Manžel je workoholik. Mám to řešit?

varfa
22. kvě 2008

Ahojky,pokusim se nastínit,jak to u nás chodí.Manžel chodí do práce od pondělí do soboty v sedum ráno,takže my s malym ještě spíme a přichází nejdříve a jen vyjímečně v šest večer,spíš dýl,ale vždy tak,aby ještě malého stihl vzhůru a pomohl mi s koupáním.Neděli trávíme tak,že něco pokllidíme,aby vše nezbylo jen na mě a pak jdem po návštěvách našich a tchánovců,takže ani neberu,že jsme spolu,protože co si budem povídat,před rodičema se ani nebavíme stejně jako když jsme sami.

A teď o co mi jde.Jsem už z toho dost vyčerpaná,protože manžel už tři roky,co se známe slibuje,že práci omezí,že bude víc se mnou,teď už s námi,ale skutek utek,spíš je to horší.Dítě jsem samozřejmě chtěla,ale čekala jsem,že se bude manžel víc starat.Nemám ani čas se např.naložit do vany.Můžu to udělat až když malej spí,což znamená,že si v půl deváté jednou týdně vlezu do vany a v devět mě de manžel vzbudit,ať jdu do postele.Ale to mě tak netrápí,jako to,že jsem nepříjemná na malýho a často před ním brečím.Vždycky se na něj podívám a rozpláču se,když si uvědomím,že s námi manžel vůbec není a že mu to nejlepší uniká.

Co s tím?Myslíte,že to přeháním a nebo je to problém,který mám nějak řešit?

mama04
22. kvě 2008

Ahoj , navrhni jednu neděli s tebou a ty zbývající s rodiči

varfa
autor
22. kvě 2008

Myslíš být jeden den v měsíci spolu?Není to trochu málo?

mama04
22. kvě 2008

A tvůj manžel podniká? Je to málo 😖
Máme rodinou firmu a taky ho moc nevidím.

sisstin
22. kvě 2008

varfa: my se vidíme jednou za 14dní na víkend..jinak je též 24 h v práci..ale pomáhaj mi rodiče..být sama..tak to nezvládám 😔

kometka5
22. kvě 2008

Ahoj,
já tohle mám úplně stejný.Do toho MP hraje fotbal, takže tu neděli, kterou můžeme být spolu, je s náma jen tak do 3h., potom má zápas. Spolu nejsme skoro vůbec. ☹ Je fakt, že jednou za čas mi to taky chytne a hrozně mi to vadí, dělám scény, brečím do polštáře, že jsem na vše sama, ale na druhou stranu chápu, že on vydělává peníze pro nás tři, a toho já si moc cením.
a tak nevím, jak poradit, ale až bude malej větší, víc se s ním zabavíš a už tě to tak nepřijde.
a snaž se, ať ten prcek tvojí úzkost nevnímá, on za to nemůže a ty buď šťastná, že ho máš a věř, že takhle jako ty funguje spousta domácností. (což si taky říkám a né, že bych nechtěla žít jinak) 😉

kili
22. kvě 2008

varfa, no určite by som tu nedelu u rodiny zrušila. Ak chcú vidieť malého, tak v sobotu nech prídu oni k vám.
a čo vlastne manžel robí? je to len tak zaújmavá robota alebo je to nevyhnutné alebo kôli peniazom? nemôžeš ísť na čas do roboty za ním? ako na obed al. tak?

ronie
22. kvě 2008

kometka-sem na tom úplně stejně, jen ty víkendy sme spolu oba dny..Sem s tím smířená a mám k tomu úplně stejný přístup jako ty, mě hodně pomáhá internet a to , že si pokecám tady a pka že se scházíme s holkama a dětma a prostě je důležité pořádně se zabavit, taky mě chodí pomáhat mamka jednou týdně a našla sem si chůvu pro případ, že bych si chtěla odpočinout 😉

varfa-myslím, že by chtělo omezit ty návštěvy rodiny..já bych řekla, že to musí prostě všichni pochopit-u nás se to dost respektuje..já zavedla po několika histerických scénách-když mi ruply nervy pravidla-manžel odchází až když se ráno nasnídám a vyčistím zuby-jenže teda oproti vám vstáváme mnohem dřív 😀 , pak čekám, že přijde manžel na 7 večer na koupání-většinou to stihne, no a o víkendu se snažíme být co nejvíc spolu, jezdíme za kamarádama co maj taky děti, do přírody atd..jeden den je fakt málo 😔 ale zase máme ty naše broučky malý, kterým musíme být šťastnými maminkami 😀 to se nedá nic dělat 😀

sisstin ty si úžasná, že to zvládáš 😉

varfa
autor
22. kvě 2008

Ano,manžel podniká ve strojírenství.V době těhotenství koupil nové stroje a říkel,že se s nimi musí seznámit a pak,že už to bude v pořádku a nebude muset být tolik v práci,jenže se to nějak nedaří e je to stále horší.A vzhledem k tomu,že to teprve rozjíždí,ani s penězma to není valné,všechno dá zpátky do firmy.Teď např.říkal,že příští týden jeden jeho zaměstnanec bude na neschopence,protože jde na operaci a on že tam tedy bude muset být za něj a že v práci bude víc.Tak bych čekala,že tento týden bude doma víc,ale v po a út přišel v šest a to jen proto,aby mohl dělat ještě na PC a včera přišel v sedum,večeře,omýt se aje osm a malej chodí spát v devět,netuším,co tedy bude příští týden ☹
Do práce za ním bych mohla,dvakrát jsem to udělala,ale má na nás stěží deset minut a ještě k tomu malej v autě spí.
S těma návštěvama v sobotu to taky neklapne,protože moc nemusím jeho rodiče a hlavně by mi to přidělalo ještě více práce,protože si nedovedu představit,že by sem přišli a já neměla vypíglovaný byt.
Jasně,že se snažím to nepřenášet na malýho,hlavně abych taky nepřišla o mlíko,ale někdy to na mě padne,hlavně jak je i takhle ošklivé počasí a my nemůžem být tak hodně venku jako jindy.

liviky
22. kvě 2008

Ahoj Varfa,
tak ten můj pracuje od neděle do neděle,za den stíhá i dvě práce,dop.pro šéfa a odp. sám na sebe a k tomu má nespočet zálib,jako např.paragliding,vysílačku,tvoření webových stránek,vaření atd...no prostě další požerače času!
Když mu řeknu,že chceme být více s ním tak mi opáčí,že nás chce zaopatřit a chce aby jsme se měli dobře a nemuseli se dívat na každou korunu.No a holt to je chlapské uvažování,s tím nic nenaděláš,já jsem taky někdy docela zoufi,ale pak si řeknu,aspoň nejsem na nikom závislá,vím že vše zvládnu a nic mě jemn tak nezaskočí.
A v neposlední řadě,je to lepší než by vysedával po hospodách nebo třeba i něco horšího.
Časem se to podle mě srovná a hlavně si musí sám uvědomit,že ty zážitky a pokroky našich holek se nebudou opakovat a aby mu neutekli další tak zpomalí....prostě je to chlap a musí mu to docvaknout samotnému,(samozřejmě nenápadně ho třeba sem tam pošťouchnout) 😀

varfa
autor
22. kvě 2008

Asi se s tím musím srovnat hlavně já ,protože v pondělí jsem manželovi udělala jahody se šlehačkou,abych mu udělala radost po dlouhém dni v práci,dneska bych nejradši zbalila malýho a sebe a někam vypadla.Díky za názory a my jdem s malym na procházku,třeba se mi zlepší nálada 😢

lenki33
22. kvě 2008

Varfa - moj manzel tiez travi v praci 7 dni v tyzdni,kym sme nemali maleho pracovala som tiez vela, takze som to ani neriesila. Teraz zacal sice chodit domov o stvrtej (vacsinou) ale zase robi doma, takze to je jedno. Ale vidim na nom ze to nerobi z nejakej vasne k praci, ale ze skratka ma toho vela. A myslim ze to je to podstatne, ak to tovj manzel robi pretoze ma toho vela je to nieco ine ako ked to robi preto ze tou pracou unika od rodinneho zivota alebo ze je praca jeho zmyslom zivota. Program si vzdy planujem len sama s malym, ked sa zapoji manzel som rada, ale ked sa nezapoji nevadi. A co sa tyka navstev svokrovcov a pod nezajem!!!! Teraz ste rodina vy 3, podla mna si este vycerpana z porodu a celkovo z uplne novej zmenenej situacie, ved sa ti uplne otocil zivot. Takze ja by som si na tvojom mieste uzivala maleho a tesila sa z pokrokov ktore robi a manzelovi by som urcite v klude vysvetlila co sa mi paci a co nie a ked chce tak sa k vam prida hned ako bude moct, nasilim ho aj tak nedonutis. Tak sa drzte a uvidis bude lepsie 😉

gedren
22. kvě 2008

A nemohl by aspon zcasti pracovat z domova? My jsme workoholici oba 🙂, ale nastesti muzeme delat vetsinou odkudkoli, takze jsme vetsinu casu spolu, i kdyz oba duchem nepritomni...

kometka5
22. kvě 2008

Ronie, máš pravdu, my máme taky pravidla. většinou malou koupe a dá večer papat, to se stává málokdy, kdy není doma a ráno s ní lumpačí v posteli, od 6h. od rána, kdy já nemám sílu ani otevřít oči...

Varfa, je fakt, že já jsem ze začátku tohle prožívala úplně stejně, změnil se mi celý život, pořád jsem měla pochybnosti, jestli malou zvládám dobře nebo ne, a byla jsem na všechno sama. Ale to je asi normální...ono to přejde, počkej, až si začne malej pořádně hrát atd... 😉
a jinak zcela chápu, že nechceš sobotní návštěvy (já s tchánojcma taky nevycházím, a taky musím trpět každý víkend návštěvy - a to mě hrozně štve, protože nás obírají o čas, kdy můžeme být spolu jako rodina)

zuzik03
22. kvě 2008

varfo, tenhleten problém má hrůzna mamin 🙂 MM chodí domů kolem 8, když už malá spí a ráno s ní tráví tak 5 minut. zatím ani jednou nepřebalil ani nevykoupal. na malou se culí, má z ní radost, ale je to pro něj prostě ještě "ležák", takže to s ní dlouho nevydrží, nebaví ho to. myslím, že se to dost změní, až bude malá víc reagovat, takže tak za půl roku 😀 holt nás živí 😉

nejlepší recept je zabavit se sama - já to řeším tak, že s malou chodím na plavání, se švagrovou jezdíme na výlety, chodím na procházky. chce to taky najít si čas pro sebe, já jsem třeba MM tento týden oznámila, že odteďka jsou úterní večery moje, takže musí být do půl 8 doma a bude dohlížet na malou. takže jsem v půl 8 nakojila, uspala a odešla na jogu. bylo to úžasné, ono stačí chvilka pro sebe a člověk se zase nabije energií. občas když dělá o víkendu něco do práce, tak když malá usne, nechám mu ji a jedu na kolo.

ale stejně tak jednou za měsíc obrečím, že jsem na to sama, ale to je jen slabá chvilka 😉 myslím, že byste měli omezit ty návštěvy rodičů, důležitejší je, abyste měli občas čas na sebe.

aponchie
22. kvě 2008

uz prvni hezka vec od nej je ,ze se snazi bejt kazdej vecer doma aby stihl koupani a mazleni to je krasny..to ja si mohla nechat jen zdat,ten muj pracoval od rana do vecera a mel 6dni za mesic volnych dost dlouho ..pak delal dve prace naraz takze sme se potkavali u snidane a v posteli v noci tot vse..nemela jsem absolutne nikoho na hlidani ani na zadnou pomoc musela jsem to zvladat sama a kolikrat mi bylo desne.brecela jsem 4mesice v kuse pac mala rvala a rvala a ja byla nevyspana..moc mi pomahal uz jen tim,ze v noci k ni vstaval ,nosil ji na rukou a me nechal spat a nosil mi ji jen nakojit ..ja osobne bych se vykaslala na rodinu abych tam lozila v jednom volnem dnu to ani nahodou a pokud je jeste nemusis...neni co resit,nejake navstevy asi musi bejt ,ale to snad pochopi a hlidaji ti maleho aspon?povozi ,pomuzou s uklidem a tak?nebo vemou vas nekam na vylet a pod?7rano je brzo to je pravda ,nestihnete ani pohodovou snidani spolu a popovidani si.ja vim,ze ted je brzy po porodu a jses unavena ,ale zkousela bych alespon pro zacatek kazdej vecer si udelat ritualek ,ze spolu povecerime,pomazlime se a kuknem na film nebo se pomilujeme co ja vim..a ty nedele..no ja bych ditko dala prarodicum na cele dopoledne abych si uzila manzu a pak si sla pro mimi,dala zdvorilostni kafe a vsichni spolecne pak neco delali. 🙂 samo ne kazdou nedeli,ale urco bys to zvladla odstrikat mliko a nechat par hodin u dedacku ne?

lucky.lady
22. kvě 2008

Ahojky. Já jsem na tom stejně. Manžel ráno brzy do práce a večer chodí třeba i v devět. Potom doma ještě do půlnoci pracuje na notebooku... právě je na týden na služební cestě v Egyptě a za 14 dní jede na týden na MS ve fotbale😠
Když byla dcera malá, tak mě to taky vadilo, až jsem z toho měla takové úzkosti... jakože jsem na všechno sama. Když byl dceři tak rok, že jsem se s ní zabavila, už to bylo lepší. A nakonec jsem byla ráda, že mám doma klid.
Hlavní problém vidím v tom, že se žena nedokáže pořádně zabavit. Když jsem trávila dny třeba s kamarádkou, která měla stejně staré dítě, vše mi připadalo hned lehčí.
Dnes čekám druhé mimi a ani mě netrápí pomyšlení, že tu budu převážně sama. Když mi bude smutno, tak prostě půjdu na procházku s kamarádkou 😉.

kristi
22. kvě 2008

muj muz taky hodne maka, rano odchazi tak okolo 8 a vraci se nejdriv v 6 a casto i mnohem dele...soboty nedele ma vetsinou volne,ale nekdy taky odejde pracovat. Zvykla jsem si, co jinyho...a taky jsem si nasla chuvu, chodi skoro pravidelne ve ctvrtek v 19 hodin a my jdeme nekam na jidlo nebo na drink, proste spolu sami...

susik77
22. kvě 2008

ahoj, muj manzel nepodnika, ale taky je v praci od 8 a domu chodi nejcasteji 19.40, casto ma skoleni, to chodi aj po 21.hod. Ja jsem se s tim smirila, ale mam uz trochu vecsi ditko a je to uz o necem jinem...mam tu aj kamaradky s detmi, chodime spolu ven, nebo jdu as malou na nakupy-to je nekdy aj na pul dne...nebo s kamaradkami na kafe...Snazim se zaplnit si dny a vubec se nenudim...Manzel sice v sobotu nepracuje, jen vyjimecne, ale zarizujeme a predelavame byt-takze celou sobotu mam znovu s malou program a on prac. na byte. V nedeli jsme spolu. K nasim chvalabohu jezdime tak 1-mesicne 🙂
Ja mam cas jen kdyz mala spi-dopol. 1.5 hodiny a odpol. 1.5 hodiny a to vacsinou varim a uklizim...
Jsem rada, ze manzel mi alespon vecer malou veme, okoupe, ja ji nakrmim a on uspi a mame vecery pro nas 🙂
Ale tak do 3-4 mesicu to bylo pro mne taky tezke, mala jeste nebyla moc komunikativni, vyzadov. mnohem vice pece, stale noseni...Bylo to dost vycerpavajici a citila jsem se taky sama...Uvidis, ze po 6.mesici se to uz bude jenom zlepsovat a uzijete si s malym hodne legrace 😉
Zkus mozna chodit na plavani kojencu, nebo cviceni s detmi...

binki
22. kvě 2008

Právě přemýšlím, co mne teď poslední dny žere. Není to určitě to, že manžel chodí po 20té z práce, ani, že pracuje ještě z domu a chodíme spát sama, ani že vstávám celou dobu k malému sama. Přestěhovali jsme se do zahraničí (jo, siss, po roce a půl jsme spolu) a zatím moc neovládám jazyk, kočár tady nejde moc použít, zatím je v manželově autě a malý i já máme pěknou chřipku. Sice uklízím doma a píšu práce do školy, hraju si s malým, můžu koukat na satelit, ALE 😢

varfa
autor
22. kvě 2008

Já nemám problém se s malým zabavit,děláme spoustu věcí,plavání kojenců,dlouhé procházky,kávička s maminkama,ale i s dětma,internet atd.Ale o to mi asi jde,všechno s malým,nemám ani čas zajít něco podniknout sama.A s tím aby hlídali mí nebo manželovi rodiče mám ještě problém,prostě jim Matouška nedokážu svěřit a jít si třeba zdřímnout a nebo si jít zacvičit.Oni by chtěli,ale já maximum co dokážu,že jdu s tchýní na procházku a zařídím si svoje věci např. na úřadech,prostě samotné bych jí Máťu nesvěřila,ale to ani mojí mámě.Jinak mi přišla zpráva,kde bylo napsáno,že pobírám plat za to abych se o malýho starala jen já,pokud manžel nechce,k tomu mám teda velké výhrady 😠

kristi
22. kvě 2008

jaka zprava? od koho? tak snad dite ma i otce,ne? muj muz neni teda typ, ze by se o malou nejak extra staral, ale kdyz potrebuju,tak ji pohlida....

zkus si vazne najit chuvicku

aponchie
22. kvě 2008

tak to teda vyuzij pokud mas moznost hlidani..co ja bych zato tenkrat dala 😝

kristi
22. kvě 2008

vid?

aponchie
22. kvě 2008

ntj teda 😝

susik77
22. kvě 2008

my jsme si zvykli s manzelem podnikat spolec. akce aj s malou, pripada mi, ze je to docela legrace 🙂 nevadi mi jit s ni do restaurace, aj na dofce seji libilo...vic jak doma 😉 kamaradky mi muzou malou pohlidat kdyz potrebuji, ale zatim to vyuzivam jen k doktorovi...
asi mam jinou povahu, uz me neba chodit nekam sama, kdyz uz nekam jdu, normalne mi chybi, ze malou nemam...

kristi
22. kvě 2008

tak to zase me to bavi, obcas....samo,ze nejlepsi je travit cas s ni, ale i bez ni to obcas jde a clovek si proste vycisti hlavu, chvili jen relaxuje bez toho, aby byl furt ve strehu,co kde provede

varfa
autor
22. kvě 2008

Ted jsme s manželem telefonovali a dohodli se,že bude chodit v sobotu domu na třetí a rodiče obejdeme v sobotu,ale u každých jen hoďku a né tři jako doteď a neděle budem spolu,snad to tak opravdu bude 🙂 S tím hlídáním to prostě ještě nejde,ještě jim Máťu nedokážu svěřit,třeba až bude větší.

kristi
22. kvě 2008

no vidis, tak fajn...aspon neco 🙂

tlapicka
22. kvě 2008

varfa: ne ze pokud nechce, ale pokud uz to kvuli pracovnimu vytizeni nezvlada... pokud nechce, tak je to spatny 😨

tlapicka
22. kvě 2008

k te nedeli gratuluju! to je super zacatek !!!