Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

bustik
22. kvě 2007

A co večer, byl manžel doma? Promluvili jste si, jestli tedy někoho má? Já ti strašně držím palce, aby to bylo zase v pohodě... 😉

milkaa
22. kvě 2007

Všechny vás moc zdravím. Už delší dobu si pročítám tyhle stránky. A je mi z toho smutno, kolik chlapů je takových příšerných sobců, kteří si neváží toho co pro ně dělá jejich manželka/přítelkyně. Dlouho jsem se rozmýšlela až jsem se rozhodla vám taky napsat. Myslela jsem si jak mám úžasné manželství, jak jsme štastní a ono prásk..praštilo mě to jak blesk z čistého nebe. Vím, že mi asi moc neporadíte, protože mého manžela neznáte, ale třeba z toho něco vyčtete co já nevím. Manžel změnil práci, já ho v tom podporovala, protože šel za lepším a mnohem pro něj rozvíjejícím se směrem. A jediné co mi z té podpory zbylo je, že se spustil s kolegyní. Přiznal se mi, že to byla spontánní věc na firemním večírku a že to utnul. Ale pak se to vyvrbilo tak, že s ní opravdu spal. Přišla jsem na to náhodou, protože začal podivně schovávat telefon. Tak když se jednou sprchoval tak jsem byla tak drzá a koukla mu do něj. Tak jsem mu to vpálila. V tu chvíli mi začal vyhrožovat rozvodem a vším možným. Byl hnusný. Moc jsme spolu nemluvili. A po týdnu co jsem se to dozvěděla mi řekl, že to ona s ním skončila. Že byl blázen, že to chtěl zkusit, a že se k ní choval tak, aby to byla ona kdo řekne konec, protože mě nedokázal pustit z hlavy. Já řekla, že mu jsem ochotna nevěru odpustit...a ji snad už odpustila. On mi několikrát řekl, že byl debil, že to udělal, že ho to mrzí. A nechce na to myslet a že chce zachránit náš vztah. Já mu v tom na jednu stranu věřím, ale na druhou stranu si říkám, proč by nemohl být takový hajzl a tvrdit mi, že je konec a přitom není. Když už to mohl říct jednou. Tenkrát po tom firemním večírku mi řekl, že to utnul, že se to už nebude opakovat a pak se s ní spustil. Tak si tak říkám, proč by to nemohlo být i teďka. I když je pravda, že se ke mě chová moc hezky. Tráví se mnou skoro všechen čas. Řííkám si, že té druhé by přece nestačil jen čas trávený v práci a potajmu ukradené telefonáty. Prostě nevím jsem z toho zmatená. A nejhorší je, že to jsou kolegové z práce a ze stejného oddělení. Takže společné obědy apod. Jsem z toho taková zmatená. Moc se omlouvám, že vás tím takhle otravuju, ale potřebovala jsem to ze sebe nějak dostat. Děkuju

aaa
22. kvě 2007

milkaa-ty máš možnost rozhodnout se sama, tvůj manžel chce dát váš vztah do pořádku a pokusit se napravit to, co udělal. záleží na tobě, jestli to dovolíš a dáš tomu šanci. nevím, jak jste spolu dlouho, jestli máte děti..
jestli mu někdy budeš ještě důvěřovat, nebo se trápit pokaždé, když se někde zdrží, přijde mu sms...
můj manžel mi tuhle možnost nedal, prostě sem před chvilkou vletěl, sbalil si dalších pár věcí, suše mi oznámil, že se s někým poradí ohledně finančního vyrovnání.. a já bych přitom byla schopná mu odpustit a zkusit to znova.
začal si též s kolegyní, ale na rozdíl od toho tvého za sebou chce spálit všechny mosty, co nejrychleji a bez problémů.
já jsem nic netušila, myslela jsem si, že vše je v pořádku, že má jen víc stresu v práci (taky měnil místo) a on na mne vybalil tohle..
vím, že mne tady hodně holek odsoudí, ale pořád ještě doufám, že mu dojde, že ztrácí něco hezkého, něco, za co stojí bojovat.

aaa
22. kvě 2007

milkaa-jestli chceš, napiš mi do ip

kila
22. kvě 2007

Aaa ani neviem opísať ako ľutujem, že je vášmu vzťahu koniec... keď si to predstavím, že čo by bolo keby sa to teraz stalo mne, tak by som sa asi fakt úplne zrútila... no jednoducho ako sa to mohlo stať? nerozumiem vôbec... A vôbec ťa za to neodsudzujem, lebo aj ja by som bola schopná všetko mu odpustiť 😔 , no strašné 😔 pred manželstvom som nerozmýšľala takto 😔 A možno naozaj si nerobíš zbytočné nádeja a o pár týždňov sa k tebe vráti... 😔

aaa
22. kvě 2007

kila, třeba se na to za pár týdnů budu dívat jinak, teď bych dala všechno, abych to vrátila.. možná si tím o to víc ubližuju, začínám být opravdu na dně, co bude dál? byt je jeho matky... věděla jsem, že chlap se může prostě zbláznit a jít, ale když to udělá ten váš, díváte se na to jinak, strašně to bolí, nechápete proč, co jste udělala špatně, v čem je ta druhá lepší..

bustik
22. kvě 2007

AAA - je mi to tak strašně líto, brali jste se v tom samém roce co mi, tolik ti to slušelo ☹ Ale to ti moc nepomůže, když ti budu tohle psát. Třebas se to ještě vyvrbí, třebas se ještě vzpamatuje... Ale bohužel myslím, že je načase uvažovat, co dělat, kdyby ne...

Milkaa - přesně jak psala aaa, to musíš vědět ty, ale já bych asi chtěla, aby šel pracovat jinam...

bustik
22. kvě 2007

AAA - není lepší, jem má výhodu nového, nepoznaného, žádný stereotyp ☹

kila
22. kvě 2007

Aaa v ničom, ver mi, ani tá druhá nie je lepšia... len tvoj manžel ešte asi nepochopil, že tá "láska" tiež vybledne - a čo urobí potom? Aj tú opustí? Zase sa "zaľúbi" do tretej? Neverím že toto je život a že takto to má byť, skôr by mal človek byť rád že sa s niekým rozumie a pracovať na tom aby to tak aj ostalo... príde na to, neboj sa... takto jednoducho to nejde, že sa zbalí a "pá drahá"... ešte sa mu to vráti v živote... 😔 ...príde na to...
Asi teraz nemôžeš vôbec rozmýšľať, ale aspoň musíš vymyslieť to, že kam odtiaľ pôjdeš... 😔

aaa
22. kvě 2007

Víte, co holky? Já doufám, že mu někdo ublíží tak jako on mě... zatím nevím, co budu dělat.. nemůžu moc přemýšlet, sedím tady jako opařená.

kila
22. kvě 2007

Aaa, príď k nám... 😅

aaa
22. kvě 2007

kila-děkuju 🙂

kila
22. kvě 2007

Inak aj ja bývam u drahého, vlastne bývame u svokry... takže tuším aké to máš nepríjemné... 😔

kila
22. kvě 2007

A vy s manželom robíte v jednej firme?

pirlenka
22. kvě 2007

Holky, to jsou tak smutné příběhy tady 😢 Všem vám držím palce, ať se na vás zase usměje štěstí a vaše tváře se rozzáří úsměvem díky někomu, kdo vás bude milovat 😵 😵 Ne jako ti syčáci, kteří si neváží toho, co mají doma. Však ono je i to nové časem omrzí a co pak - najdou si další milenku, s níž tu současnou budou podvádět? 😠

Já vždycky říkám svému manželovi - jestli na něco přijdu, zbalím tě a ať si pro tebe ta nádhera přijede. Však ona tě brzy vrátí 😉 🙂 Já vím, teď se mi to říká, když se nic neděje - ne že by byl svatoušek, ale na nevěru jsem zatím nepřišla ani mi nic nepřiznal...

Takže ještě jednou - buďte silné a hlavně zůstaňte sami sebou a neponižujte se. Když to neocení tenhle partner, přijde jiný a bude zase hezky 😉 😵 😵

aaa
22. kvě 2007

kila-ne, každý máme svojí práci, sice ve stejném oboru, ale jinde.

kila
22. kvě 2007

No aspoň to... 😅
Inak sa ponáhľať preč veľmi nemusíš hádam... 😅 ...možno sa ešte vráti...

aaa
22. kvě 2007

já hlavně nemám, kam bych šla... a on tady stejně není, určitě nepřijde večer spát sem..

naty
22. kvě 2007

začínám být lehce paranoidní.... 😔 😅 😒 ☹

aaa
22. kvě 2007

ani se ti nedivím... po tom,co si tady můžeš přečíst

maco
22. kvě 2007

naty, aj ja a to este ani nie som vydata...

marya
22. kvě 2007

aaa, alfula, wladka - všetkým vám držím palce, nech všetko dobre dopadne, nech opäť nájdete svoje šťastie...je mi dosť smutno z toho, čo tu čítam, je neuveriteľné, ako vedia niektorí ľudia neľútostne raniť toho druhého, nejde mi do hlavy, ako to môže takto dopadnúť po tom, čo sa ľúbili...jediné, čo mi z toho vychádza, je, že tá láska asi nebola tá pravá, a preto je možno dobré, že ste na to prišli teraz, a nie ešte neskôr...aj keď ono sa to ľahko hovorí, ja si neviem ani len predstaviť, čo by som robila v takej situácii 😖 Prajem vám veľa síl, bude to dobré, a ešte aj lepšie 😉

sharlotta
22. kvě 2007

Aaa, je mi to neskutocne luto.Je to hrozne.Ja som inak strasne impulzivny a panovacny clovek a nikto by to o mne nepovedal, ale ja by som mu asi tiez bola schopna odpustit.Ked niekoho milujes je velmi tazke nechat ho ist... 😖

kveta
22. kvě 2007

aaa, založ si vlastný účet, vezmi aspoň časť peňazí zo spoločného účtu, aby si mala na právnika, odlož si účty za nakúpené spotrebiče a výpisy z bánk, poraď sa s právnikom o finančnom vyrovnaní a o tom, či nie je výhodnejšie, aby si podala o rozvod Ty z dôvodu jeho nevery - potom by mohol byť súd viac na Tvojej strane. Objednaj sa k psychológovi alebo k psychoterapeutovi, aby Ti pomohol sa vyrovnať s tými najhoršími pocitmi straty. Vyčleň si na smútenie pol hodiny denne - viac ani minútu. Počas tej polhodiny plač, píš dlhé rozlúčkové listy, nadávaj mu akoby bol prítomný a po pol hodine prestaň s plačom, utri si slzy a snaž sa všemožne zamestnať inými činnosťami /napríklad zháňaním podnájmu/. Najbližšie na to mysli a smúť až uplynie 23 a pol hodiny. Povedz kamarátkam, čo sa u Vás deje a povedz im, že potrebuješ ich oporu. Informuj rodičov, aby si vedela, či sa môžeš k nim vrátiť alebo či Ti vedia poradiť čo máš robiť ďalej. To je moja rada, čo by som robila okamžite na Tvojom mieste.

Je mi to ľúto.

aaa
22. kvě 2007

dokud se tohle téma nedotklo mě osobně, vždycky jsem říkala, že něco takového se neodpouští... ale realita je úplně jiná.. nikomu bych nepřála tohle prožívat..

kveta
22. kvě 2007

aaa, v tomto časovom úseku je bežné maľovanie si odchádzajúceho partnera a čas s ním prežitý na ružovo. Odchádzajúci partner začne byť v očiach opúšťaného príťažlivejší aj po sexuálnej stránke. To je normálne, ale AK sa Vaše manželstvo končí, treba urobiť maximum pre to, aby takéto obdobie idealizovania trvalo čo najkratšie. Je to v Tvojom záujme. Je na to jeden postup, ktorý je trocha podivný, ale funguje: Začni si predstavovať manžela ako vykonáva veľkú potrebu aj so všetkými sprievodnými zvukmi a obrazmi a predstavuj si ho tak kedykoľvek Ťa napadne myšlienka na to, ako chceš byť s ním. Tak sa rýchlejšie preklenieš cez túto fázu idealizácie.

Prepáč, že píšem tak neosobne.

Nezabudni si opakovať: náš vzťah je minulosť. Opakuj si to, píš si to, hovor si to nahlas, aby Tvoj mozog začal túto myšlienku akceptovať. Ale toto všetko rob len AK je skutočne koniec.

Ak chceš o neho bojovať, platí to, čo som písala v tejto téme Benjaminke: byť milá, usmievavá a v pohode...Plzákov prístup.

sharlotta
22. kvě 2007

Kveta, to co pises je sice velmi krute, ale vsetko do bodky je pravda. Neda sa ale opakovat si, ze vzthu je koniec, ked tomu nechces uverit. Bojis sa to co i len vyslovit nieto sa este o tom presviecat... ☹

krista
22. kvě 2007

Ahojky aaa, koukala jsem jak jsi dopadla a strašně mě mrzí, že se potvrdilo to co jsem ti psala ☹ To jsem rozhodně nechtěla 😢 ☹

Vím jak moc to bolí a musíš být silná, aby jsi to všechno ustála. Já ti budu držet palečky, abyste to s manželem překonali a ty bojuj celou duší jestli ti za to opravdu stojí a jak píšeš tak stojí. Hlavně aby se to už neopakovalo 😠

wladka
22. kvě 2007

hmmm..

holky, ja si myslim, ze v tejto situacii je tazko radit, na kazdeho nieco ine zabera, a kazda na ulavu zas nieco ine potrebuje..

napr. ja som ani nie velmi, ale doslova hystercila, ked mi povedal zepreziva najkrajsie obdobie, zacala som mu vycitat, pytala som sa ho, co sa mu nepacilo, ved mal vsetko atd.. to na neho nezabralo, proste si odisiel..

ale dnes tu bol, ze kuk malinku, ze aby sme sli do mesta, sa porozpravat.. povedala som mu, ze do mesta nejdeme,a le mozme byt tu, bola som mila, usmievava, skratka uuplne v pohode, a odchadzal strasne pomaly 🙂 ..teraz sa smejem, mozno zrovna narazim do muru, ale bol neisty.. nevyznal sa vo mne..

ale zase napriklad jedna kamoska, ta mu urobila scenu, a jeho akoby utalo, a odvtedy seka dobrotu..

tazko povedat, este tazsie radit.. podla mna, nech sa kazdy riadi svojim srdcom.. Plzaka a spol, mozno su dobri, ale nesuhlaism s niektorymi jeho vyrokmi.. sice je to chlap, ale zas zenske su ine, a maju aj ine myslenie, ine citenie, inak prezivame bolest ako chlapi.. my sa potrebujeme vyrozpravat, a je po bolesti, zas chlapi konaju.. 😉

aaa, nesmut dlho, nepristane to ziadnej zene.. ja viem, ze ta bolest je velka, rozumiem ti, smiat sa nedokazes, ani tesit sa, ja tiez, ale skusam to.. pomalicky.. ono to boli, viac v noci, ta prazdna postel vedla.. ☹ ja viem..