Manžel lže

torza
25. led 2013

Dobrý den, mám problém, o který bych se s vámi ráda podělila. Rodičům ani kamarádkám se svěřovat nechci, jelikož máme s manželem krátce po svatbě a nyní jsem těhotná a nechci dělat v rodině rozruchy. Abych začala k tématu... Manžel mi neustále lže, především, co se finančních záležitostí týče. I když jsme si před svatbou jasně slíbili, že ani jeden z nás, nebude za zády toho druhého, podnikat neprojednané kroky, on to rozhodně nedodržuje. Nejprve mi utajil, že má dluhy, to bylo ještě před svatbou. Po jejich splacení už po svatbě si sám sjednal hypotéku, kterou se mnou neprojednal. Nyní jsem se dozvěděla, že si před Vánoci půjčoval od kamaráda 1000,- a následně dalšímu kamarádovi půjčil 4000,-. A to mi nejprve lhal a mlžil... Když jsem se to dozvěděla, velice jsme se pohádali, jelikož se jedná o naše společné peníze. Manžel si odjel stěžovat tchánovi, jakou má hysterickou manželku. Neřekl mu ale celou pravdu, vše obrátil ve svůj prospěch a ze mě udělal megeru. Tchán mu potom psal sms typu: "Přijeď přespat k nám, budeš tu mít klid. Budeme rádi." Což mi přijde vůči mně docela nefér, jakože, aby měl manžel klid a já se v tom plácala sama, kvůli jeho chybám. Kromě jeho lhaní mě štve, že neumí problémy řešit se mnou a hned si hledá další osoby, kterým by naše problémy podal. Vždy ale ve svůj prospěch. Jak kdyby potřeboval neustále od někoho utěšovat, že on není ten špatný.... Co si o tom myslíte? Jak byste reagovali vy? Vždy po nějaké chybš se omlouvá a tvrdí, že už to nikdy neudělá apod. Už ale nevím, jak dál...

torza
autor
25. led 2013

@alceola Snad budu mít štěstí stejně jako ty... Vidím to o něco pozitivněji než včera. O všem jsme si promluvili, ale to už jsme udělali mnohokrát a souhlasil s rozdělením majetku i sestavením manželské smlouvy. Prý o mě a o naše miminko bude bojovat do posledních sil a bude se snažit stát se lepším člověkem. Jsem asi naivní, ale miluji ho...

maria117
25. led 2013

@torza "... že neumí problémy řešit se mnou a hned si hledá další osoby, kterým by naše problémy podal. Vždy ale ve svůj prospěch. Jak kdyby potřeboval neustále od někoho utěšovat, že on není ten špatný...."

nechcem sa ta dotknut, ale nerobis tymto prispevkom to iste? nemala by si sa radsej o tom rozpravat s nim? ako ste spolu komunikovali pred svadbou? pocas vztahu? ak mu to nevies povedat, tak mu to napis... ale podla mna, komunikacia je vo vztahu najdolezitejsia... a potom este dovera - nebat sa jeden druheho a nemat potrebu si nieco tajit...

my napr si piseme vsetky prijmy a vydavky do sharovaneho excelu (cez gmail - disk), a tak aj ked si niekedy nieco nestihneme povedat, tak vidim, aha isiel si taxikom, alebo kupila som segre nejaky darcek... alebo zvaz nejake "vreckove" ktore mozete kazdy lubovolne minut kazdy mesiac len tak...o pozickach ti davam za pravdu,ze ti mal minimalne povedat,ak nie sa uz i poradit... skus sa s nim o tom porozpravat, vysvetlit, co ti vadi, nekritizovat, mat pochopenie, ze mozno poklada ine veci za dolezitejsie ako ty...drzim palce

kapljhgf
25. led 2013

Já bych se s ním rovnou rozvedla co détatko bude bez otce ale myslím že bude líp když bude bez otce než aby kvůli němu živořilo

ostrava8
26. led 2013

ahoj a před svatbou takový nebyl ? já bych asi s takovým člověkem žít nemohla , takoví lidé se opravdu nikdy nespraví ...a bude se to jenom prohlubovat. Zkuste si sednout a mezi 4 očima to vše probrat a dát mu určitým způsobem nůž na krk. V dnešní době nejsou dluhy žádná sranda, skončíš na ulici ani nevíš jak. Držím palec

borocka
28. led 2013

@torza ja by som tebe aj kazdej inej dopriala, aby sa o vsetko dalo do poriadku.
ale moje skusenosti su opacne. tiez som studovala ked sme sa brali a potom som otehotnela. sama som nemala takmer ziadny prijem, preto som bola celkom zavisla na muzovi. aj preto som sa hanbila oytat si od neho peniaze, vyzvedat kolko zarobil, na co minul.
preto som zbadala ze sme na nule ked uz bolo pozde.
tiez som hovelmi milovala, cakali sme babo. tiez mi sluboval hory doly. ako sa o nas postara, ako nas potrebuje. a ja blba naivka som mu verila, lebo som to potrebovala. bolo tazke si pripustit sama pred sebou kde som sa ocitla.
ked uz to neboli len jeho peniaze, ale aj ja som mala svoju matersku, a kludne mi ju celu vzal ( nehladel ze nemam plienky pre syna), vela sme sa hadali. strasne. stale. cca po roku od svadby odisiel.
do zahranicia, zarobit eniaze a pripravit nam novy domov. s lepsimi moznostami, vo velkom meste. uz nikdy sa nevratil, a mne tu ostali same dlhy a nekonecna hanba.
a ja hlupa stale som mu davala sancu, lebo ved mame dieta. to si zasluzi mat normalnu rodinu. tak to islo rok a pol. az som konecne podala ziadost o rozvod ( ten sa tahal pol roka, lebo ex sa neracil dostavit pred sud. nevyjadril sa. ) stale si ma nechaval ako zadne dvierka, keby ho raz omrzelo striedat zenske a uzivat si zivot slobodneho chlapa.

velmi som ho milovala, nedala som mu 2-3 sance. som typ ktory dal aj 1000 druhych sanci. lebo som potrebovala fungujucu rodinu, lebo som sa chcela obetovat pre mojho syna ( casom sa laska zmenila na nenavist).
ale na fungujuci vztah musia byt dvaja. dvaja musia chciet.
som uz poucena, zatvrdnuta. a tvoju situaciu by som riesila radikalne. so mnou sa uz nikto takto zahravat nebude. nedavaj mu dalsie a dalsie sance. ak nedokaze vyuzit ani tu jednu co si mu uz dala.
najdete si noveho,lepsieho tatina. mozno to bude trvat rok-dva. ale urcite niekoho stretnete, ked to budes najmenej cakat

kapljhgf
28. led 2013

@ostrava8 před svatbou takovej dle mně určitě nebyl chlapy se před svatbou chovaj mnohem líp pač vědí že by si je pak nikdo nevzal