Manžel je workoholik. Mám to řešit?

varfa
22. kvě 2008

Ahojky,pokusim se nastínit,jak to u nás chodí.Manžel chodí do práce od pondělí do soboty v sedum ráno,takže my s malym ještě spíme a přichází nejdříve a jen vyjímečně v šest večer,spíš dýl,ale vždy tak,aby ještě malého stihl vzhůru a pomohl mi s koupáním.Neděli trávíme tak,že něco pokllidíme,aby vše nezbylo jen na mě a pak jdem po návštěvách našich a tchánovců,takže ani neberu,že jsme spolu,protože co si budem povídat,před rodičema se ani nebavíme stejně jako když jsme sami.

A teď o co mi jde.Jsem už z toho dost vyčerpaná,protože manžel už tři roky,co se známe slibuje,že práci omezí,že bude víc se mnou,teď už s námi,ale skutek utek,spíš je to horší.Dítě jsem samozřejmě chtěla,ale čekala jsem,že se bude manžel víc starat.Nemám ani čas se např.naložit do vany.Můžu to udělat až když malej spí,což znamená,že si v půl deváté jednou týdně vlezu do vany a v devět mě de manžel vzbudit,ať jdu do postele.Ale to mě tak netrápí,jako to,že jsem nepříjemná na malýho a často před ním brečím.Vždycky se na něj podívám a rozpláču se,když si uvědomím,že s námi manžel vůbec není a že mu to nejlepší uniká.

Co s tím?Myslíte,že to přeháním a nebo je to problém,který mám nějak řešit?

kometka5
22. kvě 2008

Varfo, já tě úplně chápu...já ani teď nedokážu dát ani jedný babi malou na hlídání a někam odejít...prostě nechci, jediný kdy jsem v klidu, když tam nejsem je MP. jsem asi na malý hrozná závislačka... 😉

liviky
22. kvě 2008

varfa -tak vidíš,nebude tak zle,hlavně že komunikace mezi Váma funguje 🙂

josefa
22. kvě 2008

koukám, že sem taky bohužel patřím. MM odchází do práce po 9h a vrací se mezi 20-22h. Ráno si malýho všimne tak na 5 minut a večer se mu začal věnovat dobrovolně až po mém naléhání(kdy mi ruply nervy a předvedla jsem histerák). Ještě ho nikdy nekoupal, přebalil tak 3x na požádání. Trávíme spolu jenom víkendy, ale aspon tak. Zkoušela jsem to s ním probírat 1000x, ale je moc pohodlnej na to, aby si ráno přivstal a chodil do práce dřív - timpádem aby se i dřív vracel.... Nevadí mu, že se třeba v sobotu prcek vzbudí v 7 a chce si hrát, klidně spí dál do 10-11h a nechá mě s ním. Ještě má nějaký koníčky, které sice omezil, ale ten čas žerou taky.
Nejvíc mě zatím dostal, když si v sobotu odskočil na hodku na nějakou akci (ano, kvůli nám se dlouho nezdržel) a vrátil se s tím jak si tam náramně odpočinul. Ja nevyspaná, utahaná s dítětem od nevidím do nevidím, místo aby mi malýho na 2 hoďky vyvenčil, jsem poslouchala, jak si to tam užil....jinak jsem si představovala náš rodinnej život.
omlouvám se, musela jsem si postěžovat 😉

liviky
22. kvě 2008

josefo - tak já má něco podobnýho doma,a že sis postěžovala tak od toho tu jsme ne holky?

josefa
22. kvě 2008

liviky, nojo, jsem si tu ulevila 😉 máte už 2 děti, taky jsme planovali 2, ale teď si to musím dobře rozmyslet, budu na ně zas sama...ale zvladnout jde asi vše když se chce?🙂

liviky
22. kvě 2008

ještě počkej,vždyť ten váš sněhuláček je mooooc malinký a teď potřebuje péči on.
Já chtěla druhé a dost brzo,protože mám sama sourozence dost daleko od sebe.A navíc než jsem otěh.tak to trvalo dost dlouho,tak jsem nechtěla nakońec dopadnou jak já a mí bráchové...

krikri27
22. kvě 2008

Tak jsem četla jen začátek tématu, ale myslím, že je to v pořádku, když je doma aspoń v neděli 😎 řekla bych, že je to normální a pokud večer pomáhá s koupáním atd., je to super chlap, já bych to neřešila, holt je živitel 😉

krikri27
22. kvě 2008

Jo, náš táta je na tom stejně, možná i víc v čoudu, ale když maká, tak je to ok,přece není jako jiní "tatínkové" v hospodě, u milenky ani jinde nevhodně 😎

aponchie
22. kvě 2008

jj souhlas pokud je fakt v praci a snazi se horem spodem zabezpecit rodinu tak je to v poradku to bud rada,jsou i taci co prijdou z prace a valej na pivo nebo po svejch aktivitach a doma reknou hele kote musim se uvolnit jsem pretazenej prece delam celej den,ale snazi se podle me takze spis bych to resila tim "odkladanim"miminka prarodicum 😉

josefa
22. kvě 2008

liviky, určitě počkám, další jsme chtěli řešit nejdřív aspon rok po porodu....kdysi jsem chtěla víc dětí, ale s větším zájmem ze strany otce. MM se na dítě těšil, ale teď se často tváří jako by mu bylo na obtíž, vlastní pohodlí, kamarádi, jiné aktivity a ta skvělá práce jsou přece velmi důležité. Jsme si to představovali každej jinak. Když je někde nějaká akce, tak najednou čas má. 😒

makelka
22. kvě 2008

Tak i já se přidávám do klubu, MM je OSVČ a bohužel u nás se nehraje ani na soboty či neděle, protože prostě když je práce tak je práce 😒 na druhou stranu jsem si ho už takovýho brala a věděla jsem, do čehu jdu, takže si nemůžu stěžovat. Na druhou stranu domů nosí peníze a stane se, že je doma v týdnu i tři čtyři dny, ne celý, ale je. Takže nesmutni a věř, že nejsi na tohle sama 😉

ivousek
22. kvě 2008

varfa.mám doma také OSVC a není to zádný med jelikoz delá v kovoobrábení takze cítíme kazdou celosv.krizi a stoupnutí koruny ☹ Takze jedou je to dobré a pak zase spatné,ale jak jinak se dá uzivit rodina nez tak ze chlap maká.Já vím ty si ríkás radsi at je doma jééééé to jsem si taky uz ríkala asi 100 000 X .Ráno odchází po 6 a vecer se kolem 6 vrací takze jsem taky s malou porád sama a je me líto jak mu utíká malá pred ocima,kdyz mu vecer povídám co zase delala celý den a jak uz je sikovná a nebo jak zase zlobila tak to není tak jako by to videl sám,ale co nadeláme.
Na pivo nastestí nechodí a kdyz príjde vecer domu tak je rád ze si malou aspon na ty 2 hodky uzije nez ji ulozí do postýlky.
A ktomu dávání malého prarodicum-já jsem to taky nikdy nedokázala porád jsem si myslela ze u me je ji nejlépe a nikdo jiný se o ni nepostará tak jako já,jsem v tomhle asi blbá-uz me to taky nekolik lidí reklo,ale já to tak proste cítím.

varfa
autor
22. kvě 2008

trochu se to zvrtlo v soutěž,kdo je na tom hůř,samozřejmě,že na tom nejsem nejhůř,ale prostě mi je tak trochu líto malýho,že taťku vidí hodinu denně a mě vlastně taky.
Tlapičko,jen se mi nezdála formulace,že pobírám plat,protože to tak rozhodně neberu.
Krikri ani tvoje názory se mi moc nezdaj,zní to jako:jsem doma v neděli,tak drž hubu a krok,obrazně samozřejmě,ale peníze taky nejsou všechno a právě proto,že jsi nečetla celou diskusi,tak nevíš,že ani těch není moc.
Teď by se mi prostě spíš zamlouvalo,kdyby chodil každý den ve tři ze Škodovky,kde dřív dělal a byl pak s námi,myslím,že i finančně na tom byl líp a nechodil tak sedřenej.

ivousek
22. kvě 2008

makelka •to se teda más ze to tak beres .Já ziji s muzem 9 let a jeste me to porád zere ze je porád v hokne,akotrát to uz sím neresím. 😀

ivousek
22. kvě 2008

varfa .co jsi napsala to je presne to co ríkám doma kasli na to za... podnikání a jdi do fabriky ,ale ono to prý uz nejde kdyz naskocil do tohodle vlaku podnikání a má lízing na masiny....tak prý musí bojovat,ale jde poznat ze samotého uz ho to zere.
Drzte se drzím moc palecky.

krikri27
22. kvě 2008

Varfa, nevím, jak je to u vás, ale já nedržím " hubu a krok" 😅 jen , když je práce a zodpovědnost za ni, tak ji prostě manžel udělá a tak to je 😅 nějak to nechápu, fakt bych řekla, že když je s váma aspoň většinu dnů hodku večer, je to dostačující, jasně, že je vám smutno, ale to je tím, že se máte rádi 😅
Když se dívám kolem sebe , vidím mnohem horší exempláře 😎 pracovat a živit rodinu je ok a ženské, které to chlapovi vyčítají a chtějí ho mít "víc" doma, i když jim svůj volný čas věnuje, a to u vás funguje, mi prostě přijdou nerozumné, je potřeba uvažovat rozumně a být šťastní tak, jak máme možnost a tu vy podle toho, co píšeš, máte 😨

artuse
22. kvě 2008

varfo, úplně to chápu, já se přiznám, že jsem typ, který by fakt bral, aby chlap chodil do fabriky, měl padl ve tři každý den, měl čistou hlavu a mohl trávit čas s rodinou, jenže to bychom asi žili od výplatě k výplatě...můj manžel je programátor, v práci se někdy zasekne a chodí také večer nebo jsou nějaký termíny, někdy se stane, že programuje chvíli i o víkendu, ale není to časté jak u vás...
ale co bych radila tobě, tak určitě nechodit každou neděli k rodičům a tchánovcům, stačilo by podle mě chodit jen 1x měsíčně, mně osobně taky pomůže, když moje mamka jde jednou za čas s malou na dvě hoďky ven, to můžu např. poklidit a nemusím to dělat o víkendu anebo se věnovat jen sobě, tak pokud prarodiče nebydlí v jiném městě, tak zkus malýho svěřit na procházku v kočárku a ten čas využít pro sebe 🙂

liviky
22. kvě 2008

jozefo - .....představovali jsme si to každej jinak....jo,jako by mi to z hu..teda pusy vypadlo,holka cítíme to stejně,vzdycháme stejným směrem 😀

josefa
23. kvě 2008

liviky 😀

liviky
23. kvě 2008

jsefo?

josefa
23. kvě 2008

ale nic, já se jen zasmála Tvé poslední větě 😉

liviky
23. kvě 2008

joj tak,no marné,tak to nějak ze mě vypadlo.... 🙂

ronie
23. kvě 2008

krikri-já myslím, že to není o žádným vyčítání-já stejně jako varfa chápu, že manžel se snaží moc, že vydělává a já si ho za to velmi vážím, ale prostě někdy to na člověka padne-a po porodu teda obzvášť a je z toho smutnej a já taky vidim, že manželovi unikají pokroky co Oli dělá, ačkoliv mu taky věnuje každej večer aspoň tu půl hodinku a po porodu mi tobylo obzvlášť líto-s manželem sme o tom mluvili mockrát a jemu samotnému je to taky líto, na druhou stranu to jinak nejde a oba to víme a s tim sem si ho i vzala. Jsou to takové iracionální pocity-to se nedá poručit si-nebude mi to líto a basta fidli 😝 Je mi to líto, ale naučila sem se s tim bojovat 😉

varfa
autor
23. kvě 2008

ronie díky,přesně si to vystihla 😉
a já mám zrovna děsnou radost,malej se dnes poprvé převrátil z bříška na záda,manžel u toho sice nebyl,ale hned jsem mu to volala 😀

ronie
23. kvě 2008

varfa-já to řešim kamerou-mu to pak pouštim večír 😀 😉 neboj bude zase dobře, až se vzapatuješ po porodu tak si najdeš spoustu aktivit 😉 klidně sem tam napiš do ip, když ti bude smutno nebo budeš mít vztek na manžu 😀 ono se chce z toho vypovídat 😉 🙂

ještě sem zapoměla napsat že krom toho že si manžela vážím tak ho děsně miluju 😀 😵 😉

liviky
24. kvě 2008

Holky zdrávím...
tak máme tu další sobotu a v tenhle čas my už máme tátu v práci,co vy?

varfa
autor
24. kvě 2008

náš už tam byl taky,ale dneska se vrací ve tři 🙂 a dokonce ani nejdem k rodičům 🙂

liviky
24. kvě 2008

no vidíš,ty se máš 🙂 ten můj jel do jedné práce,pak do druhé a pak rovnou si jede zalítat,a já jsem tady s holkama a dnes jsem úplně mimo,Lili od rána řve,venku byla v klidu a teď jsme se vrátily domů a začala ječet znova,začínám být pěkně na dně..ach jo ☹
tak si ten víkend krásně užijte a pak nám určitě vše vylíčíš v růžových barvách.. 😀

aknela75
24. kvě 2008

Ahoj holky, přidávám se do klubu manželek a matek, co postrádají manžela a tatínka, protože je stále v práci. Když jsme se brali, tak byl normální zaměstnanec. Potom se ale rozhodl, že bude OSVČ. Je truhlář. Zařizuje si dílnu a kupuje stroje. Takže pracuje od nevidím do nevidím a někdy ani nedorazí domů, protože přespí v dílně. Už si připadám jako svobodná matka. Děti už mám větší a jsou hodně divoké. Mám poslední dobou pocit, že je prostě nezvládám. Ani na nějaký výlet nejedeme. Tuhle jsem si stěžovala, že nám ani známý neřeknou, že máme jet s nima, když někam jedou. Manžel mi na to řekl, že v minulosti vždy řekli, jenže on odvětil, že nemůžeme, protože dělá to nebo ono a raději mi to ani neřekl, protože bych byla naštvaná, že nikam nejedeme. Jenže já jsem zralá na psychiatrii. Já už si říkám, k čemu to je to podnikání. Jenže manža dílnu, ani stroje nechce prodat. Dělá si na svém "písečku", tak mu to náramě vyhovuje. Což chápu, jenže tím trpím já a děti. Já si nebudu moci vybírat, kde budu pracovat. Budu muset něco vzít časově k dětem a nemůžu se ohlížet na svoje přání. ☹

liviky
24. kvě 2008

tak tě tu vítám,no vidíš,dělá sám na sebe...ten můj ne,dělá pro ZAM a stejně není doma.. ☹