Mamky přítel na oslavě mojí dcery, jaký máte názor?

zana89
23. zář 2013

Prosím o názor....Budu pořádat první oslavu narozenin mé dcery. A už přemýšlím, kdo by na tě oslavě měl být. Máme malý byt a tak musím počítat s každám člověkem. Chtěla bych, aby to byla rodinná oslava jen my rodiče, prarodiče a prababička dcery. A moje mamka mi řekla, že vezme sebou i svého přítele. Tak nevím jestli vůbec by měl být na oslavě. Máme spolu vztah neurální, ale nezdá se mi vhodné, když tak bude i muj tatka , aby tam byl. Jaký na to máte názor?

blahova_andrea
23. zář 2013

Tak já na rodinných oslavách mívám své nevlastní sourozence s rodinami, ale tetu - jejich matku - tátovu první ženu na nich tedy nemívám. Ona se mnou a mou rodinou pokrevně spojená nijak není a pokud jde tedy o oslavu v nejbližším rodinném kruhu, tak proč by tam byla. Není problém s rodinnými vztahy. Moje mamka s ní byla v divadle apod., ale prostě mě ani nenapadlo ji někdy někam takto zvát. Něco jiného je, že se všichni sejdeme na oslavě dětí mých nevlastních sourozenců. Tam je ona se svým přítelem, ale i táta se svojí nynější ženou - mojí mámou. Ono dost záleží fakt na tom prostoru a těch rodinných vztazích. Je to oslava tvého dítěte, ty ji pořádáš ve svém bytě, je na tobě koho pozveš a máma by to měla respektovat.

lucieandrlova
23. zář 2013

Pokud nemají Váš táta a mámy přítel pohodový vztah a mělo by to skřípat, tak to udělejte, jak to cítíte... Jsou to její první narozeniny a chcete, aby je měla krásné a ne, aby dospělí něco řešili... Maminka by to měla pochopit. Jen bych se předem ujistila, že táta (děda) opravdu přijde, ať není dusno zbytečně...
U nás byly na oslavě prvních narozenin taky jen babičky. Rodiče bydlí daleko a táta by cestu nezvládl. A nový manžel tchýně neměl zájem.
Navíc roční děti nemají rádi najednou moc lidí kolem sebe. Jsou z toho zmatené. Taky máme malý byt a byli jsme tam já s manželem, 2 babičky a fotograf a bylo toho až až... 🙂

ivajaro
23. zář 2013

A proč by nemohl? Je to přece součást tvojí matky .. U nás je to to samé, taky mám takový nijaký vztah s mamčiným ted už manželem. A od začátku je to pro malou prostě děda! Nějak to nehrotím 😉

blahova_andrea
23. zář 2013

@ivajaro to máš pravdu. moji rodiče jsou taky pro moje nevlastní děti babi a děda 😉 a vlastně nemají nic společného.

romcovaklarka
23. zář 2013

@zana89 Tak podle mě to záleží na tom, jaký vztah mají tvoji rodiče a jejich partneři... Moji jsou taky rozvedení, ale tátova přítelkyně, mámy přítel i oba moji rodiče jsou vlastně kamarádi (jo, nešlo to hned, jsou už rozvedení dvacet let 😀 ), společně grilujem atd. Pokud spolu ale nevycházejí a byla by blbá atmosféra, tak buďto poprosit mamku, jestli by kvůli vnučce mohla dorazit bez přítele, anebo udělat oslavy dvě 😅

zana89
autor
23. zář 2013

@blahova_andrea
@lucieandrlova
@ivajaro
díky za názor, právě že její přítel a tata se nemusej ....to je jasny. A že by měl k malé nějakje vztah ....to jen kvůli mamě, i ke mně nemá moc dobrej vztah.Kdyby mě vychoval, tak bych ho třeba měla jako druhého tatu, ale přišel k nám až už jsem měla 16 náct. A vztah byl hruza. Ted se to zneutrálnilo, ale nemám potřebu ho tam mít. Ale nevím jestli to mama pochopí 😒

ivajaro
23. zář 2013

@zana89 Tak pokud přišel v tvých 16 letech, tak myslím že tvá máma ví jak vy dva se k sobě máte. A tím snad bude chápat proč ho tam nechceš .... jak říkám nehrotila bych to.. prostě rodiče babička a děda a to stačí... bez tak s toho máalá nebude "nic mít" tak proč to kompikovat .. u nás to bude to samé 😉

leni78
23. zář 2013

Tohle je častý problém. Takze buď jen rozvedení rodice bez partnerů, nebo je nezvat vůbec. Pokud te maji rádi a jsou rozumní, pokud to nepochopí, nepřijdou. V případě, ze by matka přivedla přítele, nalada by byla na bodu mrazu, a odneses to ty a hlavne oslavenec.

ange_de_la_morte
23. zář 2013

Tohle se těžko soudí když neznám rodinnou situaci, každopádně, u nás i když jsou rodiče rozwedení tak mají swé partnery a bereme je jako rodinu wšechny , wždy jsou tedy zwaní wšichni i se swými protějšky. Ale musím říct že naši rozwedli oprawdu w míru a běžně spolu komunikují, takže w tom newidím problém. Jestli je twoje mamka s přítelem dlouho ( myslím jestli to není přítel co ho zná měsíc) a nemáte společně problém pak newidím problém ho nepozwat taky ( omlouwám se za ,w,)

mooncaa
23. zář 2013

@zana89 Na velké oslavy zveme všechny, ale po dohodě. Takže 1.tchýně (bývalá manželka) a 2. tchýně (současná manželka) se na velké oslavě klidně sejdou, ale když jsem je obě zvala poprvé, tak jsem se jich ptala, zda nemají nic proti. Přítele mamky (táta už nežije) bych zvala taky, ono to jinak ani nejde, mamka neřídí a bydlí daleko. Ale oslavy narozenin děláme jinak, pozveme maximálně jedny příbuzné najednou (a to jen někdy, když to časově vyjde). Ostatní přijedou jindy, nebo děti dostanou dárky, když jsme my na návštěvě.

evitaa
23. zář 2013

Když někoho zvu na oslavu, počítám s tím, že přijde s partnerem. Podle mě je to slušnost a bylo by hodně trapný říct, aby partnera nechal doma. A kdyby někdo zval mě a řekl, že manžel má stopku, urazím se a nešla bych tam.

lenicka07
23. zář 2013

nemyslím si jako evitaa, že je nutnost vždy zvát dotyčného i s partnerem - záleží jaký vztah má ten partner k oslavencovi. Pokud např. mého manžela někdo pozve na oslavu (nějaký kamarád) a já se s dotyčným (skoro) neznám, nepředpokládám automaticky že by mě měli zvát a nejsem tím dotčená, pokud mě nepozvou. Já osobně bych takovou situaci s maminkou řešila tak, že bych to s ní ještě probrala, řekla svoje důvody a pokud bych viděla, že by jí to hodně mrzelo, kdyby tam partnera neměla, tak bych ho tedy pozvala. Mezi takhle blízkými lidmi by to myslím mělo být tak, že se neurazí, když to s nimi člověk chce probrat. U tchýně by to byla jiná situace 😀

zana89
autor
24. zář 2013

@evitaa DÍKY ZA NÁZOR.Tak každej je jinačí povaha, já bych se neurazila. Proč zas by žena měla tahat partnera na všechny oslavy. Kdyby mě pozvala kamarádka a partner ji nezná, tak bych ho ani nebrala sebou. Ted má narozeniny člen rodiny, ale je ted otázka, jestli je přítel mamky taky člen rodiny. Když si ji nevzal a nemají spolu ani děti. Ještě jsem tu oslavu chtěla využít na seznámení mojich rodiču s rodičů od přítele. Takže nevím jakou roli by tam hrál.

zana89
autor
24. zář 2013

@lenicka07 vidím to stejně. Ještě to proberu s mamkou.

luckyhoney
25. zář 2013

@zana89 manžel má rozvedené rodiče a tedy ani by mě nenapadlo nepozvat jejich současné partnery na oslavu narozenin našich dětí. Pokud to jsou stálý partneři tak prostě k rodičům patří a myslím že by bylo nevhodné jim zakazovat přijít.. a dělat v rodině dusno... myslím že by to tvoji maminku mohlo hodně mrzet.

terkaz
25. zář 2013

No ja nevim, ale pokud se moc nemusi, tak bych spis cekala od toho mamincinyho pritele, ze couvne sam. O nic preci nejde 😉 S maminkou bych si promluvila, rekla bych ji otevrene, ze mas trochu strach, aby tam nebylo dusno. Preci jen jsou to narozeniny...
Podle me by to mamka mela pochopit 😉Nevim....
@zana89

zana89
autor
25. zář 2013

@terkaz jj mluvila jsem s mamkou a řekal jsem ji, že se bojím aby nebylo dusno no. Tak to chápe. Tak snad to bude v poho.

simona299
4. říj 2013

Je to partner matky,beru jako samozrejmost ze prijdou spolu.......Ptas se jakou roli by tam hral, roli pritele tve matky.
Ale je to individalni, zas jestli pises ze bude dusno. to musi vedet tvoje mamka. Preju peknou oslavu a at neni dusno a vzajemny respekt.