Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

mmmk
14. únor 2007

Benjamin, je mi to strasne lito,ale to te nezachrani. Napisu ti o jednom paru v mem okoli. Byli spolu snad 10 let, idealni parecek, vzali se, ona otehotnela. A nasla mu v mobilu smsky od nejake zenske (kdyz si ho zapomnel doma, chtela se podivat, kdo mu psal, ze kdyby to bylo dulezite, zavolala by mu to do prace na pevnou). Zhroutila se, on ji to priznal a odstehoval se od ni (jako gesto ji nechal jejich byt). Tu milenku znam od videni (mastne vlasy, kalhoty strihu mrkev, hnusna plet a blba jak boty, ale podle nej byla uzasna, jak byla ambiciozni). Cele tehotenstvi se o ni starala jeji rodina. On ne! A az se milence prestalo libit, ze nechodi nazehleny (od manzelky) a musi mu prat atd., tak ho kopla nekam a on doklusal k manzelce kratce pred porodem. Maji miminko a je ten nejvzornejsi otec! A s jeho zenou ted pry zazivaji libanky. Ona ho nikdy nezavrhla, brala to jako rodinnou krizi. Neumim to pochopit, ale treba bych se v takove situaci zachovala stejne!
Ale vem si z toho to, ze ona mu ta zena bude taky muset uvarit, vyzehlit, vyprat, uklidit. A pritom uz zenska nevypada jako bohyne... 😉

eva4444
14. únor 2007

ja by som uz neratala s tym, ze sa bude chciet vratit. nech ide kam ho srdce taha, je to tvrde ale treba ho nechat v pokoji odist, neriesit veci s horucou hlavou, este sa budete urcite stretavat kvoly malej, treba zachovat klud a zadrzat slzy, mozno po par mesiacoch sa budete vediet porozpravat preco to takto dopadlo, teraz by som to neriesila, ked bolest je strasne silna, az ked je clovek zvyknuty na myslienku ze ten druhy tu nie je je pripraveny prijat aj odpoved preco tu nie je. bohuzial budes musiet akceptovat jeho priatelku ako nahradnu matku na vikendy pre tvoje babo, s tym sa neda nic robit. skus rurobit par veci, co si predtym 'nemohla' - kup si nieco pekne pre seba, hocijaku hlupost, co ta potesi, aj pre malu.. tu je kazda rada draha

bielanevesta
14. únor 2007

Benji, mne sa stalo niečo podbné aj keď s tvojou situáciou sa to zrovnávať nedá. Mala som priateĺa. Ten sa práve rozvádzal. Ale to mu nerobilo problém za "bývalkou" chodiť a dokonca ma s ňou podviesť(aj keď tvrdil opak)... Za náš vzťah sa veľa krát stalo, že ma nechal s tým, že to bude pre nás lepšie. A zakaždým priliezol, že to ľutuje a prosí ma aby som sa k nemu vrátila. Až som toho mala plné zuby a povedala som dosť. V tej dobe som poznala mojho súčasného manžela. Ale bola som stále nešťastná. Keby nebolo kámošiek tak neviem... ke´dže som ho už nechcela spať ani sa s ním stretnúť, začal sa mi vyhrážať, že sa zabije, posielal za mnou kamarátov... děs. Chcem tým povedať, že najprv to bude určite hodne bolieť a tak skoro to neprejde. Ale príde doba keď zistíš, že to najhoršie pominulo a ty možeš ísť ďalej. Zistíš aká si v skutočnosti silná, aj keď si to teraz o sebe nemyslíš. Ale pamataj, ženy sú silnejšie ako chlapy!!! Keby bolo rodenie na chlapoch tak ľudské pokolenie vyhynie!!!
Tak hlavu hore a na ten piatok hodne sily, TY TO URČITE ZVLÁDNEŠ 😵 !!!!!!!

tinax
14. únor 2007

mila benjamin, je mi luto co sa Ti stalo a ako sa tu uz pisalo kazda rada je mozno zbytocna. Asi by bolo dobre nechat malu niekomu postrazit aby ste sa mohli v klude porozpravat. Pripade ak mas pocit ze v piatok este nebudes schopna "rozumneho" rozhovoru skus to posunut o par dni. Mozno to znie ako odsuvanie problemu ale radsej si v klude pohovorit o par dni neskor ako v najvacsom smutku a soku. A nad myslienkami typu "kto ma bude chciet s malou dcerkou" sa ani nezamyslaj (i ked je to urcite tazke). Mam velmi dobru kamaratku ktora po kratkom manzelstve, zije teraz stastne s novym manzelom uz niekolko rokov. A to sa zoznamili kratko po rozvode kedy je syn mal par mesiacov a prisahala ze uz chlapa nechce ani vidiet. Drzim palce. 😉

paja123
14. únor 2007

Ahoj Ben, tak jsem si to cele precetla a tak jako ostatnim holkam, i me je to lito. Po pravde receno ja se navenek vzdy snazim vypadat jako tvrda holka, ze me nic nerozhodi, ale uvnitr bych to taky tezce nesla.Nevim jak moc pomaha vypadat navenek suverenne, nejdulezitejsi je stejne jak se clovek citi, a pokud je to tak cerstve a strasne to boli.Samozrejme nerikam, ze histericky zachvat je to, jak se ma zena v takove situaci zachovat, ale jen si myslim, zde musi byt strasne tezke se chovat jinak nez se citis.budu na tebe stejne jako holky tady myslet a drzet ti palecky at to projde pokud mnozno co nejvice v klidu.
Ja bych stejne jako ostatni holky myslela hlavne na malou. Miminko ti urite doda silu a naopak ono tu silu potrebuje.
Vim, ze kdyz nekoho milujes, je tezke se ho vzdat, ale ver , ze pokud se nahodou uz nerozhodne vratit k vam, je na svete urcite minimalne 1 dalsi muz, ktery tve srdicko naplni opet laskou a bude si te vazit.I kdyz to ted vypada ze se ti hrouti svet, za par tydnu ci mesicu se vse spravi a budes se na svet opet usmivat. Preji ti hodne sily a trpelivosti.

gedren
14. únor 2007

Benjaminku, stejne jako ostatnim i mne je moc lito, co prozivas, mam trimesicni holcicku, tak si umim trochu predstavit, co vsechno se Ti ted honi hlavou.

Celou dnesni prochazku s malou jsem premyslela, co bych udelal, kdyby se mi to stalo.

Predne tedy, pokud to zvladnes, zadny plac (pred nim), hysterie, vycitky. To vis ze on uz premyslel a zvazoval, zda mu to stoji za to, takze kdyz se ho budes znovu ptat a pripominat mu, co hezkeho spolu mate, nereknes mu nic noveho. Je to clovek, ktereho mas rada, mela bys mu prat, aby byl stastny. Pokus se rozhodl, ze bude stastnejsi jinde nez s Tebou, zkus mu uprimne prat hodne stesti, zachovat se velkoryse. Nikdo neni nici majetek, kazdy si sam muze zvolit svou cestu. Vse hezke jednou konci (nekdy smrti, nekdy driv) a clovek to musi brat tak, ze je vdecny za kazdou krasnou chvilku, co prozil, s tim, ze ted ho ceka zase neco jineho. Ja bych svemu partnerovi tedy jeste rekla, ze u me ma zatim dvere otevrene, ale jen do te doby, nez si treba najdu nekoho jineho 🙂

Otazka vychovy holcicky je druha vec. Vychazim z toho, ze Ti nelhal, opravdu ji ma rad, chce se o ni starat a financne vas podporovat. V tom pripade bych se vse snazila resit dohodou, i harmonogram "navstev", i vychovne zasady, snazila bych se mu nehazet klacky pod nohy (ale ani ho neumerne neprivazovat k sobe skrz ni). Je to jeji tata a vzdycky bude, potrebuje vas oba, i kdyz spolu nezijete. Jinak ale rozhodne bych se nesnazila delat "prilis silnou", nezrikala se jakekoli nabizene pomoci ani penez. Je to jeho povinnost vuci ni a vuci Tobe, ktera ted nemuzes do prace.

Hlavne hlavu vzhuru a zvednout sebevedomi! Nelamentuj nad tim, cos udelala spatne, proste ztratil hlavu, jeho vina. A koho si najdes s holcickou? To vis ze nekoho jo 🙂 Naopak, muzi co uz maji vlastni deti jsou radi, kdyz jejich partnerka taky ma, aby po nich nechtela dalsi 🙂

A mimochodem doufam, zes mu neskocila na to "nemuzu se vratit po tom, co jsem ti udelal". Vypada to, jak je desne charakterni 🙂, ve skutecnosti si tim akorat zduvodnuje, ze "vlastne nema na vyber", ze je vlastne zmitanej okolnostma a nezbejva mu nic jinyho, chudackovi, nez k ni odejit. Pokud by Ti tuhle kravinu znova rek, atk mu rekni, at se nechova jako zbabelec, ale jako chlap, co si stoji za svym rozhodnutim.

Hodne stesti a uvidis, ze na Tebe brzo ceka neco stejne hezkyho i hezciho! S kym, to se teprv uvidi 🙂

consti
14. únor 2007

gedren pod tu tvou poslední připomínku o jeho charakteru se můžu podepsat!Líp bych to nenapsala, myslím si to stejné co ty 😉 !

dludli
14. únor 2007

moc se mi libi co napsala Kreksi

ja uz nic dalsiho pridavat nebudu, i kdyz jsem nejdriv chtela, ale asi bych uz opakovala co zaznelo vickrat. Jen ty sama vis, co na manzela plati, jaky je a zda smysl ta ci ona rada, ktera zaznela. Jen ty vis co zvladnes, ja osobne bych se tedy pres vsechny pripravy zhroutila a bulela jak zelva ☹ S manzelem za sebou mame par rozchodu (nez jsme se vzali) takze trochu si umim predstavit jak je to tezke.

Nezoufej, nejak to dopadne, at tak ci onak BUDE LIP!

Vsechny jsme s tebou

jo jinak si myslim ze bys klidne mohla poprosit i kamaradky s detmi, at u tebe par dni jsou. Urcite neodmitnout. Deti muzou vzit sebou, i kdyby nic jineho tak byt u tebe pres den jim vadit urcite nebude.

lucisa
14. únor 2007

ben, už jsme o tom spolu debatovaly v noci, taky jsem na tebe myslela, než jsem usnula a hned ráno znovu.

napadla mě jen jedna věc, kterou jsem ti ještě nenapsala:

PROSÍM, neudělej nějakou blbost se sebou - neubližuj si. možná tě tahle myšlenka už napadla, někdy udělají ženy ze zoufalství cokoliv, ty určitě tenhle případ nejsi, jen už to tady někde zaznělo, tak prosím na tohle ani nemysli. máš holčičku, bude tě velmi potřebovat a podle tvých slov, máš za sebou rodinu a zázemí, pomůžou ti.

mysli na to, jak tvá dcerka roste, za chvíli se začne točit, sedat, lézt, bude s ní spousta zábavy, nenech si to kazit.

čas je nejlepší lékař, ona ta bolest časem trochu otupí, už to nebude tak čerstvé. moc držím palečky a určitě budu sledovat, jak to s tebou vypadá dál, tak dej občas vědět, jak to zvládáš 😉

iva72
14. únor 2007

Benji, neboj, že ťa s malou nebude nikto chcieť. Ja viem, že teraz si ani ty nevieš predstaviť byť s niekým iným, ale to prejde. Vieš napríklad muži, ktorí už majú svoje deti (rozvedení, alebo im zomrela manželka) chcú práve takú, ktorá dieťa má, pretože taká už tak netúži po spoločnom dieťati a oni už deti tiež nechcú.

habrva
14. únor 2007

milá benjamin, co k tomu všemu dodat? Hlavou se mi honí různé myšlenky, ale asi ani jedna už nebude originální. Přečetla sem si všechny příspěvky do jednoho, a nejvíc se ztotožňuju i z vlastní zkušenosti s kreksi i gedren. Ale lucisa ti psala to jediné, které se v konečném důsledku týká jen tvojí o,hjghfvy sis v žádném případě nijak neubližovala fyzicky, a snažila se tu psychickou bolest překonat už kvůli té malé jedinečné osůbce, která tě opravdu nejvíc potřebuje. Myslím si, i když tě neznám, že si natolik silná máma, abys smutek, pocit bezmoci a otazník co bude dál řešila jinak než tak radikálně-pokud si nad tím náhodou uvažovala.
vfdawqsdghkjů§ 74200,
++*-**/

habrva
14. únor 2007

ben promiň, malý mi odklikl nedokončenou zprávičku a cosi si i připsal. (o,hjghfvy znamená ...osoby, aby sis...)

Ujasni si, co by sis opravdu ty sama nejvíc přála, a podle toho se zařiď. Jestli mu chceš dát ještě jednu šanci, tak si jen připrav všechny otázky týkající se vás tří, nebraň mu v tom odstěhovat se, ale já bych ani moc nespěchala s rozvodem. Každou jeho vstřícnost bych přijala, a neodmítala bych v žádném případě finance - hrdost stranou. Pro to malé sluníčko ste se rozhodli spolu. To, že tak rychle odešel hned jak se vynořila věta "odcházím..." spíš znamená, že o tom přemýšlel dlouho. Měl opravdu starosti v off, nebo už tehdy bylo nějaké "..."? Ale nechápu potom proč svatba a miminko? Trošku to hraničí s nezodpovědností, nebo si myslel, že tak všechno "změní". Taky jste spolu relativně dlouho, a může se jen jednat o jednu krizi. Jen to řeší dost radikálně. Hodně mi skáčou myšlenky sem a tam, promiň. Nebuď, prosím sama s maličkou, zkus se obklopit kamarádkami a vypovídat se, trošičku se ti uleví. A zkus udělat něco maličkého jen pro sebe. Kup si třeba něco pěkného, nebo jen nějakou maličkost která ti udělá radost. Určitě bych v pátek neděla to, co obvykle neděláš, ani bych se speciálně neoblíkala. Buď sama sebou s připravenými otázkami, a jestli zvládneš mít doma i malou princeznou, ukážeš jen svoli "sílu".
Dzžím ti pěsti, a určitě napiš. Kdykoli.

vavka33
14. únor 2007

benjamin,je to tazke,ale aj moj vztah s byvalym skoncil po deviatich rokoch-ja som odisla od neho a jedine,co ti mozem poradit je rozist sa v klude,s rozumom,lebo inak je to strasne tazke a budete trpiet obaja.a ak je rozhodnuty,nepomozu ti prosby,nariekania,sceny,aj tak odide,ak sa tak rozhodol.drzim palce,nech to vsetko dobre dopadne_vramci moznosti

hela
14. únor 2007

ben, můžu k tomu jen dodat, že pokud chce chlap odejít a ta druhá ho nevykopne, tak odejde. Jak psala vavka, prostě nepomůže nic. A proč to udělal až teď? možná o tom uvažoval dýl, jak se zamýšlí habrva, ale chlapi jsou v podstatě strašně pohodlní a zbabělí, takže odcházejí, až když mají jistotu a moc nepřemýšlí....prostě do poslední chvíle hrají perfektního manžela, tátu, a najednou jsou pryč.
Přeju ať to dopadne co nejlíp, hlavně pro tebe a děcko a hodně bych si rozmyslela, co bude, jestli ho ta jeho nová kopne do pr....a pošle zpátky.
Drž se!!!!!

kveta
14. únor 2007

Benjamin, vychádzaš z klišé, že muž opúšťa ženu s dieťaťom. Asi ma tu ostatné maminy ukrkajú, ale Nataša Tanská vo svojej knihe odporúčala toto: zbaliť milému manželovi na cestu aj dieťa 😉 Nech sa stará s milenkou... Väčšina manželov sa vráti. Aj keď chápem, že nie každá žena má na to pevné nervy a žalúdok, ale ako netradičné riešenie je to dobré...

lara1znk
14. únor 2007

Benjamin, niecim podobnym presla nedavno moja kolegyna a zaroven dobra kamaratka. Nasla manzelovi v mobile sms-ky od inej zeny, manzel trosku zapieral, priznal len polovicnu pravdu ale nakoniec to z neho vytiahla. Maju spolu 3 deti, ani to ho neudrzalo doma. Vlastne bola to ona ktora sa odstahovala, kedze ani po dalsich 2-3 mesiacoch, manzel svoje spravanie nezmenil, neprejavil ziadnu lutost, ziadnu snahu dat ich manzelstvo opat do kopy.
Teraz su v rozvodovom konani.

Neviem co by som ti tu poradila. Asi len pockat co bude dalej, mozno sa s nim este raz poriadne porozpravat o vsetkom.

Kveta, tvoja rada sa mi zda trochu uletena, neviem ci ty by si zverila svoje dieta do ruk manzela a jeho milenky. Ja urcite nie. 😕

Benjamin, drzim ti velmi palce, bud silna a dufam ze manzel este pride k rozumu a uvedomi si o co by prisiel a ze mu to nestoji za to. Drz sa. 😔

hela
14. únor 2007

no to řešení květy je náhodou docela drsné, ale použitelné. Ale jen v případě, že by ben chtěla manžela zpět. Aby ho milenka vykopla, protože prostě ten chlap odchází od starostí, k navoněné a věčně příjemně naložené milence. a když přijde s děckem, tak milenka sklapne a pošle ho zpátky.
Já osobně bych ho už zpátky nechtěla. Takže ať si jde, ale platí na děcko. A stará se. Mě by bylo líp bez něj. Protože bych už nikdy něměla jistotu, že to neudělá znovu.

josephine
14. únor 2007

ahoj benjamin,
myslim ze v tejto situacii si budes musiet pomoct sama. Podporu najdes aj tu, ale z takejto situacie sa clovek musi jedine dostat sam. Kamaratka dopadla tak isto ako popisujes ty. Po 9 rokoch - na vianoce sa dozvedela ze ju opusta manzel. Ostala jej akurat hypoteka na dom a dvojrocne dieta. A dovod? 18 rocna milenka, ktora navyse bola jej kamaratka... ☹
A ako to zvladla? Dost problematicky. Rodicia sa jej museli obcas postarat o dieta a ona sa snazila z toho dostat. Ak mas tu moznost, zober sa a vyraz si sama alebo s nejakou kamaratkou na vikend prec. Zacni si vychutnavat kazdu radost ktoru ti zivot prinasa. Uzivaj si dieta. Vies o kolko prichadza tvoj manzel? Ty budes vidiet ako vyrasta a uci sa chodit. A to ze mas dieta neprekaza aby si zila dalej a uzivala si. A muzov na svete je neuveritelne vela...🙂
Zivot sa pre teba nekonci. Budem ti silno drzat palce. Zvladnes to uvidis. Len to chce cas.

macik
14. únor 2007

heli, na druhou stranu tu jistotu nemáme nikdy s nikým...já bych možná radši něco překousla než se pak dívala na dítě, jak se v tom zmítá, protože i když se rodiče domluví, tak dítě to vždycky nějak poznamená...vím to podle sebe-tátu doma si nepamatuju, ale stejně jsem toto téma vnitřně řešila až do takových 20...a to k němu nemám ani žádný vztah, protože jsme se nikdy nesblížili...

benjamin
autor
14. únor 2007

holky, před chvílí mi napsal, že na nás moc myslí a ať se opatrujem. Prý jestli může večer zavolat 😕 Nevim, ale asi mu odpovídat nebudu. Byla jsem venku s malou,do teďka tu byla mamka, za chvilku přijde kolegyně z práce, tak aspoň mi to trochu uteče.
Jdu dočíst Vaše příspěvky, díky holky moje.
Jestě jak jsem byla venku odhodlala jsem se zaklepat na dveře u psychologa, tak jsme to s doktorkou vše probrali od začátku. Doufám, že si nemyslíte, že jsem blázen. Trošku jsem se uklidnila, ale vím, že to nejhorší ještě přijde

gedren
14. únor 2007

to kvetino reseni by bylo uderne a ucinne rekneme s pubertakem, ale se ctyrmesicnim miminkem to myslim nepripada v uvahu. A navic detatko jakehokoli veku z toho muze nabyt dojmu, ze ho maminka nechce, coz taky asi neni to prave.

Takze cely dite bych nesbalila, ale pokud o dite jevi zajem, mluvi i o stridavy peci, dohlidla bych na to, aby ho mel nalezite casto. A zadny kastrulky ani flasticky s sebou, at se hezky stara 🙂, on i ta jeho. Bohuzel zase to asi plati az pro vetsi, ctyrmesicni bych se bala nechat potencialne o hladu, hlavne je predpokladam plne kojeny...

hela
14. únor 2007

ben, proč bys byla blázen? od toho tu psycholgové jsou, aby nám pomáhali v obtížných situacích, protože i naše nejbližší přestane za čas bavit, jak se v tom pořád rýpeme a rozebíráme to. taky je fajn si o tom promluvit s někým nestranným 🙂

peha
14. únor 2007

mila benjaminka, je mi velmi velmi luto, co sa ti stalo. a je mi uprimne luto, ze sa taketo veci deju. je mi luto kazdej opustenej a podvedenej zeny, ale aj podvedeneho ci opusteneho muza (aj to sa stava...)

je to hrozne tazke obdobie, co teraz prezivas - a kocky ti tu uz napisali vela mudrych a peknych slov, takze asi nepoviem nic nove.

len ti prajem vela sil, aby si vedela, ze mas v nas podporu, aby si bola silna. prajeme ti tiez odvahu, aby si sa nebala vkrocit do noveho zivota, pretoze zmena tu je a je to svojim sposobom nova etapa zivota, aj ked bohuzial nie uplne radostna. po case mozno objavis, ze si silnejsia, ako si si myslela a mozno prides na to, ze je lepsie zit sama, ako s clovekom, ktory ti klame alebo nie je uprimny, ci podvadza, ci si ta nevazi. mas svoju hrdost a bud sama sebou.
a dolezite - hlavne bud sama sebou. nehraj sa na silnu, na niekoho ineho, na zvodnu, proste na nic. ak sa ti chce plakat, tak plac, ak chces nanho kricat tak kric, rob uprimne to, co citis. a bude ti lepsie aspon samej pred sebou. myslim, ze podstatne je aby si mu povedala a vysvetlili ste si (aj ked uz niet co moc vysvetlovat), ze ta sklamal a prave v takom dolezitom obdobi, ze zlyhal ako otec, manzel, milenec i priatel, ze zlyhal ako clovek. a nech si to uvedomi.
ale ty si silnejsia ako on a budes sa starat o male a kazdy den budes mat silu a nadej a lasku pre dietatko ktore milujes. a to je krasny dar.
bud sama sebou, bud k nemu i k sebe uprimna.
je velmi tazke zahodit tolko rokov len tak jednym smahom za hlavu, ono sa to ani neda. spomienky, zazitky a spolocne dietatko vam zostanu. podstatne je sa s tym len vyrovnat, a to je ta najtazsia vec, hlavne ak ta opusti v takom kritickom stave, ked je babatko uplne male a ty si na to vsetko sama.
ako aj hovoria dievcata, v ziadnom pripade neodmietaj peniaze a financnu pomoc, je to dolezite, a kludne by som ho zapriahla aj do vsetkych prac a pomoci. nech si ma milenku, ak chce, ale nech plati skolku, alimenty, vyzivne, vsetko na co si len zmyslis a co budes potrebovat. toto hobby ho vyjde velmi draho. a potom zisti, ze ta druha nie je o nic lepsia a krajsia ako ty.
tazko sa radi, ako sa zachovat, kazda sme ina, kazda situacia je ina a kazdy vztah je aj uplne iny.
skutocne pomoze len vela sil, podpora blizkych, rodiny, kamaratok, dobrej priatelky. a kazdodenne malicke slniecko, ktore ti bude davat silu do noveho dna.

a ps - neboj, raz pride ten ozajstny, pravy, uprimny a skutocny chlap s ozajstnym srdcom, s ozastnymi hodnotami a dobrym charatkerom.
mam kamosku, ta je sama a ma 2 deti a chlapi sa idu za nou potrhat. tak neboj. chlapov je dost, len treba vybrat toho spravneho, ale na to je este cas. musi dozriet. drzim ti palceky 😵

gedren
14. únor 2007

ben, navsteva odbornika je to nejlepsi, cos ve sve situaci mohla udelat, jsi skvela a rozhodne nejsi blazen!

Vidim, ze ten chlap nema rozum, proc Ti to dela jeste tezsi :(( On si evidentne neuvedomuje, jak moc trpis, jeste Ti pise, jak na vas mysli, aby ses v tom placala joo dlouho a delala si nadeje...on si mysli, jakej je obetavej a starostlivej a pritom je to fakt akorat zbabelec. Rekni mu, at Ti tohle nedela, ze vas fakt nemuze mit obe, a kdyz uz se rozhodl, ze Tebe nechce, at ma probuh aspon trochu empatie, necha Te na pokoji a nerozjitruje to :(

lara1znk
14. únor 2007

No ten pribeh z okolia ktory som ja vyssie opisala tak funguje ze si deti striedaju, teda dvakrat v tyzdni ich ma manzel na noc + berie ich na kruzky po skole asi 1-2 do tyzdna a prazdniny si delia presne na polovicu, lenze ta jeho nova zenska ma tiez dieta takze takto im to asi vyhovuje obom.

Ja by som do toho deti urcite netahala, fakt zalezi od veku, mozno pubertak ako uz niekto spomenul ale zase myslim ze dieta v pubertalnom veku by asi nemala zaujem travit das s otcovou milenkou, vsak?

Podla mna tu ziadne finty nepomozu, dolezite su aj manzelove city, jeho vztah k jeho rodine a manzelke, mozno ze je to len chvilkove poblaznenie a teraz si mysli ze preziva nieco super, mozno vas zivot bol prilis stereotypny a teraz je tu nieco nove, ale po case sa to zmeni ako sa to zmeni v kazdom vztahu.
Benjamin, urcite sa zaoberaj sebou, snaz sa vyplnit svoj cas co najlepsie, najdi si nove konicky, nove aktivity, (tak to robi tak moja kolegyna a velmi jej to pomaha, aj ked rodinny zivot na ktory si ty aj ona zvyknuta sa tym asi nahradit neda)
No ver tomu ze ak nahodou ostanete same s dcerkou tak urcite jedneho dna stretnes niekoho kto ta urobi stastnou a oblubi si aj dcerku. 🙂

jiji
14. únor 2007

Benjamin, celý den tu nakukuju. Taky už do toho nebudu kecat,holky, co se Ti snaží poradit, jsou úžasný. Jen k tomu psychologovi - rozhodně si nikdo nemůže myslet, že jsi blázen, ani k psychiatrovi nechodí jen blázni 🙂 . Určitě Ti pomůže, když to probereš nejen s kamarádkama a blízkýma lidma, ale taky někým renomovaným, kdo zná zákonistosti lidské psychiky a zhruba ví, jaký je většinou vývoj takových krizových stavů. Navíc má odstup a objektivní pohled. O kterýmkoliv řešení si myslíš, že prospěje Tobě a malé, to udělej ...

peha
14. únor 2007

a ako pise gedren - presne - nedaj na jeho lutostive recicky, su to slabosske reci, doverne som to zazila v byvalych vzahoch, a nestoji to zato. najlepsie je zavriet kapitolu a zit si svoj novy a cisty zivot. a nech pekne plati, nech sa stara o male, nech pomaha, ale odtial potial. ziadne reci, ziadne komentare a sladke talafatky. to nech si necha pre inu, ty si uz dost rozumna nato, aby si mala trpiet jeho vylevy a nedajboze este jeho lutovat, ako sa on trapi, ze vas opustil.

a posledna rada - skutocne dobry psycholog pomoze spravit aj zazraky, niekedy je dobre sa vyzalovat hoci len cudzej osobe - alebo ist na masaz a tam sa uvolnit a vyrozpravat.
rob vsetko a hocico, co mas pocit, ze ti pomaha a robi akokolvek dobre.

posledna morbidna rada. nauc sa sipkami hadzat do jeho fotografie. 😖 prepac...

josephine
14. únor 2007

ja si myslim, ze to je dobra rada... negativnu energiu treba dat zo seba von nejakym sposobom...

josephine
14. únor 2007

nakolko mas male dieta, ty si jedinym zdrojom energie pre neho. a ked budes nestastna a smutna ty, bude aj ono.

lara1znk
14. únor 2007

moja kolegyna zacala chodit do fitka a velmi jej to pomaha 🙂