Máme 3 děti a muž mi s ničím nepomůže

lalalalalalalalla
16. kvě 2013

Ahojky mamči ,trápí mě jedna věc mam s můžem 3 užasné kluky Tom 6let ,Pájík 2roky a Martínek 2 měsíce .Trápí mě to že mi muž s ničím nepomůže a když už tak s velikou nechutí ☹ Když jsem vysvětlila,že je náročné se sarat celý den o 3 děti a k tomu jěště o domácnost tak se snažil ,ale asi jen týden pak se vše zas vrátilo do starých kolejí.

megy
16. kvě 2013

no já bych nerada svému muži ublížila, tím, jak to vnímám já, ale je to sdtejné. máme sice zatím jednoho kloučka, ale od narození se starám já - vstávám v noci 3-4x, i teď v jeho roce, od hygieny, krmení, domácnost a pod. se starám já. na úřady jezdím s malým, nákupy tahám taky, chápu tě a obdivuju, že to zvládáš se třema. já mám jako dost, ale je to snesitelné. když toho je na mě dost, vidí to na mě a začne se starat, ale pak jak utne. takže se přidávám k tobě do klubu :-/ miluju svého muže, ale vím, že to neovlivním, to musí on sám

bonavoxa
16. kvě 2013

To si nedokážu predstavit. Naše malá je extrémne náročná, vztekací, nespací, nepapací..cvičí s celou rodinou. Bez pomoci by mi hráblo.

kika112
16. kvě 2013

@megy prepáč, ale prečo si myslíš, že "ublížiť" manželovi porozprávaním svojich pocitov a požiadaviek je menšie zlo ako keď ubližuješ sebe a všetko robíš sama? Ja som tiež tým prechádzala, bola som hrdinka, všetko som zvládala... dospelo to k tomu, že sme sa po rokoch odsudzili a rozviedli. TOTO CHCETE? Verím že nie, takže si kočky rozmyslite, či budete "držať hubu a krok", alebo urobíte z vášho manželstva rovnocenný zväzok, kde sa obaja rodičia podieľajú na starostlivosti o svoje deti. Veď ste ich robili spoločne... tak sa spoločne starajte. Niekedy chlapi potrebujú trochu "nakopnúť" aby si uvedomili že majú doma poklad o ktorý sa treba aj starať. Ospravedlňujem sa ak som bola tvrdá, ale aj ženy niekedy potrebujú "nakopnúť" 😀 Držte sa žienky a nedajte sa, nie sme predsa slúžky...

megy
16. kvě 2013

@kika112 jejda, asi jsme si neporozuměli, já to myslím tak, že když to někam napíšu, tak si připadám jako ta zlá, i když vím, že když je potřeba, tak se postará. prostě, jsou otcové a otcové - některým prostě nedochází, že jsou právě otcové - že by měli dítě přebalit, že by mohli nachystat jídlo bez toho, abych něco říkala. tak to bylo myšleno. jedná se spíš o to, že jsou muži, co to berou normálně, že pomáhají s dětmi, ale jsou muži, kterým to musíš prostě vtlouct do hlavy, i když víš , že se postarají a jsou muži, kterým nedochází nic

blahova_andrea
16. kvě 2013

@bonavoxa takových, který jsme na to sami a hrabe nám je spousta 😀

blahova_andrea
16. kvě 2013

@kika112 a jsou muži schopní, co se postarat umí a i by je to bavilo, ale prostě nejsou nikdy doma tak, aby to mohli dělat ☹ ono říct muži, co mě trápí a jak jsem na vše sama je jedna věc, ale když na nás ten čas nemá, tak prostě nepomáhá, když nemá kdy. kdyby šel z práce na fotbal nebo pivo a na rodinu a domácnost kašlal, tak bych řádila. ale když dojde večer unavenej z práce, tak jsem ráda, že se s malým aspoň pomazlí před spaním.

navíc taky my ženy máme jaksi vyšší nároky většinou na vše než muži. vše přece děláme nejlíp 😀 já si přijdu, že mám doma věčně bordel a přítel údajně neuklízí proto, že je tu věčně naklizeno, tak co by jako uklízel? a to samé s péčí o děti. muži je často jedno, co dítě jí, hlavně, že ho nacpou. je jedno, co má na sobě a kam se zrovna jde...někdy bych chtěla být taky mužská flegma. myslím, že spoustě z nás by to ulehčilo bytí 😉

lrg
29. kvě 2013

Máme jen jedno dítě, ale dost náročné a cítím to stejně. Manžel se cítí dotčeně, protože když má volno tak si jí někdy ráno vezme na procházku, ale já bych byla raději, kdyby mi pomohl s úklidem a pak se šli projít spolu, protože mě nebaví v každé volné chvíli kterou mi dopřeje jen gruntovat. Takže dělám všechno a ještě od září musím pracovat na poloviční úvazek, protože kromě toho, že doma moc nepomáhá tak ani nenosím žádné velké peníze. Po roce manželství si připadám voškubaná jak slepice.

adusmamus
7. črc 2013

mam to stejne,5ti lety syn-hyperaktivita hadr 🙂 ,ted tehotna 6.mesic-dalsi kluk,domacnost (3plus 1),vse na me,taky s nicim nepomuze,kdyz jsem uz brecela bolesti zad ani to ho neobmekcilo,aby mi sel pomoct ja gruntovala s poslednich sil,on lezel v obyvaku na sedacce a koukal na Simpsonovi,pokud se po porodu nezmeni koncim....budu skakat jen kolem deti 🙂

blahova_andrea
7. črc 2013

@lrg a kdo vám hlídá malou, když jsi v práci? a to jsi u původního zaměstnavatele nebo jsi sehnala něco jen tak k rodičáku? já bych šla někam aspoň na pár hodin týdně hned, kdyby to šlo. taky jsme s penězma na štíru, ale nemám hlídání.

blahova_andrea
7. črc 2013

@adusmamus to je ale děsný! mě muž nepomáhá, protože prostě není doma, ale v životě se mi nestalo, že by doma byl a válel si šunky, když já potřebuju s něčím pomoct nebo je mi špatně a potřebuju si sama odpočinout. jen se s tou únavou a nemocma musím trefit do doby, kdy je doma 😀

ezenduska
7. črc 2013

já mám doma to samé, přijde z práce ( teď má čtecí období,takže si vezme knížku lehne si na gauč nebo do postele) nechá si ode mě udělat kafe a hodinku-hodinku a půl si čte pak jde na dvě hodinky do druhé práce,ze které přijde v 17 hod a opět si čte, když mu řeknu jestli by mohl aspoň nandat pastu staršímu klukovi tak mě pošle do háje a řekne mi že on pracuje v práci zatím co já jsem doma 😝 Teď jsem si v krátkém sledu po sobě vyvrtla kotník, od čtvrtka mám angínu a stejně kolem něj skáču, protože on je bůh co vydělává a o víkendu si potřebuje odpočinout.
Já po něm nechci aby mi tu večer vytíral nebo něco takového, kdyby si aspoň všímal dětí naprosto by mi to stačilo, ale když vařím večeři a uklízím u toho a musím ještě lítat do obýváku abych od sebe roztrhla rvoucí se děti, zatím co on si čte! to už se mi pak otevírá kudla v kapse 😠

superkousky
7. črc 2013

Chlap přijde domů z práce a nestačí se divit.
Před barákem děcka v pyžamech, celé od bláta, zahrádka celá rozhrabaná.
Doma strašnej bordel, všude poházené věci, ve dřezu hora nádobí, v koupelně kopec špinavého prádla, stěny a nábytek pomalované fixkama, všechno poslintané od psa.
Tak jde do ložnice, tam manželka leží v posteli a čte si.
Chlap se ptá: „Miláčku, co se stalo, jsi nemocná? Co se děje?“
A manželka: „Víš, jak se mě každej den ptáš, co jsem do řiti dělala celej den? Tak dneska, lásko, jsem nedělala nic.“

adusmamus
8. črc 2013

no oni si chlapi neuvedomuji,ze byt ,,jen,, doma je kolikrat horsi jak prace,schvalne kolik muzu by si aspon na den vymenilo roli?Prat,varit,vysat,vytrit,vyprat,utrizt prach,nakoupit?Garantuju Vam ze ani jeden!!!

adusmamus
8. črc 2013

@superkousky je to bych taky mohla vyzkouset 🙂,ja jednou uz fakt cela hotova pozadala pritele o umyti nadobi dela to tak jednou mesicne,ale ty prupovidky kolem toho slysim jeste hodinu,stylem toho jezis toho tady zase se,po hodine jserm to uz nevydrzela tak jsem mu rekla,vis co tak ja nebudu varit a nebude nadobi 🙂 holky mely jste vedet jak v tu ranu sklapl a zacal byt ,,milej,, 🙂

ebsian
8. črc 2013

Nesnáším ten starý model, co panoval dříve: Chlap je bůh a tak se musí obskakovat..To dělá moje babička a i moje máma a to je tak ubohý, chlap vyčůranej dokonale a když hned není kafe na stole a teplý oběd, je zle. Ještě, že doma to mám zcela jinak..

snecek.v
8. črc 2013

@ebsian Přesně, u nás to taky takhle funguje - babička celý život skáče okolo dědy, děda si sám ani kafe neuvaří! Mamka dosti podobné, neuvařit chlapovi, to by si nedovolila. A nejhorší je, že když vidí mýho manžela, jak věší prádlo, tak se tomu ještě diví a přijde jim to skoro divný... Jeden známý se teď rozvedl a celý rozhořčený nadává na bývalou ženu,mají dvě malý děti, že si pořád stěžovala, že je na všechno sama, že on je pořád někde pryč (chodí si hrát fotbal asi třikrát týdně, jednou týdně posedět, ale prý až večer)no a že ona ani buchtu neupeče a co by chtěla, že se dětem věnuje.. No a nejvíc tomu nasadil korunu, když řekl, že jí děti zůstanou, on je bude mít každý druhý víkend, takže ona vlastně vyhraje, protože se na víkend zbaví děcek a bude si moct dělat co chce, takže bude mít ona spoustu volna...Nechápu..

petrasipkova1
8. črc 2013

@adusmamus
Garantuji Vám, že o jednom vím 🙂

blahova_andrea
8. črc 2013

@adusmamus no ten můj by chtěl jít na rodičák místo mě 😀 ale to má teda smůlu!

vendulka
8. črc 2013

my máme děti tedy "jen" 2 a jsem doma na vše sama, ne teda že by mi chlap nechtěl pomoct, to pomůže (sice někdy taky s kecama a nechutí,ale někdy i sám od sebe),ale je to tím, že má časově náročnou práci, chodí denně na 6h ráno a vrací se večer, když máme štěstí ,tak ve 20h a jinak teda klasika 22h a pozdější hodina,chodí i v sobotu,ale to jen 6-14h a pak má od 16h fotbal, takže taky přijde z práce, dá si něco na jídlo, nejraději se vyvalí k TV a pak jde na fotbal, já se to snažím tolerovat,vím, že za těch několik hodin denně z práce je utahaný,ale někdy když je toho na mě hodně mi ujedou nervy a je tu itálie 😀 .Ale i když je doma a nejde do práce, tak kolikrát z něj rostu, že s ničím nepomůže,ale co mám zkušenosti, tak raději si udělám vše sama (nekdy to po chlapovi dělat znova).Ale taky nesnáším a jsem alergická na to, když přijde chlap z úráce vyvalí se a nic nedělá.naštěstí vím, že se umí o děcka postarat, tak jednou za čas se domluvíme, že si vezme volno (když to jde) a já si vyrazím an celý den pryč a on má děti na starosti (s tím, že mu musím napsat jejich harmonogram cokdy a jak 😀 ) a vím,že vše bude v pořádku...i když už posledně teda říkal, že ty dvě jsou někdy na "zabití " 😀

vendulka
8. črc 2013

jinak teda dřív měl můj chlap taky zažitej ten komunistickej model, chlap dělá, baba je doma a stará se o děcka, domácnost a hlavně chlapa,ale z toho jsem ho rychle vyléčila! 😝 😀 😀 Holt takovej model měl doma - ne tedy doslovný, tchýně chodila do práce,ale po práci se starala o děcka, domácnost a chlapa, kterej si ani neuměl (nebo spíše nechtěl) uvařit kafe

anetka1701
8. črc 2013

No ty vole!!!!!! Omlouvám se za vyjadřování, ale... Já fakt netušila, že takovejchhle chlapů je fakt kolem nás TOLIK!!! To by si na mně muž zkusil jednou jedinkrát, říct, že on vydělává a já jsem "jenom" doma, tak mu mám dát veget... Viděl by takovej rachot, že by se z toho dlouho nevzpamatoval...

U nás doma panuje pravidlo - muž má 8h pracovní dobu a já taky. Po pracovní době se o zbytek povinností dělíme... Úplně stejně, jako jsme to dělali, když jsme neměli děti a oba dva chodili do práce.

Můj drahý si vyzkoušel několikrát, jaký to je, starat se o domácnost + dítě (toho času jenom jedno), když jsem byla dvakrát v nemocnici se žlučníkem a od tý doby mně obdivuje... A já zase (občas) házim dost závistivý pohledy, který on chápe, když odchází do práce a nechává mně tady uprostřed řvoucích dětí a bordelu - a ví, že až dojde, bude uvařeno a v rámci možností i uklizeno...

karlam
8. črc 2013

je opravdu potřeba nechat chlapa minimálně jednou celej den samotnýho s děckama, on si velice brzy uvědomí, co to obnáší a co si my denně zkusíme a je-li trochu rozumnej, pochopí, že to není žádnej med a tak k tomu respektive k nám i do budoucna přistupuje, kdyby měl tendence po čase zase blbě žvanit, necháme ho opět celej den s křiklounama a on si rychle rovzpomene 😎

ebsian
8. črc 2013

@anetka1701 Taky se můj muž divil, že i 2 hodiny s brečícím mimčem jsou náročné. 😉

white_tie
8. črc 2013

Já musím říct, že můj muž to taky ze začátku zkoušel, ale "nastavila jsem pevný mantinely". zastávám názor, že jsou to děti nás obou, takže se oba taky budeme stejně starat. Je fakt, že v domácnosti moc nepomůže, ale to mu nevyčítám, zase se fakt hodně věnuje dětem. Rád si přispí (děcka vstávají mezi 5 a 6, tak ho nechávám spát tak do 9), ale pak si (o víkendu) hned vezme malou, jde s ní ven, abych měla čas např. uvařit oběd nebo si oddychnout. Ve všední den přijde z práce, nají se, a opět se hned věnuje dětem. Jsou dny, kdy třeba není doma, ale i když přijde z práce utahanej, věnuje se jim, abych měla čas dělat něco jinýho.
Doma s malou by byl taky rád, zanedlouho to i tak bude, budu chodit od září zas do práce, takže se budeme doma střídat.

Rozhodně nechápu ten model, kde chlap jen sedí a nic nedělá a ženská lítá kolem něj. Když nemám prostě čas uvařit oběd, tak neuvařím, buď něco objednáme nebo udělám nějakou rychlovku, když dorazí z práce. A teplý jídlo každý den? Ani to podle mě mít nemusí...
A musím říct, že muž mě teda zastoupí dokonale, pohlídá (mladší hlídal už dvakrát sám přes noc), zvládne se postarat o obě děti a nedělá mu problém mít je na starost celý den (já si jedu třeba na nákupy).

vendulka
8. črc 2013

@karlam ano to souhlasím, je potřeba chlapa do toho problému hodit,ale...můj chlap je takovej flegmoš, že ho nějaký bordel doma a ječící děti nerozhází 😀 (nevím jak to dělá).Jednou jsem přišla domů dřív než jsem řekla, že asi dojdu, doma takovej bordel, že mě málem vezli nohama napřed, děcka bylo slyšet až v přízemí a manžel v klidu u PC a hraje si hry...no,ale pak vstal a šel uklízet 😀 ,sám aniž bych něco řekla,možná mu stačil můj výraz obličeje 😀 😀

kamino
8. črc 2013

Pritel je nastesti zvykly pomahat,jeho tata take pomaha,jenze neni doma a po 16 hod v praci fakt po nem nemuzu neco chtit..ja tvrdim,ze pokud se partner nezene do pomoci pred ditetem,tak dite ho nezmeni..na druhou stranu chlapi neumi cist myslenky,je treba jim polopate rict co od nej ocekavas a hlavne za kazdou blbost odmenit,pochvalit...jako s ditetem..me se to u ex osvedcilo...ovsem nesmime navstivit mou matku,ta sice stale nadava,ze je udrena,ale kdyz vidi,jak mi pritel pomaha,tak porad slysim..No to nemyslis vazne,to to pradlo nemuzes sebrat sama ??? To nezvladnes nakrmit dite ?? Nastesti pritele nerozmazli,ma svuj rozum a odpovida Ja to delam rad 😉 tim ji odzbroji a ona pak vsude vyklada,co jsem isi to nasla za vola,co dela zenske veci...ach jo...

lrg
8. črc 2013

@blahova_andrea Mám to od zaměstnavatele, ne že bych byla taková nepostradatelná hvězda, ale umožňují to každé mamině, pokud to z domova alespoň trochu jde. Jedná se víceméně jen o telefonování. Jsem za to ráda, ale stejně mám z toho hrůzu, protože malá je pořád vzhůru a pořád plná požadavků na zábavu 🙂

blahova_andrea
8. črc 2013

@lrg to je vždycky fajn, když to trošku jde jak na straně maminky, tak na straně zaměstnavatele. snad si s malou najdete nějakou střední cestu a bude to ok a finančně to pomůže 😉

suzief
8. črc 2013

Tak dámy, to vás teda lituji, že doma máte takové nepomahače☹ u nás to taky není nijak slavné, děti ještě nejsou, tak jsem sama zvědavá, co se pak bude dít. Nicméně už před svatbou jsem jasně dala najevo, že na úklid a vaření jsem dva a tak to aji funguje, kupodivu muž víc vaří a já zas víc uklízím, tak nám to zatím vyhovuje. Jo a když jsem nemocná nebo něco jiného, tak skáče kolem mě on a naopak. A tak si myslím, by to mělo být rovnocenné všude. A kdyby na mě zkoušel ty debilní otázky, co jsem tady tak různě četla, tak by dostal fakt velkou čočku, že by si to za rámeček nedal...jinak hodně síly a trpělivost vám přeji a nedělejte ze sebe služky...děkuji😀

adusmamus
8. črc 2013

@suzief to vam teda zavidim 🙂