Manžel lže. Co dělat?

anndyy
23. kvě 2022

Ahoj. Vůbec nevím co mám dělat… s manželem jsme spolu 15 let, za sebou máme dobre i špatne věci. Ale poslední dobou se mi zda, ze je všechno špatně. Nedávno jsem tu psala o jeho kolegyni z práce ktera mě vadí. A teď nevím jak reagovat na situaci, manžel jede na firemní akci na víkend kde bude cca 50 lidi a manžel mě sdělil, ze veze dejme jim jména třeba Pepinu a Julinu, ale zjistila jsem, ze Julina na tu akci nejede ale manžel stále tvrdí, ze veze Julinu. A teď se obavám toho, ze tam poveze tu kolegynku o které moc dobre ví, ze mě vadí. Jako nemyslím si to, ze i když moc dobre ví, ze bych vyvadela, ze zrovna musí vezt ,,ji,, ze je to důvod k tomu aby mi lhal a tvrdil, ze veze někoho jiného…

zuzineckah
23. kvě 2022

co na to manžel?

treasurka
23. kvě 2022

@anndyy Covece, to je tezky. Ja bych se asi vyprdla na Pepinx a Julinx, proste bych je prestala resit, protoze kdyz bude chtit zahnout, tak to proste udela. Spis bych se venovala sobe, aby i on musel premyslet, jestli nekde nejsem s Frantou a Lojzou. A vic bych mu davala deti, at ma jiny starosti 😉

anndyy
autor
23. kvě 2022

@treasurka tak mě vůbec nevadí, ze by vezl Pepinu a Julinu, ale jde mi o to, ze tvrdí, ze veze je, ale přitom veze úplně jinou kolegyni o které ví, ze mě hodně vadí.

helen_h
23. kvě 2022

@anndyy Taky by mi teda vadilo, že lže a dělá ze mě blba... Ale východisko moc nevidím, protože rozhádat se s manželem, aby na tu firemní akci odjel ještě zpruzenej, to mi nepřijde dobrý... Ale tebe to samozřejmě bude celé žrát - kde je teda pravda a proč si vlastně vymýšlí, ach jo...

helen_h
23. kvě 2022

@anndyy Vymýšlí si schválně, aby měl doma před tebou klid. Teď jen, co jsou ty důvody, zvlášť když to teda byla kolegyně, co po něm pokukovala (jestli si to dobře pamatuju).
Jako mohlo by to být i nevinné, že jí to prostě slíbil a je mu teď blbé jí to rušit...

helen_h
23. kvě 2022

Každopádně stejně tam ta kolegyně bude, i kdyby ji nevezl. Teď dělat scény a vyšetřovat už nemá smysl.
Asi spíš to pojmout obecně a zkusit mu aspoň trochu hezky (bez výčitek) říct, že nechceš být pro něj za hysterku, ale taky nechceš, aby kdokoli ohrožoval Vaše manželství, že je teď toho všude plno... Že ho miluješ a nechceš, aby důvěru mezi Váma narušovalo byť jen lhaní anebo nějaké jednání za zády. Že máš prostě takové ženské obavy a strachy...

Víme aspoň, jestli je dotyčná zadaná????

mandala
23. kvě 2022

Třeba lže jenom proto, abys nedělala dusno... A on ví, že ty víš ?

levandule_k
23. kvě 2022

Hmm asi bych manželovi řekla, že ať mě neztrapňuje tím, že mi lže do očí. Že to přiznávám, že reaguji na něco velmi citlivě (hlavně na tu kolegyni), ale když mi o ní lže, rozpaluje mě to ještě 100 krát víc.

Já se s pravdou časem srovnám, někdy mi to trvá, ale lež je horší.

Hele já nevím, jestli on ti s ní zahnout chce nebo ne, ale když bude chtít zahnout, nic s tím nenaděláš, neuhlídáš ho. Když zahnout nechce, nezahne a hlídat ho nemusíš. Zaměř se na sebe.

pavlinar
23. kvě 2022

No a kdyz mu to reknes..? Ze jsi potkala Julinu a ze nakonec prej nejede.. ? Zeptat se, jak teda pojedou.. jen tak jako mezi reci, zadny vyslech..

zelenaesmolda
23. kvě 2022

@anndyy
myslim,ze ti lze aby mel doma klid
nevim co si predstavujes,ze budou delat kdyz jich v tom aute pojede vic.

zuzaaaaa
23. kvě 2022

No, asi bys to mela resit snim...

westie
23. kvě 2022

Na tvem miste bych prestala resit tu kolegyni a zacala resit sebe a vas vztah - kdyz ti bude chtit zahnout, udela to, at uz se vztekas nebo ne. Jedina cesta je, aby ti zahnout nechtel, a to zase zalezi na vasem vztahu. Kdyz bude chlap spokojeny a potka nejakou zajimavou zenskou, tak s ni tak maximalne nevinne slovne zaflirtuje, zvedne si chlapske ego ve stylu “kdybych chtel, jeste na to mam” a jde spokojene domu za zenou - toto mam opakovane potvrzeno samotnymi muzi v mem okoli.
Ale zadny chlap se nevraci rad za prudici manzelkou. A zadny chlap v praci nechce priznat, ze je doma pod pantoflem a manzelku mu urcuje s kym se muze bidat a s kym ne. Tak radsi doma rekne, ze veze Pepinu a Julinu a v praci se tvari, ze je to v pohode, kdyz vezme onu manzelkou nenavidenou kolegyni.
A jeste ti dam jeden uhel pohledu - cim vic budes o te zenske doma mluvit, tim vic o ni manzel bude premyslet - jestli je opravdu tak sexy, ze se ji bojis; v cem je jina nez ty atd.

pavcatko
23. kvě 2022

@westie díky za tento úhel pohledu, myslím že nejen zakladatelce může pomoci...

teryem
23. kvě 2022

Podle mě když lže, něco skrývá.. vždycky se mi to potvrdilo. A jak říká
@treasurka , není nic lepšího, než nainstalovat cervika i jemu, udělat malinkou změnu na sobě, aniž bych ho na to přímo upozorňovala, začala bych se o sebe nadstandardně starat atd..

mmm12345
23. kvě 2022

nechce, abys z toho dělala problém... což je asi pochopitelné, ale to že lže by mi vadilo.
Já bych se ho v klidu zeptala.
Řekla bych, že víš, že poveze ji a že ti vadí, že ti to neřekne narovinu.... že takhle to vypadá, že něco skrývá.....?
bohužel, příležitost dělá zloděje ☹

anndyy
autor
24. kvě 2022

@teryem o to mě jde také, ze lze….a nemyslím si, ze bych kvůli dotyčné dělala doma nějaké dusno. A sama od sebe jsem o ni také nikdy nemluvila, vždy začal manžel… a potom co u nich ve firmě skončila najednou o ni přestal mluvit, začal mazat zprávy takže samozřejmě, ze se ve mě něco sepnulo…

helen_h
24. kvě 2022

@anndyy No a ještě rozmýšlíš, jestli s ním tedy něco probereš? Nebo jste včera už mluvili??

anndyy
autor
24. kvě 2022

@helen_h včera nebyl bohužel prostor k tomu… :(

dixi86
24. kvě 2022

Otočila bych úplně. Nevim, jak to máte, ale aby si nemyslel, že bez neho budete chudak. uzivala bych si a taky nekam vyrazila. Pokud to do ted nedelate, chlap vzdycky zapne. Ale nenapadne a s radosti. Ne naschval. A kdyz to manzel podela, stejne s tim nic neudelate.

lenulacek
24. kvě 2022

@anndyy tak jestli je to fakt jen kolegyně a vi, ze budes dělat scénu..

antoinet
24. kvě 2022

Lhaní není nikdy fér. Teď bych nic neříkala a při loučení při odjezdu bych řekla jen "užij si cestu s kolegyní XY, já to vím, že mi kecáš", úsměv, pusu na čelo a odchod 🙂
Ho přejde nálada...

magdaveselkova
24. kvě 2022

Nechci aby to vyznělo nějak blbě.... Ale baví tě žít v každodenním strachu a stresu ??? Vztah je o důvěře... A pokud mu nedůvěřuješ, těžko ti někdo něco poradí. Máš obavy?? Řekni mu to a rěš to! Máš důkaz, že ti lže? Řekni mu to! Nemáš důkaz... Nevytvářej si v hlavě scénáře. Osobně, kdybych manžela takhle stále podezřívala, nedůvěřovala mu... Tak by ke mě taky nebyl upřímný a dělal věci za mými zády. Neb nebudeme si lhát, svádí to k tomu. Všechno tohle máš řešit s ním... Nikdo totiž k vám nevidí. Můžeš to tady popsat sebelépe ale nikdy nikdy nepřizná svoje vlastní chyby a jednání.

anndyy
autor
25. kvě 2022

@magdaveselkova já ti rozumim a dekuju, jenže ono je to tak strašně moc těžký když té manžel hrozné míč zklame a ta důvěra se těžko znovu obnovuje… sama sebe se i ptám jestli je to vůbec ještě možné

magdaveselkova
25. kvě 2022

@anndyy já to samozřejmě chápu a vím jak je ta situace nepříjemná a těžká. Neříkám to proto nijak ve zlem. Zažila jsem právě něco podobného a já osobně teda to neunesla a řekla si dost.. než abych si ničila zdraví tím vším stresem tak na to 💩. Taky to semnou nechtěl řešit, taky jsem byla fúrie, stíhačka... A přitom on byl ten co podváděl.. držím pěsti ať je co nejdříve klid

anndyy
autor
25. kvě 2022

@magdaveselkova a muzu se teda zeptat, jestli vám to vydrželo? Nebo si od manžela odešla?

magdaveselkova
26. kvě 2022

@anndyy odešla. Měla jsem chuť to řešit on ne. Dělal že mě stíhačku, přitom mi každý říkal, že se mi diví proč s ním jsem protože se stýkal s jinou... Údajně kamarádka... Říkala jsem fajn, tak mě ji představ ať jí poznám a udělám si svůj obrázek ať mám důvod nezarlit. Řekla ne. Tehdy mi bylo už jasný že ona je ta první. Když jsem od něj odešla tak spolu hned začali bydlet což mě šíleně nakrklo... Že mě teda dělá krávu, a přitom on byl na vině. Debil.

helen_h
26. kvě 2022

@anndyy A to že že manžel zklamal je myšleno na toto lhaní, koho věže, nebo už že zklamal dřív??

anndyy
autor
30. kvě 2022

@helen_h pravé, ze mě už zklamal dříve…

helen_h
30. kvě 2022

@anndyy No a už je po té akci??? Bylo to teď o víkendu? Nebo se to teprve blíží?

anndyy
autor
1. čer 2022

@helen_h pravé ze se to blíží :(