Máme 4 deti a čakáme trojčatá

brego112
12. bře 2013

Ahojte potrebujem radu kvôli mojej manželke. Pochádzam z jednovaječných dvojčat mám brata ktorý ma tiež deti. S partnerkou máme 4 deti dve sú adoptované a dve naše z toho vo veku (16,8,4,1 rok). Problém je v tom, že mi včera manželka oznámila, že čakame trojčatá čo ma dosť zaskočilo pretože je to dosť. Kebyže máme dvojčata pochopim ale trojčatá? Nie sme na tom finančne zle vždy sme chceli mať veľku rodinu ale problém je v tom, že si neviem predstaviť ako manželka zvládne tri male detičky keď najmladšia dcérka ma iba 1 rok. SNažim sa jej pomáhať ako viem deťom sa venujem vždy keď manželka musí postarať o malu. Maly Johnny je pomerne samostatný (4r) ale David je dosť hyperaktívny a máme s nim veľké problémy. Aniko mi tiež dosť pomáha ale aj tak sa bojim,že to bude obrovská zátaž pre manželku pretože mám dosť náročnu prácu kedy som mimo domu aj týždeň. Moja rodina teda otac aj mama sú na Slovensku no ja žijem od 16 v Mnichove takže nepripada do úvahy aby naši jej jazdily pomôcť a manželkiny rodičia bohužiaľ už nežiju. Neviete poradiť? O potrate neuvažujeme

ludva
12. bře 2013

@brego112 No to je pohádka na dobrou noc. Za sedmero horami, za sedmero řekami, žil, byl a měl sedm dětí, sedm psů a sedm potratů :D

brego112
autor
13. bře 2013

Mne osobne nepride vtipne sa zabavat na tom, ze moja zena mala 7 potratov. Uz to ze sme splodili maleho johnyho bol zazrak nieto ze este splodime dalsie tri. A psa sme mali jedneho netusili sme ze ta fena bola nakrita

hojda
13. bře 2013

@brego112 Nezlobte se, ale přečtěte si svůj úvodní příspěvěk. Nelze se divit, že tomuhle se dá sotva těžko uvěřit.

brego112
autor
13. bře 2013

Len preto, ze mame viac deti? Dobre tak poviem manzelke, ze si to ludia nepraju nech ide zas na potrat. Tak ak nahodou zas otejotnie pridem sa spytat ci si to mozeme nechat alebo radsej si to dame vziat

kocicinka
13. bře 2013

@brego112 Nechtěla jsem se do toho vůbec vmněšovat, ale poslední příspěvek mi nedal. Jako pardon, ale přijde mi fakt mimo mísu, takovouhle zásadní, choulostivou, ryze rodinnou záležitost řešit na internetu, s cizími ženskými, které vůbec neznáte. Toto by jste snad měli řešit doma, ne? Navíc v úvodním příspěvku jste psal, že potrat pro vás nepřipadá v úvahu. Tak co pořád řešíte? Potrat nechcete, paní do domácnosti také ne, tak co chcete slyšet? Jako já fakt nechápu. Nejde o to , že máte hodně dětí. Tady je hodně ženských, co mají 4 i víc dětí. Jde spíše o to, jakým způsobem tady píšete, styl a obsah vašeho vyjadřování. Pokud jsou pro vás další děti moc ( a ano, když souložím, lze očekávat, že otěhotním, klidně i s trojčaty) , měli jste se chránit. Pozdě bycha honit. Když nechcete na potrat, asi si tedy děti necháte, budete to muset zvládnout. Myslím, že vaše otázka měla znít v tom případě jinak- třeba tak, jak se to dá zvládnout, hledat podporu a pomoc. Nikdo by se tomu potom nedivil. Veškerou kontroverzi způsobuje ne počet vašich dětí ale to, jak se vyjadřujete a v mnohém protiřečíte.

camelinka
13. bře 2013

@kocicinka souhlas 😉

berenika39
13. bře 2013

@brego112 no přesně na to jsi se ptal.
Nechať alebo.....
napiš, co mají maminky odpovídat a dostaneš ty správné odpovědi. jinak musíš počítat s tím, že z toho co jsi napsal, může vzejít reakce a-x.

kocicinka
13. bře 2013

@brego112 navíc, pokud máte v rodině vícečetná těhotenství, tak si mohl předpokládat, že se to stane i tobě, protože se to dědí. O to víc jste měli myslet na ochranu, i když jsem si skoro jistá, že sem napíšeš, že jste otěhotněli i při HA.
Já chci taky velkou rodinu, ale neumím si představit, že bych teď otěhotněla, tak pro to taky něco dělám, aby se tak nestalo. A i kdyby ochrana selhala a já otětotněla, tak sem určitě nenapíšu, " jsem těhotná, potrat nechci, co mám dělat?" No co jako. Moc možností se nenabízí.

brego112
autor
13. bře 2013

Mozno som sa zle vyjadril. Manzelka horko tazko otehotnela a dve deti boli vymodlene. My sme sa nikdy pri sexe nechranili pretoze po poslednom porode doktor tvrdil, ze uz nemoze mat deti a preco som mal mat ochranu ked sa jedna o moju vlastnu zenu s ktorom som od 16 a pozname sa. Kedze lekar tvrdil ze deti nebude mat ochranu sme neriesili a navyse antikoncepcia je uz to posledne co by som zene dal. Skor som myslel ci niekto nevie ako by som mohol voci manzelke argumentovat pretoze mat pani v domacnosti nie je zly napad. A neviem ako ju na to prehovorit nikdy som proti tomu nebol a navyse vidim aka je strhana a dost sa obavam o nu aj o tie deti. Nabeh sme mali mozno na dvojcata sle nie trojcata. Ja nehovorim, ze sa na deti netesime len sa desim tej predstavy ako sa to da zvladnut a ci by teda nebolo rozumnejsie keby som zostal s detmi doma ja. Manzelka obskakuje okolo deti uz dost dlho nema kedy ist von s priatelkami chcem aby toto tehotenstvo mala kludne a pohodove a nestresovǎa sa tolko.

berenika39
13. bře 2013

@brego112 a co děláš? někdo musí vydělávat...resp. měl by...

brego112
autor
13. bře 2013

@berenika39 pracujem ako veliaci dôstojik pre rychle zasahove jednotky. Tak ja hovorim penaniaze boli a vždy budu a niečo máme aj našetrene takže nudzou by sme netrpeli a za ten čas čo budem s deťmi žena môže pracovať

llluckaaa
13. bře 2013

@berenika39 To by mě taky zajímalo, co dělá. Žije u Brna, studuje školu na Slovensku, stará se o početnou vlastní i psí rodinu, ale čím se živí, aby to všechno finančně zvládal.

fista
13. bře 2013

No podle věku nejstaršího dítěte jsi měl 16let a žena14?

vendullka
13. bře 2013

@brego112 Jak by žena mohla pracovat, když bude podle všeho na rizikovém těhotenství?

berenika39
13. bře 2013

@brego112 vedle v diskusi píšeše, že studuješ vejšku. tak to budeš fakt schopný.

berenika39
13. bře 2013

@brego112 kopíruji:
Ja sa s tym stretavam denodenne kedze studujem aj na vyske kde mam spoluziacky tehotne a je tam bezne ze pride vymleta jak stoha slamy....

a vlastně žena taky pracuje, s dětmi, jak jsi psal zase v diskusi o psovi. takže to shrneme:

- ty pracuješ jako velící důstojník rychlé roty, což je pohoda, občas zavelíš...u toho sduješ VŠ. to vše od 16ti let v Mnichově. (kopie: Moja rodina teda otac aj mama sú na Slovensku no ja žijem od 16 v Mnichove takže nepripada do úvahy aby naši jej jazdily pomôcť a manželkiny rodičia bohužiaľ už nežiju. )
- manželka pracuje s dětmi a u toho vychovává 4 děti - dvě adoptované, dvě vaše, těm mladším je 4 a 1 rok.
- máte sedm psů

zatím souhlasí?

kocicinka
13. bře 2013

@brego112 tak toho doktora zažalujte. Když se takhle, docela zásadně, sekl v diagnoze.Vysoudíte peníze, za které si budete moci koupit větší dům a najmoout profesionální chůvu, která u vás nebude krást.
@berenika39 Ty mě bavíš 😀 vždycky se těším, co sem napíšeš, fakt 😀 úžasný příspěvky, jsi vtipná. Já bych se v tom už dávno ztratila, jak je to komplikovaný.

werumka
13. bře 2013

Hm, myslím, že máme po ptákách... 😀

berenika39
13. bře 2013

@kocicinka už je po všem.-)

kocicinka
13. bře 2013

@berenika39 Jaktooo? Škoda ☹ 😀 Já jsem se tak bavila...

berenika39
13. bře 2013

@kocicinka jen blbni 😀 😀 . čert ví, kdo to byl 😀 . jsem ráda, že se nenachytalo milion hodných maminek, které by nabídly slova podpory a radu a tak....ještě že byl ten člověk motovidlo a zamotal se do toho, jinak jsme tu debatili další večery 😀

hojda
13. bře 2013

@berenika39 Jak to začalo to být opravdu zajímavé a napínavé. Kam se hrabou nejprodávěnjší knížky. Pán by měl být spisovatel. Staré české báje a pověsti, by už potřebovaly omladit 😉

hojda
13. bře 2013

Maminky, ženy navždy nás opustil otec x dětí, živitel rodiny a bájný pohádkář brego112. 😢 😢 😢

berenika39
13. bře 2013

@hojda amen 😝

hojda
13. bře 2013

@berenika39 Zamáčněme slzu a doufejme, že se neobjeví jeho nástupce 😀

jarkalada
13. bře 2013

@hojda nějaký jeho další sedmivaječný bratr 😀

hojda
13. bře 2013

@jarkalada Je možné, že bude mít sedm životů a vrátí se sám 😀

kocicinka
13. bře 2013

Počkejte počkejte, co se tedy stalo, admini ho smazali? Jako fake? Nebo se "vzdal" sám v nějakém jiném tématu?
Byl to stejný člověk, jako ten yogino, co plakal v jiném tématu, že ho vylili z práce?
@berenika39

ludva
13. bře 2013

@kocicinka ale pobavil nás, že? 😀

kocicinka
13. bře 2013

@ludva no a jak 🙂 konečně bylo zas veselo!