Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

dygab
14. únor 2007

Milá Benjamin: Musí to být velice složitá a těžká situace. To, že sis ničeho nevšimla, si nevyčítej. Myslím, že máš hlavu plnou jiných starostí - o vaší ratolest. Křik, prosby, vyhazovy nejsou na místě. Pokud máš manžela ráda, nepřerušuj běžné fungování domácnosti tak, jak jste jistě byli po 9 letech zvyklí. Manžel má pravděpodobně v halvě zmatek a má pocit, že není schopný rozumně uvažovat. Nicméně, pokud mu řeknete, že o něj stojíte, máte jej ráda a proto se budete snažit i nadále fungovat jako doposud, potom je rozhodnutí čistě na něm. Pokud se rozhodně odejít, nemůžete s tím nic dělat. Zároveň tím tu cestu částečně znesnadňujete, ptože mu dáváte najevo, že vy o něj stojíte. DRŽÍM VÁM MOC PALCE.

mimonenka1
14. únor 2007

Benjamin, pred tromi rokmi (po piatich rokoch vzťahu) sa na mňa vykašlal môj terajší manžel. Vraj ma už nemiluje. Bola som v totálnej depresii, za dva mesiace som schudla 10 kilov. Rozišli sme sa a ja som mu ani raz nezavolala. Po dvoch mesiacoch sa ozval a v septembri sme sa zobrali. Samozrejme, nebolo to také jednoduché ako som to opísali, ale hlavné je, nevolať nepodliezať. Opustená žena nie je žiadna chudera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Držím palce.

miamia1
14. únor 2007

Benjamínko, je dobře, že si se svěřila nebližším, hlavně komunikovat, jakým koliv způsobem, neuzavírat se, negativní energie musí z těla ven! Jakýmkoliv způsobem, třeba i přes psychologa, fandím ti, jseš kočka milovaná, že to řešíš držím ti palce a myslím na tebe, neboj, nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř!!!!!!Posílám ti sluníčko pro tebe i tvojí holčičku 🙂 🙂 🙂

franti
14. únor 2007

ahoj benjamin. moj manzel je tiez moja prva vazna znamost a mame rocneho syna, takze keby sa mi stalo nieco podobne ako tebe neviem co by som robila.
neviem, co ti mam poradit, asi hlavne to, ze v prvom rade musis mysliet na to male miminko, pozbierat vsetky sily a postarat sa aby to co sa prave deje co najmenej vnimalo.
myslim, ze lucisa ti poradila velmi dobre. a moj nazor je tiez taky, ze ked pominie to "krasne" co momentalne preziva, zisti, ze urobil chybu a pri najhorsom sa tebe a dcerke pride aspon ospravedlnit a pri najlepsom sa bude chiet vratit spat.
budem ti drzat na piatok palce, aby to dopadlo co najlepsie. nestracaj nadej a prajem ti vela sil, hlavne kvoli malickej.
a este nieco ak mas dobre zazemie u rodicov a u kamaradok, urcite svoje starosti a pociti nedus v sebe, ale zajdi za nimi a vyrozpravaj sa, urcite to pomoze.

miamia1
14. únor 2007

Holčiny, ať už je to tak nebo tak, napíši vám něco o sobě. V době, kdy jsem měla 3děti, můj bratr se oženil, švagrová se po 2 měsících sesypala, malý měl po porodu operaci, kolostomii, málokdo, by se s tím vyrovnal, byla mladá. Starala jsem se o malého, měla jsem ho u sebe, bratr odlel se švagrovou na dovolenou, chtěla jsem mu pomoci, starala jsem se ráda moc ráda! Miminka miluju.Můj manžel(nyní už bývalý)mě dělal hrozné scény, i přesto, že jsem vše zvládala.Přežila jsem to, ale netrvalo dlouho a malý zemřel. Co následovalo po tom..?

Bratr začal podnikat, manželku se snažil zapojit a i se mu to dařilo, ale ona pořád toužila po miminku, stalo se, narodil se dřív, ale zvládl všechno, byl naprosto zdravý, krásné dítě, dělal nám jen radost, brácha byl šťastný a hrdý táta. To štěstí si užil 11měsíců. Pak zemřel on sám při autonehodě jako spolujezdec. ☹

Co vám budu povídat, trápení šílený, moje mamka, sestra, já, každý se s tím vyrovnal po svém. Moc jsem v té dodě pomáhala švagrové, hlídala jsem kdykoliv,věděla jsem, že se hledá, že hledá smysl života, ale doplatila jsem a tvrdě smysl života našla u mého manžela, byla jsem zaslepená mateřskou láskou, až mi otevřela oči moje babička. Co nastalo, né hned ale po čase rozvod, ale to ještě nejni všechno, třeba někdy příště to dopíšu.

benjamin
autor
14. únor 2007

Byla tu se mnou kolegyně z práce, ve dveřích se vystřídala s kamarádkou a ta právě odešla. Tak jsem ráda, zase mi to trochu uteklo.
Doufám, že se dneska trochu vyspím, včera jsem nezamhouřila oko.
Taky kolem osmý volal, ptal se jak se mám, jak se má holčička (mimochodem má dnes přesně 4 měsíce) a dále říkal, cituji "Lásko, je mi to moc líto, promiň mi to lásko" Prý, že přijde v pátek ráno a položil telefon. 😕 Hrozný!
Proč mi říká lásko, když odešel k jiné ženě?????!!!
Ptala jsem se kde je, tak prý tam kde by správně neměl být.
Ještě mě napadlo, jestli náhodou nelítá třeba v nějakejch dluzích nebo tak něco. Člověku se honí hlavou všechno možný.

morusa
14. únor 2007

Benjamin, nemohu si pomoct ,ale přijde mi, že on to v sobě vyřešený nemá a tohle ještě není konec. Chlap, kterej je stoprocentně rozhodnut odejít a navíc odejít k jiné, protože ji třeba miluje, tak neříká takové věci..Vím to z osobní zkušenosti.

kiara2
14. únor 2007

no jako teda přeběhl mi pěknej mráz po zádech tě lituju fakt jo ale to nepochopím takhle na rychlo a nic jsi nepoznala?kdyby to nějakou dobu trvalo tak budiž to se dá pochopit ale takhle???tohle měla přesně kámoška řekl jí to před vánoci a byla úplně v háji má 5letého klučinu a jediný co pomohlo tak jsem jí radila až s ním bude mluvit tak at je chladná a chová se jako by se nic nestalo to nejvíc zaskočí a ten dotyčný o tom začne přemýšlet.Chlap čeká histerické reakce od ženský a když budeš s pevnými nohama na zemi (i když to budeš jen hrát a bude to těžké)No a víš jak to dopadlo u te kamarádky?říkala jsem že do měsíce jí řekne že udělala chybu a taky se stalo a škrábe na dveře jenže našla si přítele a už ho nechce ani vidět!!!!ty ho určitě vidět chceš kéž by ti to dopadlo ve všech směrech tak jak si přeješ tohle je fakt hrozná představa držím pěstičky!!!!!!!!

benjamin
autor
14. únor 2007

víš morusa taky mi to nejde do hlavy, říkal, že je u ní, ale přesto volá mě, říká mi lásko atd.
Skoro mi připadá, že lítá v nějakým jiným průseru... fakt nevim, co si o tom myslet
ani rodičům to nevysvětlil, prý přijede v pátek a všechno poví. Jeho mamka volala celá zoufalá, proč jí nechává v takový nejistotě čekat do pátku... Jsme z toho všichni špatní.

morusa
14. únor 2007

Benjamin, asi bych počkala do toho pátku a fakt nedělala závěry zatím, chlapi jsou nevyzpytatelní,může mít v sobě velkej zmatek a jak říkám, kdyby si byl jistej, tak ti tohle neříká..

kiara2
14. únor 2007

ještě mě tak napadlo a nečeká s tou druhou nechtěně dítě?vím je to horzný ale když takhle neví kudy kam a co dělat?

benjamin
autor
14. únor 2007

kaira 2, když mi to včera oznámil, že odchází, nezmohla jsem se skoro vůbec na nic. Řekl, že ho moje reakce překvapila, asi čekal, že začnu hysterickou scénu, prosit a tak.
Proto jsem v pátek rozhodnutá mu v ničem nebránit, mluvit v klidu a bez emocí, jestli to půjde.
No, fakt hustý, jestli mu je mě líto nebo co?!! Nechápu!
K Vánocům jsem od něho dostala víkendový pobyt pro celou rodinku v Liberci. Takže z toho nic nebude, jak to tak vypadá. Takový dar nedar, co?!

benjamin
autor
14. únor 2007

kiara2, to jsem se taky ptala, prý ne. Ale kdo ví, že?!

kiara2
14. únor 2007

no je to teda k zamyšlení to jeho chování člověka napadá vše i ty dluhy nebo jinej průser ale přeci by se k tobě choval chladně a neříkal ti lásko tě určitě miluje a malou taky hmhm fakt mě mrazí...

benjamin
autor
14. únor 2007

kiara2, no právě, to mi je na tom všem divný. Odešel včera asi v pět a už v osum psal, že mu je to líto ať prominu, že jsem skvělá ženská a nejlepší máma na světě. Mám v hlavě takovej guláš, že si to nedovedeš představit.
Včera mi řekl, že mě má rád, že mě i miluje, ale s ní je to něco co ho v současnosti naplňuje...
😕 😕 😕

macik
14. únor 2007

benji-to jsou celí chlapi-jak holky psaly-zbabělé, nedospělé chování...čekal, že se zhroutíš v hysterickém oblouku a když na to nedošlo, tak mu to asi nasadilo brouka do hlavy...asi nečekal, že ho po tolika letech ještě překvapíš a ejhle...
ale jak už psaly holky (třeba gedren) není dobrý mu žrát ty alibistický kecy typu: je mi to moc líto...držím pěsti, ať to zvládneš tak, abys ze sebe měla dobrý pocit... 😉

kiara2
14. únor 2007

si myslím že ted mu to vrtá hlavou jestli neudělal chybu a určitě dlouho váhal a ta druhá jestli ho nějak hecovala tak se rozhodl z minuty na minutu a ted lituje co to valstně udělal je u nového člověka v novém prostředí a na to není tak na rychlo zvyklý byl zvyklý na tebe na to jak jste byly sehraný a ted mu to chybí...uvidíš vrátí se ti a chce si promluvit co mu chybí co u tebe neměl je jasný že za tolik let se stane sex stereotipem není tam to vzrušení jako tenkrát po prvé ale jde vše napravit a spestřit ale hlavní je komunikovat si myslím nechci tady dělat chytrou ale asi bych mu naložila tolik otázek aby mu u mě nic nechybělo...ale je fakt že jeho chování zrovna ted když je holčina tak malá je zbabělé

balsiger
14. únor 2007

benjamin, drz se a bud silna, kdyz budes mit stesti, tak z nej v patek neco vytahnes, neco povi sam, ale vetsinu z nej budes tahat jak z chlupaty deky...asi je tvrdy,co ti ted napisu, ja jsem to tak taky udelala - nech ho jit, on se pak bude chtit vratit a potom o tom muzes rozhodnout ty sama!!!

morusa
14. únor 2007

Balsiger má pravdu. Jak jsem již napsala, pokud by byl do ní zamilovanej a byl si jistej ,že s ní chce být, tak ti nepíše či nevolá a neříká lásko a nelituje, postavil by tě před hotovou věc a řešil by materiální věci, protože ty citový by měl už dávno vyřešený, což ted očividně nemá.

miamia1
14. únor 2007

já píšu sáhodlouhou radu, a nic, nezobrazila se, tak znovu holčičko, přečti si můj poslední příspěvek, a slibuji, když se ti manžel vrátí do neděle, dopíšu ho do konce. Manžel může mít různé důvody, pocit méněcennosti, že vás neuživí, utekl, neví kudy kam, chlapi jsou sraboši, nebo, 2 varianta, milenka je, resp. byla, když jí oznámil, že tě natvrdo opouští, změnila názor, jednoduše ho vykopla, proto ta sms. Pokud ho chceš zpátky, odepiš, Nikdy nejni tak zle, aby nemohlo být hůř, taťko spolu to zvládnem, tvoje holčičky, např.Ale potom musíš být moc chytrá a ukázat mu,že ty jsi ta silná nebudeš vyčítat, prostě zachováš se jako dáma ať je to tak nebo tak .Hodně štěstí holčičko 🙂 😉

gabbi
14. únor 2007

Miamia...tak to ja bych asi fakt mlatila...tohle snad neni mozne. Preju Ti hodne stesti do zivota, protoze takovy clovek jako Ty si ho urcite zaslouzi.

mario
14. únor 2007

Benjamínko, vieš prečo sa to stalo práve tebe? Lebo žiadna iná z nás by to tak statočne nezvládala. Máš krásne malé bábo a to nech je teraz a po celý tvoj život pre teba tým najdôležitejším človekom. Držím palce.

benjamin
autor
14. únor 2007

miamia1, platí. Ale mám tucha, že se konec bohužel nedovíme... 😖

benjamin
autor
14. únor 2007

Holky,jdu zkusit spát. Zítra se ozvu, zatím papa

miamia1
14. únor 2007

Dozvíme neboj, benjamínko,držím palce at se to povede, chlapi jsou jednoduchá stvoření, my jsme silnější neboj. 🙂 Holčičko moje, hezké sny, mysli na malou, ta je tvoje sluníčko, ta stojí za to, aby se její máma uměla smát. 🙂 😉

kreksi
15. únor 2007

Ahoj holky. Je to téma neveselý, ale musím se trochu smát. Chlapi jsou dobří 😉 , žádní šmahem slaboši. Ten Tvůj, benjamin, má v hlavě pořádnej maglajz a byl by udělal líp, kdyby si ho v té hlavě dřív urovnal, než na Tebe vyrukoval s takhle zmatenými větami. Věřím, že je myslí vážně - včetně těch slov lítosti - a je mu sakra mizerně z toho, do čeho Vás všechny uvrtal. Jen ten chaos určitě přenesl i na Tebe.

Ty rady - abys mu lupla malou, ať se s milenkou starají - to bych neudělala ani omylem. Jste dospělí lidé a manipulovat dítětem, to je pěkná zvrhlost, ať už ji doporučoval kdokoliv v kterékoliv knížce. Takhle malé miminko potřebuje člověka, ke kterému se vztahuje, jednu stálou osobu, a předpokládám, že jsi to Ty. Nefungovalo by to ani s dítětem větším a hodně by mu to ublížilo. Nehledě na to - on by se kdekterý chlap možná i rád postaral... Nechtěla bych pak vidět ty překvapené mámy, až by třeba pak rozvodový soud svěřil děťátko do péče tátovi. Nejsou to jen slaboši a gesto: tak se předveď, jak to zvládneš, by je mohlo vyprovokovat k nevídaným skutkům 🙂 . Ženské by neměly zneužívat své silnější pozice, že jsou mámy.

Nechci to zlehčovat. Chovej se dál jak nejzodpovědněji v téhle situaci dokážeš. Z toho, co píšeš, je znát, že si vedeš hodně dobře. Máš můj obdiv a uznání. Hlavu vzhůru. Myslím na Tebe 🙂

naty
15. únor 2007

Ahojky Benji!! nechtěla bych živit nějakou naději, ale z toho, co píšeš - že si skoro nic nepoznala, brali ste se před půl rokem, máte 4měsíční dceru, způsob, jakým se zachoval, co teď dělá - mám opravdu silnej pocit, že v tom nemusí být jiná žena, jak už tady zaznělo...kdyby ho opravdu " naplňovala ", tak proč by ti proboha volal, proč by ti říkal, že tě miluje??? Buď je s prominutím na hlavu a nebo v tom je něco úplně jinýho....třeba to souvisí s tou prací, třeba má opravdu nějaký dluhy ( když je ve velkým stresu, je jasný, že na nějaký mazelní by v tu chvíli asi neměl chuť ), něco, za co se tak stydí, že ti raději řekne, že má někoho jinýho, než by to musel vysvětlovat....nevím, může to být cokoliv...třeba gamblerství!! možná to teď zní nepravděpodobně, ale klidně to tak může být....no, uvidíš zítra!! ale určitě se ozvi, ju? moc držím palečky, aby to bylo něco jinýho, protože tohle...je mi z toho hrozně smutno...ale drž se!!! máš na to, opravdu!! pokud tě opustí, tak za nějaký trápení nestojí, jen ať se trápí hošánek sám!!

pepibubu
15. únor 2007

Benji, kdybys COKOLIV potřebovala, napiš mi do IP, a pokud to jen trochu bude možné, pomůžu.

patricek
15. únor 2007

ahojky,je mi to moc lito.par krat jsem se tou myslenkou taky zapodivala co bych udelala,ale nevim fakt nevim.promin neporadim ti ale asi bych ho uz spatky nechtela neverila by som mu uz nikdy.ale nevim mozna kdyby se mi to stalo tak by zmenila nazor. ☹

ivana98
15. únor 2007

ahoj benjamin, myslim, ze sa drzis velmi statocne...tak ti prajem aby to tak bolo aj v piatok. Budeme na teba mysliet 🙂 !!
Poradit ti moc neporadim, ale tiez k tomu napisem par riadkov...ja som tiez opustila byvaleho priatela (po 5 rokoch) preto, lebo som bola zamilovana do ineho. Neboli sme manzelia a nemali mimi, tak neviem, ci to smiem porovnavat. V kazdom pripade som vedela, ze moje rozhodnutie nic nezmeni, tuzila som byt s tym druhym. Zaroven som ale citila, ze mojho priatela stale milujem a (ja blba) som mu to stale opakovala a tym som mu (myslim) este viac ublizovala. Takze z vlastnej skusenosti viem, ze clovek v takejto situacii povie veci, ktore by nemal. Vies, je normalne, ze ta tvoj este-manzel stale lubi, aj ti to povie,ale to nemusi znamenat, ze na svojom rozhodnuti nieco zmeni. Bud silna a nechaj to na neho. Niekde na zaciatku diskusie si sa pytala, ci mu mas dat dovolenie na rozchod..bohuzial, nato, aby vas opustil tvoj suhlas nepotrebuje, tak to vo vztahoch chodi, ale to si myslim pochopila.
Aj tak si myslim, ze jeho milenka s nim zrovna ruzove casy nema...predstav si, ze ta milenka dufala, ze ked ta manzel opusti, tak uz bude iba jej a teraz ma doma trosku, ktora ma vycitky svedomia a stale mysli iba na teba a na vase dieta. Mne by sa pri takej predstave trochu ulavilo 😅