Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

benjamin
autor
13. únor 2007

promiňte,teď jsem se přihlásila a nevšimla si,že mám v profilu muže...

bielanevesta
13. únor 2007

Benjaminka, tu je každá rada drahá. Kričať by asi nepomohlo... Uvidíš manžel príde na to, že spravil obrovskú chybu a ešte prilezie po kolenách!!! A povedal ti dovod? Prečo spravil takú vec? Veď to neni spravodlivé

benjamin
autor
13. únor 2007

řekl mi,že mě má rád, že mě svým způsobem i miluje, ale že teď prožívá něco nového, krásného... Nechápu to, nic jsem na něm nepoznala, jediné co tak měl velké problémy v práci, takže jsme teď byli v kuse 5 měsíců spolu doma... Absolutně nic jsem nepoznala,že by chodil pryč, jen vzájemné doteky,apod. ustávaly. Myslela jsem, že je to kvůli té práci... Nevím jak dál...

lucisa
13. únor 2007

Tak to je mazec.

Vůbec si takovou situaci nedokážu představit, ale pro tvého manžela mám momentálně jen jedno jméno - nepublikovatelné 😖

Myslím ale, že křik nebo prosby teď v tuto chvíli nepomohou....

Asi bych se tím víc začala věnovat miminku, aspoň teď se na něj upnula, pokud máš dobré zázemí u rodičů, kamarádek, asi bych se šla vyplakat tam, ale tak, aby z toho nebylo vystresované mimčo. Protože to by asi byla poslední kapka na tvé nervy.....

Možná, že manžel ujel, tušila jsi něco delší dobu, že se chová jinak nebo to byl jeho momentální nápad?
Třeba se to spraví, ale asi bych na to nespoléhala, sama nevím, jak bych se zachovala teď a jak třeba za nějaký týden, kdyby se vrátil.

Takže mé myšlenky ber s rezervou.

Ty znáš koníka už dlouho (jsi tu pod jiným nickem) nebo jsi ho objevila dnes, benjamin?

benjamin
autor
13. únor 2007

koníka navštěvuji už dlouho, ale až dnes jsem se zaregisrtrovala.

marcetka
13. únor 2007

Kýbl studené vody na něho.Poradit nedokážu.Snad jen držet pěsti,ať přijde brzy k rozumu.Přeju to tobě i tvému miminku.

benjamin
autor
13. únor 2007

u rodičů to mám dobrý, kamarádek spostu, vim, že by mi strašně rády pomohly, ale asi se s tím musim nějak srovnat sama

bielanevesta
13. únor 2007

Je to hnus... že si nevie vážiť čo má doma. Je možné, že problémy v práci riešil práve nie dobrým sposobom a neuvedomuje si to.
Ja by som asi skúsila ešte sa s ním porozprávať a presvedčiť ho že robí chybu. Aj keď to si už určite urobila. Je to ťažké

benjamin
autor
13. únor 2007

řekl, že přijde v pátek domluvit se co a jak dál... Nevim, jak se chovat, co říct... Možná píšu hodně zmateně, ale celá se třesu

bednaroi
13. únor 2007

je to peknej smejd 😠 ,ten tvuj manzel,nevim co bych na tvem miste delala,ono asi taky zalezi jaky byl ten vztah doted,jestli pohodicka,nebo jste vedle sebe proste jen zili.
zadnou radu ale nemam,protoze ono zalezi taky na tom,jaka jsi ty sama,myslim jestli jsi silna osobnost nebo jako ja desna citlivka,ktera se rozbreci kvuli malickosti.proto je tezke radit,asi tezko nekdo,kdo je citlivy dokaze pred manzela nastoupit se vztycenou hlavou a beze znamky emoci si s nim treba o situaci promluvi,nebo mu rovnou nachysta kufry prede dvere.kazdopadne kricet nejspis opravdu nepomuze,ale nekdy se tomu zbranit neda,nekdy je ten krik pro cloveka takova jakasi ochrana. ☹ coz je vlastni zkusenost.

benjamin
autor
13. únor 2007

ano, zkusila jsem mu v klidu říct, že to zkusíme všechno znovu, ale ne - sbalil věci a odešel...

bielanevesta
13. únor 2007

Nemám k nemu slov 😠 😠 😠

bielanevesta
13. únor 2007

Ako som písala ešte zistí čo spravil, ale možno bude neskoro.
Prajem hodne duševnej sily aby si to aj s miminkom zvládla!!!!!!!!!!!!

benjamin
autor
13. únor 2007

bednaroi, právě, že jsem člověk jako ty - hodně velká citlivka, jsem úplně bezradná

bednaroi
13. únor 2007

hm,jednou jsem videla nejaky film,kde podvadena manzelka privedla k milence vsechny sve deti,a rekla ji,ze kdyz chce jejiho chlapa,tak at si ho vezme se vsim co k nemu patri,i deti,a postara se o ne.no a milenka to zabalila.No ale ta milenka byla o dost mladsi nez manzelka,tady to tak jiste nebude,a navic ktera matka by dala vsanc sve miminko,zejo. ☹

bielanevesta
13. únor 2007

Ja by som ho asi vykastrovala... ale to hovorím iba za seba a možno by som sa vb takej situácii zachovala úplne inak

lucisa
13. únor 2007

tak to tak nějak fakt nechápu, ze dne na den odejít...

copak nevidí, když ne tebe, tak aspoň miminko?
přece teď jsi v dost citlivém období a jak předpokládám, máte první dítě a ty máš určitě obavy, že by se mohlo něco stát (zdravotní problém tvůj nebo miminka např.) a ty budeš bez opory.....

zkus se co nejlépe připravit na ten pátek. nachystej si různé otázky, jak chce třeba řešit výchovu mimča, jak zaopatří tebe, co bude dělat, až ty onemocníš apod.
podle toho poznáš, jestli už nad tím přemýšlel dýl - a bude mít na vše nachystané odpovědi, a nebo to bylo jen chvilkové rozhodnutí - a v odpovědích bude tápat, protože nepočítal s tím, že udělá až tak radikální řez....

benjamin
autor
13. únor 2007

bednaroi,to bych v životě neudělala.. Taky vim, že holčičku miluje nade vše a myslím, že by na tuto variantu klidně přistoupil

bielanevesta
13. únor 2007

Lucisa má pravdu

bednaroi
13. únor 2007

benjamin: tak to je tezky,ja kdyz jsem se rozchazela s byvalym (bez deti),jen jsme se po vzajemne domluve proste rozesli ale ten 4 lety vztah mi pripadal dokonaly,tak i kdyz jsem ho k tomu rozhodnuti ukoncit to privedla vicemene ja,jelikoz jsem mela pocit ze je nejaky jiny,(vylezlo z nej nakonec ze nema pocit ze je to se mnou na cely zivot-byla jsem jeho prvni pritelkyne),tak jsem se zhroutila a jeden den jsem nebyla schopna jit ani na zachod,musela jsem pockat az se vrati z prace pomuze mi tam (nejakou dobu jsme spolu jeste bydleli)Jenze tohle je asi jina pohadka,protoze my jsme se rozesli opravdu v klidu,hopdne mi pri tom pomahal - psychycky - zustali jsme nejlepsimi prateli a udela pro me i ted cokoli na svete,ale kdyz jsem se pak vratila do prace tak jsem byla tak virizena,ze jsem na tu praci pres szly nevidela.

benjamin
autor
13. únor 2007

k výchově mi řekl,že taky bude vždycky pro ní a navrhoval střídavou péči. Se vším že mi pomůže i finančně...

eva4444
13. únor 2007

to je mi luto benjaminka, musi to byt strasny sok pre teba, skus pozbierat vsetko racionalne a rozit sa s nim v klude, ona ta najvacsia bolest z rozchodu este len pride, ked to cloveku naozaj dojde. nechaj ho ist, ked chce, a ked to najvacsie preboli objavis znovu ze su aj pekne veci na svete strasne ti drzim prsty a aj tvojej dcerke

benjamin
autor
13. únor 2007

bednaroi, taky jsem jeho první přítelkyně. Nepočítám asi dva sexuální úlety někde po diskotéce, žádný vztah předemnou neměl. Kdybychom neměli tu holčičku tak bych to asi taky viděla jinak, ale je mi na nic hlavně kvůli ní..

bielanevesta
13. únor 2007

Benjaminko ešte raz ti prajem hodne sily aby si toto ťažké obdobie vydržala, s manželom sa domluvila... máš dcérku ktorá ti bude oporou. Znie to možno fádne, ale si určite silná, vydržíš to

lucisa
13. únor 2007

hm, tak to vypadá, že už to nějakou dobu promýšlel.

jen se nezachovej jako semetrika ženská a nevydírej ho přes dcerku - taky by se to mohlo obrátit proti tobě. jak píšeš, velmi ji miluje a ona otce potřebuje, aspoň že tohle nebude jen na tobě.

a pokud mu za nějaký ten pátek dojde, že udělal chybu, bude si tě tím víc vážit, že jsi nepoužila dcerku v boji proti němu. možná mu skutečně dojde (až ho přejde to nečekaně krásné 😒 a začnou denodenní všední starosti), že v tobě měl něco víc, než má ve své nové milence.....

moc držím palečky, ať to psychicky zvládneš, hodně sil.....

benjamin
autor
13. únor 2007

právě, že nejsem silná, bojím se, že to neustojim, že to nezvládnu

benjamin
autor
13. únor 2007

holky, dík moc za podporu

lucisa
13. únor 2007

snaž se do pátku srovnat, co to jde, někde se v koutku pořádně vyřvi, ať těch slziček nemáš moc v zásobě (nějaká ti ale stejně ukápne, to je jasné), pěkně se obleč, učeš, ať se ti zvedne sebevědomí a celou osobou budeš křičet do světa, že TY za to stojíš a on dělá chybu. hlavně se musíš cítit v pohodě (samozřejmě v rámci možností), ne abys před něj předstoupila jako hromádka neštěstí...

asi píšu zmateně,ale víš, co tím myslím?

a pokud by to do budoucna s manželem přece jen nešlo zpátky, mysli na holčičku a na to, že někde na tebe určitě někdo ještě čekat bude a bude vás mít rád obě.

benjamin
autor
13. únor 2007

lucisa, nevim jestli to dokážu, asi jsem málo sebevědomá...

ses
13. únor 2007

holky,neni na tomhle neco povedomeho?