Manžel kamarádky se dal na duchovno. Poraďte

fangi
21. únor 2011

Ahojky,
chtěl bych Vás poprosit o názor a o radu pro moji dobrou kamarádku. Kamarádka nečekaně zjistila, že její manžel již přes rok před ní tají to, že čte nejrůznější duchovní knihy, že rozhodování v práci řeší přes svého bratra, který mu prostřednictvím kyvadla říká, co má dělat a on se podle toho rozhoduje. Že ho bratr chce seznámit s jakýmsi Koso Rays - nevím, o co se jedná, ale je to nějaká další "duchovní" metoda. Kamarádka těmto věcem nevěří a je hodně v šoku. Zjistila, že jí všechno toto celou dobu zatajoval. Promluvili si, ale je jasné, že manžel tomu prostě věří. A kamarádka řeší, co s tím má dělat. Jednak o tom nic neví, tak má strach, jestli to není nějak nebezpečné. A prostě se jí to nelíbí. Pro vysvětlenou - její manžel je nadprůměrně inteligentní, vysokoškolák, manažer v jedné hodně úspěšné firmě, je to hodně optimistický a veselý člověk, který jí se vším pomáhá, mají po celou dobu hezký vztah, plánují dítě,... jemu se hrozně daří v práci, tráví hodně času spolu - výlety apod. Tedy má kamarádka hlavně pocit, že on nic takového nepotřebuje, že je schopen se rozhodovat sám. A vždycky si říkali vzájemně úplně všechno, tak ji dost překvapilo a je smutná z toho, že o tom celou dobu nic nevěděla. Jo a jak se to dozvěděla - neřekl jí nic, ale zapomněl si odhlásit email, tak kamarádka ho chtěla jen odhlásit (nemá důvod mu číst email a ani by to nedělala), ale zahlídla, že jeho emaily s bráchou začínají dost podivně a mají podivné předměty, tak jí to nedalo, přečetla si jeden a potom už se začetla...a tak si právě přečetla, že veškeré rozhodování v práci on řeší právě s bratrem, který mu odpovědi - co má dělat, píše do emailu, že je testoval pomocí kyvadla.
Budu vděčná za každý názor, co byste dělali vy. Kamarádka ode mne čeká pomoc a radu a já upřímně řečeno jsem z toho tak překvapená, že sama nevím, jak bych na to reagovala.
Děkuju!!

berenika39
21. únor 2011

@fangi nene, jsem v tomhle ohledu skeptik, jen mě zaujalo, že to slyším poprvé a chtěla jsem vědět, co to je. Nic pro mě.-)))). Pohledala jsem na netu.

fangi
autor
21. únor 2011

@berenika39 .. A po přečtení asi poloviny toho textu o Koso Rays, co jsi sem hodila odkaz, tak teda já jen zírám...jednak to nechápu a jednak to na mě působí teda brutálně divně ☹ To snad ani kámošce nebudu dávat číst ☹

berenika39
21. únor 2011

@fangi jj, na to musí být člověk asi nastavený, to nejde použít izolovaně...

fangi
autor
21. únor 2011

@berenika39 ..A můžu se zeptat, jak by jsi se zachovala ty na místě mé kámošky? Parkrát jsme si tu psaly někde v diskuzi, tak vím, že jsi fakt rozumná, navíc máš o něco víc životních zkušeností než moje 27mi letá kámoška 😉 V její situaci by jsi se zachovala jak, prosím? Já totiž sama nějak nevím...nemůžu to ještě moc vstřebat ani si to představit na sobě.

lotosek
21. únor 2011

Já bych panu manželovi poradila, aby se s kyvadlem naučil sám. Nebude nic řešit přes třetí osoby a může to pro něj být zajímavým koníčkem. Pokud kámoška těmto duchovním věcem nerozumí a nevěří jim, fajn, ať to tedy nezkoumá, co manžel provádí, ale mohlo by to někdy začít dělat problémy. Zřejmě jsou ti dva na jiné duchovní úrovni, ale zatím se s tím manžel dobře vyrovnává.
Mám ráda kyvadlo, tarot, astrologii, ale nejraději mám numerologii, to jsou prostě čísla, a ta nejdou nijak ošulit. 😎

berenika39
21. únor 2011

@fangi 😀 😀 😀 řekni normálně, že jsem stará🙂)).
Já nevím, já sama za sebe bych se lekla a jednala. Nenechávala bych to spát, s obavou, aby se z toho něco nevyklubalo. Ale to pramení rozhodně z mého negativního nahlížení na všechny tyhle praktiky, které nemají racionální základ..
Stačilo by, kdyby se dohodli, že jí to mnažel bude v klidu říkat, nebude nic tajit, pokud mu ona stopro věří. Pak by to měla pod kontrolou. Ale to musí oni sami, to je fakt docela citlivá věc, jamile by jen zahořela nedůvěra. může to vztah pokazit, a třeba zbytečně.

fangi
autor
21. únor 2011

@berenika39 Stará rozhodně ne, tak jsem to právě vůbec nemyslela 😉 Ale přeci jen v 27mi jseš větší tele než v tvym věku 😀

Právě kamarádka se taky lekla a jedná. V první chvíli jí napadla i varianta rozchodu, což je šílený, když maj tak úžasnej vztah, on je fakt ideální chlap a najednou tohle....Je v šoku, no, a právě fakt neví, co má dělat.

Oni si hodně věřej, takže on je ochotnej jí o tom vyprávět...ale ona tohle prostě ve svým životě nechce, si představ, že by ti to pak manžel každej víkend vysvětloval....to taky nejde. A ještě být pořád ve strachu, co se z toho vyklube...Nevim, no.. Myslim, že kamarádka nejvíc asi doufá v to, že ho to pustí, ale to se trochu bojim, že když tomu tak věří, že je to málo pravděpodobný....Už to někdy někoho vůbec pustilo, těžko říct, neznám nikoho, kdo tomuhle věří.

romana29
21. únor 2011

Tak ten manžel asi cítil, že kamarádka takovým věcem nevěří a proto jí to "tajil".
Určitě jsou mnohem horší věci než věřit kyvadlu.
Souhlasím s lotoskem - ať se naučí ovládat kyvadlo sám. Navíc pokud k tomu má nějaké vlohy (já tomuhle všemu věřím 😀 ), tak bude i sám schopen rozeznat, kde a do čeho jít a nejít.
Hlavně ať mu kámoška neudělá haló a vezme to pěkně v klidu.

Kamarádce spáchal manžel sebevraždu - několik měsíců předtím se začal bavit s jedním podivínem z práce a nosil si domů knížky o posmrtném životě atd. Ale tak tam to bylo (samo příčinu nevíme a těžko už to kamarádka pokud něco ví, bude řešit a svěřovat se, nebylo to nic příjemného přijít o manžela, který ji nechá dvě děti a zapálí se na dálnici 🙄 ) i tím, že už asi dopředu sebevraždu plánoval.
Kyvadlo je tedy ještě o.k. Osobně ale dám víc na tarotové karty 😎

berenika39
21. únor 2011

@fangi Taky neznám nikoho, kdy by něco takového opustil, dobrovolně....a už vůbec si neumím představit, že by do toho spadl mm.

majdula
21. únor 2011

Jej, a jak jsou dlouho spolu? Totiz, myslim, ze je dost dulezity ve vztahu kdyz ne se v nazoru na tyto veci shodnout, tak aspon mit jasno, jak se na ne diva partner...

Osobne by mi asi delalo problemy byt jakozto tezkej pragmatik, skeptik a ateista s nekym, kdo je jakymkoliv zpusobem verici - v cokoliv. Myslim, ze bych ani s takhle smyslejicim clovekem nezacala byt a zit, laska nelaska. O to horsi by bylo, kdybych se to pak dozvedela nahodou, po delsi dobe, jako kamoska @fangi Proste podle me v tomto ma byt jasno od zacatku, mozna je to pro nekoho prkotina, ale vzdyt jde o celkovej nahled na svet, pro me dost podstatna vec... a nedejboze zjistit az pozdeji, ze toho mne "blizkyho" cloveka vlastne neznam 😕

Tim nenavrhuju nejake radikalni reseni, ale promluvit si, jako vztah je to asi peknej, ale zjevne si jeste maji co rict a v cem se poznat...

fangi
autor
21. únor 2011

@romana29 Ano, to určitě tajil, protože znal její názor na takovéto věci, "bál se", že ona to nepochopí.

S tím bratrem si psali o nějakém odblokovávání, potom hlavně o tom testování pomocí kyvadla a to tím způsobem, že napsal bratrovi, o čem se právě rozhoduje (to mu psal třeba jednou za týden, za 14dní, ne za půl roku, takže často!) a jaké jsou varianty řešení a on mu to měl "testova" a dá odpověď...a to probíhalo vždy, když kamarádka nebyla doma, ale nadálku, protože bratr bydlí daleko. Její manžel tvrdí, že se nerozhodoval jen podle toho, že mu to jen dalo další "názor", ale přesvědčeně tvrdí, že tomu věří !! Kamarádka samozřejmě v tom šoku mu to zkusila i vymluvit řečma typu, co mu to dává apod., ale stál si za tím, takže varianta, že ho to pustí jen tak samo, ta je fakt asi nepravděpodobná.
A právě někdy nedávno mu ten bratr psal, že ho naučí i to Koso Rays. Jinak dle slov jejího manžela bratr se o to zajímá již víc let a jeho přítelkyně o tom ví. Zda tomu taky věří, nevím.

A jak píšeš @romana29 o té sebevraždě, tak to je asi to, co určitě kamarádku napadlo. Ona se v tom opravdu vůbec nevyzná a je pro ni těžký rozpoznat, co je nebezpečný a co není, když vůbec neví, o co se jedná.

fangi
autor
21. únor 2011

@majdula Kamarádka na to asi kouká podobně, těžko by si dobrovolně něco začla s někým, kdo má jakýkoliv víry tohoto typu a "horší"....Nicméně oni jsou spolu 6let, po celou dobu maj supr vztah (její slova, jeho slova, já je znám dlouho, je to takovej ten ideální pár, každej kdo je zná, to říká), hodně si věřej, všechno si říkaj...neměli nikdy žádný problémy. A na tohle téma spolu nikdy nemluvili. Oba jsou ateisti, v Boha nevěřej, ani nikdo v jejich rodinách. Ani žádný další víry, nic. Maj normální zájmy, ... A on s tím prý "začal" cca před rokem. A přivedl ho na to jeho bratr, se kterym maj suprovej vztah, jeho bratr je starší, možná na něj i trochu kamarádky manžel dá, ale to nevím.

Takže zjevně se to může stát každý z nás...A teď ona s názorama asi jako máš ty @majdula ...a "babo raď", co dělat. Co ty bys dělala v její situaci?

fangi
autor
21. únor 2011

Jinak budu za kamarádku vděčná každýmu, kdo třeba jen dovede vysvětlit, v čem to všechno spočívá. Protože s kámoškou třeba ani nechápeme, jak funguje to kyvadlo. Navíc na dálku. On napíše bratrovi otázku...je sám doma, prý musí být v klidu nebo co...a bratr jako doma vezme to kyvadlo a podle toho, jak se houpe, tak ukáže Ano, Ne...Nebo je to blbost, co píšu? My fakt nevíme...

romana29
21. únor 2011

@fangi kyvadlo je v pořádku, určitě bych měla taky strach, kdybych najednou přišla na to, že přítel dělá něco takového (on mi spíš říká, že já jsem divná, ale že mě už před 8 lety vyšlo, že má zkusit nábor v armádě a že to vyšlo a díky tomu se máme tak, jak se máme, na to už asi zapomněl 😎 ), ale asi je ten manžel trošku i nerozhodný a potřebuje třeba vědět, co na to říká "tajemno". Víš jak, třeba on má udělat nějaké rozhodnutí a předem má tušení, že by byla třeba varianta A ta správná, ale není si jistý a chce to mít odsouhlasené (no já vím, že to zní divně) od kyvadla. Takže když pak jeho bratr řekne, že nejlepší je varianta A (aniž by věděl, že o téhle bratr taky uvažuje jako o nejlepší), je to pro manžela kamarádky jak takové zadostiučinení a má i dobrý pocit, že na to přišel 😀 .
Ale na druhou stranu, určitě se člověk musí zamyslet a jednat v určitých věcech i racionálně,bez ohledu na kyvadlo o tom žádná 🙂 a určitě manžel kamarádky dělá denně x rozhodnutí i bez kyvadla 🙂 a správných.

lotosek
21. únor 2011

A co by jako měla furt kámoška dělat? S manželem mluvila, ten jí to vysvětlil, tak snad je dospělá ženská a znají se spolu dlouho na to, aby to uměli společně vyřešit. Nech je žít jejich vlastní život.

simonceli
21. únor 2011

@fangi Ať si kamarádka o tom zjistí víc, když jsi psala, že o tom nic neví a zkusí to nějakým způsobem pochopit. Promluvit si ještě jednou.... myslím si, že tohle není nějak zásadní věc a nebude až tak jednostranné, že se rozhoduje jen podle toho, ale určitě má v mysli více řešení, jen neví ke kterému se vic přiklonit a proto žádá bratra o radu přes kyvadlo. A pokud ho to zajímá a obohacuje se o netradiční znalosti a zkouší je v praxi a vychází, tak proč to zas tak nějak řešit. podle mě nejlepším řešením je ho respektovat. Může s tím nesouhlasit, ale pokud spolu mají skvělý vztah jak píšeš, tak ať to respektuje. Taky se mi nelíbí nějaké věci, co dělá můj přítel, on to ví, a když si myslí, že je to pro něj dobré, tak ikdyž s tím nesouhlasím, tak to respektuji a stojím při něm. O tom je ta vzájemná podpora ve vztahu. Druhá věc je ta, že jí to zatajil. Asi se styděl, nebo nevim,ale to si musí vysvětlit mezi sebou. A pokud je to tak inteligentní člověk, jak píšeš, tak určitě bude vědět, kam až může zajít, aby neohrozil svoji existenci a své rodiny taky. Takže podle mě to zbytečně řeší, jen ať si hlídá aby to nezacházelo do nějakých extrémů. Mamky měla ráda taky duchovno, ale otec o tom teda věděl od začátku, taky tomu nevěřil, ale respektoval to.
Je spousta knížek kde si o tom může přečíst, na internetu si o tom může zjistit. Mě sestra taky pomáhá přes kyvadlo a já jí zas vykládám karty. Nic na tom není. Příjde mi, jako kdyby to řešila, že před ní tajil něco mnohem horšího. Tohle mi příjde jako docela banalita.

fangi
autor
21. únor 2011

@romana29 S tím naprosto souhlasím, už jsme to tady psaly s ostatníma, že určitě on se pomocí toho kyvadlo utvrzuje v tom, že se rozhoduje správně. Protože on je opravdu nadprůměrně inteligentní a i proto je na takové pozici, na jaké je, v tak mladém věku. Ale dovedu si představit, že je to pro něj náročné, najednou na jeho rozhodnutích závisí chod celé firmy a on prostě nemá 100% jistotu, že to, co chce udělat, je to správné řešení. A tak se takto utvrzuje.

Na druhou stranu by mi to všechno pasovalo spíš na někoho introvertnejšího, nebo prostě někoho, kdo se těžko rozhoduje apod. Ale to prostě není vůbec jeho případ. On sám navrhl, že se za kamarádkou tenkrát přestěhuje přes celou republiku, to on koupil byt na hypotéku, přičemž tenkrát vydělával drobek toho, co nyní...To on teď mluví o dítěti, o svatbě....A navíc se rozhodl "risknout" to, že šel do této "nové" práce, přestože měl před tím super místo, sice nižší pozici a méně placenou, zato jistou....

fangi
autor
21. únor 2011

@lotosek Kamarádka je z toho dost špatná a je to moje nejlepší kamarádka a prosí mě, abych o tom přemýšlela, poradila jí,, co by měla dělat. Tak se snažím o tom něco zjistit a utřídit si názory a tahle diskuse mi v tom dost pomáhá, tak to snad neznamená, že je nenechávám žít vlastní život. Kdyby mě o to kamarádka neprosila, nechtěla o tom se mnou mluvit, tak je to jen její věc a rozhodně bych se jí do ničeho nemontovala 😉

lotosek
21. únor 2011

Já jsem to asi napsala trochu tvrdě, ale ty vidíš do vašeho vztahu s kamarádkou, já ne. 🙂 Od jisté doby si dávám pozor na to, co mi kamarádky radí ohledně vztahů, ne všechny to se mnou myslely dobře, jak se ukázalo. 😖 Takže momentálně v osobních věcech řeším vše sama se sebou a je to výborné rozhodnutí.
Jinak můj přítel se zajímá hodně o jógu a meditaci, tomu třeba vůbec nerozumím a ani se o to nezajímám, ale když ho to baví...

fangi
autor
21. únor 2011

@simonceli Děkuju, že jsi napsala. Mohla bys mi prosím vysvětlit, jak funguje to "testování" a získávání odpovědí přes kyvadlo? Protože snad prý jeho bratr na to má nějaký "kurz" , a nemůže to provádět každý a proto si to ten její manžel "netestuje" sám, ale přes bratra. Mohla bys mi napsat, jak to prakticky probíhá a v čem to celé spočívá? A to Koso Rays neznáš?
Kamarádka si o tom určitě chce zjistit, co nejvíc, i proto já sem teď píšu, aby třeba někdo vysvětlil, jak to prakticky funguje. Přeci jen na netu najdeš kde co a třeba z toho odkazu na Koso Rays, co sem dala berenika jsem teda osobně nepochopila nic, natož jak to prakticky jako funguje.

simonceli
21. únor 2011

@fangi no třeba konkrtétně u mě ...... já zavolám sestře, že prostě řeším te´d takovu a takou věc a že už na ní mám řešení....... třeba dvě,, ale nevim, který konkrétně lepší. tak jí to všechno řeknu, ona když má na to náladu a klid, tak se zeptá kyvadla, ale jen na otázky typu ano ne. A podle toho jak se to kyvadlo točí tak je to buď jo a nebo ne, ale to ví už jen ten kdo s ním pracuje.... a nemusí na to mít žádný kurz, ale musí pro to ten člověk mít cit...... a pak mi třeba séstra zavolá co jí vyšlo a pak se dál rozhoduju, ale že by moje rozhodnutí záviselo vyloženě na tom, co řekne kyvadlo tak to ne. Není to žádná věc, která by ho zbavila smyslů a schopnosti se sám rozhodovat. On se v podstatě rozhodne sám, ale potřebuje jen utrvrzení ve správném rozhodnutí a jestli má vysokou pozici a je na něho vyvíjený tlak, tak potřebuje odventilovat...... a našel si tohle. lepší než aby to probíral s chlapama každej den v hospodě u piva 😉 Její manžel to nedělá as pro to, že na to nemá cit, já když chytla kyvadlo do ruky, tak se mi taky kroutilo jak blbý...... protože na to nemám cit, ale sestra jo. Byla mi i zjišťovat domy geopatogenní zóny s kyvadlem, než se mi narodila malá, abych věděla, kam nemám dávat postýlku.

majdula
21. únor 2011

@fangi Covece ja ti nevim, co bych delala, kdyby mi muz prisel domu s kyvadlem 😀 nebo jeste hur, kdybych zjistila az po roce treba, ze necemu takovemu veri...
Asi by to dost zklamalo moji duveru v nej... ja vim, ze lidi se meni, ale ja ho proste mam rada takoveho, jakej byl a je i s tim jeho (nasim) nazorem na viru v cokoliv a kdyby se najednou v tomto "zmenil", tak to tou duverou proste dost otrese... To je jako bych s nim zila deset let s vedomim, ze ma rad psy a pak bych najednou vyplavalo na povrch, ze psy nesnasi a miluje naopak kocky 😀 Jasne, tohle je nevhodnej priklad a ani to neni podstatny pro spolecnej zivot, ale co se tyce te "viry", tak to je pro me prave dost zasadni... Holky tu pisou zit a nechat zit, ale mne by proste vadilo, ze muj chlap necemu takovemu veri, no 😒 Pro me je to, nezlobte se a neberte osobne, znamka slabosti, vsechno tohle uchylovani se ke kartam, vesteni, horoskopum... proste berlicka. Ale kdyz to partnerovi neva nebo se v tom vyzivaji oba, tak v pohode.

Ja ale fakt nevim, jak bych reagovala. Vubec nevim. Takze si rada prectu, jak to kamoska vyresila 🙂

marinka
21. únor 2011

@fangi že se furt do toho pletu.. 😀, s kyvadlem může pracovat skoro každý, někdo má větší schopnost práce s ním, někdo menší, ale jen malému procentu lidí kyvadlo vůbec neodpovídá, ať dělají co dělají 😉 Jsou různé kurzy práce s ním, ale není to podle mě vyloženě nutné, někomu stačí přečíst si o tom knížku apod. Většina lidí pracuje se svým vyšším Já, se svým podvědomím, mně třeba odpovídá andílek, je to různé 😉

lotosek
21. únor 2011

Základní práci s kyvadlem (tedy ano - ne) by mohl zvládnout i pan manžel sám a bez kurzu. Stačí to trochu potrénovat a udělat si na to čas.
Větší průšvih by byl, kdyby mu nějaký šarlatán namluvil, že má nějakou šílenou chorobu a zachrání ho jen ty jeho speciální přípravky nebo kdyby v pořadu Volejte věštce pravidelně provolával tisíce.
Já osobně si myslím, že manžel má teď v práci nějaké stresy a tlaky, které mu takové berličky jako kyvadlo pomáhají řešit. Až tyto problémy pominou, nebude už žádné "záhady neznáma" potřebovat.

fangi
autor
21. únor 2011

@simonceli Tak naprosto přesně takhle jí to manžel vysvětlil. On samozřejmě zná možná řešení toho, co řeší v práci. Jen prostě má třeba dvě varianty a protože je v tom naprosto sám a za všechno zodpovídá, tak napíše bratrovi ty dvě varianty A a B...a on mu právě taky odpovídá to Ano, Ne. A pak mu odepíše mailem, co mu vyšlo. A přitom, co on pracuje s tím kyvadlem, tak je manžel doma sám a v klidu, třeba leží na gauči a nic nedělá. Takhle jí to vysvětlil. A používá to jen na pracovní rozhodnutí, to jí řekl a ona opravdu nenašla nikde ani zmínku o něčem osobním.

@majdula Tvůj názor naprosto chápu. Jsem taky založená tak, že to prostě vnitřně "odmítám", stejně jako kamarádka. Nicméně se to asi fakt může stát komukoliv a teď, co dělat. Zase rozvést se s úžasným chlapem, když jim všechno klape tak, že jim může spousta lidí jen závidět. Jen proto, že on vnitřně věří něčemu, co ale na jejich vztah nemá vliv, on do toho manželku nezatahuje...To je taky dost drsný řešení toho všeho.

Pro kamarádku je asi nejzásadnější, jestli se má obávat, že by se to "zvrtlo" v něco, co by jemu mohlo spíš škodit nebo dokonce být nějak nebezpečný. Což by podle toho, co tady píšete, snad nemělo být to kyvadlo. Otázka, co to ostatní. O tom Koso Rays tady nikdo nic nenapsal, rozhodně to není nic, co by bylo známý, taky jsem to nikdy neslyšela. Prostě vědět, jestli někdo začal takto... a skončil v nejhorším fakt buhvi u čeho a jak...

fangi
autor
21. únor 2011

@marinka Jsem moc ráda za každý příspěvek, navíc když s tím máš zkušenosti, takže já jen moc děkuju za kamarádku, že do diskuse píšete 😉 Osobně nevím o ničem z těchto věcí vůbec nic a tak je pro mě těžký jí něco poradit.

fangi
autor
21. únor 2011

@lotosek No právě že to asi nebude nějaký momentální stres v práci, protože když s tím začínal, tak měl práci víc než pohodovou, tam ho firma platila zlatem a i se tak k němu chovala, ne ve smyslu, že by dostával horentní sumy, ale ve smyslu, že si ho tam každý vážil, protože po těch letech věděli, jak schopnej a chytrej je a kolik dobrejch řešení už jim navrhl. Práce měl akorát, kolektiv supr, doteď má odtamtud kamarády. Takže to by pasovalo, pokud by s tím začal v té době, co začal pracovat na té vysoké pozici, to by bylo dost pochopitelný...Ale on s tím začal v době, kdy měl pohodovou práci, vztah s manželkou, kamarády i rodinou a v podstatě nic neřešil. A tvrdí, že ho na to přivedl právě ten bratr, že mu o tom napsal a od té doby, se tím spolu zabývaj. (Ale důležitý je říct, že se nevídaj osobně, ale vyměňujou si spousty mailů, možná telefonujou....).

romana29
21. únor 2011

fangi - kamarádka, úřednice na úřadu práce s těmto věcem věnuje už dvacet let, kyvadlo prý používá denně, je úplně normální ženská, navíc dost moudrá a když je nějaký problém a svěříš se jí, tak ti dokáže během pár minut zvednout náladu, vysvětlit, povzbudit. Takže bych se nebála 🙂

fangi
autor
21. únor 2011

@romana29 Díky, to řeknu kamarádce, to zní povzbudivě, je to z toho fakt dost špatná. Teď, když začínaj plánovat svatbu a rodinu, takovej šok. Její manžel je právě ten typ, co ti taky vždycky zvedne náladu, je to hroznej optimista, pořád vtipkuje, je hrozně fajn.

veronika.h
21. únor 2011

Ahoj,
já mám známé, kteří jsou takto duchovně založení, zajímají se o spoustu altenativních cest a přítel mé známé dokonce léčí lidi, podle kyvadélka a energetického systému. Nevím, jak to dělá, byla jsem u něj párkrát s různými problémy a musím říct, že mi to i pomohlo a hlavně opravdu umí člověka "nabít" energií. JSou to strašně fajn lidi, mají každý své kyvadlo, používají ho často, ptají se ho na různé věci, ale vím, že v zásadních životních rozhodnutích ho nepoužívají nikdy nebo až zpětně jako kontrolu.. On je trošku víc zvláštní, ale oba je mám strašně ráda, mají zajímavý názory na svět a hlavně mají radost ze života🙂 a jsou pořád pozitivně naladěni. Nejsou to žádní fanatici.
Koso Rays neznám, přečetla jsem kousek, všechny tady ty léčebné systémy jsou pro mě španělská vesnice a nerozumím jim. Spíš by mě zajímalo, jak to bere bratr a pokud je to jen koníček, tak na tom nevidím nic špatného, já bych brala, kdyby se mi MM zajímal o duchovní život, bylo by to pro nás pro oba obohacující🙂))