Manžel každý týden navštěvuje rodiče, vzdálené 60 km

karlovac
30. pro 2013

Jsem krátce manželé,ale manžel každý týden alespoň 1x navštěvuje rodice...vzdálenost 60 km...co si o tom myslíte

megy
30. pro 2013

@marukm to je sice fakt, ale věděla, koho si bere.mě spíš vychází z jejich příspěvků, že ona vídání svého manžela s jeho rodiči absolutně nechce tolerovat. nikdo to tady za ni nevyřeší

laurital
30. pro 2013

@saminomimino Mám podobný názor 😉

marukm
30. pro 2013

@megy Aha. Tak to mě ani nepřijde. Ale každý to asi chápeme trošku jinak. I v souvislosti s vlastníma zkušenostma.🙂

megy
30. pro 2013

@marukm no já říkám, že je to jen v lidech a komunikaci

suzanna123
30. pro 2013

@marukm ale Ty nevíš, jestli na tom jsi podobně. Chápu, že jsou situace, kdy ty vztahy prostě fungovat nemůžou a věřím Ti, že je to Tvůj případ. Ale tahle diskuze není o vás a co tu zakladatelka diskuze napsala, tak víme jen to, že manžel tam jednou týdně jezdí a ona s nimi má nespecifikovaný problém. Který sice může být stejně závažný jako ten váš, nicméně taky to může být úplná prkotina. A dělat nějaké závěry a dávat rady na základě těchto informací je nesmysl.

saminomimino
30. pro 2013

Tak já vyjádřím názor čistě ze svého pohledu a s informací co tu píšete,
Myslím že se manžel nechová standartně,netuším tedy jaké jste měli s jeho rodiči problémy,ale v jeho věku je taková podivná fixace na rodinu(matku) nestandartní,mimo to jste krátce po svatbě a vy ,jestli rozumím dobře,jste těhotná,to už je pak podivné ještě víc,jako by hledal únik,nikdo po něm nechce aby rodinu škrtl,to nikdy ani když jsou problémy jednoduché není,ale můj muž má se svojí rodinou taky problémy,a ačkoliv je jim za mnoho věcí neskutečně vděčný,má odstup,přece jen si prostě nerozumí,oni jezdí k nám,my občas k nim,i když se teď vztahy drobátko zkomplikoval,ale neumím si představit že by za nimi jezdil 1x týdně a to je 15km od nás,ani o to nestojí....
Já se spíše u vašeho muže obávám toho že se to bude stupňovat,příjde mi jako slaboch,co až se narodí dítě,děti??No trochu by mně to děsilo,jako vás a úplně vám rozumím,normální to není,podle mého
Mimo to tu někdo zmiňoval že snad neupřete dětem prarodiče??Tak už je čistě vaše věc,jak už vím,děti bez prarodičů snadno přežijí a pokud je mi skutečně někdo proti srsti a jeho chování by překročilo meze,děti bych jim nedala a opravdu si myslím že tohle je věc rodiče,nemyslím teď nějaký rozmar,ale vím že dokáží být s příbuznými ať vlastníma nebo manželovýma takové rozpory které prostě neumožní aby se jim vnoučata dala,ale to už je věc vedlejší,jen bych se toho nebála kdyby na to došlo

lenickan
30. pro 2013

@marukm to nevím proč by dělali? Myslím že se snad dají problémy vyříkat a vzájemné se respektovat

marukm
30. pro 2013

@suzanna123 S tím souhlasím. Já jen ráda diskutuji.🙂 I když to pak vždycky skončí tím, že se nic nevyřeší. Nevyřeší, je to jejich život. Ale někdy se člověk jen potřebuje vykecat. A vidět i pohledy jinejch lidí v jinejch situacích, aby si to v hlavě srovnal.🙂 Vím, že to není o mně. Už to tu nebudu rozebírat.🙂

marukm
30. pro 2013

@lenickan Prosím vás na kolenou, vysvětlete to lidem, kteří to nechápou. Snesu vám pak modré z nebe.🙂

saminomimino
30. pro 2013

@suzanna123 někdy se stane něco že lepší je to ukončit za včas než to přeroste dál,je fuk že je to z kraje,úprk je někdy lepší ....než žít v něšťastném vztahu s problémy které se nevyřeší a do toho přivést děti

lenickan
30. pro 2013

Asi mám jiné zkušenosti, my jsme si s tchýně tak nějak stanovily hranice, a je asi možný ze s někým to nejde

saminomimino
30. pro 2013

na mně váš muž působí,že se snaží rodině lézt do zadku,on dostal jak říkáte nejméně opory a pomoci,oproti ostatním sourozencům,je takový odložený a tak se jim ,rodičům,snaží zavděčit a oni toho asi patřičně využívají,no opičí láska je to jediné co mně napadá,máme taky v rodině podobný "opičí"případ a hezké to není

kytkakvete
30. pro 2013

@saminomimino byla položena otázka jestli je normální navštěvovat rodinu 1x za týden, ano je, jsou rodiny co se navštěvují často, že to začal dělat až po svatbě jsem netušila 😉

kytkakvete
30. pro 2013

@leni78 a jéje je vás většina 😀

saminomimino
30. pro 2013

@kytkakvete ano,ale pokud čtete dál vidíte okolnosti za jakých tam jezdí,vzdálenost,zaměstnání a doma rekonstrukce do toho taky nějaký čas ženě,normální to není,za těchto podmínek a ačkoliv má můj muž rodinu "za rohem" neumím si představit aby tam byl tak často

suzanna123
30. pro 2013

@kytkakvete jé, já to nepochopila. Říkala jsem si, že si pisatelka spletla skupinu (něco jako: jsem idiot a jsem na to hrdý), ale jestli to nebylo míněno jako varování: nehádejte se se mnou, nebo uvidíte - jsme v přesile 😀

laurital
30. pro 2013

@saminomimino Souhlasím.
Sama mám svou rodinu velmi ráda, ale pokud by se nepohodli s mým mužem, on se jim následně jako zakladatelka i omluvil a přesto by jej odmítali zvát na návštěvu, stála bych při něm a návštěvy omezila.
Přijde mi, že rodina zakladatelčina muže tak trochu sabotuje fakt, že jsou pár.

zuzi.111
30. pro 2013

Tohle je diskuze mimo mísu. Tazatelka odkryla pouze ty informace, ktere se ji hodi a prijde mi to cele tak trochu pritazene za vlasy.

kytkakvete
30. pro 2013

@saminomimino to další teprve dočítám 😉 , ale každopádně mi nebylo vysvětleno jak moc je to strašné když vánoce tam proběhly, chápu že nechce rozebírat rodinné problémy veřejně, ale to už stejně udělala

kytkakvete
30. pro 2013

@suzanna123 😀 😀

blahova_andrea
31. pro 2013

@marukm tak přítel si taky vybral svůj život a mě a syna a prostě jsme se s jeho rodiči nikdo dlouho nevídali. on tam jel jednou za rok splnit povinnost na zabíjačku a jinak skoro ne nebo na skok, co bylo nutné a žádné zbytečné vybavování. mě a syna byli ochotni poznat až v Míšových 8m. prostě z jejich strany byly problémy, blok, víra...nevím co vše...prostě my si na tu jejich dobrou vůli to změnit museli dlooouho počkat. v našem případě se to čekání vyplatilo. já si s nimi zatím po krku nejdu a Míša má super prarodiče, našli si k sobě cestičku a mají se moc rádi.
někdy to prostě trvá. uvidíte co bude dál. přeji vám šťastný konec, jako jsme se ho dočkali my 😉

misaskul
31. pro 2013

@karlovac Nezačaly ty problémy až v době kdy jste spolu začaly sami žít? Nebydleli jste před tím s jeho rodiči? Ono i toto by mohlo mít svůj význam.

Jinak na tom, že jsou někteří fixovaní na rodičích více či méně, nevidím nic špatného. Každý jsme jiný. Ale týden co týden jsou dost časté návštěvy na to, že vzdálenost je 60 km a že ty a jeho rodiče máte nějaký "problém". Řekla bych, že chyba už je to, že ti manžel dokáže říct, že není tak necitelně vychovaný jako ty... To si myslím, že by si partneři k sobě navzájem vůbec neměli dovolovat.

Obávám se, že jeho rodiče podle toho co píšeš jsou vůči tobě nějak zaujatí a svého syna si velmi šikovně přetáhli na svoji stranu a teď ho očkují. Třeba jim to dělá dobře a syn si to nechá líbit. Takové lidi nechápu a tím pádem je mi tě i líto, ale třeba je to i jinak. Může za tím být cokoliv. Každopádně hodně štěstí.

kocka5
10. led 2014

@karlovac Očividně tvůj manžel je slabý jak čaj, a udržuje si stále zadní vrátka.
Můj manžel má taky problémy s rodiči, ale nikdy jsem je nemusela řešit já. Můj manžel taky slíbil, že bude navštěvovat rodiče jednou týdně. A dodržuje to už cca 10 let...... s občasnýma pauzama...... kdy ho vytočí do běla. Manžel má 2 bratry a ti za rodičema nejezdí max 2x ročně a to ho štvalo.....mají jen jedny rodiče. Ale třeba vánoční evakuace od nich byla super......a týden po té manželovi tvrdili, že to bylo úplně jinak........ ale on je drsoň, takže jim řekl co si o tom myslí a že si teď dáme pauzu. Musí to pochopit tvůj manžel.
Já si myslím, že takto to nevyřešíš........ moje máti vždy říká, že nejvíce nas.reš lidi přívětivostí a dobrou náladou. Takže zvedni kotvy a každý den vyraž s ním a buď moc hodná. Nech se obskakovat. A pokud už budeš fakt v koutě, tak se jemně ohraď ...... hlavně bacha jakým tónem .............a pak čekej co na to on nebo oni. Já bych se nebála z toho udělat disciplínu........a budeš mít na mažela páku...........já se snažím...........a oni? Jsi na to dost silný jedninec? Já jsem na to docela dobrá. Po půl roce a každá týden u nich nasáčkovaná.......... uvidíš......... a hlavně buď milá, ne moc přiměřeně...... prostě chceš se s ním projet......... kamkoliv........i k jeho rodičům.
Protože očividně klasickým rozumovým přístupem ničeho nedosáhneš. Jo a nezapomeň něco vždy vzít na návštěvu, ať nejdeš s holou rukou........ jj, je to soutěž.

myskyva
10. led 2014

Nečetla jsem všechny příspěvky,ale některé mě docela udivují. Přidám jen svůj názor a jak to chodí u nás

S tchýní taky nevycházím,měly jsme problémy a dost jsme si taky řekly(je alkoholička,momentálně má světlejší období) bydlí 130 km od nás a mě nepřijde nic divného na tom,že manžel za ní jezdí 2x do měsíce na 4 dny. Občas jedu s ním,ale většinou jezdí sám jen se starší dcerou. Sama mám rodiče ve městě kde bydlím a chodím k nim celkem často a chápu že manžel chce mámu taky vidět,tím spíš že nikdo nevíme jak dlouho tu naši rodiče ještě budou.
V okolí vidím,že co člověk,to jiná potřeba vidět rodiče,někomu stačí 1x ročně,jiní jezdí co čas dovolí. Ale jen proto,že někomu stačí sváteční návštěva nemůže o jiném říct,že ho rodiče manipulují a že upřednostňuje rodiče před ženou a pod......Mě by se taky nelíbilo,kdyby mi muž vyčítal že chodím za rodinou nebo mi dokonce dával na výběr 😒