Manžel je workoholik. Mám to řešit?

varfa
22. kvě 2008

Ahojky,pokusim se nastínit,jak to u nás chodí.Manžel chodí do práce od pondělí do soboty v sedum ráno,takže my s malym ještě spíme a přichází nejdříve a jen vyjímečně v šest večer,spíš dýl,ale vždy tak,aby ještě malého stihl vzhůru a pomohl mi s koupáním.Neděli trávíme tak,že něco pokllidíme,aby vše nezbylo jen na mě a pak jdem po návštěvách našich a tchánovců,takže ani neberu,že jsme spolu,protože co si budem povídat,před rodičema se ani nebavíme stejně jako když jsme sami.

A teď o co mi jde.Jsem už z toho dost vyčerpaná,protože manžel už tři roky,co se známe slibuje,že práci omezí,že bude víc se mnou,teď už s námi,ale skutek utek,spíš je to horší.Dítě jsem samozřejmě chtěla,ale čekala jsem,že se bude manžel víc starat.Nemám ani čas se např.naložit do vany.Můžu to udělat až když malej spí,což znamená,že si v půl deváté jednou týdně vlezu do vany a v devět mě de manžel vzbudit,ať jdu do postele.Ale to mě tak netrápí,jako to,že jsem nepříjemná na malýho a často před ním brečím.Vždycky se na něj podívám a rozpláču se,když si uvědomím,že s námi manžel vůbec není a že mu to nejlepší uniká.

Co s tím?Myslíte,že to přeháním a nebo je to problém,který mám nějak řešit?

varfa
autor
26. kvě 2008

Takže jak dopadl víkend.V sobotu manžel přišel ve čtyři,on je trošku nedochvilnej 😉 ,najedl se a jeli jsme na velký nákup,protože v neděli byli pozvaní rodiče 😒 .Přijeli jsme,večeře,koupání malýho,uspávání.Pak jsme si zapli film,já ho samozřejmě nedokoukala a šla jsem spát,manžel přišel po filmu.A neděle,ráno úklid,pak si manžel vzal malýho ven a já žehlila,vařila,pekla...Pak se vrátili,dali jsme si oběd a přišli první rodiče,když odešli,tak zase něco poklidit a připravit další pohoštění a přišli druhý rodiče s bráchou a rodinou a odešli v šest.Zase něco poklidit,umýt malýho a pomalu jít taky spát.Takže zase super víkend ☹ A ještě jsem zapoměla,když jsem tchýni řekla,že příště přijdem v sobotu,abychom měli neděli volnou a mohli vyrazit někam na výlet,tak mi zdělila,že v sobotu nebudou doma,že mají nějaký přiblblý sraz rodáků,takže oni na výlet ano a my nic 😠

aponchie
26. kvě 2008

a to tak jako musis jit v nedeli?proc nezustanete proste doma?? 🙂

varfa
autor
26. kvě 2008

Protože to prostě jindy nezvládáme,např. v týdnu.A tchánovci pak další týden jedou na dovču a malýho by neviděli tři týdny,což mě by až tak nevadilo a manžel tvrdí,že jim to teď nemůžem udělat,když se malej tak mnění.Nejhorší na tom je,že oni jsou už v důchodu,takže maj času hromady ☹

aponchie
26. kvě 2008

jezisi tak to bych se na ne vys...at si prijdou v tydnu kdyz jsi sama doma ne?a manzel s prominutim muze bejt cele dny pryc kdyz je malej ted tak malej ale rodice u toho bejt musi?..tak to jde mimo me sorry 😝 ja jen nechapu proc kdyz mate volno pro sebe musite zvladat porad tchanovce to fakt nevim.. 🙂 a jestli sou duchodci a nemaji co delat tak sou leda vycurkani ,ze cekaji az dojdete za nema vy a nemuzou prijit pres tyden sami

varfa
autor
26. kvě 2008

Já vím,mě to taky štve,hlavně když jsme minulý týden moje rodiče v klidu vynechali a ti přitom ještě dělají,ale tchánovce nemůžem.Manžel říkal,že zkusí přijít v pondělí za týden dřív a půjdem tam až po víkendu.Jo a ještě jedna věc,proč bych si nenechala malého hlídat,oni se totiž na něj bojí sáhnout,natož aby třeba přebalili,to na mě vždycky hulákají ať ho jdu přebalit,takže super relax,ani kafe si nemůžu vypít.Návštěva u nich probíhá tak,že oni se na malýho dívají do kočárku a rozplívají se ,ale když začne plakat,tak musím já a nebo manžel zasáhnout,oni jsou naprosto bezradný.A tchán by mu cpal do pusy dudáka snad i když spí.Když to tak po sobě čtu,tak se musim tomu jen smát 😀

liviky
26. kvě 2008

varfo - apí to vystihla přesně,mámmstejný názor..
jinak jaký byl víkend?no v sobotu přišel tem můj až ve 20hod. a v neděli byl doma,ale nešel s náma ani na procházku,protože byl tak vysílený že skoro furt spal... ☹ ,nás to ale neodradilo a víkend jsme si užili podle svého,teda spíš podle Viki - zmrzka,průlízky,procházka s hafíkem,s babi a dědou atd...
no ještě zpět k tvému víkendu varfo - holka neblázni,neuklízej tak a vůbec celkově nehoń se tak,úklid neuteče a nikdo ho za tebe neuklidí,tak co ne?a kvůli rodičům bych taky osobně neuklízela,je to rodina,tak co,znají tě a nemusíš přece před nima vypadat jak 1,ne?

aponchie
26. kvě 2008

ale proc tchanovce nemuzete?

varfa
autor
26. kvě 2008

No jo jenže rodiče mě právě znají jako uklizečku,né dělam si srandu,Asi jsem to popsala nějak hůř,to byl každodení úklid a práce v kuchyni jako má každá z vás.Proč tchánovce nemůžeme?Manžel se nemá moc rád s tátou,je fakt divnej,např,tady na návštěvě všechno proleze,třeba se prostě zvedne a vleze nám do ložnice a začně se dobívat na balkon,aniž by se zeptal a nebo vleze do kuchyně z ničeho nic ani tam nic nenese,no prostě se jen zvedne a jde se asi podívat,jestli tam mám uklizeno a takovýhle "zkraty" má pořád.Manželovi třikrát do týdne leze do dílny a šmejdí tam mezi zaměstnancema a kontroluje je,s dílnou manžela ale nemá nic společnýho.Manžel tvrdí,že ho jednou odveze do blázince,on se s ním moc nebaví,jen na něj občas zařve,když už to fakt přežene,jako třeba včera při té návštěvě.A to je ono,manžel má totiž o to lepší vztah s mámou,jako by se jí snažil ten její život zpříjemnit aspoň vnoučkem,volá ji jak Matoušek zas vyrostl,dělá ji fotky,aby ho měla na očích a chce jí ho ukazovat.Taky mi trochu přijde,že se tchýně na malýho upnula a je to její radost,jinak by se z manžela zcvokla.Jak jsem někde psala,tak i já tchýni mám ráda,je to hodná ženská,ale tchán je prostě magor a kdybych tchýni řekla ať přijde na návštěvu,přijde s ním,protože on musí u všeho být.

zuzik03
26. kvě 2008

varfo, já myslím, že bys měla stanovit poněkud sobečtější pravidla hry, jinak se z toho zcvokneš... přece nežijete pro rodiče, ale rodina jste teď vy tři a to by mělo být na prvním místě, ty návštěvy mi přijdou fakt přehnané. já mám oboje prarodiče teda 300 km daleko, takže to řešíme mailama, voláním, občasnou návštěvou my tam, oni tady, nebo třeba společným víkendem na nějaké pronajaté chatě, to mi přijde jako úplně nejlepší řešení pro všechny - babičky si užijou a zároveň vypadnete na výlet. měla bys TM donutit, abyste o víkendu jeli na výlet třeba jen vy sami, přece si nebudete plánovat čas a brát ohledy na všechny kolem, když pak na vás ohledy nikdo nebere 😖

jinak já byla teď 4 dny sama u mamky, takže MM nás delší dobu neviděl, včera večer jsem přijela a MM mi po dvou hodinách řekl, že ještě musí pro něco do práce a pak mi z tama volal, že mu to tam začalo nějak jít, takže tam chvíli pobude. přijel kolem půlnoci, to už jsem spala a ráno vstával v půl 5 a jel pracovně do ostravy, tak jsem se ptala, jestli mám brát osobně, že přijedu domů a on odjede do práce, tak se omlouval, že prý ne, že prý jen nestíhá 😀 ach ten workholismus 😉

kometka5
26. kvě 2008

varfo, tak mi připadá, že žiješ můj život... 🙂 😒
já mám taky stanovenou o víkendu návštěvu u tchánojc, MP je taky hodně upoutanej na mámu, co řekne, i kdyby to bylo největší blbost, tak má pravdu a taky je to jejich jediný vnouče a pro tchýni je malá jediná radost...
takže u nás víkend probíhal tak, že v sobotu vypadl v sedm do práce a vrátil se na oběd, pak s náma byl do tří a šel na fotbal, kam jsme pro něj v půl sedmý přijeli, dojeli domů, vykoupali, napapali a malá šla spát. já jsem šla chvilku po ní a MP dorazil do postele nevím kdy...v neděli šel opravovat kamarádovi střechu, vrátil se ve čtyři, a v sedm šel s klukama na pivko...ani nevím, kdy dorazil domů...a už mi oznámil, že příští víkend jsme sirotci úplně, má spousta práce a nebude se vracet ani na jídlo domů, jen vyspat...takže už se fakt těším... ☹
a tenhle víkend jsme u tchánojc nebyli a příští tedy taky ne, protože tam sama nepůjdu...psychicky je nevydejchávám...malý si sice nebojí, ale tahají jí jako kočku, jako nějakou hračku a je jim úplně jedno, že by potřebovala přebalit, jít spát nebo najíst...dokonce mi tchýně dokáže vynadat, že tam chodíme, když malá je unavená nebo má hlad... 😠

varfa
autor
26. kvě 2008

Je pravda,že už jsem rozhodnutá a i jsem to manželovi řekla,že to takhle dělat nejde.On s tím souhlasil,ale zase se něco do toho vlezlo tchánovcům,takže musíme plán změnit.To mi zas až tolik nevadí,protože bude neděle jen naše.Snad už to teď bude lepší 😉

Možná se vám zdá,že jsem takovej typ ženský,co se neumí ani ozvat a neumí říct,že to bude jinak,jenže manžela chápu,když vidím,jaký má tchýně žiivot.Jinak rozdílné chování k mým a manželovým rodičům je v tom,že moji jsou o deset let mladší a mají svůj vlastní život,jezdí na vodu,na výlety,pod stan...Zato tchánovci jsou jiní.Tchán se nudí,tak prudí a tchýně by se zase pro děti a vnoučata rozdala.

liviky
27. kvě 2008

čau holky,
já teda tchánovce nemám,jen moje rodiče a u nás to tak nák vyplinulo,že mamka je s nána dost často,hodně mi pomáhá a můj táta jednou přijde podruhé mu zas je milejší pivko,takže toneřeším.No a má mamka zase ví,že když je někdy můj doma tak to bere jako volný den pro sebe!!!
a varfo,s tím úklidem to ode mě neber vážně,já na to dost kašlu,ale když vím že přijde moje mamka tak taky uklízím,ne že bych se styděla to ne,ale má mamka hned umyje nádobí,natřepe peřiny,umyje sporák,a pak mi tvrdí že mi chce jen pomoct,tak já radši uklidím a když dojde má čas na holky a já mám na chvíli freee 😀

varfa
autor
27. kvě 2008

Tak už vím,co znamená,když manžel říkal,že tenhle týden bude horší než jiný.Včera přišel v devět a to já už byla hotová za celý den s prckem,on teď nějak víc vyžaduje mojí pozornost,a šla jsem se vyspršit a spát a ráno ani nevím,kdy odešel,ale muselo to být mezi pátou a šestou,no děs ☹

liviky
27. kvě 2008

jo holky musíme zatnout zuby a vydržet! 😉

andrealiskova
19. zář 2009

My to máme doma pdoobně. Manžel jako lékař musí být nonstop v pohotovosti, takže jsem vděčná za každý den, kdy ho nevyruší. Jinak horší to je se mnou, protože i když jsou Chrisovy 2,5 měsíce, tak se už zase chystám do práce, ale Martin to ještě neví, tak uvidíme co mi na to řekne až se vrátíme.

alisek
30. zář 2009

Holky mám doma taky workoholika, práce ho vyloženě baví a má ji jako koníček. Na začátku vztahu takový nebyl ale postupem času v práci tráví víc a víc času, samozřejmě naúkor našeho manželství. Poslední rok to vygradovalo asi tak, že i víkendy se snaží trávít prací ve firmě. Musím dodat, že manžel pracuje v naší rodinné firmě, práce má dost ale když mu něchco chci ubrat, tak remcá, že zrovna tohle chce dělat a to co by mohl omezit zase nemůžu dát nikomu jinému. Už jem mu pohrozila, jestli to takhle půjde dál, že bude muset odejít z naší firmy v zájmu zachování našeho vztahu, jenže to probral s mojí mamkou-jeho tchýní a ta se za něj postavila, že když půjde on, tak ona taky. tak teď babo raď. 😉