Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

pepibubu
18. únor 2007

Ať přijde. Ty si do té doby dej sprchu, hraj si s malou, pust si nějaký prima film (na mně spolehlivě funguje Saturnin a Addams Family,) a snaž se být co nejvíc v pohodě. Vyklepat se a vybrečet (držet to v sobě stůj co stůj je zbytečný a hlavně i nebezpečný) se můžeš, až Pán Tvorstva odejde.

papaya
18. únor 2007

Benji to zvládneš. Asi je těžký ty nervy ukočírovat,ale snaž se trochu rozptýlit. Ono to časem bude bolet míň a míň, uvidíš. Jen prostě musíš překlenout tohle nejčerstvější období.
Mmch. když mě opouštěl bývalý přítel,tvrdil mi,že si mě nezaslouží,že jsem pro něj moc dobrá a blabla,proto mě musí opustit, není mne hoden. Dušoval se,že jiná v tom není. Ovšem jak se později ukázalo,moje intuice byla správná - měl jinou. Srágora to nepřiznal 🙄 Nakonec to přebolelo a teď jsem šťastná,že to tak dopadlo. I když my neměli děti a nebyli manželé,tak to bylo jednodušší.
Tak hlavu vzůru a chtěj po něm už nějaké konkrétní řešení co a jak. Nejistota je na tomhle snad to nejhorší. Držím palce 😵

benjamin
autor
18. únor 2007

papaya, konkrétní řešení jsem po něm chtěla už v pátek. Řekla jsem mu, že když odejde bude to pro mě těžké a když zůstane, bude to pro mě ještě těžší a určitě to po dlouhou dobu u nás žádná idilka nebude. Chtěla jsem slyšet jeho rozhodnutí, ale on, že chce čas do neděle, takže doufám, že dnes konečně kápne božskou, protože ta nejistota je opravdu hrozná.

papaya
18. únor 2007

Já bych řekla,že jestli se nevymáčkne aní teď, je to sobec na entou, protože myslí jen na sebe (má strach,že toho bude litovat, to je jasný) a je mu jedno,že ty se trápíš ☹ Nebudeme ale předbíhat, třeba už si jasno udělal. Ať to bude jakkoliv, už budeš vědět na čem jsi a můžete podniknout další kroky. Domluvit se na bydlení atd..
A neboj, určitě to zvládneš, každý má v sobě tolik osobní síly, že je to až překvapující 😉

consti
18. únor 2007

Ahoj ben, držím pěsti, snad už o tom diskutujete, nebo máte diskuzi už za sebou.Snad už se dnes všechno vyjasní, další čas bych mu nedávala..akorát tě tím trápí ☹ .
Zanett souhlas s tím, co se týká mony.Přítelkyně jejího kamaráda musí být svatá 😉 .Tobě tu situaci nezávidím taky, takový chlap by u mě asi neuspěl.Moc bych se trápila tím, že já nejsem na prvním místě.Ve zdravém vztahu by to tak mělo být 😉 .

certica
18. únor 2007

ahoj benji,
ja tuto diskusiu sledujem prakticky od zaciatku, bolo tu uz povedane a napisane takmer vsetko. osobne si myslim, ze sa to tak skoro nevyjasni. co je ale dolezite ben, ze si obklopena ludmi, ci uz su to kamarati, rodina alebo znami a to je podstatne, nebyt s tym problemom sama, lebo je to ohromny napor na psychiku a nasledne aj fyz.stav.
prajem ti vela sil a energie, hlavne tej pozitivnej, urcite celu situaciu zvladnes a budes to ty, kto z toho nakoniec vykorculuje so vztycenou hlavou, aj ked to nebude jednoduche. kazda zivotna skusenost, aj negativna, je vsak vzdy na nieco dobra.
citala som vsetky prispevky a absolutne sa stotoznujem s nazormi a myslienkami, ktore tu prezentovala gedreen, a to doslova do pismena. mam pocit, akoby som ich pisala osobne 😕 ...

certica
18. únor 2007

sorry, gedren (nie gedreen)

pepibubu
18. únor 2007

Benjamin, tak co, nějakej posun?

gedren
18. únor 2007

Ja jsem taky zvedava! A jestli si to tu cte manzel smirujici v pocitaci, tak srdecne zdravim 🙂

pepibubu
18. únor 2007

jéé gedren to doufám že ne.... protože kdyby jo, tak bych se asi neudržela a něco mu řekla od plic...

Na druhou stranu, kdyby byl formát, jako že evidentně není, tak by se sem zaregistroval a pokusil by se očistit. Jenomže já zapomněla, on je vlastně chudáček vláčený životem, on se očišťovat nemusí 😠 😀

gabbi
18. únor 2007

Ahoj holky a hlavne Benji.
Sleduju ten pribeh od zacatku a citim s Tebou.
Ja jsem typ, ktery by mu asi hned po oznameni udelal z toho co ma mezi nohama michane vajicka. A proto Te obdivuju jak dobre to zvladas.

Kdyz to tak ctu....nejede nahodou v nejakem fetu? Treba je ta nova pritelkyne taky ucastnici nejakych marihuanovych dychanku a on k ni tak pricuchnul. Neco to taky stoji a on nevi jak z toho ven.

Benji doufam, ze se brzo ozvec co a jak dopadlo, protoze to tady s Tebou vsechny moc prozivame.

hela
18. únor 2007

gabbi, prosímtě, marihuanové dýchánky rozhodně nezpůsobí tohleto co dělá manžel benji, a už vůbec nezpůsobují takové problémy jako drogy tvrdé vč. alkoholu,
navíc mi přijde, že vymýšlet hypotézy proč je zbyrtečné, pokud jí to neřekne sám.
Ona ted hlavně musí řešit, jak to vydržet.
Drřím pěsti benji, zvládáš to parádně!!!!! udělala bych to samý, pokud neví, co chce, tak at me do toho netahá

gabbi
18. únor 2007

Heli tak ja sice napsala marihuanove, ale muze v tom byt klidne neco tvrdsiho. Pisu to proto, ze presne takhle dopadla jedna moje kamaradka. Kdyz to ctu tak jako by to bylo o ni.
Ne jedne akci se zfetoval a zacal si z nejakou babou. Pak nevedel jak z toho vseho vycouvat a tak opustil kamaradku a sel k te babe. Mela prisun fetu a to ho drzelo.

miamia1
18. únor 2007

Holčiny já si myslím, že rozhodnutí je jen a jen ne Benj..,nikdo z nás neví jak se zachová, když dojde k lámání chleba. Pro Benj... to bylo něco nečekaného, to nejde ukončit za týden, to bude trvat ještě dlouho. Já si osobně myslím, že začnou znova a čas ukáže...Je to těžká zkouška. Milenku nemá ten její, protože kdyby měl opravdu tak dobrého kámoše, tak mu to vykecá jako prvnímu. Je taky možný, že jí kámoš kecá, nechtěl ublížit...No je to fakt zamotaný, ale trvám na tom, že ještě jednu šanci mají a oba jí využijí,...dřív nebo později. Jinak by to bylo proti přírodě. 😉 A pak ukáže čas. 🤐

melory
18. únor 2007

gabbi... 😲

gabbi
18. únor 2007

Miamia...mas pravdu v tom, ze nikdo nevime jake Benji je a jak se zachova, protoze kazdy z nas je uplne jiny.
Preju ji ale ze srdce at to dopadne co nejlip pro ni at uz se rozhodne jakkoliv myslim si, ze holky tady z konika ji budou podporovat nadale🙂

nika70
18. únor 2007

Ahoj všichni,
dovolím si napsat sem svůj názor a zkušenost.

Benjamin je podle mě v klasické situaci, kdy její manžel se ocitl mezi dvěmi ženami a absolutně neví, co má dělat. A nastává tradiční scénář - která začne víc "tlačit na pilu" ta ho většinou odežene na druhou stranu. Nechci, aby to vypadalo, že situaci zlehčuji, ale mluvím ze své vlastní zkušenosti. V té době jsem měla 4letého syna a 7letou dceru, 9 let manželství, 12 let celkového vztahu. Manžel náhodou narazil na svou bývalou lásku, se kterou se léta neviděl, tajně spolu zašli pokecat na skleničku a už se to rozjelo. Prasklo to na něj po měsíci, kdy jsem nechápala, proč se chová jako cizí člověk, nastalo období dalšího měsíce, kdy nevěděl, co má dělat, já to chtěla rozebírat, on o tom nechtěl mluvit, jen opakoval, že ho to k ní táhne, že to chce zkusit.... Hlavně, chlapi prostě nechtějí nic rozhodnout sami, většinou. Čekají, až to za ně ženský vyřeší. Já už toho měla dost, člověk projde několika fázemi. Nejdřív totální panika, co budu dělat, já to bez něj nezvládnu, to není možné.....potom už naštvání, že takhle to přece nejde donekonečna a ve finále jsem mu sbalila věci a vyhodila ho. Benji někde píše, že jí kontroluje a žárlí....ano, i tím jsme my prošli, dokonce mi v noci vtrhával do bytu, aby zjistil, jestli tam někoho nemám.

No, zkrátím to.
Dnes je to skoro osm let, jsem podruhé vdaná a na to období vzpomínám jako na hodně těžkou dobu, ale zjistila jsem důležitou věc:

NIKDY SE PŘED CHLAPAMA NEPONIŽUJTE, NEDOPROŠUJTE SE, NEPŘEMLOUVEJTE.

Já jsem sice tenkrát "nevyhrála", ale dnes se cítím jako vítěz já.
Naučila jsem se stát na vlastních nohách, i s dvěma dětmi, nakonec jsem zjistila, že to bez něj taky jde, odpadlo mi plno věcí, které jsem nedělala ráda - neustále mít plotnu plnou knedlíků, omáček, furt ve střehu, hlavně aby chlapec měl servis jako od maminky 😀 😀 😀

Každý životní osud je originál.
Někdy to dopadne dobře, není hůř.
Ale je třeba vědět, co je nejdůležitější - udržet si svoji hrdost, sebrat sílu starat se o děti, nebát se být sama, i samotné ženy jsou plnohodnotné a není to žádná ostuda.
Ta hrozná bolest jednou skončí a život zase bude hezký.

Benji, samozřejmě přeji, aby to dopadlo dobře, ale chtěla jsem, abys věděla, že když to nebude mít takový průběh, jaký teď toužíš, aby mělo - všechno se časem srovná.

Může ti každý tisíckrát radit, prožít si musíš vše sama.Rozhoduj se podle sebe, podle svého srdce.
A NEBOJ SE, TEN OKAMŽIK, KDY JEDNOU ZJISTÍŠ, ŽE UŽ JE TI ZASE VESELO A JSI RÁDA NA SVĚTĚ, TEN JE SKVĚLEJ!!!! 🙂

miamia1
18. únor 2007

Niko, já si tedy myslím, že tam jde o něco jiného 9 let spolu chodili, pak se vzali, mimi, atd. Podle mě to byl už opořebovaný vztah, který měl už dávno zkončit, ale přišlo mimi, svatba, něco nového, ale nestačilo to, to značí jediné...Akorát si to nedokázali říct dřív!

miamia1
18. únor 2007

Omlouvám se Benji, ale co si budeme namlouvat, je to tak, ale je těžké si to přiznat.Přesto držím palečky, pokud Vám to vyjde, budu ráda i za to krásné stvoření, co jste spolu stvořili. P.s. pokud to cítíš jinak, je to možné, ale jeden z Vás ty pochybnosti měl už dávno před tím, když né ty, tak manžel.Je to normální, o tom HOLKY život je !

gabbi
18. únor 2007

Miamia souhlasim s Tebou, ze po tak dlouhem chozeni je bud svatba nebo rozchod....to pisu podle sebe.
Oni se rozhodli pro svatbu, ale mozna Benji manzel ve skrytu duse mel neco jineho...tezko soudit, kdyz do hlavy druhemu nevidime.

nika70
18. únor 2007

miamia1 - souhlasím, nechtěla jsem tím říct, že jsou to dvě stejné situace, psala jsem to spíš proto, aby Benji věděla, že ať už to dopadne jakkoliv, zase bude dobře....

Jak jsem říkala, v téhle situaci většina holek potřebuje radu, potřebuje to někomu říct....ale těch rad je plno, pak se v tom ztrácíme....

Já nechci dávat rady.
Jen povzbuzení.

Je to tak, jak říká miamia1: O tom holky život je.

gabbi
18. únor 2007

Niki obdivuju Te, ze jsi to tak zvladla a ja Ti za sebe dekuju za Tvuj prispevek, protoze to cloveka fakt povznese na duchu, ze jsi znova stastna a pro holky co se trapi je to takove povzbuzeni.

miamia1
18. únor 2007

Holčiny vím, že jsem byla tvrdá,taky jsem Benj..šetřila a chtěla pomoci, ale život je daleko dvrdší a bohužel to tak chodí!Ale dokáže být i krásný!!!! Zaleží na každém z nás a bohužel i na zkušenostech, ale pořád je dobré si uvědomovat,...Jaký si to uděláš, takový to máš!

cukrikk
18. únor 2007

ja by som uz po tom vsetkom nevedela s tym muzom zit ... uz by som mu asi nedokazala doverovat.... 😒

paja123
18. únor 2007

ahojky, tak jsem si precetla vikendove prispevky a muj nazor se az tak nezmenil. Neumela bych odpustit neveru tohoto formatu, tedy dlouhodobou.
Nejspis je to proste tak, ze je treba se s tim smirit a s manzelem se proste rozejit.
Muz , ktery se chova tak jako manzel od Benji stejne neni muz,ktey by mohl byt zene oporou.Vim, ze kvuli diteti je treba i bojovat, ale pokud je muz takjovy slaboch, myslim, ze neni treba se ponizovat ani kvuli malicke.
Drzim palecky at jde vse co nejlepe.

miamia1
18. únor 2007

Nikdy neříkej nikdy, život je krásný, ale někdy fakt divný! JÁ FAKT BUDU MUSET SVŮJ PŘÍBĚH DOPSAT DO KONCE!

benjamin
autor
18. únor 2007

holky ahoj, odešel v 8hod., pak mě přišla trochu rozptýlit kamarádka.

Takže dopadlo to tak, že odešel...
Napíšu jak to probíhalo od začátku. Přišel asi ve čtvrt na čtyři, koukal na mě skrz prsty, choval se hnusně, odměřeně,prostě úplně jinej člověk. Poprosila jsem ho, ať se alespoň teď chová ke mě slušně, že jsem mu nic neudělala. Pak si vzal Lucku ven na procházku. Když pak přišel, choval už celkem slušně, řekl, že odejde, že by tu zůstával jen kvůli holce, ale stejně by to nebyl žádný život. Chtěla jsem vrátit klíče, s tim, že ho do bytu kdykoliv pustim, ale musí zazvonit. Nejdříve se cukal, že je vrátí až po rozvodu, ale nakonec je vrátil. Tak aspoň něco. Abych se strachovala, že se tu bude promenádit až tu nebudu. Z věcí si odnesl jen osobní hygienu a oblek (prý jde zítra na nějaký konkurz do pojišťovny). Když odcházel, tak řekl ať na sebe a holčičku dávám pozor, ať pořádně jim a jestli mi může někdy zavolat.
Přijede ve středu a chce si vzít Lucku na celý den, že mi jí přiveze vždy jen na kojení. Ale to se mi moc nezdá. Co vy na to?? Poraďte. Na nějakou chvíli určitě ano, ale na celý den mu ji dát nechci.

Strašlivě mě to bolí, holky. Je mi strašně líto Lucinky, že nikdy nepozná pravé domácí stěstí, nikdy s náma nepůjde do ZOO, do bazénu, atd. Nikdy nepůjde mezi námi uprostřed. Strašně jsem si přála štatnou rodinu a teď tohle...

Jdu dočíst vaše příspěvky, ani jsem to nečetla, hned jsem musela napsat..

paja123
18. únor 2007

Ben, neboj se ze mala nikdy nezazije stastnou rodinu. Jsi mlada a az vse preboli, urcite najdes nekoho kdo si te bude vazit a bude vas obe milovat a na rukou nosit. Ver mi.
Veci nikdy nejsou jen cerny, neboj. ted je to tezke a jeste chvili bude, ale casem se vse uklidni a muzu po svete beha spoustu a tech, kteri hledaji zenu s ditem je plno. Neboj se.

peha
18. únor 2007

ahoj benjaminka,

drz sa bud silna, ono to preboli, len to je moc cerstve. ale to najhorsie uz mas za sebou.

davaj mu malu len tolko, kolko chces tolerovat ty, kolko ty chces, neprisposobuj sa mu.

a neboj, do zoo a vonku a vsade mozes chodit ty s malou a casom s nejakou kamoskou a kamosom.
netreba si zbytocne idealizovat a predstavovat nieco, co nie je, alebo nemoze byt s nejakym clovekom. raz pride ten pravy cloviecik a budete spolu chodit aj von, na pieskovisko a do zoo a na vylety a k vode a tak. tak snivaj o niekom, o niekom neznamom a ono to pomoze sa preniest cez terajsie starosti a raz ten princ pride.
aj mne tak prisiel, cakala som nanho hrozne dlho ale prisiel 😵

stastna rodina - to mozes byt aj ty a mala lucka. ono je niekedy lepsie stastna neuplna rodina ako uplna a nestastna.

drzime ti palceky 😵

miamia1
18. únor 2007

Benji, tak pokud máš dočteno, musí ti být jasno, že už jsi pomalinku na druhé straně.Je to fakt těžký, ale jsme ženský a musíme si to říct na rovinu, malou, mu nesmíš dávat, to je blbost na entou, já se o vás bojím, zrovna tak, jak jsi nepochopila jeho odchod, tak by jsi nemusela pochopit jeho další konání, které by mohlo mít daleko horší následky!(proč oblek, věříš té zchůzce?, má na to?) Pokud nejste rozvedení, nedávej mu malou, dokud to nenařídí soud, kojíš, nikdo ti nedokáže jak často, nikdo ti nemůže nařídit, aby měl kontakt s malou,(pořád jsi ty ta důležitá v jejím životě) jak se mu zachce!Teď se zajímej jen o sebe a malou holčičku, kašli na něj, má mindráky, neumí se vypořádat sám se sebou! Buď moc opatrná !