Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

pepibubu
20. únor 2007

ninjo, i já razím teorii, že pokud by mě napadla myšlenka na nevěru, začala bych se zamýšlet, s čím jsem nespokojená ve vztahu. Ale proboha, tady je ve hře už i malá, tak je snad dospělej a svéprávnej, aby svojí ženě řekl sedni si, potřebuju si s tebou promluvit, vadí mi tohle a tohle, a ne to hned řešit nevěrou... Jeho verze by mě taky docela zajímala, jak by se ospravedlnil, příp. jak by vysvětloval, ev. házel špínu na Benji....

Jeho prvotní reakce je nedospělá, zbylé chování nezralé a nezodpovědné. A ten mail je směsicí nezralosti, nezodpovědnosti, sobeckosti a vych*anosti.

pepibubu
20. únor 2007

Vercoberco, všechno závisí na tom, zda by mu Benji ještě byla po tom všem schopná věřit.....

vercaberca
20. únor 2007

pepibubu, teď jsi mě rozesmála. čistě teoreticky (rozhodně to neber nijak špatně) - jaká reakce v tomto případě (zamilovanosti a řešení, s kým zůstanu) je správná? tedy zralá, zodpovědná, nesobecká a nevych.aná? 😅

na mě to působí jako jedna velikááánská zmatenost. a bohužel benji je ta, na kterou padlo milenčino řešení vlastní situace. holka je asi taky zamilovaná a chce mít svý jistý. tak uhodila na svého milého (benjina manžela), aby jí její život "uspořádal" (popř. nezdržoval v dalším štěstí). a ten troubelín je zmatenej jako včelička v zimě. a nakonec to zase musí řešit ženská - benji.

pepibubu
20. únor 2007

vercoberco, neberu to špatně. Zralá reakce je, uvědomit si, co dávám všanc, a zvážit, jestli mi stojí za to obětovat rodinu.... v téhle chvíli už asi žádná neexistuje....

A teď to zase neber ve zlém ty, ale.... nemáš ty tak trochu v tomhle směru zkušenosti? Ať už že jsi dokázala odpustit manželovi, nebos byla ta "druhá" neboli milenka?

vercaberca
20. únor 2007

pepibubu, naštěstí (a pevně doufám) jsem ta milovaná manželka, která tohle nemusela řešit. ale jsem si jistá, že bych o svého muže strašně moc bojovala, protože ho miluju se vším všudy. ale než jsem ho poznala (před 5,5 lety) byla jsem holka, která byla rozhodnutá si vzít toho nejlepšího. do ženatýho jsem nikdy jít nechtěla právě k vůli dětem - ne že bych přemýšlela nad chudinkama dětma (to mi moje mladá mentalita jaksi nepropouštěla do mozku), spíš jsem věděla, že je to nejsilnější manželčina zbraň. a chlap svoje děti prostě miluje nade vše.
dneska jsem trochu starší a mentálně někde jinde. to, co se stalo benji, se může přihodit každé. a nebudeme si nic nalhávat, nevěrníků je hodně. nechci to nikdy zažít (pokud manžel ujede, ať se to proboho nedozvím), protože vůbec netuším, jestli budu schopná jednat tak hezky jako benji. ale rozhodně budu chtít udržet rodinu, protože s tímhle mým chlapem chci mít děti a velkou rodinu. asi proto, bych byla schopná do určité míry některé věci překousnout. ale mi oba rodinu ctíme a rádi posloucháme vyprávění našich babiček, jak řešili s dědečkama problémy.
benji mi je moc sympatická, protože o manželovi pořád mluví buď nijak nebo neurážlivě. a přestože je celá vyklepaná a psychicky zdeptaná (o hormonech kojící ženy nemluvě), tak je schopná přemýšlet.

dendisa
20. únor 2007

ahoj benji, vyřeší se to samo, hlavně se netrap. vždycky se všechno vyřeší. Souhlasím částečně s vercaberca.
Myslím si, že tohle se děje všude, protože jsou lidi zblblí ideou dokonalé a věčné lásky. někoho potkal a teď neví, jestli to třeba není ta pravá, ta definitivní. Jak se to pozná? Časem. Což ho hrozně limituje. On se musí rozhodnout hned - milenka naléhá.
On moc dobře ví, jak by se měl zachovat. Víme to všechny. ale doufá. Že ho třeba potkala ta osudová, o které se zpívá v písničkách. A zároveň má hrůzu z toho, že si to bude celý život vyčíta.
Chápu to. Protože jsem to zažila taky. A troufám si tvrdit, že to napadne jednou každého. Je jedno, kolik bude mít dětí, jak dlouho bude mít spokojený trvalý vztah.

Můj děda byl světec, vychovaly ho jeptišky v klášteře. Celý život žil pro své tři dcery, těžce dřel na šachtě s nadprůměrným IQ. Aby dětem zajistil to, co sám neměl. Projezdili celou Evropu - za komunistů (babička byla prodavačka). A pak si zajel ve 40 letech do lázní, potkal tam jednu a chtěl se rozvést. Po několika měsících krize se rozhodl pro vlastní rodinu.
Nikdy neříkejte nikdy a už vůbec toho chlapa neodsuzujte. Protože se vás to taky jednou může týkat. A i když si myslíte, že víte naprosto přesně, že byste mu plivly do ksichtu, sbalily dítě a šly svou vlastní cestou, podepsat to můžete, až se tak skutečně zachováte v reálné situaci.

dendisa
20. únor 2007

benji, jestli ho máš ráda, riskni to. Může to udělat zase, ale nemusí. To samý, jak partner, který by ho případně vystřídal!!!

gedren
20. únor 2007

Ahoj,

nad burtem bych se nepozastavovala. Ja kdyz reknu manzelovi, ze je debil, je to projev ucty nad tim, ze rekl neco mimoradne vtipnyho 🙂 Fakt mezi ne nevidime. Zbyutek mailu bych videla jak pepibubu. Takhle akorat ulehcuje svymu svedomi (snad cekaj este iltost, ne?), kdyby se fakt chtel vratit, kopne milenku do zadku, i kdyby mel bydlet pod mostem.

ninjo, ja nijak nezpochybunu benjinu vinu na rozpadu manzelstvi, urcite mohla nejaka byt... ALE: zodpovednej chlap v pripade, ze tomu vztahu neveri a neveri sobe, ze bude oporou za kazde situace, nejde do svatby (to v dobrem i zlem tam prece nerikame pro srandu??), do ditete, a kdyz uz se to stane, tak zatne zuby a aspon par let vydrzi, protoze opustit zenu s takovymhle mrnousem je opravdu projev krajni nezodpovednosti. Nemam nic proti rozchodum bezdetnych paru ani paru s vetsimi detmi (aspon skolni vek), nema smysl udrzovat "kvuli detem" nefunkcni vztah...ale takhle malicke miminko, existencne zavisla manzelka, to se fakt nedela.

gedren
20. únor 2007

Kor teda kdyz nedokazal rict ani jedinou vec, co by mu dotedka vadila, ma jen jedinej duvod, novou babu.

bustik
20. únor 2007

Gedren, to s tím debilem máme taky tak, a říkáme si i různě jinak, dle situace, ale prostě mi nějak nepřijde vhodné použít zrovna takovéhle oslovení v dané situaci. Dle mého je to už jen "třešnička na dortu" jeho úchvatného emailu. Asi by to oslovení vyznělo úplně jinak, když by i ten mail, byl napsaný jinak. Ale zase je to chlap, že a je pravda, že oni to prostě mají jinak. Třebas to nijak zle nemyslel a vlastně bych řekla,že u toho vůbec nemyslel 😀

pepibubu
20. únor 2007

Kdyby to bylo Nazdar buřte, ahoj zdraví salám nebo něco tak, tak to člověk vezme taky jinak, i my s Honzou (a to máme fajn vztah) si občas řeknem "hele ty vobludo," nebo "ty jsi hrozná drška," ale většinou v nadsázce.... a když jeden druhýho počastuje "vobludou" tak ten druhej na to většinou "já a vobluda? Už ses viděl/a ty?" a končí to většinou slovy "no právě že jo, tak vím, jak vobluda nevypadá 😀 " And happily ever after....

Ale tady to podle mě takhle nebylo....

gedren
20. únor 2007

no holky fakt mi prijde, ze bema smysl burta rozebirat, dokud nam benji nevysvetli, zda to spolu nejak pouzivali. Ale jestli ne, neprijde mi to uplne jako urazka, spis jako pokus o zlehceni, jakoze "dyt se prece nic nedeje a ty ses takovej muj kamos, kterymu si muzu postezovat". Nicmene i kdybych svymu muzi rikala jakkoli, tak v takovyhle situaci, pokud bych mela k nemu aspon spetku ucty a chtela to cely napravit (a ne si jen ulevit, k cemuz tady zrejme doslo), ho oslovim nejak mile a ne burte, debile ani zadnou mazlivou intimni prezdivkou, to se proste ted nehodi, mohlo by to hodne ranit a nadelat neplechu.

Zde pranyrovany manzel myslim zcela evidentne nemysli na to, jak se citi benji, ale pouze na to, jak se citi sam.

Nechala bych ho vydusit. Tim, ze ted neprilezu a nechytim se stebla, si podle me jenom polepsim, cim dal vic mu bude dochazet, o co prisel. Ale jak tu nekdo psal, vyuzit jeho vycitek pro podepsani papiru na socialku, s tim bezvyhradne souhlasim, je to to nejlepsi, co muze benji udelat. Ostatne nejedna se o zadny vyuziti, jen o to, aby benji a holcicka dostaly, co jim po pravu nalezi.

pepibubu
20. únor 2007

jj... holt to chlapec podělal, chce to nějak zflikovat a podělává to ještě víc.

gita06
20. únor 2007

přesně tak!Je to od něj ubohý.Bohužel takových je víc ☹

pepibubu
20. únor 2007

Benjamin, až přijdeš, napiš jak jsi dopadla na sociálce... Teď tu až do sobotního večera nebudu, ale myslet na vás nepřestanu.

sue
20. únor 2007

Benji, ten email čo ti poslal je podľa mňa to, čo preložila Pepibubu...nič iné...
Chlap čo spáva s inou...a oľutuje to a chce všetko vrátiť späť...v prvom rade nepíše email...ale príde s obrovitánskou kyticou ruží, novým zásnubným prstienkom (pretože svoj sľub tebe porušil...tak by ti ho mal dať opäť)...s plyšovým mackom pre dcérku...a prosiť na kolenách o odpustenie... ten email nesvedčil o láske a oľutovaní toho čo spravil, ale len o strate pohodlia...
(okrem toho si myslím...prepáč...ale je to hajzel 😠 )

rebeka
20. únor 2007

sue: nechcem sa ho zastavat. ale nie akdzy chlap vie kupovat kvety a je taky romantik, ako si popisala. V kazdom pripade suhlasim, ze by mal prist s prosikom. Ale mozno ma strach, tak mailom sonduje... a snazi sa dat najavo, ze by to mozno chcel vratit spat. Teraz je na benji, ci ho chce spat, alebo nie. A podla toho, mu to bud ulahcit, alebo zatrhnut. Asi by som mu odpisala, ale len otazku, ze chcem vediet, co mu doma chybalo...

pepibubu
20. únor 2007

Rebeko, na to aby koupil kytku na usmířenou nemusí být ultra romantik.... Když už jsem se jednou pustila do toho překládání 😀 tak napíšu, jak by podle mě měl vypadat mail, který by říkal "Promiň, podělal jsem to, vem mě zpátky"

Ahoj .....,

až když jsem od vás pryč, tak jsem si uvědomil, co všechno ve vás mám, a došlo mi, že vás nechci ztratit.... Byla bys ještě ochotná mi dát šanci?

jméno.

Nic víc, nic míň. Ale rozhodně ne "ahoj buřte," apod.

sue
20. únor 2007

Rebeka, trošku som sa rozohnila...ale on predsa opustil DVE ĽUDSKÉ BYTOSTI... čo chce sondovať??? Ak ich chce späť, tak musí spraviť všetko...a nie sondovať...kristepane...a Benji mu má niečo uľahčiť??? On nespal ožralý s nejakou sekretárkou po firemnom žúre...ale paralelne mal dve ženy niekoľko mesiacov... ak ich chce späť, tak sa podľa mňa musí dosť obracať a nie písať emaily takýmto štýlom !!!

kakula
20. únor 2007

taky se doma neoslovujeme šeredně, jak by se začalo říkat něco šerednýho tak za nějaky čas by mě taky mohl oslovovat krávo,debile......nejsem toho zastancem.když tě někdo ma rád tak toto by říkat neměl. 😠
ono asi hošánkovi teče do bot, milenka asi tlačí, on je najednou s milenkou cely den a asi to není ono.asi ho ted trklo, že milenka jen tak na občasné pobavení je fajn, ale ted zjistil, že doma mu nic nechybělo.ale pozdě.

já bych ho nebrala zpět UDĚLAL JEDNOU, UDĚLÁ ZNOVA!!!!!!!!

kakula
20. únor 2007

ono kdo si neprošel tím čím si prošla Benji tak se mu těžko pochopí.mam to taky za sebou jednou jsem se vratila, ale pak jsem rychle utekla.a jsem za to rada.byla to taky jedna velká zkušenost!!!!!!když jsem se vratila poprve a mělo nastat nějaky milování tak to bylo jak za trest, fakt hrozný.prostě ten vztah je narušenej a i když odpustíš není to už ono.

pepibubu
20. únor 2007

benji, ještě tu nejsi?

benjamin
autor
20. únor 2007

Ahoj holky, nějak nestíhám. Holčička mi vůbec nechtěla usnout.

Už strašně dlouhou dobu jeden druhého oslovujeme „buřte“. Prostě si tak říkáme, takže to nepovažujte za nic špatného. Říkal mi buřte nebo buřtíku. Nevím ani jak na to přišel, nemyslím si, že jsem tlusťoch, mám 169 cm a 60 kg.

Na mail jsem zatím nereagovala. Zaujal mě názor rebeky, odepsat mu jednou větou: Co ti doma chybělo?? Ale nevím, asi to nepošlu.

Na sociálce OK, paní říkala, že se máme domluvit na penězích mezi sebou a pokud by dělal problémy pak podat k soudu návrh na změnu poměrů nebo tak nějak. Soud by pak stanovil výživné na Lucku a na mě. Rozvod není důležitý, prý s ním nemám spěchat, protože jako vdaná mám pořád větší výhody než rozvedená.
Jinak holčičku mu dát max na 2 hodky do kočárku.

benjamin
autor
20. únor 2007

Zítra přijde za Luckou, tak vůbec nevím jak se k němu chovat. Jestli mluvit normálně, nebo moc nemluvit, mám toho tolik na srdci co bych mu chtěla vpálit, ale nevim jak na něj. Už mám strach dopředu.
Momentálně je lepší, když ho nevidim, protože když přijde, tak mě akorát rozhodí a já jsem pak zas úplně v háji a nemůžu spát.

bluff
20. únor 2007

a da sa to vobec hovorit s nim normalne? 😕

lucisa
20. únor 2007

hm, tak to si dovedu představit a chápu tě.

já bych asi začala jen tím, že nesouhkasíš s celodenním půjčením, že ji chceš mít za dvě hoďky zpátky, příp. s tebou.
a sama bych čekala, s čím začne on.
jestli výživným, nějakým obviňováním, stýskáním apod.
a až na to bych reagovala....

připrav si v hlavě různé situace, které mohou přijít a měj na ně nachystané otázky nebo argumenty.....

a určitě nic neuspěchej, když nebudeš vědět kudy kam, tak raději mlč. a když bude naléhat, tak mu třeba řekni, že on ti také stále ještě nepověděl, co mu doma chybělo nebo jak to chce řešit do budoucna, zda podá žádost o rozvod nebo tak něco.... tím ho rozhodíš ty a možná přestane dorážet s něčím nepříjemným.....

benjamin
autor
20. únor 2007

Holky, on mi to vlastně ani pořádně nevysvětlil, proč to udělal, co mu ve vztahu vadilo. Prej mu nevadilo nic, že nemůže říct proti mně křivý slovo, všechnu vinu bere na sebe, ale prostě prožívá něco novýho, krásnýho, atd.
Jednoduše je zamilovanej až po uši, ztratil hlavu a rozum má v trenkách. Nic víc!! Toť můj názor. Kdyby byl se mnou tak nešťastnej, tak proč by chtěl svatbu a dítě, že jo? Byla to hlavně jeho iniciativa, já měla super práci, takže bych klidně třeba 2 roky ještě počkala. Když ne se svatbou, tak s dítětem určitě. Byli jsme spolu 8 let a stále říkal, že kdyby to chtěl udělat, že už to udělá dávno, tak jsem neměla důvod mu nevěřit. On to moc chtěl a teď myslím, že to prostě neustál. Jak říká kamarádka nevyzrálá osobnost – a asi jo, asi má pravdu!!!

benjamin
autor
20. únor 2007

bluff, teď se s ním rozumně mluvit nedá. Hned je naštvanej, uraženej, odsekává. Dle mého názoru neví kudy kam a tahle se brání. Asi si myslel, že když zabouchne dveře, že uteče před problémem. Vůbec mu nedošlo, že to všechno rozboural.

lucisa
20. únor 2007

jojo, to je výstižné.

neví, co má dělat, nezvládá to, tak je vznětlivý.
a myslím, že ho dost dostalo i tvé chování, stopro s takovou reakcí nepočítal....

možná si říkal, že od hysterky se bude odcházet s trošku lepšími výčitkami, tys to ale udělala jinak a on je z toho hotový....

teď ho asi fakt řídí jen testosteron, spermie mu lezou i nosem, jak se na ni podívá, tak je vedle, a neuvažuje nad důsledky.... a když je teď navíc ještě odstěhovaný, tak vidí i ty všední běžné věci, v krátkých tajných chvilkách si užíval a nemusel řešit praktické věci, tos dělala ty.
a teď ji má se vším všudy, i rozcuchanou a nenalíčenou po ránu a nevrlou třeba po vyčerpávajícím dnu.....

bluff
20. únor 2007

ved presne tak benjamin, podla mna sa s nim teraz neda rozumne hovorit, chce to asi cas. ak myslis, ze je dost rozumny na to, aby sa s tebou bavil slusne, tak si dohodnite iste pravidla.. byt, dcerka, vyzivne.. ale dopredu si premysli, co presne od neho ocakavas.