Manžel je pořád v práci. Mám mu to trpět?

jeudi
2. kvě 2009

uz jsem z toho nestastna vidime se akorat vecer nez jdem spat dela soboty nedele svatky nesvatky,a na nas nema vubec cas ..nevim jak mam zasahnout..mam mu to trpet dal nebo jak to mam resit mate to doma taky tak nekdo??

bodlynka
7. lis 2012

@takyja tak to mám taky, jen s tím, že se v červnu přestěhuji na chatu na Slapy, kde mám kamarádky s dětmi a vytvoříme tam ženský klan.... a nepodařilo se ti třeba přes web sehnat někoho, kdo by to měl stejně?

takyja
7. lis 2012

@bodlynka Já nikoho nehledám, nepotřebuji - i když teď nad tím přemýšlím a možná, že by to nebylo tak zraňující.

garfie
8. lis 2012

@takyja Fakt, jediná? Kolem mě je to celkem normální, spíš je divný, když se v okolí objeví chlap 😀. Ten můj chodí taky domů až kolem sedmé, navíc to má hodinu do práce-aspoňže ráno hodí dceru do školky-ale musíme vstávat už v šest....☹

takyja
8. lis 2012

@garfie Tak u nás se nasnídá a odchází, přichází večer kolem 22.hod. Některé noci není doma a víkendy je také v práci. Takhle jedeme nonstop určitě už rok. Na Vánoce byl doma 1 den. Tak přemýšlím, co s tím.. 😖

V okolí je to buď tak, že mají tatínka co v týdnu chodí třeba 18-19 hod, ale víkend je s rodinou. Nebo hodně pracujícího, ale jezdí několikrát do roka na dovolenou, kde je s nimi. Prostě je to někde vyvážené.

garfie
8. lis 2012

@takyja Ano, to máš pravdu. Náš odjíždí v půl sedmé ráno a vrací se v sedm, někdy později, tak jednou do týdne má nějakou večeři, ale víkendy jsou společné. A jak tráví dovolenou? Co má za práci? Něco vlastního, nebo pracuje pro někoho?

oli26
8. lis 2012

Ahoj holky 🙂 hlásím se do klubu, jestli mate ještě mistecko 🙂 mluvite mi z duše 🙂 ten můj odchází cca ve tři rano a vrací se az večer 😖 Je nevyspalej, protivnej a nevrlej 😠 Nejhorší je, ze bez nej to klape opravdu mnohem lip 😖 máme svůj režim, Prcek poslouchá.... Tatínka si snazi, užít kdyz tu je a tak se předvádí a je divoce jsi. A manžel chce mít klid kdyz uz přijde domu z prace 😠 v klidu se chce najíst to mu trva hodinu, pak v klidu sedí na zachode cca 20 min a pak žene prcka do postele a zlobí se, ze nechce spát. No je to na draka. Spolehnout se na nej neda, nic nestíhá, všude je pozde ... A peníze taky zádný extra a k tomu ještě dluhy na socialce... Uz sem parkrat premyslela nad rozvodem. Hezke rano 😀

oli26
8. lis 2012

@oli26 omlouvám se za preklepy... Pisu z tel.

jeudi
autor
8. lis 2012

@bodlynka uvazovala jsem ,ale mam deti ,nemecky neumim ,co bych tam delala 🙂

jeudi
autor
8. lis 2012

@oli26 no presne tak jak je doma ,tak deti neposlouchaj ani omylem,jinak vitej do klubu 🙂

garfie
8. lis 2012

@jeudi Já bych to zkusila, děti můžou do místní školky, ty se začneš učit-v reálném prostředí ti to půjde snadno....zkus si i pohledat na netu, jestli v okolí nežije nějaká češka nebo slovenka, na které by ses mohla obrátit. Život v zahraničí ti vždycky nějak rozšíří obzory, myslím že je to super věc-a v době internetu ani nejsi odtržená od přátel a rodiny tady.....já když byla rok pryč, s většinou jsem byla ve větším kontaktu než teď 😀

ivana21m
8. lis 2012

ahojte, koukám že řeším to samé co vy ☹ .... ten můj, odchází ráno o půl páté a vrací se až v 19h večer .. celé dny sedím sama doma, a čekám až se vrátí, když příjde sotva mě pozdraví, pak se nají a jde spát.. když se sním chci pormluvit, tak mě nevnímá a usne už jsem s toho na nervi, často se kvůli tomu hádáme ☹

jeudi
autor
8. lis 2012

@garfie jenze filip uz chodi do skoly tak to asi ne a ani se mi tam nechce vsechny mam tady

oli26
8. lis 2012

Diky 😀 MM se jeste tvari jako ze to je moje vina 😠

garfie
8. lis 2012

@ivana21m Tak se připravuj, že si budeš připadat jako svobodná matka 🙂 to jsem si zažila u prvního dost výrazně....zvlášť když můj drahý přišel o řidičák během mého šestinedělí a víc než půl roku bydlel v práci (má to hodinu cesty) a domů jezdil jen na víkendy....:-/

@jeudi Hele, já tě úplně chápu, ale stejně si myslím, že by to byla dobrá zkušenost. První třída je ještě pohodka, mohla bys ho učit doma nebo nechat nastoupit znovu za rok...no ale bylo byl to náročný, Škoda že je to Německo a ne nějaká anglicky mluvící země....nebo Karibik 😀
@oli26 hele, s tím že to nejlíp klape bez chlapů, to mi říká spousta holek....člověk si to zorganizuje jak potřebuje a nikdo se mu neplete pod nohy s hloupýma řečma 😉

kristi
8. lis 2012

muj kdyz neni v praci, tak je pres leto na golfu 😉 ja si zvykla, nevadi mi to, odchazi v 8 a vetsinou je okolo 19 doma. Pracovat ale musi a odpocivat taky, nevim, proc bych mu mela vycitat to, ze se o nas stara? 😉

oli26
8. lis 2012

@garfie jo a ty hloupi reci... nekdy mam fakt chut vrazdit 😠

naty
8. lis 2012

@kristi to není vyčítání toho, že se stará o rodinu, ale peníze snad nejsou všechno...jaký vztah si mají děti vytvořit k tátovi, kterej přijde z práce naštvanej, odhání je od sebe, aby ho nerušily a to je asi tak všechno, co z něj mají...? Nevím, nepřipadá mi to jako něco, za co by se mělo chválit...je to spíš smutný...

kristi
8. lis 2012

@naty tak nemluvim o tom, ze prijde nastvanej, ale je potreba chapat, ze maji taky svoje starosti. Ja to na nem poznam uz ve dverich, ze asi nemel dobrej den a klidim se, vim, ze by udelal to samy. Rozhodne ho neprudim s tim, at jde s kosem nebo sklada s Miou puzzle, ono jde o to, jak ten cas spolu stravi a ne kolik.

ohledne penez, to uz je jina kapitola, travu jist nebudem, ne? Ucty se poplatit musi

garfie
8. lis 2012

@kristi Máš úplnou pravdu, já to beru taky tak. Můj chlap odjíždí v půl sedmé, vrací se v sedm. Golf utnul po narození dětí 🙂 Ale myslím, že holky tady mluví spíš o extrémech, znám takové páry okolo-někdy je to spíš o útěku těch chlapů než o množství práce ☹ (tím nechci říct, že se to tady někoho konkrétně týká).

Jinak teda ještě co se týká obecně soužití s chlapama, jedna moje známá si úžasně pochvaluje víkendové manželství-její muž zdědil nějaký statek-splnil se mu tím sen, chová koně, zvelebuje to tam.....až na to, že mají tři děti se spoustou kroužků, bydlí v centru města a ta známá je taková "městská panička". Po dlouhých bojích se rozhodli, že on bydlí na statku, ona v bytě ve městě-jezdí za ním s dětma na víkendy-užijí si venkov-a on se k nim, jednou, dvakrát do týdne zastaví na večeři-a oba jsou strašně nadšení 🙂

kristi
8. lis 2012

@garfie asi jo, mozna jsem to blbe pochopila... 😉

jinak vikendovy zni velmi dobre 😀 😀 😀 by mi to vyhovovalo asi taky, clovek se na sebe i tesi, mas co resit a o cem si povidat, no...nemuselo by to byt spatny 😉

garfie
8. lis 2012

@kristi No přesně, ona tvrdí, že se jim tím manželství úžasně zlepšílo 😀

takyja
8. lis 2012

@kristi A vikendy je s vama? U nas ne. Chodite na party, do kina, divadla (napr. - proste cokoliv spolecneho), my ne. Na veceri taky ne. O Vanocich s nami byl 1 den, pak 14 dni na dovolene v lete, dovcu jsem si vyhadala. Chodi pozde vecer (obvykle po 20. hod.), vikendy neni doma. Ja krom male pracuji (cele tehotenstvi + rodicovskou). Jedine, co z toho mam je vecerni reseni pracovnich zalezitosti a unaveny otraveny oblicej). Neni to ta tva vyvazena rodina, kde ty se staras o dite a on pracuje a tak mu nechas volno na oddech a jste oba v pohode a spokojeni. Tohle je jiny.

kristi
8. lis 2012

@takyja no tak se na to vyprdni, ne? na co bys mela takovyho chlapa, sakra? Promin, ale tohle je tvuj problem. Pokud jsi schopna pracovat a vydelat si na sebe a muz s vami cas netravi, tak je to cely na pytel. Nenaplnuje te to, nejsi stastna, tak sakra proc s nim jsi? ze je otec tve dcery?

takyja
8. lis 2012

@ivana21m My uz se ani nehadame, neni kdy.

takyja
8. lis 2012

@kristi Treba proto, ze je otec me dcery a ze vsechny kolem mne si rozvodem pohorsily. Taky proto, ze jsem vyrustala s mamou sama a povazuji to pro dite za dost nedobre. Taky proto, ze jsem bojovnik a peru se az do sameho konce. A taky proto, ze vim, ze v te praci neni pro legraci. Bohuzel vse za cenu toho, ze ja jsem nestastna. A tak nevim, co s tim. Asi se to blbe da vyjadrit v par vetach.

sabuse1
8. lis 2012

můj manžel je taky pořád v práci, tráví s námi naštěstí aspoń víkendy, ale to zase pořád někde jezdíme takže vyloženě jako rodina taky moc nežijeme. Teď je ještě na půl roku pracovně pryč, domů jezdí jen na ty víkendy a mě to teda nevyhovuje ani trochu, řekla bych,že jsme se tím úplně odcizili a ano těším se až přijede, ale ne proto,že se uvidíme, ale proto,že si trochu odpočinu od dětí. Pokud potřebuju např.k doktorovi musím si zaplatit slečnu na hlídání nebo je táhnout sebou. Jsem zvědavá jestli si k sobě zase najdem cestu až se vrátí domů

takyja
8. lis 2012

@sabuse1 Na to jsem taky zvedava. My mame vyhled (1-2roky), kdy by se to mohlo zlepsit, ale jednak jsem to slysela uz pred rokem a jednak se taky bojim, aby pak uz nebylo pozde. Jenom me nenapada, co udelat, aby to dopadlo dobre.

luczinek
23. lis 2012

Tak u nás manžel taky věčně v práci.Chodí z domu o půl 6 ráno,přichází jak kdy.Pracovní dobu má sice do tří,ale většinou chodí domů kolem sedmé,osmé,není vyjímkou,že dorazí třeba až v deset či později.Taky soboty,neděle,svátky...Pokud se v práci něco stane,sebere se a jede klidně i o půlnoci.Když už se mi zdá,že je té práce fakt hodně,tak do něho tak hustím,až se uvolní a je aspoň jeden den o víkendu doma.S dětmi si moc nehraje,není ten typ,co by si s nima šel jezdit s autíčkama nebo tak něco.To je spíš chytí,zlechtá,poblbne s nima,jde na procházku...Dovolenou si bere,jak potřebujeme k dr nebo tak něco,o prázdninách jezdíme na výlety,i tak různě přes rok,jak je čas.Kino,výstavy-to ne,to mě ani moc neláká.Ještě tak zoo,nějaký hrad,akce pro děti...Na večeře nechodíme,pouze jak máme výročí,sem tam s dětma na pizzu...Mohlo by to být lepší,ale na druhou stranu i horší,zpočátku jsem to prožívala strašně,ale už jsem si zvykla a nestěžuju si 🙂

monulilinka
1. pro 2012

Můj přítel dělá taky od rána do večera ještě k tomu u svýho bráchy,kterej ho pěkně využívá a on si to nechá líbit.Kvůli tomu jsem přestala vnímat že nějakýho bráchu má,přítel má jeden den volno,ale i v tom volnu mu zavolá brácha že musí jít do práce udělat tuto,tamto atd...ale že on se fláká doma nebo jde do hospody je vše v pořádku,kvůli práci přestal přítel chodit i na tréninky a do posilovny amůžu vám říct,že někdy to stojí fakt za to :( jakmile se nevybouchá tak to odskáču já ty jeho hnusný nálady....jeho brácha skončí v práci třeba ve 14:00 al přítel tm musí být až třeba do 20:00 dokud to neudělá...