Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

lucisa
13. únor 2007

je mi to jasné, mě se z mé pozice, když nejsem ve tvé situaci, radí dobře, ale sama nedokážu říct, jestli bych to zvládla.

teď ale bude nejlepší, když si půjdeš lehnout a pořádně si odpočinout. když budeš unavená a vystresovaná, přeneseš to na malou a budeš mít ještě nervy na pochodu z toho, že je malá nevrlá.
určitě se trápíš když ne celé odpoledne, tak určitě už půlku noci, že je to tak?

benjamin
autor
13. únor 2007

ses, veř mi, že nikoho nezkoušim, nechci rozpoutat nějaké hádky. Koníka sleduju denně, vím, že tu už leccos proběhlo, ale zaregistrovala jsem se dnes, protože jsem doma sama, holčička mi spí a já potřebovala s někým mluvit. Opravdu to co píšu je pravda a odpřísáhnu to na co chceš. Ale také, že když vidíš někoho nového s takovymhle problémem, máš pochybnosti

benjamin
autor
13. únor 2007

lucisa, řekli mi to tak v pět odpo a do půl hodky byl pryč

ses
13. únor 2007

ok,omlouvam se, jen mi to prislo povedome, protoze jsi nova a pises takhle pozde, to tak bylo vzdycky u tech jinych.pokud je pravda,co pises,tak me mrzi,ze jsem te osocila a myslim na tebe at to zvladnes, je to od neho hnusne, co ti udelal,ale treba se to jeste vyresi...

lucisa
13. únor 2007

tak běž spát, než se tu zase něco rozpoutá...

já už jsem taky podezřívává, proto jsem se tě hned na začátku ptala. nediv se ses, už jsme asi všechny trochu mimo, když se tady něco podobného objeví. doufám, že tak za 10 stránek nebudu vypadat jako trotl 😖

benjamin
autor
13. únor 2007

holky strašně to bolí, hledala jsem radu a proto se přihlásila. Jak mám dokázat, že si nevymýšlím

ses
13. únor 2007

muzes treba poslat nejkou fotku mimi,nebo tak,ale ja uz se ti omluvila, a pokud to neni pravda, o well, nezabije me to. takze ja nic rozpoutavat nebudu...vy jste spolu byli 9 let?ty jo

benjamin
autor
13. únor 2007

o vánocích to bylo 9 let, od ledna 2006 jsme začli plánovat svatbu (z lásky), v únoru jsem otěhotněla, v červnu jsme se brali, holčička se narodila v říjnu...

lucisa
13. únor 2007

ben je určo strašně nešťastná, nebudeme ji podezřívat a ona ještě dokazovat, že má velký problém, se kterým se chtěla svěřit.

tak to dopadá, když někdo zneužije ochoty jiných poradit, pomoct. pak se objeví někdo, kdo to opravdu potřebuje a málem je to špatně.
ach jo, než stihnu odepsat, je tam plno dalších příspěvků....

takže, já jdu chrnět a ty, benjamin, bys měla taky......

benjamin
autor
14. únor 2007

holky nemám na spánek vůbec pomyšlení, ale půjdu to zkusit..
vážně si nevymýšlím, chtěla bych to nějak dokázat a nevím jak

eva4444
14. únor 2007

nemusis nic dokazovat, nie si tu na to. daj si cajik poplac si a skus si pospat, aspon mne by to tak pomohlo

benjamin
autor
14. únor 2007

holky, nemůžu spát, v posteli se jen převaluju a nemůžu usnout, udělala jsem si čaj a je vážně bídně

gaya
14. únor 2007

Benjamin, nemas pri sebe niekoho kto by s tebou mohol na chvilu ostat? Mne hrozne pomohli kamosky, ked odo mna prvy krat odisiel manzel - striedavo u mna spali, aby som nebola sama. Pokial som pri sebe nikoho nemala, bola non-stop pustena telka. Potrebovala som hluk, aby som sa necitila uplne sama. Ticho bolo pre mna zo vsetkeho najhorsie.

benjamin
autor
14. únor 2007

gaya,většina mých kamarádek má již svou rodinu a malé děťátko. Asi to po nich nemůžu chtít...

gaya
14. únor 2007

A este pridam svoju osobnu skusenost - skusim skratene 😉

Ked ma opustil manzel (taktiez koli inej zene), hrozne ma to vzalo. Ani som netusila, ze je zalubeny do inej. Hrozne som revala, prosila ho aby neodchadzal, vypisovala SMS ze bez neho zit nedokazem - co bola v tej dobe pravda. Dokonca som rozmyslala nad samovrazdou. Nakoniec sa po 3 dnoch vratil, zo strachu o mna. Samozrejma sa nas vztah zmenil. Nedokazal si ma vazit, citil sa byt 'prinuteny' ostat vo vztahu so mnou. Po 7 mesiacoch som sa ho sama opytala, ci chce odist. Odpoved bola ano. Kedze som bola na to pripravena - citila som ze som ho davno stratila - uz som to brala trosicku inac. Opytal sa ma, ci budem v poriadku. Tak som mu povedala pravdu, nesmierne som ho lubila, prave koli tomu som nedokazala denne pozerat aky je nestastny. Preto som bola pripravena vzdat sa ho a najst si niekoho ineho.
Stale sme byvali v tom istom byte, kedze sme nemali vyriesene ine byvanie. A kedze sme uz neboli spolu, zrazu sa niejako uvolnil a zacali sme sa viac a otvorenejsie rozpravat. Vysvetlili sme si veci o ktorych sme netusili ze boli preblemom.... preslo uz 10 rokov a my sme dodnes spolu a stastnejsi nez sme kedy boli.

Nevravim, ze vsetky pribehy maju takyto stastny koniec, ale dnes by som uz v podobnej situacii nenaliehala na manzela, aby sa vratil za kazdu cenu. Nic by som mu nevycitala. Radsej, ako tu uz niekto spominal, v klude sa porozpravat, aj ked je to velmi, velmi tazke pokial je rozchod cerstvy. Ani neviem, co ine poradit. Musim off... ale dopisem neskor.....

benjamin
autor
14. únor 2007

gaya,věřím, že kdybysme neměli tu holčičku, bylo by to vše jednodušší, ale teĎ mám pocit, že to sama nezvládnu. Díky moc za tvůj příspěvek

gaya
14. únor 2007

Tak uz som tu 🙂 To mas pravdu, ono je to ovela tazsie ked mate spolu dieta. Prave koli nej musis byt teraz dvojnasobne silna. Prepac, velmi som ti nepomohla aj ked so bola v podobnej situacii, tazko sa radi. Niekedy sa neda nic robit, musi to len preboliet a to chce cas. Vela stastia Benjamin. Bude ti drzat palce.

msunny
14. únor 2007

Benjamin to co se ti stalo je mi vážně líto. Asi taky neporadím ☹ My měli krizi ještě v mém těhotenství,ale to už je pryč. No uvidíš,že to bude den ode dne lepší,ale podle mě je hloupost,aby ses ho doprošovala,i když chápu,že bys byla schopna klidně čehokoliv,kdybys věděla,že to pomůže,že? Ale chce to hlavu vzhůru. Máš přeci ještě vaše miminko a to Tě potřebuje ze cšech nejvíc! On je přeci "jenom chlap",kterých je na světě moc!

iva72
14. únor 2007

Benji, žiadna rada ti v tejto chvíli nepomôže, musíš byť strašne silná. Ja som zažila niečo podobné s bývalým priateľom. Žili sme spolu cca 3 roky, tiež som si nevšimla, že niečo nie je v poriadku. Až mi raz povedal, že sa zamiloval do inej - mladšej. Keď som sa ho opýtala prečo, povedal, že ma má rád a bolo nám spolu dobre, ale toto je niečo iné a nevie bez nej žiť. Bola teda o dosť mladšia, chodili vraj spolu aj na diskotéky. Bolo mi tak ako teraz tebe, ale tiež som nemohla robiť nič. Asi po 8 mesiacoch sa rozišla ona s ním, ale on sa ku mne nevrátil. Až rok po ich rozchode sme sa náhodou stretli a dali sme sa opäť dokopy, ale vydržali sme to asi len 7 mesiacov. Nemalo to zmysel, pre mňa to už nebolo to isté, nakoniec som mu ja povedala, aby sme sa rozišli. Prajem ti veľa sily a šťastia v budúcnosti. Mysli na to,že sa to mohlo stať neskôr, keď by ste mali väčšie dieťa a to by potom ono oveľa horšie znášalo.

majka07
14. únor 2007

benjamin, přeju Ti hodně síly, podobný, leč opačný příběh znám z místa svého bývalého bydliště, tu rodinu su znala, celkem spolu byli 7 let a měli 9 mesíční holčičku, když ona přišla s tím, že odchází, neb má ráda jiného atd., ze začátku tam bylo veliké napětí, ale pak oba pochopili, že i když jim manželství nevyšlo a šance vrátit se k sobě byla nulová, zůstali aj přes toto vše přáteli a oba měli na svém prvním místě dítě, soud svěřil dítě vyjímečně do péče otci, který vlastně byl aj na mateřské, páč v této rodině vydělávala více ona a tak se kdysi domluvili, že na mateřskou půjde on, ona nedělala žádné problémy, měli štěstí, že zůstali bydlet ve stejném městě a kdykoliv malou mohla navštěvovat a brala si ji na víkendy apod., to že soud určil, 1x do měsíce být u mámy, tak oni si to udělali jinak, uměli se dohodnout. Je to 5 let zpátky, co vím teď, on má novou manželku, ona žije s tím co za ním odešla, scházejí se obě rodiny a jsou ok, ale ne vždy to má šťastný konec.

Přeju ti hodně síly a aby to dopadlo co nejlíp.

benjamin
autor
14. únor 2007

Holky nezamhouřila jsem oko celou noc. Miminko je vzhůru a já se třesu jako ratlík...

tobina
14. únor 2007

benjamin, neviem ako ti poradit ☹ , aj ja prezivam zle obdobie, aj ked trochu ine ako ty, chceli sme ist s priatelom v marci spolocne do podnajmu, vsetko bolo super, tesili sme sa,ale pred dvoma tyzdnami som mu povedala, ze cakam babo...... cakala som,ze to nebude ziaden problem aj ked sme to najblizsie tri roky neplanovali, ale z jeho strany to je obrovsky problem... nechce nase dieta, chce,aby som sla na potrat a zili tak, ako sme mali naplanovane........ nechce ma stratit, ale nechce dietatko 😢 ... opusta ma teraz, ked ho najviac potrebujem

pepibubu
14. únor 2007

benji, no tak, holka, drž se, nedopřávej mu tu radost že tě takhle vykolejí.... Buď silná aspoň "opticky," zkus to....

benjamin
autor
14. únor 2007

tobina, to je mi vážně líto. Vím, že nejsem sama, kdo má problém...

pepibubu a jak to mám udělat, souhlasit hned s rozchodem?

bellasandra
14. únor 2007

Benjamin- ja ti viem poradit len jedno. Mne môj priatel velmi , velmi ublizil a myslela som si ze mu vsetko odpustim.Ale to nie je ono. Na tvojom mieste by som ho nechala, nech si ide. Nech sa neciti ako vitaz, nedaj mu pocitit ako velmi trpís. Jedenkrat, by som sa pokusila ho presvedcit, co si aj ty uz urobila, tak teraz by som ho nechala odist. Co sa týka výchovy Vasej dcery mozno je to drsné, ale by som mu povedala, aby nepocital s tým ze bude snou kedy chce- proste dat mu najavo ze týmto opustil nie len teba ale aj ju. Možno sa potom spamatá 😒

pepibubu
14. únor 2007

benji, těžko radit, v téhle situaci nejsem a doufám že ani nebudu.... ale pokusím se představit si, co bych asi dělala já.....

Rozhodně bych se nějak upravila, ne tak, aby slintal nad tím co ztrácí, ale tak, abych si dodala kuráž a sebevědomí sama - hezky se nalíčit, pohodlné a hezké oblečení, prostě všechno, abych se sebou JÁ SAMA mohla být spokojená. Rozhodně bych se s ním nescházela doma, ale někde venku, na neutrální půdě - mimi buď s sebou do šátku, nebo si sehnat hlídání (to spíš, aby neměl pocit, že ho chci vydírat.)

Otázky bych si napsala na papír, abych na nějakou nezapomněla, a snažila bych se je pronést co nejklidnějším hlasem, bez nadbytečných emocí. Asi by ti nevěřil, kdybys mu tvrdila že to s tebou nic nedělá, ale nemusíš se mu tam hned sesypat - tím bys mu jen potvrdila že jsi měkká, a tudíž bys ho ujistila o tom, že jde za jinou, která něco vydrží. Jo, holt chlapi jsou divný zvířátka, někdy chtějí ženskou, co neumí ani žárovku vyměnit a ťůťá na ně "Pepoušku co já bych si bez tebe počala, ty jsi tak úžasnej," a jindy chtějí ženskou tvrdou jak žula, s kterou nic nezatřese... Rozloučila bych se podáním ruky, z lokálu bych odešla krokem pomalým s hlavou hrdě vztyčenou, přišla bych domů a plakala jak želva, abych to ze sebe dokázala setřást.

ninja
14. únor 2007

strasny!!nevim co bych na Tvem miste delala.Asi bych se snazila uklidnit,myslet na male,pokud budes nervozni ty,mimco vse vyciti a to jiste neni moc fajn.Kasli na chlapa,soustred se na sve mimco,ten si zaslouzi vice tve lasky .

baca
14. únor 2007

Dovolte mi přidat jeden postřeh. Neplatí vždy,ale bývá často. Jeden z partnerů se zahledí do někoho nového, protože je to nové hezké, náádherné, nepoznané = nenudné. Málokdo si v tu chvíli ale uvědomuje, že to nové a krásné bude za pár let stejně "nudné a všední" jako současný vztah. A taky se tak krásně utíká od problémů, které se dotyčnému nějak nechce řešit a v novém vztahu logicky ze začátku nejsou. To je můj názor. Všimla jsem si toho u více lidí (včetně mě a manžela) 😉

Ale je strašné, že 8 let OK a po svatbě rozchod. Ach jo 😠

benjamin
autor
14. únor 2007

baca, přesně toto jsem říkala svojí mamce, že je to pro něho nové, nádherné, úžasné. Jiný vztah přede mnou neměl. Vždy říkal, jak ctí rodinu, že by nikdy nic podobného neuděl a hle je to tu. Řekla jsem mu, at to zkusíme vyřešit aspoň kvůli malé, ale řekl, že ne, že by se mi už nemohl podívat do očí a ví jak strašně moc mě zklamal a ublížil mi.

kosicanka1
14. únor 2007

benjaminka - uz tu holky popisali asi vsetko, je mi to strasne luto, drzim palce, musi to byt velmi tazke - inac ja by som tiez nezazmurila ani oko.
my sme mali s manzelom (vtedy este len priatel) malicku krizu pocas nasho chodenia, pohadali sme sa a na 2 dni sa odstahoval ku kamaratovi - tu 1 noc som vobec nespala ani minutku, neviem ako som to vydrzala, len som sedela a pozerala do blba, napisala asi 100 sms, ale ani jednu neodoslala.
nakoniec mi zavolal, stretli sme sa, obaja sme boli ako vyryhane rezanky nevyspati.
proste ked mas na sebe velky citovy tlak, clovek nevie zaspat ☹
este sa chcem opytat: ako dlho to z jeho strany trva? nemala si podozrenie? mozno ze je to len chvilkovy ulet - par dni - ale zasa potom by to neriesil tak radikalne...
fakt neviem ☹