Manžel chce zaplatit tchánovcům celou dovolenou

baterie
22. kvě 2014

Ahoj, chci se zeptat na Váš názor. Máme 14M dceru a fajn tchánovce, bydlíme v jednom paneláku a jsou v pohodě, tchýně pracuje jen občas, takže hodně hlídá, s malou to neuvěřitelně umí, uvaří nám, do ničeho se nám ale nemontuje, prostě idylka. Chceme jet v létě na dovolenou po Čechách někam do apartmánu a hned nás napadlo, že bychom vzali větší a jeli i manželovými rodiči, jednak abychom je potěšili, bylo trochu veseleji a taky nám pohlídají třeba večer malou a my budeme moct zajít na vínko. Oni nadšeně souhlasili. ALE..... Tchýně má neustále problém s penězmi. Pořád říká, že nemá, přitom má oproti nám luxusní příjem. Její otec ji celý život sponzoruje, dostává měsíční rentu 28 tis. Do toho si přivydělává pár tisícovek jako kosmetička, tchán taky něco vydělá a bydlí ve vlastním bytě, žádné velké životní náklady nemají. Ale neustále prý nemají. No a manžel přišel s tím, že jim tu dovolenou zaplatí. Už jim to i řekl, když pořád nemají..... Ale my na tom nejsme o nic lépe a máme poloviční příjem a dvojnásobné náklady. Bydlíme v podnájmu, auto na leasing, malé dítě..... Já na mateřské pracuji z domova na poloviční úvazek, manžel ve svém volnu brigádničí na stavbách, aby si přivydělal a stejně žijeme od výplaty k výplatě. Jsme jim vděční, že nám pomáhají s malou a se vším a manžel je takový milovník velkých gest, ale je mi proti srsti dát všechny peníze za týden dovolené jen proto, že tchýně neumí hospodařit s penězi. Věřím, že kdybych si s ní o tom promluvila (ale ona neví, že já vím, kolik dostává od rodičů peněz, takže pořád dělá drama přede mnou, jak jsou chudí), tak by to pochopila a nějak by se na tom podíleli, ale manžel se vzteká, že je to jeho věc, že ty peníze vydělá, ať se do toho nemontuju. Nevím jak se k tomu postavit, nechci být za tu zlou a hamižnou, ale nechci aby byl manžel celé léto pryč a makal, abychom mohli jet na týden na dovolenou, obzvlášť když vím, že oni mají příjem takových 50 tis měsíčně.

Co byste dělaly na mém místě?

zuzana_ka
17. čer 2014

@baterie
Tohle bych doma rozhodně nezaváděla. Podle toho co si psala, rozhodně nemáte peněz na rozdávání a tchánovci mají být soudní a zaplatit si to sami. A není to fér vůči tvým rodičům...

Mě přijde, že je to takovej trend, říkat "víš nemáme peníze" přitom to není pravda. Neznám nikoho, kdo by řekl, že má tak akorát a může mít i mín 😀

Tvůj manžel se ptal tebe jestli jim to může zaplatit, nebo tě postavil před hotovou věc?

suzief
17. čer 2014

asi bych se do toho moc nemontovala a manžela přemluvila, aby jim přispěl třeba půlkou a né celou částkou, nevím, jak máte rozdělené finance a jestli ty můžeš do toho mluvit. Má cenu se kvůli penězům pak hádat? Na tvém místě bych řekla jasně svůj názor ale co jsem pochopila, rozhodnutí je na manželovi.

buldrik
17. čer 2014

myslim, ze o takovem typu vydaju by meli manzele rozhodovat spolecne.

Manzel ma uz jen maminku (tata umrel pred par lety), ktera ma dost maly prijem a problem kazdy mesic vyjit s penezmi. Takze ji cas od casu neco posleme, ale je to nase spolecny rozhodnuti a treba, kdyz jsme loni kupovali byt, pripravovali svatbu .. tak jsme nic neprispeli, protoze sami jsme meli malo. Ona nam zas vzdycky, kdyz se vidime da nejakou drobnost, nebo uvari ... proste nam chce udelat radost

Moji rodice jsou na tom mnohem lip, ale taky se jim snazime cas od casu ulehcit (treba jsme jim zaplatili letenky k nam na navstevu), jenze s nimi je to tezky, oni cokoli odmitaji 😀

Ja jsem urcite pro, aby si rodina pomahala, ale musi pro to byt dobry duvod