Mamce byla zjištěna rakovina plic

skurinka
15. únor 2013

Nevim jak mam zacit.Tento tyden byla mamce zjistena rakovina plic a jeste neco ma v hlave.nejaky sedy flaky a se od pondelka se budou ozarovat.Vubec nevim jak se chovat co nas ceka atd.Ja sem ´totiz strasna ja vsechno vidim cerne.Potrebuju se vykecat..... ☹

datela
15. únor 2013

@skurinka Chápu a je mi to moc líto ☹ Hlavně nesmíte ztrácet naději.Hodně se osvědčilo,když s nemocnyma lidma mluvíte tak,jakoby ani nic neměli a časem dokáží o nemoci mluvit otevrene.Nejhorší je překonat první krok a první chvíle,kdy jsou všichni z toho v šoku.Určitě se připravte na to,že nemoc člověka povahove ve většině případů změní a možná vám řekne věci,které vás budou mrzet,ale on to tak nemyslí.On jen bojuje sám se sebou.Chce to hodně porozumění,tolerance,úcty,pomoci,opory,pochopení,sebeovládání a hlavně lásky,aby se člověk se svou nemocí necítil sám

luciferinka
15. únor 2013

@skurinka to je velice smutné ☹ .Moje babička měla nějaký nádor v mozku,projevovalo se to se začátku nevolnostmi,boletmi hlavy a potom ji na to přišli.Podstoupila operaci,kde ji nádor vyoperovali.My už to všichni viděli taky černě,ale všechno dobře dopadlo.Je zdravá,boj vyhrála,ale samozdřejmně je stále pod kontrolou.Takže bojujte bojujte a nic nevzdávejte,dodávejte mamince elán do života,tím ji určitě podpoříte,aby i ona měla chut bojovat.Držím vám všem moc palečky,at se všechno v dobré otočí.Hlavně nedávejte najevo,že máte obavy s nejhoršího. Držte se všichni ☹

skurinka
autor
16. únor 2013

@datela
@luciferinka -Holky dik.Se mnou je to komplikovany ted v lednu jsme pohrbili tatinka nahla smrt a ted dalsi bomba mamka rakovina.Jezdim tam za ni ob den a volam 3krat denne.Vzdycky si dame spolu kaficko a kecame pak me jde doprovodit na autobus stavi prmo u nemocnice.Sednu do autobusu a mavam a slzy se me vali po tvari.Pred detma se musim drzet pac je nechci zbytecne stresovat.
V pondeli zaciname ozarovani ,uz ma objednanou paruku .Musim rict ze vcera bylo poprve co nebrecela. ☹

inside
16. únor 2013

Je to pěkně nespravedlivé, lidi co milujeme, jsou hodní a jsou to naše blízcí by tady měli zůstat ane ty zlí co škodí lidem. Je pravda že hodní odchází a zlí zůstávají. Škoda, že to nemůžeme změnit. Já jsem ve 12letech přišla o mamku-rakovina žaludku, bylo jí jen 32, tak jsme zůstali se setrou sami. Musim říct, že náš taťka to s námi zvládnul na jedničku. Je to vzorový taťka a dědeček. Jen mě moc mrzí že se i mamka nedožila mýho chlapečka. Byla by dobrá babička. Říkám si jestli by ze mě měla radost.
Tak vám všem přeji aby jste to vše zvládli.
Zatracená rakovina.

buldok
16. únor 2013

Je mi to velmi líto. Hodně síly...

datela
16. únor 2013

@skurinka Bude to hodně těžké období,ale člověk musí věřit v naději a lepší dny.Maminka je určitě statečná a silná žena a pokud má podporu vás a vaší rodiny,tak ten boj bude lehčí a věříme tomu,že jej vyhraje!Kolikrát někdo řekne straslivou diagnózu a pak si všichni mnou bradu a říkají si:,,No,ten přežije ještě nás všechny!".Nepodlehat tomu,co je na papíře,ale věřit.To je nejdůležitější.Viděla jsem dokument,kde panovi řekli,že bude žít maximálně půl roku(tohle mu řekli v roce 1989),no a ejhle,dokument natočili v roce 2011 a pán tam je jak rybicka a všichni kroutí hlavama.Měl těžké nádorové onemocnění.Říkal,že člověk musí věřit v uzdravení a žádný stres.Sice lehce se to říká a hůř plní,ale i já věřím,že stres je největší nepřítel člověka

marecek4
16. únor 2013

Vy nepanikařte a dělejte že je všecko v pohodě-není,ale to maminka ví taky,ale potřebuje mít kolem sebe pozitivní lidi,na které se bude moct spolehnout-ono to není jen tak-ozařování,chemo-bude potřebovat podržet jak psychicky tak fyzicky,takže nabrat hodně sil i pro ni a opřít se společně do té potvory,spolu ji určitě zdoláte,nemám,ale tak aspoň takto ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ trošku povzbuzení

skurinka
autor
16. únor 2013

Dneska byla mamka 6h doma zitra za ni jedem a pak to zacne..Dneska byla vesela tak ja drzim nam hlavne mamce pesti aby vse bylo dobre.
@buldok
@datela
@marecek4 -holky dekuju ja proste to musim ventilovat ven jinak exploduju

amallie
16. únor 2013

@skurinka můj strýc nedávno prošel ozařováním a chemoterapií, bylo to těžké období, ale překonal to a daří se mu dobře, je sice pohublej a stále ještě nemůže jíst, má hadičku do žaludku, ale je doma a už se zase směje, asi ho to hodně bolí, ale výsledky vypadají dobře
chce to hodně sil a optimismu, je to hnusná zákeřná nemoc, ale dá se nad ní vyhrát 😉

datela
16. únor 2013

@skurinka Za to vůbec nedekujte!To je přeci samozřejmost.Jen pište,pište,pište.Vse,co si myslíte,co cítíte,z ceho máte strach,...Nedrzte to v sobě a my se budeme snažit podpořit a vyslechnout s holkama.Od toho jsme tady.Abychom si pomohly všechny maminky,cekatelky i nemaminky.Máte můj obdiv!

skurinka
autor
16. únor 2013

@datela -mamka dneska mluvila s kamaradkou ta ma bohuzel rakovinu prsa znam ji taky a rikala ze bude lepsi kdyz ji po prvnim ozarovani oholim vlasy(jsem kadernice)..jak muzu sve mamce oholit vlasy ..ale udelam to pro ni,bude to na psychiku fakt orisek.Zitra se setkame v nemocnici v cafeterce vsechny jeji blzci a chceme ji udelat krasnou nedeli nez zacne ta srajdy co nas ceka.Ja jsem strasna ja cumim furt na internet a ctu ze tohle neni dobry..ja vim rekne te at to nectu ,ale ja proste musim.Vzdycky jsem si predstavovala budoucnost ale ted me to ejak nejde...zdal se me jeden sen asi dva dny po sobe rano jsem okamzite sla koukat do snare a bylo to hnusny ..chtela jsem na to zapomenout ale nejde me to.posledni roky mé davaji zabrat.2011 jsem stratila dite,2012 umrel tatka 2013?????? nevim a bojim se toho

datela
16. únor 2013

Pokud je to její přání,tak to budete muset udělat,i když to bude těžké.Myslím si,že bude za zítřek s vama moc ráda.Dodate ji sílu a odvahu.To je důležité.Chápu,že chcete vědět informace a zjistujete.Ale v některých případech je lepší nevědět.Ale chápu to.Ale zbytečně se více trapite.Je mi moc líto,že máte těžké roky.Samé těžké rány...Jednou mi jedna kamarádka řekla,že těžké věci jsou nakladany některým lidem proto,že jsou silní a svou tíhu unesou a dokážou dál žít.Jste silná žena a vaše maminka to ví a proto se zaměřuje na vás a hledá útěchu ve vás.I když ty dva roky byly hodně smutné,tak třeba tento,který sice končí 13,bude šťastný.Musíte mít naději a dál věřit a myslet na budoucnost.Všechno špatné jednou pomine

datela
16. únor 2013

@skurinka Zapomněla jsem dát ke zprávě jméno

kapljhgf
16. únor 2013

život je život a někdy je dost krutej ae dnešní medicína je tak dokonalá že pokad jí to podchytili ze začátku tak má 90% šanci že přežije i když i ta léčba je náročná proto přeji mamce hodně síly štěstí a at není mezi těmi zbylími 10%

skurinka
autor
17. únor 2013

@datela -Dneska jsme za ni byli a udelaly jsem ji krasny odpoledne..a zitra to vypukne.% dni ozarovani pak 2 dny volno a pak zase 5dni chemo ..budou ji to kombinovat.Ja mam strasnej strach ze ji bude spatne a bude tam sama.. ☹

carodejnice
18. únor 2013

@skurinka - držím vám všem palce!!! Prožívám něco podobného, ale z druhé strany. Nahmatala jsem si bulku v prsu a absolvovala jsem sérii vyšetření, ale bez nějakého konktrétního výsledku. Ve středu jdu konečně na mamograf, kde se dozvím pravdu. Ta nejistota je strašná! Navíc se tím strachem peru sama - manželovi ani rodičům nechci nic říkat, dokud není jistý výsledek, takže ty probrečený noci jsou příšerný!
Doufám, že u vás i u mě vše dopadne dobře a přeji vám všem hodně síly!!!!

skurinka
autor
18. únor 2013

@carodejnice -Jezisi to je me strasne moc lito budu drzet vsechno co mam aby to bylo ok.Musime verit ze je vsechno ok.. 🙂

datela
18. únor 2013

@skurinka A neptala jste se,zda muzete být s ní u aplikace chemoterapie?Pokud vám někdo pohlída prcky,tak se zkuste zeptat.Vím,že někde to jde.Určitě je rada,ze jste s ní byli.To je důležité.A co vám řekli doktoři na diagnózu.Klidně to napište do IP

neslusanka
14. kvě 2014

@skurinka pěkný den. Mohu se prosím zeptat, jak to s Vaši maminkou vypadá, jak vše probíhalo, jak jste to zvládli....? Klidně do IP, děkuji moc moc