Manžel ma skoro uškrtil. Ide len o prestupok!

cmacka
14. črc 2011

Už 3.5 roka žijem v neustálom trápení,strese,zlosti a beznádeje.Muž si našiel ,,priateľku,,2mesiace pred narodením synčeka a celý čas klamal,že žiadna nieje,hoci som si zistila kto je a volala niekoľko krát s ňou.Vyústilo to až do fyzického,psychického a finančného týrania.Vyhodila som ho niekoľko krát z môjho bytu,býval s frajerkou,nedával mi peniaze a chodil sa domov len okúpať a ponižovať ma.Keď som si našla aj ja po 3mesaačnom hľadaní aj ja partnera a oznámila mu to,skončilo to tak,že ma skoro uškrtil.Ja som volala,celá dobitá,policajtov a tí vtipný páni z Modranského oddelenia PZ mi hneď vo dverách povedali,len čo sa zvítali podaním si rúk s mojim mužom a svokrom(obaja bývalý policajti a vyštudovaný právnici),že to neni žiadny trestný čin a ja nemám podávať trestné oznámenie lebo je to len priestupok proti spolunažívaniu.Opýtala som sa ,že či mám byť mrtva aby to bol trestný čin?!Prvý krát som podala o rozvod a rozišla sa zo známosťou.Bola som hlúpa a naivná a stiahla som rozvod o dva mesiace.Muž sa mi odvďačil tým,že naďalej si žil šťastne(povedala mi to jeho frajerka)s pani dokonalou a mňa ešte viac krát fyzicky napadol a dokonca aj 2x so synčekom narukách.Minulý rok koncom augusta som podala znova o rozvod a termín rozvodu mi prišiel až teraz na 18.7.Keďže je muž právnik určite tam niekoho mal a naschvál oddiaľoval rozvod.Ja som zatiaľ začla obehávať detských psychologov a pedopsychiatrov,aby mi pomohli so synom,ktorého správanie po tom všetkom čo zažil začlo nápadne pripomínať Autizmus.Maximko je hyperaktívny chlapček,nerozpráva-len čínština,často ma bije a ubližuje aj sebe.Posledná diagnostika dopadla 50%psychické ochorenie-50%trauma z toho čo zažil pri mužovi.Psychologička nevie čo s ním lebo sa s takým dieťaťom ešte nestretla.O synčeka sa starám sama a samozrejme mi pomáhajú veľmi moji rodičia,žijeme sam dvaja a trpnem odkiaľ zase dojde predvolanie.Muž ma udáva na polícií,že mu nechcem dávať syna(vôbec o neho mesiace nejavil záujem)udáva ma na sociálke-kolíznu opatrovateľku urážal a vykrikoval po nej a riaditeľke na sociáke,že ich dá na súd,vyhráža sa synovým psychologičkám.Kolízna bola už tretí raz dnes u mňa a vypytovala sa ešte aj susedov na mňa,ako by som bola nejaká zlá matka.Tej istej kolíznej opatrovateľke som sa pred dvoma rokmi pýtala,po tom ako ma muž skoro zabil,čo mám robiť a ona mi povedala že nevie a dala mi neexistujúce číslo na bezplatnú právnu poradňu!Všetci urobia čo on chce lebo sa ho boja a ja mám hrozný strach,že v pondelok prídem na súd a zveria mu synčeka do neobmedzenej starostlivosti,teraz ho má každú druhú sobotu na osem hodím(rozhodol súd aj napriek mojim dôkazom ako nám ubližoval)Zabudla som dodať,že synček sa ho veľmi bál a j svokry a prežíval to veľmi zle,že muslel ísť odo mňa preč a nikoho to nezaujíma!Dokonca jedna psychologička v Pezinku mi povedala,že viete pani koľko takých stresov ešte za život zažije?!!Už som k nej viacej nešla.Prosím vás mamičky ako si mám pomôcť?Čo mám urobiť aby konečne začala fungovať spravodlivosť a ľudia,ktorý majú pomáhať-polícia,sociálka sa vám neobracali chrbtom a nepodkopávali nohy?!A ešte jedna dobrá rada všetkým týraním ženám-BUĎTE TICHO A NESŤAŽUJTE SA NIKOMU!

miarosa
14. črc 2011

Ahoj, četla sem to celé, je to strašný příběh jestli má tvůj manžel všude známe tak s tím moc nezmůžeš, vím že známost je víc než sparvedlnost, ale po každé co tě fyzicky napadl si měla jít¨ke své lékařce a nafotit podlitiny a mít papíry od ní, že se to stalo toho a toho a co se ti stalo, a když se to opakovalo, tak by si u soudy s těmito dukazy uspěla, za další jestli můžeš tak se přestěhuj jinám, nejlépe k rodičům, tam by si měla svědky, tedy pokud to jde, pokud ne, rozhodně teď nemůžeš bydlet sama, musíš být s někým i třeba s kamarádkou.třeba má kamarády jen v této oblasti zkus jiné místo, jinou Prahu. A se synem pokud si neví tahle psycholožka rady, zkus jinou, nic tím neztratíš, je to tvůj syn tak se snaž udělat všechno pro to aby se z toho dostal. Existuje i spousta právní třeba mimo Prahu na které tvůj manžel nemůže, já bych tu asi vůbec nezůstávala. Pokud máš na slovensku ještě jiné příbuzné šla bych tam, to už je jiný stát a tam čechy nemaj rádi a pokud by se snažil jak by chtěl neměl by možnost už jen kvůli národnosti. Poslední věc jak dlouho si na mateřské, protože soud svěří dítě pokaždé matce poku tou dobou je ještě na mateřské. Doufám že to dobře dopadne

morturi
16. črc 2011

miaroso myslím, že zakladatelka píše o Pezinku, zřejmě tam žije...?
cmcko, fungují na Slovensku nějaké neziskovky, které se zabývají pomocí ženám v nouzi? ten soud v pondělí je soud o svěření dítěte do péče? máš nějaké posudky od těch psychologů a psychiatrů, které jste navštívili? měla sis od nich nechat i potvrdit, jakým způsobem se k nim choval (píšeš, že urážel) ...
V kolik hodin v pondělí máte stání? Nejsi schopna sehnat s sebou nějaké svědky, co by doložili, jakým způsobem se muž k vám chová ... no, ale stejně nejdůležitější je, abys měla vyjádření k synovi, že má nějakou diagnozu, že psychicky deprivován danými událostmi atd. To pokud nemáš, tak je to špatné.

četla jsem tvůj text ještě jednou - pokud je to stání o rozvodu manželství, nebude se tam řešit svěření dítěte do péče, to se bát nemusíš.

paegaska
17. črc 2011

Chápu, že je ti hrozně. Vše spojené se soudy je velmi traumatizující. Držím ti palce, ať se třeba i s pomocí soudu domluvíte alespoň k částečné spokojenosti všech 3.

Pokud je to rozvod, tak už snad nějakou dohodu o styku s dítětem máte. A toto se tam řešit nebude, i když otec, který potřebuje policii nebude asi moc nakloněný dohodám.

Ale zase, až soudy skončí, tak většinou bývá líp a vše se časem trochu srovná.
Držím palce.