Je to hodne dulezite, pak se budes umet i za sebe postavit. Jeho se neptej, co chce, to pro tebe bylo dulezite doted a jak to dopadlo.

hanulkapal
autor
29. kvě 2014

@pajamo Bydlíme spolu půl roku, měla jsem za to, že to vyřešené máme, ale nějak z toho "sešlo".

hanulkapal
autor
29. kvě 2014

@bambulal1 Popravdě, nevím, ale už mě taky napadlo, že na to nejspíš zůstanu sama a pomaličku se s tou myšlenkou smiřuju..

salot
29. kvě 2014

Možná bych hned neházela flintu do žita, ale bohužel to nevypadá. Někdo tu radil promluvit si s bývalou, to ti ho ukáže v tom pravým světle...

zuzana_ka
29. kvě 2014

@hanulkapal Já bych ještě flintu do žita neházela...
On pracuje?

lu777
29. kvě 2014

@hanulkapal no holky to napsaly dobře - štěně ať vrátí, o tom není co diskutovat v takovéhle situaci... pak si sednout a řešit jak se zaplatí nájem, jídlo a podobné základní výdaje.... a jak to míní řešit...
a na těch alimentech, je možné, že dluží, nevím jestli se to dá nějak vyzjistit...

hlavně je trošku "divné", že má 2 děti a chce rychle další... proč? aby ho dotyčná nemohla jen tak rychle vyhodit? spíš to bývá opačně, že když někdo platí na děti tak hned další nechce.... to se mi nezdá, pokud můžeš, vyzjisti víc proč není s matkou svých dětí.... možná budeš mít šok, že tam byly velmi pádné důvody...

a kam jdou peníze... nehraje automaty třeba? kolik tak asi zhruba může vydělat? nepije, nesplácí nějakou půjčku nebo tak??

no máte toho na řešení hodně, do konce těhu co dělat 😕 výchova dítěte je obrovská zodpovědnost.... proto pořád tvrdím, že ženská musí být ta "brzda", protože když se něco pokazí, tak to vyžere hlavně ona pak 😒 😒

zuzana_ka
29. kvě 2014

@hanulkapal
Můj chlap je zodpovědnej, ale občas když má kartu s úsporami, tak si neuvědomuje, že má taky svoje dno. Např. tento měsíc si koupil telefon, boty a zaplatil výměnu oleje na autě. Když mi řekl, že si chce zařídit rybářský lístek cca za 2500, tak jsem mu jasně vysvětlila, že tento měsíc to nepůjde, že už nemáme prostě peníze. Holt to musel vzít 🙂
Máme společný účet a všechny platby nájmu, paušálu, kabelovky atd. obstarávám já. Kontroluju za kolik se bral benzín. Prostě mám pod palcem to, aby nebyl týden do výplaty a na účtě deset korun...
Ovšem to neznamená, že pokud potřebuje peníze, že se mě musí doprošovat, to nee 🙂

kristyn.g
29. kvě 2014

@hanulkapal tak od toho bych teda hodně rychle utíkala... to nebude nic dobrého, člověk se může trochu změnit ale nijak moc, takže když ho nezajímá kde vezmete na jídlo, ještě přinese psa který stojí měsíčně další peníze, tak to už se opravdu nezmění. Zní to krutě ale nejspíš chtěl tě mít pojištěnou abys mu kasa, pračka, lednička nemohla "zdrhnout". Odešla bych hned, bála bych se že bude na něj stejně různé exekuce, možná ti to nechce říct, to až po svatbě 😀 ☹, alimenty platit bude muset na přechozí děti.

amallie
29. kvě 2014

@hanulkapal to, že má ve 32 letech dvě děti a už je rozvedený a hned chce další s ženou, se kterou není až tak dlouho, o lecčems svědčí 😒
Buď si tě chtěl pojistit, aby měl kde bydlet a kdo by ho živil, nebo mu jeho první děti chybí a z nějakého důvodu s nima nemůže být a chtěl zalepit to prázdno, nebo nevím, ale většina chlapů/lidí by takto neuvažovala a naopak by byla velmi opatrná.

Jak to fungovalo ten půl rok? To je ta lednice prázdná až teď, když jsi těhotná? Nebo byla i předtím?

Každopádně bych odeslala pryč štěně a pokud by se nesrovnal, tak i jeho. A chtěla bych 1/2 peněz na nájem a na ostatní výdaje, nebo bych si prostě koupila jídlo pro sebe a on, ať se stará…… partnerství je sice o něčem jiném, ale aby se chlap nechal živit těhotnou ženskou bez práce, to je hnus 😒

makuka88
29. kvě 2014

Chlap má platit nájem ... nejlíp i jídlo... a nikdy bych mu nenechala peníze... jinak mam 3 psy střední velikosti a stoji me tisícovku měsícne... stene za nic nemůže.

amallie
29. kvě 2014

@makuka88 pro těhotnou nezaměstnanou v nájmu je i tisícovka hodně 😒

eimmy
29. kvě 2014

asi bude můj příspěvek neoblíbený, ale kdybych byla v této situaci uvažovalabych o interupci.nepřivedla bych dítě do této situace

adrianka1712
29. kvě 2014

@hanulkapal Nemame toho isteho muza? ☹

gepe
29. kvě 2014

@eimmy napodobne. Chlapa vyhodit, zvazit interupci.

maia74
29. kvě 2014

Nemáš mého EX...???
Osobně bych se nepouštěla do takových kritik, jako že jsi nezodpovědná. Asi jsi byla spíš zamilovaná a měla růžové brýle. Prožila jsem něco podobného - když jsem sundala růžové brýle, zjistila jsem že jsem těhotná. Hodně jsem přemýšlela, jestli si mimčo nechat , nebo jít na potrat - přesto že bylo vymodlené. Rozhodla jsem se že do toho půjdu, i kdybych na to měla být sama. Definitivně jsme se rozešli a rozvedli když klukovi byl rok, pak ho ještě párkrát viděl a teď už asi 13 let ne. Ani výživné jsme neviděli. K tomu nám zanechal skoro milionový dluh. Kluk je jak tatínek přes kopírku, ale díkybohu jen vzhledově. Teď je mu 16 a je to moje zlatíčko. Jsem ráda, že jsem se rozhodla, jak jsem se rozhodla!!!!! Asi před rokem jsme si s klukem takhle večer povídali a on pronesl, co bych změnila, kdybych se mohla vrátit v čase? Nepotkat otce, viď? ( moc dobře věděl, čím vším jsme díky jeho otci spoustu let museli procházet) odpověděla jsem mu že ne, že bych pak neměla tak báječného kluka jako je on. Narhnuli se mu slzy do očí, dal mi velikou pusu a vzal mně kolem krku.
Teď mám přítele, který je strašně fajn chlap. Kluka má jako by byl jeho. Taky je rozvedený a má relativně malé děti. na rovinu mi řekl, že udělal chybu, už to nejde vzít zpět, ale důležité je vzít si z chyb ponaučení...
Před 2 měsíci jsem zjistila, že jsem těhotná, přes prášky... Oba jsme byli přesvědcčeni, že další děti nechceme, docela jsem měla strach z jeho reakce - zachoval se podle mně naprosto skvěle - řekl že konečné rozhodnutí je mně, ale že by do toho šel - tak jsme šli!!! Jsem v 11 týdnu a on je z toho víc na větvi, než já. Hrozně se těší až pojedeme 12.6. na screening, kde poprvé uvidí prcka na UTZ i on. Zatím viděl jen fotky. Pořád mně obskakuje.
Nechci ti radit, rozhodnout se musíš sama. Ale s přítelem bych asi ještě hodila řeč - jestli to k něčemu bude a pokud se nic nezlepší, poslala bych ho k vodě i se psem.
Ať už se rozhodněš jakkoli, přeji móóóc štěstí a držím palečky

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@eimmy Nad tím jsem taky uvažovala, ale nejsem toho kroku schopná.. Vím, že bych si to celý život vyčítala.

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@maia74 Jsem ráda, že to špatné už máš za sebou a teď si užíváš pohody 🙂 Máš pravdu o té zamilovanosti a růžových brýlích. Hlavně, teď to bude znít divně, ale já mám za sebou jednu špatnou zkušenost a po pár měsících jsem potkala přítele a věřila jsem, že teď už si nos nenabiju.. No opak byl pravdou. 😒

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@makuka88 Řekla jsem mu narovinu, že od příštího měsíce buď budu držet kasu já, anebo může jít, že tohle prostě nejde. Štěně pryč nedám, je z dost blbých podmínek a máme ho doma už přes měsíc, takže jsem si na něj zvykla a jsem ráda, že nemusím být doma sama a mám i dalšího koníčka. Že stojí peníze, to samozřejmě vím.

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@amallie Máš pravdu. Byla jsem naivní a myslela jsem si, že chce další dítě proto, že má prostě děti rád a je si jistý, že ho chce zrovna se mnou. Jinak s jeho dvěma dětmi se vídáme cca 2x-3x do měsíce (mívají často o víkendu svůj program), jsou s námi rády, byly u nás i na víkend a všechno probíhalo v pohodě, takže nic nenasvědčovalo tomu, že to dopadne, jak to dopadne. Jinak na děti platí, to vím, že se mu strhává přímo z výplaty, nechal si to nastavit od zaměstnavatele. Vím i kolik vydělá a co jsem si tak zhruba spočítala, tak ty peníze prostě utratil za blbosti typu věci na ryby. Já vím, to o něčem svědčí...

hanulkapal
autor
30. kvě 2014

@zuzana_ka Zuzi ano, pracuje, sice nevydělává nijak extra moc, ale chodí i na brigády příležitostně (cca 5x měsíčně), ale asi prostě nedokáže přepnout z režimu "žiju si sám za sebe" na "žiju s vámi". Samozřejmě, že nemá jen ty špatné vlastnosti, ale tohle mě na něm prostě hodně zklamalo..