Manžel každý týden navštěvuje rodiče, vzdálené 60 km

karlovac
30. pro 2013

Jsem krátce manželé,ale manžel každý týden alespoň 1x navštěvuje rodice...vzdálenost 60 km...co si o tom myslíte

suzanna123
30. pro 2013

@leni78 ty se mi zdáš 🙂 Na každém vztahu se musí pracovat - s tím "pravým" to jde samozřejmě lépe, protože lze předpokládat, že "ten pravý" asi bude sdílet podobné hodnoty, názory apod., ale ani v tom sebelepším vztahu se to neobejde bez problémů. A zralý člověk se ty problémy snaží vyřešit a neodejde středem, protože to asi nebude ten pravý, když se nechce přestat stýkat a bavit se svou rodinou, která snaše nepochválila vánočku (nebo co já vím - a co ty víš...)

karlovac
autor
30. pro 2013

Hlavně se obávám problémů do budoucna... Když už jsme tak pohádaní tak padne slovo rozvod,ale oba víme ze to nechceme,ale uz neco rict musíme aby jsme tuto debatu ukoncili...

marukm
30. pro 2013

@karlovac U nás to totiž všechno vzniklo kvůli svatbě. Teď jsme se přesunuli k citovému vydírání, šmírování adresy, SPZky auta...Taky jsme se stěhovali z jejich bytu. Na druhý konec města. Ani jsme jim neřekli, kam. A při tom konfiklut stál manžel při vás, nebo se radši neúčastnil?

leniiis
30. pro 2013

@leni78 Nevím teda jak u Vás, ale u nás se takhle problémy neřeší..a to, že by od něj utekla..? proč by to jako dělala? Ráda ho má, jen ji určitý věci mrzí a ty teda nevyřeší tím, že od něj uteče...to by se trápila ještě víc než s ním...
@karlovac musíte mluvit, mluvit mluvit..a řešit..my to tady za Tebe nevyřešíme 🙂 ale určitě bych od nej něutíkala. Věřím, že jistě přijdete na nějaký schudný řešení a že se brzo vysvětlí i vztahy s tchánovcema. Pokud teda sama chceš...jen jedna strana na to být nemuže..

laurital
30. pro 2013

@karlovac Navrhni manželovi poradnu, oba můžete sami říci terapeutovi svůj pohled na danou věc a věřím, že by vám mohl pomoci i s vedením rozhovoru v krizových chvílích.

karlovac
autor
30. pro 2013

@marukm Manžel tvrdil ze ani nestihl zareagovat...ale nevím prislo mi že chtel byt neutrální

suzanna123
30. pro 2013

@laurital že nezanevře na rodinu a nevyškrtne je ze života? Hajzl jeden... Pokud po něm tohle pisatelka neočekává, tak snad není problém mu vysvětlit, že nic takového po něm nechce. Pokud ano, tak se nedivím, že mu přijde necitelná.

leniiis
30. pro 2013

@karlovac no tak poud jen tak sem tam házíte slovem rozvod tak to nevím co pro vás pak manžekství asi znamená...já nevím nějak mi to přijde všechno divný ..ale chápu, že každej to má doma nastavený jinak 🙂

laurital
30. pro 2013

@suzanna123 Nepřekrucuj, co píšu.Jasně jsem řekla, že chápu, že má rodiče rád, ale pokud ti přijde normální způsob, jakým mluví se svou ženou, tak mně tedy ne.Nejen rodiče by si zasloužili úctu a respekt, zaslouží si ji i jeho žena, zatímco on s ní komunikuje jako s usmrkaným děckem.

marukm
30. pro 2013

@karlovac Aha. Tak to bývá nejhorší.:/ Očividně vás miluje, sama jste řekla, že rozvod nechcete. Tak snad má zájem s tím něco dělat? Znám to. Každý si myslí, že se musíte s jeho rodinou udobřit, pro dobro jeho i vašich dětí. Ale tak jednoduché to nebývá. Musí to být oboustranné. Ale pokud se manžel nepostaví za vás, bojím se, že budete trpět ještě víc...

laurital
30. pro 2013

@marukm Ty máš tedy s tchánovci také slušné psycho chudáku 😕

marukm
30. pro 2013

@suzanna123 Opravdu nevíte, co se mezi nimi stalo...

marukm
30. pro 2013

@laurital Psycho? Pche. I horor je proti tomu pohodička. Nevím, jak tohle jednou skončí...:(

leni78
30. pro 2013

Ja jen pisu, co bych udelala ja. Myslim, ze kazda poradi po svem a netreba druhe vyvracet jeji nazor. Za me zadna poradna nevyresi pristup. Ten je v cloveku. Jo a neutikala bych. Proste bych mu rekls ze tohle je pres caru a at to promysli. Pokud zadna zmena, ahoj. Ale znovu upozornuji, jen muj nazor a nikomu ho nevnucuju.

suzanna123
30. pro 2013

@laurital hmm... a ty víš, jak ona komunikuje s ním? Tohle je věta vytržená z kontextu a dělat z toho závěry je zcestné

blahova_andrea
30. pro 2013

@marukm tak co se přesně stalo tu nevíme, odpovídala jsem na obecný dotaz docela obecně. kdybych věděla více, třeba by byla odpověď úplně jiná. taky toho máme za sebou s přítelem hodně, taky jsme museli hodně skousnout, být trpěliví...prostě rodiče jsou rodiče, nevybíráme si je a většina věcí se přece dá napravit, pokud je dobrá vůle. u nás se to nakonec povedlo, aspoň pro zatím a jsem za to moc ráda, že tchánovci dostali rozum 😀

megy
30. pro 2013

tak jako nevím holka, co ti na to říct - na jednu stranu se ptáš, zda je normální, že se s nimi stýká, na druhou stranu chceš, abychom viděly stránku, že se tě nezastává, nebo, že nebrání nebo jak tomu rozumět.

já za sebe ti mohu akorát říct, že nevidím nic špatného na tom, že se spolu stýkají, to je jakoby ti řekl, nesmíš vidět svou rodinu jen proto, že si to přeje. To mi přijde od tebe spíš dětinské a sobecké a velmi nezralé. Že je na ně fixovaný ?? a ty snad nemáš ráda své rodiče?? já si volám denně s mamkou, s taťkou, segrou, vidíme se s mamkou o víkendu na chvilku, protože pracuje skoro na druhé straně republiky a ač nemáme zrovna dobré vztahy, protože nemá ráda mého manžela, tak nejsem ta, která by na ni zanevřela. promiň, ale co jsi čekala?? že se vezmete a hup - rodiče jdou k šípku a jsi jediná??, o pardon. s dětmi - to myslíš jako vážně?? nechápu tvé myšlenky a přijde mi to dost nedospělé spíše z tvé strany

suzanna123
30. pro 2013

@marukm to máte pravdu. A myslím, že to neví nikdo tady a z toho důvodu nejsem schopná pochopit, že někdo suverénně řekne jdi od něj nebo máš pravdu, tohle dělat nemůže

leni78
30. pro 2013

80 % obyvatelstva v ČR jsou idioti.

marukm
30. pro 2013

@blahova_andrea Jde to, pokud je ta dobrá vůle na obou stranách. Já jsem z toho špatná už půl roku. Ale u nich ta vůle prostě není. Jsem tu buď já, nebo oni. A manžel si bohužel vybral mě. Já myslím, že on by se s nima rád bavil. A mně by to nevadilo, jsou to jeho rodiče, ale sám za těhle okolností nechce...a teď jak z toho ven..

@megy Nejsem si vědoma, že by paní napsala, že si nepřeje, aby vídal svou rodinu.=O A nemyslím si, že je třeba rodiče posílat k šípku. Ale ne každý rodiče jsou tak skvělí jako ti vaši. A určitě si nemyslím, že by zakladatelka byla nedospělá, sobecká a nezralá. To pardon.

leniiis
30. pro 2013

@leni78 děkujeme za super zprávu....🙂 hned se mi bude líp spát, když to vím ...

marketajuppova
30. pro 2013

@karlovac Ja teda nevim, ale my se s mymi rodici vidame temer porad. A kdyz ne, tak si volame. Ale tak nasi bydli od nas asi 15km a mame super vztah. A s tchyni mam taky hezky vztah, ta teda bydli asi 5km od nas a tam jsme taky minimalne jednou do tydne. Prijde mi to normalni a jsem rada, ze je vsechny mam kolem sebe. A kdybych mela s tchyni spatny vztah a manzel k ni jezdil, asi by mi to nevadilo. Je to jeho mama, jinou nema a chapu, ze vztah tam vzdy byl a bude. Ja bych taky nechtela byt odstrcena od nasich. Na druhou stranu, lepsi kdyz jezdi za rodicema nez za zenskyma.. 🙂

lesanka845
30. pro 2013

Asi som uz stara,ale myslim si,ze raz za tyzden je upln ev pohode. Ved to,ze ste manzelia este neznamena,ze musite bytzneustale spolu. Ty mozesvtedy navstivcit svojich rodicov, byt s kamaratkou alebo si urobit svoj program, A akraz budu deti a bude ich brat k starkym, este budes rada,ze si oddychnes a porobis,co pri detoch nestihnes.

megy
30. pro 2013

@marukm no ale podle toho, co zakladatelka píše mi to tak přijde. Chápu, že se tím cítí odstrčená, že on navštěvuje své rodiče, ale pardon, co je špatného na tom se vídat s rodiči?? končí snad svatbou setkávání s rodičema??? jen proto, že se jejich syn oženil a mají mezi sebou všichni napjaté vztahy, je nutné hned řešit nějakou fixaci na rodičích a hádat se a vytahovat hned rozvod??? la pardon, ale tohle je vážně nezralé 😒

lenickan
30. pro 2013

No jasné, proto je víc než každé druhé manželství rozvedené a máme za prezidenta burana. V životě se musí odpouštět, a právě zmiňujete-li děti, ty budou potřebovat obě babičky... Pokud má manžel pocit, že chcete, aby rodiče vyskrtl, tak opravdu to chcete? Nebo jak by to pro vás bylo přijatelné? Co mu na to říkáte?

megy
30. pro 2013

@marukm a další věc, jak jsem psala, já nemám zrovna vřelé vztahy s mou rodinou, moje mamka nemá zrovna v lásce mého manžela a to ji nic neudělal a hádá se s ní??? nehádá, hádám se já kvůli tomu s ním?? ne. takže čí reakce je podle tebe normální?? mám jen jednu mamku vlastní krve, stejně jako on má své rodiče, se kterými mám velmi vřelé vztahy

marukm
30. pro 2013

@megy Nic. Ale stejně jako ona bude respektovat jeho vídání se s rodiči, rodiče (a celá jeho rodina) by měli respektovat, že je ženatý. A pokud jsou vztahy napjaté hlavně z jejich strany (což očividně ano, když ona se i omlouvala), chápu, že by byla ráda, aby jí manžel ukázal, že si jí vzal a stojí při ní. Rozvod je extrém. Ale já ji chápu. Jak už jsem napsala, jsem na tom dost podobně. A kdyby manžel nestál při mě (neznáme prostě celou pravdu a všechny skutečnosti), asi bych s ním taky nemohla být a mít děti...

marukm
30. pro 2013

@megy Chápu. A vám by nevadilo, kdyby vás jeho rodiče uráželi, citově ho vydírali, házeli špínu na vás a vaši rodinu, šmírovali vás a neustále vám to předhazovali (to je tedy můj případ, ne zakladatelky)? Přestože jsou to jeho rodiče? On si každý, kdo nezažil nějakou opravdu krizovou situaci, myslí, že je snadné odpustit, překousnout to, hrát na neutrál. Ale není. Každý není splachovací.A všechno se prostě tak jednoduše odpustit nedá.

saminomimino
30. pro 2013

@kytkakvete je dosti divné aby 31 letý chlap čekající rodinu,navštěvoval 1x týdně 60km vzdálenou rodinu,když má doma fůru práce své zaměstnání a volno by měl věnovat ženě,ne a trochu divné že takto magoří až po svatbě,je to celé dost divné,navštěvovat příbuzné,jistě ale teď by měl mít priority jinde

marukm
30. pro 2013

@lenickan Ano. A pak budou třeba taky děti chodit domů s tím, že babička/dědeček/teta/strejda řekli, že maminka je taková a tatínek je makovej. To pro ně bude taky super.🙂