Manžel je se mnou jen kvůli dětem

naglik
17. lis 2013

Jsem s manželem 11 let, máme dvě děti (4 a 6 let). Vse bylo v pohodě,ale co máme děti ale hlavně co jserm se před rokem vrátila do prace vše se jen mezi námi zhoršuje ☹ Já chodim do prace na plny úvazek,jezdim na šestou hodinu,manžel ráno vodí děti do skolky,já odpoledne vyzvedavam a vodim na kroužky. Večer se nedokážeme vůbec bavit,bud je ticha domácnost nebo se pohadame. Víkendy travime odděleně, bud manžel odjede za rodinou s dětmi nebo já zustavam s dětmi doma a on jede sam. Pokud jsme všichni doma, manžel tráví čas s dětmi a já varim,uklizim,peru,zehlim.
Dnes mi oznámil,ze je se mnou jen kvůli dětem. Nevim jak se k tomu mám postavit ☹

bzubzalka
17. lis 2013

teda to je dost smutný☹ co sizkusit promluvit, změnit to, proč nejedeš s manželem a dětmi za rodinou, proč nepodniknete něco spolu. Co jste dělali společně než jsi začala chodi do práce. Děti jsou už velké, neříkje, že to tak je ze dne na den...

xveronikaxx
17. lis 2013

Pokud není ochotný si s tebou sednout nad Vašimi problémy, zkusila bych párovou terapii.. pokud odmítne tuto situaci jakoliv řešit, pak tě čeká psychicky velmi náročné období, které po určité době (ta doba může být v řádu měsíců i let) skončí rozchodem.. Na ochotu k řešení musí být vždy dva a je jedno jak moc bojuje ten první partner...

skotskaa
18. lis 2013

Mně osobně hodně pomohla knížka Pět jazyků lásky (je i ke stažení na netu). Pokud s manželem vztah neposilujete, nevkládáte do něj energii, tak jednoduše umírá. Ale všechno se dá změnit, není to konečná.

maudn
18. lis 2013

řekla bych, že by vám prospěl nějaký romantický víkend (jen vy dva), např. relax v Laa nebo něco podobného, myslím, že je spíš unuděný stereotypem

pejtho
18. lis 2013

A co vy? Milujete ho? Nebo jste s ním také jen ze zvyku. Ujasněte si, jaké city k němu máte vy a jestli chcete vztah zachránit nebo ne. A nemyslete přitom na děti.
Děti dřív nebo později vycítí, že není něco v pořádku a někdy je lepší, když jdou rodiče od sebe, než když jsou děti vychovávané v nějakém "napnelismu".
A pokud manžela stále milujete a chcete s ním být i vy sama, jako žena a né jako matka a rodič-tak se přece dá ještě něco dělat.
Zkuste dát děti na hlídání a udělat si hezký víkend pro sebe, změnte zavedenou rutinu, buďte ve vztahu, ale k rodině více spontání. Víkendy plánujte společně a né jenom návštěvami k rodině. Ale výlety, sporty...
Když jeden víkend neuvaříte-můžete si zajít na oběd nebo na večeři, když vyperete a vyžehlíte o pár dní později, tak se také určitě nic nestane.
Večer zkuste společnou koupel, společný film, dobrou večeři. Zkuste pozvolna manžela zapojit i do vašich rituálů a aktivit a zajímejte se i o jeho aktivity. Co ho baví, co má rád?
Pokud s vámi stále je-i když tvrdí, že kvůli dětem, tak tomu přece šanci dává. Jinak by odešel, měl milenku. Takhle třeba sám čeká na změnu a neví co a jak udělat.
Zbytečně bych se v problémech nepitvala a prostě bych rovnou jednala a změnila ten život, vztah, přístup. Podle toho mála, co píšete mi přijde, že jste opravdu zajetí v kolejích a každý den je stejný. Tak to prostě trošku narušte, naplánujte něco jiného, nového...
Držím palce, ať už to vidíte jakkoliv!

klaire22
18. lis 2013

☹ to není moc dobré ☹ zkusila bych si s ní promluvit, evidentně je někde problém. když se jen hádáte, bohužel se to jen zhoršuje a zhoršuje. my měli s manželem taky pár krizovek, bohužel to většinou vázlo na tom, že jsme si v klidu nedokázali sednout a neřekli si na rovinu, co nám vadí, co ne, apod....hlavně v klidu, ne celý rozhovor svrhnout v hádku, ve výčitky apod. pokud ani tak nenajdete žádné řešení, zkusila bych možná manželskou poradnu, někoho zvenčí, kdo je nestranný.....lidi tam kolikrát dokážou na plnou pusu říct to, co doma prostě neřeknou. držím palečky, ať to dopadne dobře 🙂

1veronika111
7. únor 2014

Jsme dve..:(akorat s rozdilem,ze ja mam jedno dite 3letou holcickut,.:( A je me to neustale predhazovano..Jen myslim,zejsem na tom hur..Pritel je Rumun,vetsi blazen..Rekl mi,pokud se chci rozejit,tak bez male..:(
A opravdu to mysli vazne..Minuly rok pred Vanoci (2012) jsme se tak nejak rozesli a on me rekl,at tahnu,ale bez holky..i pres jeho drzkovani jsem malou zacala oblekat,ze pojedem k mame a v tom vzal nuz a rizl me do prstu docela dost hnusne..Chtel me podriznout,ale to se mu nepodarilo,pac jsem tam nacpala ruku a diky bohu prisel nevlastni otec a zastavil ho..Asi nejvic me na tom mrzi,ze to videla i mala v te dobe dvouleta..doted kdyz vidi u nej nuz,tak mu rika-tati nezariznes mamu,ze ne..:(
Takze ted jen cekam kdy on se upne na jine dite,nebo az mala povyroste a prestane ho ,,bavit,, a pak zacnem zit svuj zivot..:(

elvira
8. únor 2014

Děti vyexpeduj na víkend k rodičům, s mužem si sedni a zkus mu rozumně vysvětlit, že ti současný stav vadí, že vidíš, že i ty máš jistý podíl na něm, navrhni řešení...
Je to zápřah pro všechny - ten kolotoč - dvě malý děti, práce, domácnost, nahánět peníze, do toho děcka nemocné...
Pokud bude rozumná řeč, dá se domluvit na lecčems a dá se to změnit.
Pokud je šprajcnutý, tak to skončí rozchodem...