Manžel chrápe, co se vám osvědčilo?

verciiik
14. říj 2012

Ahoj, mám problém s tím, že můj manžel docela chrápe. Já to obvykle řeším tím, že si vezmu špunty do uší a nějak se to dá... ale vůbec si neumím představit, jak to budem řešit, až budeme mít děti... to si špunty vzít nemůžu, protože bych neslyšela, že se něco děje, ale s budícím se dítětem a ještě chrápajícím manželem bych nenaspala nic 😀 odděleně spát nechci, přijde mi to jako zabiják vztahu... ach jo 😀 nemáte nějaké zkušenosti, co se vám osvědčilo nebo tak? 🙂

camelinka
14. říj 2012

@verciiik ahoj, muj manzel chrape taky, nekdy vic, nekdy min a kdyz se napije nebo ma rymu tak silene 😅 😀 . dcera s nama spala v loznici do 9m a pak uz sme ji rusili, delala v noci brajgl, tak sla do svyho pokojiku a pohoda.
Jinak ja to resim tak, ze kdyz se to fakt neda, tak jdu do vedlejsiho pokoje, nastesti mam kam utyct 😅.
Jinak nepisete jestli mrnous bude s vama v loznici, nebo v pokojiku, ono by se to dalo resit ze chlapa vyexpedujete na nejakou dobu treba do toho pokojiku. Je to sice blby, ale furt lepsi, kdyz se vsichni vyspite lip 😅

aannidze
14. říj 2012

Nám sa celkom osvedčili kvapky Adenol-dajú sa kúpiť v lekárni.

evitaa
14. říj 2012

Manžel taky chrápe. Já naopak vidím oddělené ložnice jako jedinou záchranu a naopak, co ten vztah zabíjí, je společné spaní. Já většinou chci, aby manžel spal se mnou v ložnici, abych cítila jeho blízkost. To že půlku noci nespím, to moc neřeším. Ale zjistila jsem, že chlapi tu potřebu blízké osoby nemají. Naopak se manžel rozčiluje, když do něj strčím, aby se otočil na bok. Takže nakonec jsem já ta špatná, která ho nenechá vyspat 😉 . Takže sám nastavil režim, že když máme druhý den něco důležitého a brzo vstáváme, spí v pokojíku. Jinak je se mnou v ložnici.

llluckaaa
14. říj 2012

Tak já bych viděla jako nejlepší možnost oddělené spaní. Můj manžel sice nechrápe (ikdyž také umí ze spaní vydávat všelijaké zvuky 😀 ), ale stejně spíme odděleně. Máme totiž tak uječené dítě, že ten, kdo s ním spí v pokoji, se pořádně nevyspí. Proč se máme nevyspat oba? Jinak s hlasitým chrápáním mám zkušenost od mamky, budila mě tím i přes zavřené dveře. Neumím si představit, že mám miminko u sebe v pokoji, kdy mě vzbudí každý jeho prd, a po boku ještě hlasitě chrápající manžela. To bych byla ráno asi hodně nevrlá a zabijákem vztahu by byla moje blbá nálada 😉

koncita
14. říj 2012

@verciiik řeším naprosto stejnou věc...teď spím se špuntama, na kterých už jsem asi bohužel závislá. Co bude až se malé narodí si vůbec neumím představit, budeme ho mít v ložnici...o tom, že by šel manžel spát jinam nechce ani slyšet...asi by se cítil dost odstrčený nebo co....už teď jsem z toho zoufalá a bojím se toho...takže taky bych uvítala nějaký nápad jak to řešit!

camelinka
14. říj 2012

@koncita no prave moc reseni neni- bud budete vsichni pospolu aby manzel nebyl odstrceny, budete vztekli,protoze se nevyspite ani jeden, nebo holt chvili bude manzel jinde, nebo bude dite jinde a ty se spuntama budes mit chuvicku u hlavy.Jinak to nejspis nejde 😅 😔

llluckaaa
14. říj 2012

@koncita A nemůžeš dát dítě do dětského pokojíčku a nechat se odstrčit k němu? Nebo můžeš doufat, že si to manžel rozmyslí, až mu tam budeš po narození miminka několikrát za noc rozsvěcovat, skákat na balónu, utišovat plačící mimčo ap. 😉

koncita
14. říj 2012

@camelinka tak variantu, že by malé bylo hned od začátku vedle v pokoji odmítám zase já, stejně bych zase nespala strachem, že na něj nevidím a že se může něco stát nebo co já vím...no nevím, buďto manžel sám pochopí, že dohromady spát nemůžeme (až budu padat nevyspáním na hubu, páč bude stačit miminko a do toho ještě teda to jeho chrápání) a půjde vedle on, anebo prostě budu muset vedle já s postýlkou... 😢 protože prostě fakt jiné řešení nenííí...

camelinka
14. říj 2012

@koncita jojo presne tak, tech moznosti moc neni,snad bude chlap rozumnej a pochopi ze to jinak nejde. No a casem prcek pujde do svyho pokojicku, takze je to jen na chvili 😉 😉

verciiik
autor
14. říj 2012

@koncita
@evitaa u nás je naštěstí manžel rozumnej a nevadí mu, když do něj strkám nebo tak, naopak se mi ještě v noci omluví, že chrápe... a když je druhý den něco důležitého, tak se sám nabízí, že půjde spát do kuchyně.. takže až budeme mít větší byt, tak to prostě bude tak, že já budu s dítětem v jednom pokoji a manžel v jinym.. ale moc se to nelíbí mně, protože já si pak budu připadat sama... nemam to moc ráda, spát sama, kor když je doma... ale jiný řešení asi nebude no..

vikirobi
14. říj 2012

Mě se osvedčilo do něj kopnout 😀 Néé,dělám si srandu.Vždycku mu řeknu,ať se otočí na bok a mám zase nachvíli klid.

rory_g
14. říj 2012

Ahoj, můj taky šíleně chrápe, heká, píská a já nevím co všechno 😀 Řešila jsem to špunty do uší, když jsem chodila do práce, teď se "učím" si na to zvyknout, nic jiného se dělat nedá, chrápe stále a neustále...musel by asi na nějakou operaci a to ho posílat nechci. Doufám, že mimču to vadit nebude, podle mě jim hluk moc nevadí, do určitého věku (podle ségřiných dětí) 🙂

evitaa
14. říj 2012

@rory_g Na operaci se také nedá spolehnout. Ten můj ji absolvoval, ale chrápe stejně. Předtím to prý bylo ještě horší 🙂 , což si nedovedu představit.

anag
14. říj 2012

Manžel chrápe taky šíleně. Naštěstí jsem si na to za těch pár let už zvykla a máme synka,který si na to chrápání taky zvykl. Spí s náma v ložnici,protože máme malej byt a na pokojíček si musí do počkat do příštího roku.
A v nejhorším mu řeknu,aby se otočil na bok a nebo do něj kopnu ... 😀 😀 😀

rory_g
14. říj 2012

@evitaa no to je mazec...u nás nepomáhá ani změna polohy, nic 😝 Ale taky si zvykám, potřebuju slyšet prcka, takže jsem špunty odbourala a nějak to jde, musí 😀

alma13277
15. říj 2012

Ahoj 🙂 Manželovo chrápání ustalo až teď, když zhubnul. Potřebovat zhubnout a hlavně zpevnit ze zdravotních důvodů (vrcholovým sportem k trvalé invaliditě 😠) a vymizení chrápání je pro mě fantastický bonus.

inka1968
15. říj 2012

zkus manzela primet aby usnul a spal v poloze na boku, ono je to asi jediny co se da skusit. Hubeni chrapou min, ale taky. Nepit alkohol a nejist prasky co uvolnuji svaly (i prasky na spani) je takova ¨prakticka rada¨ jako zhubnout. 😀 ta operace muze pomoct, ale taky ne nmusi a presvedc chlapa a by kvuli problemu ktery jeho nejak netrapi sel pod kudlu.
Kdysi snad v Receptari Premka Podlahy bylo ze se da na zadovou stranu pyzama zasit pinpongový micek, chlap se pak neotoci ve spanku na zada

mafeska
17. říj 2012

osvědčilo se mi oddělené spaní,každou noc jsem se stěhovala do obýváku na gauč, já to mám doma s bonusem, když přítel nechrápe tak vrže zubama, z toho zvuku mám husí kůži. teď máme miminko tak jsme se vyměnili a každou noc spí v obýváku on aby nebudil i malou.

klara31s
8. led 2013

Můj manžel taky chrápe☹ Mám teď problémy se spaním,bolí mě děsně kyčle...Takže mě budí hluk a bolest.Zkusím špunty 🙂

radusa6
25. led 2013

Fůůůj, já bych s těma špuntama neusla..koupila jsem si je tedy kdysi také, ale vadilo mi to. Kamarádka mi říkala o spreji do krku proti chrápání, tak jsem v lékárně koupila PSSST! a když si můj muž každý večer do krku sprej stříkne, je to znát, teda spíš je znát když zapomene, protože to se já nevyspím.

druidee
28. led 2013

ahoj, nečetla jsem předchozí příspěvky, ale u nás chrápání řeší jen to oddělené spaní a bohužel, zabiják vstahu to svým způsobem opravdu je ☹ . nezabraly žádné kapky nebo spraye a jinak to můj drahý řešit nemíní. za chvíli se narodí druhé a špunty do uší opravdu mít nemůžu 😀 😀 takže to nešlo jinak..

druidee
28. led 2013

@mafeska to se nám také stávalo, že tátovo chrápáním se budilo i mimčo, když jsme ještě byli všichni v jedné místnosti 🙂

radusa6
31. led 2013

a jak píšete, že nefunguje sprej na chrápání, zkoušela jste i ten PSSST, jak píšu výše?????Stříká se do krku a má pomerančovou příchuť, takže se to dá.

danka4
28. zář 2013

Ahoj, mám stejný problém manžel chrápe někdy hodně, někdy vůbec. Pokud chrápe, tak i když ho donutím aby se otočil na bok. Teď jsem v lékárně sehnala Adenol sprej proti chrápání. Když jsem ho s nadšením donesla domů a dala ho manželovi, tak mi řekl, že nic takového používat nebude, že jemu nevadí, že chrápe. Spát jinam jít nemůžu - zatím bydlíme u rodičů a máme jen jeden pokoj. Co teď?

belmonka
25. bře 2021

@danka4 taky máme jeden pokoj, ale ty kapky by mi snad neodmitl. Zkusím koupit. Ted je 1 h v noci a ja od 22 neusnula, jak stále dělám psst a prosím ať se otočí na bok. Asi půjdu spát zítra s malym k nasim 🙈