Manžel je pořád v práci. Mám mu to trpět?

jeudi
2. kvě 2009

uz jsem z toho nestastna vidime se akorat vecer nez jdem spat dela soboty nedele svatky nesvatky,a na nas nema vubec cas ..nevim jak mam zasahnout..mam mu to trpet dal nebo jak to mam resit mate to doma taky tak nekdo??

hupcza
2. kvě 2009

jeu: manža bývaltaky workoholik ...a už se to upravilo (dočasně) ...toto je stav který zažíváme celou dobu našeho vztahu ...vždy je na čas dobře pak to zase zklouzne do starých kolejítakže to chvíli trpím a pak se ozvu a pak zase nanovo
nejvíc mě to ťaflo teď po narození prcka - to jsem fakt počítala, že ibez mých intervencí bude doma - no - jsem jenom člověk amůžuse plést, že 🙂
ale už máme zase celkem ok režim
nedoporučuju hádky a výčitky ale promyšlené argumenty
já mám jeden oblíbený: protpžemanža rozumí řízení firmy ptám se ho,jak naloží s tím, co je pro něj v práci priorita ..a on mi logicky odpoví že na ni zaměří pozornost, bude jí věnovat čas atd. ...a pak se ho zeptám, co je pro něj priorita v životě a on řekne že já, dnes už já a syn ...no a mám ho v jeho vlastní pasti 😀
ne - cílem hry není jej načapat na hruškách, ale donutit ho zamyslet se
celkem to funguje
no apokud něco slibuje, chci konkrétnmí - ne že bude chodit domů dřív (co to jako je v osm? v sedm?) ...ale konkrétně - 2x do týdne příjdu dřív, tedy v pět
ale jak říkám vždy to vydrží jen pár měsíců a pak s zase vrací zpět - je třeba se připomínat 🙂

giorgina
2. kvě 2009

kolik vydelava ?? 😎 😀

hupcza
2. kvě 2009

gio: od určité výše každé extra peníze už nejsou benefitem ale stává se jim volný čas pro rodinu 😉
nad to i p´ři nižším příjmu by čas na rodinu měl být v harmonogramu
oni často chlapi utíkají do práce pod ušlechtilou záminkou zabezpečit rodinu - jenže ona to jemnohdy zástěrka pro neochotu něco řešit - v práci jsou dané procesy, věci nějak logicky fungují - v rodině tahle logika je omezena a chlapi často bezradní ..a tak zdrhají

jeudi
autor
2. kvě 2009

hup:dekuji ze si se mi ozvala a snazila se pomoci,presne jak rikas ,to slysim porad ,ze nas musi zabezpecit ,ale copak normalni clovek dela od rana do vecera(cca do 8hod)a i soboty nedele??proste porad..pouzila bych to co mi rikas a uz sem plno takovych triku pouzila ale prijde mi ze me vubec neposloucha ...slibi mi treba ze se vrati ve ctyri hodiny ,ze nekam pujdem a pak stejnak neprijede protoze to nestiha a to jsem pak jeste vic nastvana ze neco slibi a nedodrzi..cekame druhe dite a urcite ho budu prvnich par dni potrebovat,ale pochybuji ,ze bude mit cas,protoze zase bude mit hafo prace a nebude to stihat 😒

jeudi
autor
2. kvě 2009

hup:asi se stal zazrak dnes snad poprve za dobu co jsme spolu dodrzel slib a volal ,ze uz jede 😀 jeste aby dorazil 😒

mispuli
2. kvě 2009

jeudi koukám,že si v úterý zanotujeme,i když u nás je taťka aspoň na víkendy doma 😉 hlavně,že strašně chtěj ty děti 🙂 🙂

jeudi
autor
2. kvě 2009

mispuli: 😀 tak nejsem sama,doufam ,ze v utery vyrazis s nama 😉 me by stacilo i ty vikendy,aby tady byl jinak zas tak moc mi nechybi ,abych ho mela porad doma 🙂 treba si zvyknu...

hupcza
2. kvě 2009

manža má taky takové ty hefty: teď budu pracovat víc abych pakměl na vás víc času ... ani netuší jak některé věci proklouznou pod rukama 😅

jeu: ono není dobré jen povídat - alenechat ho odpovídat

jinak na sliby jsem já pes 🙂 ... nejvíc mě štvousliby dané z vlastní iniciativy a nedodržené ...to bych ho pleskla
ale to jsme už odbourali
manaž má totiž zvláštní matku - citovou vyděračku a tak měl dojem že e mimusí ve všem snažit vyjít vstříc a tak sliboval i věci které nebyly reálné splnit
když pochopil že mi nijak nevadí že mě domítne a přežiju to i bez výčitek srovnal se

ad nestíhání - manža absolutněnemá odhad na čas a trvání jeho činností - říká mi co musí udělat a že příjde v šest..mi jez toho výčtu jasné že příjde krátce po sedmé ...a já se trefuji plus mínus pár minut on v hodnách 🙂
zase pramení od jeho matky které musel vyhovět - takže si říkával že to nějak udělá (neudělal) místo toho, abyse řdil reálným odhadem - dlooouho mi trvalo než jsme mu vysvětlila, že když už teda chodí pozdě je pro mě lepší, když vím, jak pozdě (můžu se zařídit a ne čekat na něj hodinu dvě jak trubka) - už to taky nedělá

někdy to je složité ty synášky po těch matinkách převychovat na asertivní chlapy 😀

andilek
2. kvě 2009

hlásím se do klubu ač nerada 😝
přesně jak je tady psáno, musí nás zabezpečit, ale na úkor čeho že....Ondru si ani moc neužil 😖 😔
teď špatně zainvestoval, tak se musí otáčet a miliony rozhodně nevydělává 😖
a zpátky už to bohužel nikdy nevrátí ....tak mi nezvývá doufat, že snad bude možná někdy druhé a bude se více zdržovat doma

jeudi
autor
2. kvě 2009

hup:ted mi uplne prijde ,jako bych ten tvuj text psala ja 😀 mam doma uplne to same.. 😉 no chlapy jsou holt uz takovy,taky by mi bylo milejsi ,kdyby rekl spravny cas ale kdyz rekne ve 4 znamena to v 6 atd...no nevim jak dlouho to vydrzim...premyslim kolikrat nad osklivyma vecma ☹ ktery by mi mozna za to ani nestaly 😒 andilku vitam te v klubu opustenych zen 😉

andilek
2. kvě 2009

s tim odhadem času to máme stejné, dříve taky volal, dorazim cca za hodinu a byly z toh 3 😠 , no párkrát jsem samo vybuchla, tak od té doby raději řiká, že neví, kdy přijde a já se začala spoléhat sama na sebe 😝

takyja
7. lis 2012

@andilek
@jeudi
@hupcza

Ahoj, zkusím oživit téma - nějaká změna? A jak jste jí docílily? Prosííím. 😀

jeudi
autor
7. lis 2012

@takyja chi chi 😀 ani nevim,ze sem kdy diskusi zakladala 😀 ale zmena zadna zvykla jsem si na to manzel pracuje v zahranici a jsme spolu jen o vikendu a musim rict,ze kdyby jsme spolu byli denne ,tak se asi rozvadime 😀 takze me to vyhovuje 🙂

takyja
7. lis 2012

@jeudi Tak to je dobře. Konec dobrý, všechno dobré. Hlavně, že jste spolu ty víkendy, to u nás nehrozí. 🙄

jeudi
autor
7. lis 2012

@takyja no hele taky ne o vikendu jsme spolu vzdy tak hodku dve vecer,ale me to staci 🙂 nekdy si veme deti ven a ja mam klid ...

bodlynka
7. lis 2012

Ahoj, koukám na téma a říkám si co mi to připomíná, můžu se k vám přidat?

bodlynka
7. lis 2012

@jeudi teď jsem si všimla, že máš tři děti....to klobouk dolu, mě stačí dvě, abych vůbec nic nezvládala a připadala si naprosto neschopná

jeudi
autor
7. lis 2012

@bodlynka jasny ,ze muzes 😉 ale zvladala neboj do toho se clovek dostane,od zacatku jsem na ne sama a zajela jsem si urcity rezim,ktery kdyz nekdo narusi ,tak je to v prd...ja jsem ani treti neplanovala ,rikala jsem ,ze bych to nedala ..a dala 🙂 dve jsou nejhorsi 🙂

bodlynka
7. lis 2012

@jeudi no super, takže teď když si pořídím 3, tak bude vše v pohodě? 🙂 je fakt, že u nás je to to samý, jakmile se nám tatínek objeví doma jindy než v noci a nebo o víkendu, tak nic nefunguje

bodlynka
7. lis 2012

a jak to děláte? plánujete i třeba výlety nebo hory bez "tatínků"?

jeudi
autor
7. lis 2012

@bodlynka no asi tak nervy uz budes mit tak otupely ,ze ti to bude jedno 😀 ted maji vsichni tri nestovice ,uz aby bylo po 🙂
nic takoveho jeste nepalnuji malej Kiki je jeste moc malej ,ale tak na hory a k mori se chystame s muzem ,sem zvedava jestli se vratime oba,bo ho tam asi utopim,sere me uz jen ta predstava 😀 jak nejsme spolu tak mame uplne jiny nazory jadeti necham probehnout a vim ze mi neutecou,vim co si dovoli a on zase ne rve na ne at stoji a ze budou chodit vedle kocaru..no a uz je hadka na svete

bodlynka
7. lis 2012

@jeudi sakra, jéée kde už jsem tohle viděla...aha u nás doma, jen ty neštovice Lukáš ze školky ještě nepřines, ale už je mají ve třídě, tak budu doufat, že Šimon má ještě moje protilátky....no my dáváme ještě relativně v pohodě prodloužený víkendy. Ale dovolený jsou taky spíš psycho. I když letos jsme dostali dost zabrat, tak hory by mohli být v klidu - strach o Šimona po porodu nás donutil 😒

jeudi
autor
7. lis 2012

@bodlynka copak se mu stalo?

bodlynka
7. lis 2012

@jeudi no, ono toho bylo trochu víc....začalo to v červnu, kdy moje máma dostala encefalitidu a skončila na JIPce a do dneška je na vozíku, takže jsem přišla o jediné hlídání až budu rodit a do toho ležela na infekčním i nějakou dobu v umělém spánku, kam se mi moc před porodem nechtělo, do toho jsem si týden před termínem zvrtla kotník, tak jsem dostala ortézu se kterou jsem i rodila. Nakonec jsem ještě 8 dní přenášela a když se konečně Šimůnek narodil úplně v pořádku a se svými 4kg, tak už jsem si myslela, že už máme vybráno. Omyl: po návratu z porodnice mi začal žlutě zvracet a dva dny jsme jezdili po nemocnicích v Praze až jsme se konečně dostali do Motola, kde mi oznámili, že nemá průchozí střeva a bez operace nemá šanci, zůstal nám na jipce a další ráno ho operovali v jeho 5i dnech , pak se ještě chvilku nechtěl moc snažit, ale nakonec to dal a za týden už jsme ho měli doma opravenýho....tak teď už je to snad opravdu všechno

jeudi
autor
7. lis 2012

@bodlynka jezisi ☹ tak snad uz mate vybrano ,jinak taky jsi mela pekneho macicka 🙂 ctyrkilacka 🙂 a muzu se zeptat taky ti tak rychle pribiral? nas Kiki ma ve trech mesicich a kousek 9kg tak nevim jestli mam mit obavy,tlustej nak neni meri pres 70cm le ze tak rychle roste jestli je to normalni

bodlynka
7. lis 2012

@jeudi zase nám to hodně dalo a jako rodina nás to dost sblížilo......asi to bylo nutný 🙂 no já měla 4kg oba kluky, Šíma měl ve 3m 6,5 kg a 61 cm vysokej nemá být po kom. Luky od svých 5m si jede na dolní hranici a už jsme museli i na endokrynologii a ve 4 letech má 13 kg....tak nevím neví proč mi to museli dát sežrat

bodlynka
7. lis 2012

@jeudi a váš tatínek dělá v zahraničí?

jeudi
autor
7. lis 2012

@bodlynka jj uz pres rok a vyhovuje jak financne tak na psychiku 😀

takyja
7. lis 2012

@bodlynka Já jezdím všude (výlety, kroužky, návštěvy) sama... ale připadám si blbě, v okolí jsem takhle jediná. ☹

bodlynka
7. lis 2012

@jeudi a neuvažuješ jít za ním?