Mama ma citovo/psychicky vydiera, ako sa obrniť?

lukaskovamamka
2. kvě 2014

čaute..
tak je mi uz uplne na nič.. mozno niekto je v podobnej situaciii ( čo nechcem lebo je to na grc)..ale uz to dalej nezvládam .. mam mamu kt. sa nikdy nič nedari.. byvaly priatel alkoholik,ostala sama s deckom,zahadne stale pride o pracu,(stači ze na nu niekto krivo v práci pozrie a uz ide marodovať a tak ) a tak ale ide o to , ze stale podla nej za všetko mozem len a len ja..
a citovo a psychicky ma vydiera.. ze sa ide zabit, a podobne keci.. a mna to uz fakt nebavi.. bloknut si ju nechcem lebo proste az taka kruta nechcem byť.. tak ale strasne blbo sa to čita ked vam mama napise ZBOHOM , SKONCIM AKO BARTOSOVA, zajtra skačem pod vlak,,, a to nieje prvy x ide to uz roky.. prave preto zijeme aj s priatelom v zahraniči lebo to sa s nou uz nedalo .. tie jej depky , večne nemala peniaze a tak.. je mi jej aj luto ale kedze viem ako zije a dlhe roky tak zije neviem ako jej pomoct.. ja sama nemam nič kedze ona o všetko prišla . ale snazim sa aspon nedepkárit a mat doma pohodu sice v podnajme daleko od nej bez kamaratok... ale tak ked ona ma večne vydiera.. a ja to proste prenasam domov a vsetci su zo mna nervozni..☹
uz viac dalej nemozem prosim poradte mi ako pomoct mame alebo ako sa zachovat .. ja jej nechcme ublizit..ale skor ona je ta čo ublizuje a vsade chodi a ako jej kazdy ublizuje...
o 2 tyzdne mame ist na SVK .. priatel sa strasne teši, ze ukaze maleho svojim rodičom, tetaám, kamarátom.. ja sa neteším vobec lebo viem ze pridem a ona bude depkárit ..ked som jej povedala, ze ked bude depkarit tak ani nepridem tak mi na to odpisala len to ze,, budes musiet prist lebo kto ma pochova, aha či ty svojou m amou pohrdaš tak ty ani na pohreb by si neprišla",...

cta
2. kvě 2014

@lukaskovamamka maš to ťažke ale jedine čo ti môžem doporučiť skusiť mamku posunuť psychologovi. Takýto ludia vedia veľmi odčerpať energiu viem to lebo tiež mam taku kamarátku a v jednom kuse rozpráva ako sa zabije atd. Je to hrozne a človeka to niči takže viem asi v akej si situácii. Držím palce 😖

shel44
2. kvě 2014

Ja som zažila doma podobnú situáciu.
Bohužial ti podla všetkého neostane nič iné, ako nachvíľu prerušuť kontakt..Minimálne dovtedy, pokial sa ako si to nazvala,, dostatočne neobrníš´´
Takýto ľudia k psychológovi pôjdu veľmi ťažko a ak by aj šla, sama bude musieť chcieť zmeniť sa a aj svoje myslenie..
Každý si je strojcom svojho šťastia a možno to vyznie sebecky, teraz ty musíš hladieť v prvom rade na svoje dieťa, na svojho manžela..na svoj život..Inak ťa to bude zdierať..
Konečné rozhodnutie je na tebe..Hlavne si dávaj pozor, ako s ním naložíš, aby si nakoniec nelutovala... 😒

brunetka11
2. kvě 2014

Bude to znít krutě, ale odříznout. Měla jsem podobnou skorotchýni. A velmi systematicky přecházet ty její sebedevastující věty - připadala jsem si jak kolovrátek - ona spílala, jak jí ubližujeme, a jak je nemocná a jak my jsme nevděční, a já nasadila taktiku vyprávění o kytkách, o práci... prostě zjistila, že "neslyším". Párkrát narazila a pochopila, že když se se mnou chce bavit, tak si některé věci bude muset odpustit.
Ale stejně jsem nakonec kontakt utla.
A to si piš, že pak teprve nastalo haló - neuvěřitelné, jakou energii dokáže daný člověk vynaložit, aby byl opět centrem pozornosti.
Protože o nic jiného mu nejde. Vézt se. A nechat se litovat.
A ano, je to nemoc. Ale praktiky není možné takového člověka dostat k psychologovi či psychiatrovi. Protože jednoho si je velmi dobře vědom - musel by fungovat. A to se podobným lidem moc nechce.

kiki68
2. kvě 2014

odlozit to,co napisala o moznej samovrazde, vtedy ju mozu okamzite dat na liecbu bez jej suhlasu,nakolko tam je ta klauzulka,ze je clovek nebezpecny sam sebe,alebo ostatnym splnena. Osobne si myslim,ze je to na liecenie a dlhodobu pracu s psychiatrom. Asi jej budu musiet nastavit lieky,aby sa spamatala. Moja svokra ma vaznu psych. diagnozu,takze viem o com hovorim. Bez liekov by to proste neslo. Hlavne ju musis brat ako choru, a davat si od toho odstup. Keby vies ake reci ma moja svokra,ked jej nahodou musia menit lieky atd. a pridu tie vykyvy...

lukaskovamamka
autor
2. kvě 2014

diky baby za odpovede a navrhy
. mno ale ide o to , ze ja nemam ani na to peniaze cestovat hore - dole sme na severe ciech a proste je daleko. a hocikedy pocuvam, ze ako na nu serem a tak.. a zobrat ju sem do prace to zase priatel nechce lebo by nas zruinovala..proste ona je tak zvyknuta ze ju večne niekto taha z pruserov ona uz zit inač nebude...
jej je dobre sa lutovať chodit kade tade aka je ona chudinka ze na nu kazdy ser- ale na druhu stranu sa nepozrie prečo to kazdy robi.. proste uz ludi prestalo bavit jej večne pomahat .. to raz msuelo prist..
a niezeby mi dopriala ako svojej dcere ale večne pocuvam ze ja mam aspon čo jest a ona nie.. a tak to dokolečka ..bola slobodna mamička so mnou tak nič len ze kolk ona do mna dala penazi.. ze sa o mna sama starala ..pričom nidky som nemala nič extra a vedela ma aj pekne ponizit pred okolim.. a teraz čaka odo mna nejaku pomoc čo ja sama nič nemam...
celu skolu som jej pomahala mala som priatela kt. do nej daval peniaze ona si asi mysli ze to večne tak bude

pluba
3. kvě 2014

@lukaskovamamka První krok je udělat něco se svými pocity (viny, strachu, lítosti, vzteku, bezmoci atd). Potom, co se budete cítit v pohodě, budou Vaše další kontakty s mámou nonverbálně "vyznívat" jinak. Potom bych Vám doporučil jí dát najevo, že je Vaše máma, že ji máte ráda, ale že není možné pokračovat tak, jak doposud. Že takto se "odrovnáte" obě a k ničemu dobrému to nepovede. Sdělte jí, že má pořád otevřené dveře, pokud Vás nebude vydírat, manipulovat, obviňovat. Psychický stav každého z nás je naší primární zodpovědností. Vaše zodpovědnost je Vaše sebecítění a dobrá pohoda Vašeho dítěte. Teprve až se budete Vy cítit dobře, můžete udělat hodně pro ostatní. Není žádná zásluha zůstávat s někým v jeho zodpuštěním "sračkách". Zodpovědnost mámy je její stav. Dosáhnout pozitivního cítění Vám mohu pomoci, navíc je ještě volné jedno místo v iniciativě "Pošli to dál" (podle filmu 😀 ) - 2 hodiny skype "sezení" zdarma. Vše je na mém blogu, v jednom z posledních příspěvků, který má 23 komentářů. V komentáři knejnovějšímu příspěvku je (doufám, že zatím jen jediné - co vím, neměl s mou prací nikdo špatnou zkušenost) hodnocení mé terapie.

shel44
3. kvě 2014

@lukaskovamamka
prozri, tebe tiež nepadá peniaze ani jedlo z neba. 😠 Nemôže čakať, že sa o ňu vždy niekto postará a bude mať na ružiach ustlané. Viem, že sú na tomto svete aj psychicky labilnejší jedinci, ale čo je veľa to je veľa.
Ak už teraz vieš, že by si to nezvládla, ani sa do toho nepúšťaj, lebo aj ty skončíš na kolenách. Pozeraj najskôr na seba..Normálne v hlave vypni, a preruš kontakt aspoň na nejakú dobu. Možno budeš mať výčitky, ale ver, že ti to pomôže a možno potom budeš môcť pomôcť aj jej, ak o to bude stáť..
Ak naozaj vieš, že ťa tým iba vydiera a nikdy nemala tendenciu si ublížiť a hovorí to iba preto, aby sa ňu ,,niketo makal´´ rozhodne by som bola zástancom takéhoto riešenie. Alebo to riešiť cez psychológa/ ak nie už psychiatra.... 😒

lukaskovamamka
autor
3. kvě 2014

@shel44 noo ja neviem dnes sa to uz zacalo stupnovat lebo včera som jej neodpisala hned na spravu tak uz ze na nu kašlem a ze nou pohrdam a take hluuposti no večne ..čitat ma to nebavi ..aj ma to trapi dnes po tom čo mi pisala mi prišlo strašne zle az ma hlava rozbolela uz sa to neda znasat...
prvy krat som tie spravy dala prečitat aj polovičke ja som to doteraz nikomu nehovorila aka je..
hanbila som sa a nechcela som ju nejak pred svetom potopiť zato ona chodi vsade a špini ma aka ja som matka,, akeho mam priatela ze som neporiadna ze som neschopna a podobne keci, ze som sa na nu vykaslala ze vsetci maju normalne deti len ona sa dozila toho ze na nu vlastna dcera kašle a tak ... mne sa to tu len donáša sice som dost km daleko.. a po pravde verim tomu, ze to hovorim lebo aj na mna ked mala tie svoje vyplody depresie kt. ma uz roky vedela vypustit aka som neupravena , tlusta, ze si nikdy chlapa nenájdem a podobne ... ☹ ☹ ☹

duvi21
3. kvě 2014

@pluba Az na tu reklamu... pravda pravdouci...
@lukaskovamamka Nejsi za mamku zodpovedna ani trochu... Je jen na ni, jak nakalda a nalozi se svym zivotem.

lukaskovamamka
autor
3. kvě 2014

@duvi21 no to viem ale čo ma z toho prečo mi to vlastne robi???.. a robi to uz roky..teraz sa to este zacalo stupnovat čo som si našla po 22r otca.. je urazena citi sa odstrčena pričom niesom ani s jednym ani s druhym v nejakom kazdodennom kontakte jeden zije 800km dalej druhy na druhej strane Zeme.. a odvtedy to je ešte sto x horšie..
lutujem, ze som si vobec dovolila skontaktovať otca no bola som bohuzial zvedava.. ale asi to uz nikdy nebude lepšie...ona vo mne uz stale bude vzbudzovat pocity viny ako to robila stale...

katharinka4222
3. kvě 2014

@duvi21 Víš, někdy taková reklama není na škodu. takový člověk může pomoct. A ti kteří to potřebují třeba ani neví, že tu někdo takový je. Já měla osobní zkušenost a nebýt jedné takové reklamy, asi bych nebyla tam, kde jsem.
@lukaskovamamka Hlavní je, aby jsi se dala do kupy ty. Máš krásnýho klučíka, který tě potřebuje ze všech nejvíc 🙂 Tvoje mamka tě má určitě ráda, ale neví, jak ti to dát najevo. Je to určitě těžký, ale zaměř se na synka a manžela. Budu ti držet pěsti, ať se to dobře dopadne 🙂

lukaskovamamka
autor
3. kvě 2014

@katharinka4222 diky moc take niečo potrebujem počut ze to zvladnem a tak.. polovičku moc obtazovat nechcem so všetkym a no dnes som mala uz taky vystup škaredy sa az hanbim☹

laskulka111
3. kvě 2014

Znám to velmi dobře, uplně to stejné jako přes kopírák jsme měli se svokrou.
Abych začala postupně 🙂
S přítelem jsem se seznámila o řekl mi, že je jeho máma blázen, ať jí neberu vážně, nejdřív jsem nechápala, ale rychle jsem si toho všimla, chovala se jako největší chudák, že jí nikdo nemá rád, je stále sama, každý jí ubližuje - přesně jako u tebe. V tu dobu si její manžel našel někoho jiného, jí zůstal jen syn (můj přítel) hrozně se na něj upla a stále mu vyhrožovala, když jsme se k sobě chtěli nastěhovat, tak ho neskutečně nervovala, že zůstane sama, že se zabije atd.. Nakonec jsem svolila a nastěhovala k nim, první měsíc tu fungovalo, ale pak to začalo být nesnesitelné, každý měsíc jsme jí dávali peníze na nájemné a další výdaje, během pár dní neměla nic a chtěla víc. Už nás to přestalo bavit, tak jsme se chtěli odstěhovat, neumíš si představit co se dělo, začala dělat komedii, jíst prášky, skákat oknem, řezat se - ale vše jen jako. Za celou dobu 4let nebyla schopná jít do práce, prý jí každej ubližuje, nechce dojíždět, prostě jí vyhovovalo, že mi jí financovali a ona seděla doma na prdeli a vymýšlela píčoviny, bylo to fakt neunosný, jak nás vysávala a štvala proti sobě. Štěstí bylo to, přítel dostal angažmá ve fotbale na SK, přestěhovali jsme se a ona to nemohla přežít v tu dobu jsme udělali chybu, otravovala nás stejně jak tvoje máma a tak jsme nakonec svolili a nastěhovali si jí tam, nic se nezměnilo, bylo to ještě horší. Když se nám tam narodila malá začala se mi do toho montovat, jenže to jsem už neunesla a řekla jí, ať se do toho nesere, že mě její rady a výchova nezajímá, že si tu udělám dle sebe, začalo období neskutečných hádek, dokonce nás vyhazovala z našeho bydlení, musela jsem říct dost, dala jsem příteli vybrat zda já nebo ona, vybral si nás. Ona se během 14dní vrátila zpět do ČR a my konečně mohli žít. Když byla v čechách, vše obracela proti nám, že jsem jí vyhodila, že jsem jí ubližovala atd... dokonce psala i ostatním lidem, mým rodičům, kamarádům. Nebylo dne, kdyby nás neotravovala smskama, už jsme nereagovali a ona byla neodbytná. Je to přesně rok, co začala psát, že má rakovinu, jen jsme se tomu smáli, co zase vymyslela - vůbec jsme nereagovali, pak bychom se jí zase nemohli zbavit v červnu jsme jeli do ČR ( mezitím nedala pokoj snad ani dva dny ) její sestra nám řekla, že je v nemocnici, že je to vážné, tak to příteli nedalo a šel do nemocnice, opravdu měla rakovinu na kterou za 2 měsíce zemřela, na jednu stranu se mi ulevilo, ale dohnala se k tomu sama, byla blázen. několikrát jsme jí posílali na psychiatrii a ona řvala, že není blázen ona ale my a všichni ostatní, že jejího syna manipuluji proti ní, že jsem jí ho sebrala. Všichni okolo to věděli, každej se na ní vykašlal a tak šla po nás. Do posledních dní nám nedala pokoj.
Můžu ti doporučit jen 2 věci - Zkus nekomunikovat, nebo to bude ještě horší. Nedovol tomu, aby se k Vám nastěhovala.
Pamatuj si, že všechno jednou skončí.

Napsala jsem to hodně zkráceně, ale opravdu nebylo dne kdyby se něco nestalo.
Hodně sil, držím palce, ať to dobře dopadne.

lukaskovamamka
autor
3. kvě 2014

@laskulka111 si zlatičko ze si tu prispela 🙂
som vdačna za kazdy nazor .. to proste chcela odjakziva sa tu dostať k nam byvať ,,, preto ma aj obvinila lebo mala dostať pracovne miesto od mojho byvaleho zamestnavatela ten si ju však nevybral(dakovala som bohu!!!! ) tak to vtedy začalo to peklo lebo pry ja so to určite zariadila aby si ona nezarobila a tak.. ze chce byt s nami ze ma miluje a tak no horor totalny...
ze aj tak ma priatel necha a ja pridem k nej plakat ale uz bude neskoro .. no proste take zastrašovasie vety na mna pouzivala
dnes som uz vybuchla zase na mna zašla s niečim trapnym..ono jak jej nejaka ta jej kamoška nataraka dačo do hlavy stale pride s niečm novym

laskulka111
3. kvě 2014

@lukaskovamamka no, dokážu si to představit, je to hrozné na psychiku a hlavně budoucnost, musíš stále myslet na to, co zase provede-vymyslí. Je to smutné, ale asi neví kudy kam a ty jsi jediná koho má, tak na tebe útočí. Měla by si najít něco, nebo někoho pro koho bude žít a bude mít jiné starosti, než aby ti-Vám ničila život.
Jak říkám, největší chyba by byla společné bydlení, ať se pěkně postará sama o sebe, však je dospělá 😲

lukaskovamamka
autor
3. kvě 2014

@laskulka111 no práve ešte horšie to je mam nevl. 8 ročnýho brata tak ma depta skrz neho stale..len pocuvam bo čo on nema a chcel by a tak takze ja mu nedoprajem.. ona ma vlastne pre koho sa snazit a zit len proste sa jej nechce..
stale ked napr. jej chybalo na ten najom abo čo sa našiel dajaky debil čo jej dolozil tak si na to zvykla bohuzial...
ja len dufam, ze nikdy neobjavi tuto diskusiu lebo to začne peklo riadne

kristyn.g
3. kvě 2014

@lukaskovamamka to je hrozný, určitě v tom nejsi sama takových zpovědí jsem četla mnoho. Je potřeba tomu nepodlehnout, máš jí ráda ale ty máš svůj vlastní život a svou vlastní rodinu, každý je svého štěstí strůjce, to si uvědom a jednej podle toho. Mamince jak tady někdo radil vysvětlit že jí máš ráda, ale že máš vlastní život a vlastní rodinu a že každý je zodpovědný za vlastní štěstí a že budeš vždy na blízku pokud tě nebude vydírat a chovat se k tobě slušně a s respektem. Pokud to nedokáže pochopit tak bych bud nereagovala, nekontaktovala se, nebo podle situace zbavila svéprávnosti a poslala na léčení. Pokud vychovává nějaké dítě, tak bych řešila se sociálkou, než bude mít zkaženou psychiku někdo další. Držím palce a pevné nervy. Milovat někoho neznamená nechat si ubližovat a něco někomu trpět.

pluba
4. kvě 2014

@duvi21 Dokážu si představit, jak bych se díval na příspěvky (komentáře) "profesionála" a ještě chlapa být jedna z Vás a na tomto webu. Je to asi důvod, proč jsem zatím pracoval pouze s pěti lidmi s tohoto webu. Přispíval jsem různou formou. Od přímé nabídky po komentář bez nabídky. Na ty bez nabídky bylo dost reakcí, ale výsledek žádný. Dvakrát jsem pracoval s někým na základě příspěvků kde byla reakce na text i nabídka, přesně takový, jaký tady. Nejvíc lidí zareagovalo na iniciativu "Pošli to dál". Sám nemám rád reklamy, ale vím, že to, co nabízím, stojí za to, vím, že to může mít daleko vyšší hodnotu, než za kterou to teď (zatím jsem to dělal zdarma) nabízím. Každá, se kterou jsem pracoval, mi to řekla buď sama, nebo po dotazu a věřím, že se připojí na mém logu k první vlaštovce, která to okomentovala. Představte si, že děláte něco, co máte vyzkoušené, fungující, prospěšné a chcete to nabídnout. Víte, že by to mohlo pomoci spoustě lidí. Jak byste to dělala? Poraďte mi, prosím. Bohužel, v tomto světě jde mj i o peníze, tento web by nebyl, pokud by tu nebyly reklamy, já, pokud se chci této činnosti věnovat naplno, také musím z něčeho žít a navíc se mi nelíbí svět, kde se většina točí okolo zisku, viděl bych zdravější alternativy, ale jsem ve světě, jaký je. A snažím se ho (v rámci možností) měnit k lepšímu - touto prací, propagováním LETS, iniciativ "Pošli to dál", Nepodmíněný základní příjem, "stárnoucí peníze"... ale jde to pomalu a ztuha. Určitě si nechám poradit, jak to dělat líp.

pluba
4. kvě 2014

@lukaskovamamka Jo žárlivost je pěknej prevít... a to, co matka v souvislosti s kontaktování otce cítí, jste pěkně vystihla.... Ale pokud byste v sobě vinu necítila, veškeré její obviňování by nepadalo na úrodnou půdu. Možná byste si ho ani nevšimla (což teď může znít naprosto neuvěřitelně).
@laskulka111 Víte, za jejím chováním byla spousta pocitů strachu, samoty, pocitů méněcennosti atd. Na to se ale skoro nedá reagovat jinak, než jste reagovala. Ti, kteří jí měli vyjadřovat lásku (její rodiče, prarodiče) jsou asi už dávno po smrti. A nejspíš na tom byli velmi podobně. Je to běžné, že takto si lidé brání k dosažení toho, co potřebují - lásku, ocenění. Ale věřte, že i kdybyste byla "svatá" a přes její způsoby jí dávala na jevo, že ji máte ráda a že si jí vážíte, asi by to nestačilo a "vyváděla" by stejně dokud by si to v sobě nevyřešila (ale s rostoucím věkem je to většinou těžší a těžší). Takové škody si v životě děláme. Snažme se je nepřenášet na další generace 😀 .

lukaskovamamka
autor
4. kvě 2014

č
@pluba to keby som vam poslala kusok z našej koverzacie tak by ste mi poradili čo a ako sa k nej spravať ? či za to m usim platit ?
ja uz fakt neviem ona dokaze po mne utočit a nadavat aj ked jej neodpisem do 2 minut lebo podla nej nema človek inej prace len sa jej venovať... a ked jej aj nahoodu poviem, ze sa staram o maleho tak začne utočit cez ine veci a tak dookola ..

pluba
4. kvě 2014

@lukaskovamamka Nemá cenu Vám říkat, jak reagovat. Má cenu Vám pomoci změnit své cítění a tedy i reakce. Budou to Vaše reakce (nebo nereakce) dané Vašim lepším cítěním. Pokud jde o placení, během první hodiny, dokud nedojde k dořešení významné věci si můžete rozmyslet, zda pokračovat, nebo ne. Samozřejmě bez placení. Dříve jsem nabízel celou první hodinu zadarmo, ale ono se za hodinu dá udělat hodně, mnohdy za 20 minut vyřešit třeba fobii. Navíc já to stavím na důvěře, platbu dopředu neberu 😀

lukaskovamamka
autor
4. kvě 2014

@pluba tak nic no mam nefunkcny mikrofon taak asi nic no hhh

pluba
4. kvě 2014

@lukaskovamamka Mikrofon se dá půjčit, koupit a nestojí moc a pokud máte ntb a zabudovaný mikrofon, můžete připojit externí 😀 Není spěch, nedomluvili bychom se stejně na příve, než na večer, nebo na zítra.

holkavbotech
4. kvě 2014

ahoj, mám zkušenost s úplně stejným typem člověka. Sice to naštěstí nebyla matka, ale velice dobrá kamarádka, ale i tak to stálo za to.
Jak psali ostatní - musí se z Tebe stát sobec, musíš začít myslet na sebe a svoji rodinu. Ona si za svoje problémy může sama. Bude to hrozně těžké, ale v okamžiku, kdy se to zlomí a Ty se už nenecháš ničit a manipulovat, tak se Ti neskutečně uleví.
Tihle lidi jsou jako černé díry, vysávají emoce a veškerou energii (a někdy i peníze). Jediné, co chcou je pozornost a nekonečné litování.

Zkrátka, až to uzraje, tak ten krok udělej a buď silná!

lukaskovamamka
autor
4. kvě 2014

@pluba teraz davame do poriadku ntbk a nebudem kupovat mikrak len tak k pc ked ho nevyuzijem len na jedno sedenie ale dakujem za vas nazor.. mozno nejaka osoba vase sluzby vyuzije ..
@holkavbotech no a tak ja sa snazim az asi privela.. ona uz pritvrdila a chodi a lutovat ku mojim kamarátkam.. lebo pry oni mi dohovoria.. toto ze ona by vciciala kazdeho.. moja polovička terajšia jej nieje dobra lebo nema milionky na učte a ju nedotuje..
absolutne zije asi takym stylom ze pridu jej tyhc par korun co ma a ona si kupi kredit ?? á vypisuje kraviny... a o 3 dni plače ze nemaju čo jest... aby bola in lebo to kazdy ma teraz internet podla nej... a ona chce ist s dobou..

pluba
4. kvě 2014

@lukaskovamamka Ok. Jen rada, máma chce, abyste byla "nějaká", Vy chcete, aby máma nebyla "jakási", tedy aby byla "nejakási". Vaše svoboda začne, až mámě dáte svobodu být taková, jaká je a vzdáte se všech pocitů, které Vás k tomu váží a které to ve Vás vyvolává. Pocitů viny, strachu, co si o Vás bude máma i kdokoliv jiný myslet, lítosti a obavy, jak to dopadne... To je cesta k vlastní svobodě. Na jejím konci je odpuštění. Říkám to s plným pocitem, že jsem všem ve svém životě ještě taky úplně neodpustil, i mne čeká ještě spousta práce.

laskulka111
4. kvě 2014

@lukaskovamamka Promiň, že jsem včera už nenepsala, usnula jsem 🙂
Je mi v tomto případě líto bráchy, že to s ní musí všechno prožívat, neměla by s ním být sama, všechno to na něj akorát přenáší, proč si nenajde chlapa ? Asi by měla jít opravdu na vyšetření ke specialistovi a co nejdříve, nejhorší je to, že si bude myslet, že z ní děláš blázna i když ona blázen vlastně je a nepřipouští si to. Sebevraždou většinou vyhrožují, ale mají se v sobě tolik rádi, že bysi stejně ani vlas neutrhla. Nejhorší je to, že ona ví, co na tebe platí a že jí budeš litovat, protože jako její dcera máš takovou povinnost.
Jak psal ¨pluba¨ toto se časem a věkem horší - to můžu potvrdit.

lukaskovamamka
autor
4. kvě 2014

@laskulka111 ale ja ani vlastne neviem ako na nu reagovat ja jej neodpisem bombarduje ma spravami čo robim ze nemam charakter a tak .. včera som ti poslala uryvok..
a ked jej aj niečo odpisem napr. ked sa ma spyta ako sa mame .. tk napisem ze vcelku ok tak ona spusti ze aspon ja sa mam dobre ked ona nie a tak , ze uz mi je konečne dobre ze ona mi bola dobra len ked boli prusery a podobne blaboly...alebo jej napisem ze sa mi nedari tak ked ma dobru naladu tak zacne vyplakavat jak ona by mi rada pomohla a nemoze ..a ked ma tie svoje depresie tak este na mna zautoči ze tak mi treba a ze aj ona sa ma zle no ..proste sa s nou nedá baviť vobec.. ☹ ☹

evaamy
4. kvě 2014

ahoj, tvá máma nepracuje, tím pádem se nudí a vymýšlí kraviny a dělá ze sebe chudinku. za to jaký každý z nás vede život, si můžeme sami. já bych asi přestala komunikovat, max bych poslala sms k narozeninám, nenechala bych se od ní urážet a obtěžovat. kazit život..je to kruté, já vím, ale asi už jsi toho zkusila hodně, jak jí pomoci, takže svědomí máš čisté.

lukaskovamamka
autor
4. kvě 2014

@evaamy skusim teda ju ignorovat a nenechat sa vytočit.. ked ona stale tak na mna utoči zajde, ze ma nakoniec vytoči ja jej vynadam a ptm sa chodi vsade lutovat ako ja som jej ublizila..al etoot nikto nevidi ze ja uz roky prezivam tie jej vypadky