Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

kveta
18. bře 2007

A ešte ma napadlo, čo píše Plzák: viac ako 90 percent párov sa stretne v živote s neverou. Takže z pohľadu štatistiky je to "normálne"... 😕

rory
18. bře 2007

Vies, kveta, jedna vec je manzelstvo udrzat a druha vec je prizerat sa, co sa z tvojho partnera stava. Tiez si myslim, ze to treba skusit a dat druhu sancu, ale pozri, ako sa k nej on sprava! 😠 Najviac ma vytocilo to s tym telefonom...tak jednej milenky sa zbavil a na obzore je dalsia! Co ak mu za chvilu nebude stacit, ze si len pisu, ale bude mu lichotit, ze ma zaujem aj o nieco viac???

mojalili
18. bře 2007

Dievcata, ako sa tak zamyslam pri citani vasich prispevkov, tak mi pomaly dochadza, ze NEVERA - ako taka, ze sa stalo raz a uz sa nikdy nestane, no mozno by som to odpustila. Samozrejme, musel by sekat dobrotu.... (po dalsich 100 rokov). Ale ako take, ze sa zamiloval do druhej a zrazu zistil, ze ju nemiluje a taketo podobne zvasty, alebo take ze uz to neurobi a vidis, ze to robi stale, ze mu to lichoti, tak to prrrrr. To sa uz odpustit neda a pochybujem, ze sa da s tym zit v manzelstve.

BEN - je to len a len na tebe, ale v jednom maju kocky pravdu, cas to vyriesi za teba. Dovtedy sa staraj pekne o vas dve, aby ste boli tie najkrajsie kočky na svete....a bud tvrda....nech nevidi, ze sa zozieras bolestou... (aj ked vo vnutri srdiecka urcite je plno bolesti...). 😔

bednaroi
19. bře 2007

no tak ja se taky po dlouhe dobe pridam: hnala bych ho klackem pryc,co si o sobe mysli? Odstehuje se k milence,pak si to rozmysli a nastehuje se zpet k manzelce,a mezitim si jeste poridi treti na dopisovani?Tak takovymu bych teda neodpustila,co je to za logiku,kdyz chci manzelku a rodinu zpatky ale pisu si s nejakou babou potajmu,a navic je to udajne jina nez kvuli ktere odesel.To mi nepripada jako snaha zachranit manzelstvi,to mi pripada jako pekna krivarna a snaha co nejvic z toho vyzdimat,nebo jako zachyny bod,kdyby se nahodou manzelka nechytla,tak mam jeste treti,a akdyz to s ni zas nevyjde,tak zkusim jeste jednou manzelku,vsak co,je to zenska,tu ukecam.

HRUZA,NEBRAT,PROHODIT HO DVERNA

danielala
20. bře 2007

Benjamin, mne z toho tvojho posl.prispevku vychadza len to, ze cely ten cirkus, co tento rozmaznany chlapcek robi, robi len preto, ze chce byt absolutnym stredobodom tvojej pozornosti. A ako sa mu to super dari!Tak preco by v tom nepokracoval, ked si cele dni lames hlavicku len nad nim, babatko je v uzadi a on opat Number 1. Cela ta provokacia a predvadzanie sa s telefonom a nakoniec jeho vyhlasenie: tesi ma jej zaujem. Dosiahla si, ze ho mas doma, uvedomil si, ze ta miluje, ale ked to takto budes tolerovat dalej, bez urcenia pravidiel, nebude ta podvadzat a manipulovat tebou do konca zivota?!

warwick
20. bře 2007

Mne zustava rozum stat! Benji, musim souhlasit s Bednaroi....vypada to, ze tvuj povedeny manzel se chce "pojistit" a shani zensky do "zalohy" (ve smyslu: kdyz to nevyjde s jednou, tak to treba vyjde s druhou...nebo s treti). Rozhodnout se musis sama, ale zkus si predstavit, jake by to bylo treba az mu bude 40! Kazda zenska pod ctyricet let bude pro tebe potencialni sokyne, protoze kazda bude mladsi a jemu bude jejich potencialni zajem lichotit....ted by se asi na zadnou ctyricitku ani nepodival (je pro nej "stara"), ale obavam se, ze tohle se bude s vekem jenom zhorsovat (a tezko se to zmeni, kdyz to ma evidentne v povaze). Takze cim bude starsi, tim vice mladych kocek bude vsude kolem a ty se budes trapit uvahama nad tim, zda ti je nebo neni verny....(ted "slysi" na holky ve veku dejme tomu od 17 do 30, protoze starsi uz jsou pro nej "stare"...az mu bude 40, budou ho zajimat zeny ve veku 17 - 40 let...tedy pocetnejsi skupina a vetsi riziko nevery...). Bojim se, abys nezahodila krasne roky, ktere muzes ty a dcerka stravit s nekym, kdo za to opravdu stoji...nechces si za deset ci vice let vycitat, ze jsi promarnila kus zivota kvuli nemu...ze ne? chapu, ze je to otec tveho ditete, ale co ukazuje dceri? Ze nema zadnou uctu k tobe jako matce a manzelce, ze ma evidentne nizke sebevedomi (kdyz si ho potrebuje zvysovat vztahem s pubertackama), ze na nej neni spolehnuti (jde si, kam ho zrovna vitr tahne....). Uprimne se divim, ze te jeste neopustila trpelivost...nemas prece zapotrebi trapit se myslenkami na to, kde je, kdyz zrovna neni doma, atd...Myslis si, ze je tohle predpoklad ke klidnemu a stastnemu manzelstvi, ktere potrva roky?

lodia
20. bře 2007

warwick,
ufff..uplna pravda..zivot mas len jeden, nestrav ho s volom! 😎

benjamin
autor
20. bře 2007

Já vím, trvá to dlouho a jsem to já, kdo z toho všeho nakonec vyjde s velkým mínusem. Už si taky připadám jako největší blbec!!!
Jenže já nevím jak na něj. Chtěla jsem, abychom si stanovili nějaká pravidla a on nechtěl ani slyšet. Že od pravidel je jen krůček ke zvyku a stereotypu a to on rozhodně nechce.
Stále mi opakuje, že to chce čas, aby mohl dokázat, že je lepší. Že se bude snažit být lepší. Říká, že nemá cenu o tom mluvit, jak bychom si to dál představovali, že on ví, co má změnit a dělat jinak, a že to prostě chce čas aby mi to mohl dokázat.
Holky, vím, že máte pravdu, ale co mám dělat. On je tak paličatý, tvrdohlavý a zatvrzelý. Jak dosáhnout toho, aby pochopil, že to co udělal, se prostě a jednoduše nedělá. Jak mu to vyhnat z tý jeho palice????!!!!

Warwick, máš stoprocentní pravdu. Trpělivost mi dochází, za vším co udělá hned vidím špatnost – vezme mobil do ruky, hned si myslím, že nějaké píše, zapne net, myslim si to samý, odjede někam… a takhle pořád dokola
Napadá mě každý den, že mám celý život před sebou a jestli dělám správně, jestli s ním jen neztratím další (asi ty nejlepší) roky… kdyby člověk věděl co bude...

Myslíte, že by bylo správné to hned zabalit a vůbec to nezkusit?!! Já opravdu nevím co dělat…!!!

mojalili
20. bře 2007

WARWICK - uff, myslim, ze toto je napisane od srdca. Presne tymto sa riadim. Nestravit zivot s volom, ale s tym, ktory nas bude mat rad.
Apropo - cim ide cas dalej, tym viac si uvedomujem, ako som dobre urobila - dnes mala dcerka 1 rocik a jej otec ani nezavolal, ani neprisiel, nic.....takze som rada, ze som tam kde som - rozvedena, vyrovnana, stastna a hlavne mam pre koho zit - pre moju dcerku. 😉 😉 😉

lodia
20. bře 2007

zivot bez dovery nema vobec zmysel a ty si ju benjamin stratila, poznam to uplne presne, stalo sa mi to iste...bud tvrda a nevyjednavaj s niekym s kym to nema CENU..je bez ceny uvedom si to..uplne trvaj na svojom a hlavne na zasadach...ak bude porusovat, tak daj radikalne zbohom..zbal mu veci a vyhod ho ako handru, to je vrchol co ti robi..na co cakas? na zmenu? zmenu chrapuna? ved sa preberrrrrrr!halooooo, preber sa...

lodia
20. bře 2007

benjamin, prepac sa tu otvorenost v predchadzajucom prispevku, ale stale pises o veciach dokoola..si to vsimni..a nema to zmysel..len sa trapis a stracas samu seba..ty nic nemusis menit, menit sa musi on..

vanusak
21. bře 2007

Benjamin,
je to tak. Je nutno se zvednout, nadechnout a opravdu s čistou hlavou nekompromisně oznámit ortel. To, co máš říct víš nejlíp sama, je to skryté ve všech tvých posledních příspěvcích. Buď pevná, neslevuj, neponižuj se neustálým dáváním šance (aniž by z jeho strany byla vidět snaha) a hlavně tomu trápení, které by v setrvání vedle takového partnera nemělo smysl, udělej přítrž co nejrychleji. Uvidíš, jak se ti uleví. Toto období nejistoty a hlavně nedůvěry je pouze protahovaná sebevražda tvojí duše... Hodně štěstí, hlavu vzhůru, zhruba si vše promysli v klidu a potom rázně jednej!

bednaroi
21. bře 2007

Benji,ty jsi ta co ma ted urcovat pravidla,a ne on,on je tim vsim vinej,tak by se mel plazit po kelonou,a ne rikat jak to bude nebo nebude,byt tebou rovnou ho zpakuju a vyhodim

lenadka
21. bře 2007

Benjamin,
ahoj ja ta vo vsetkom co robis podporujem. Myslim si ze len ty sa ma najlepsie vies aka je u vas situacia. Akceptujem aj to ze si mu dala sancu. Zda sa mi trochu tvrde po tolkom usili-tvojom zachranit vas vztah, poslat ho do haja. OK daj mu sancu ale tie pravidla ako pisu dievcata URCUJES TY a on ich bude akceptovat a basta. Necakaj ze on sa vyjadri-ale ty nadiktuj...takto a takto to bude a ty moj zlaty bud to dodrzis, alebo chod kade lahsie 😒

lenadka
21. bře 2007

mojalili,
ahoj, teba chcem pozdravit a opytat sa ta ako dopadlo "rande"🙂 😉

kveta
21. bře 2007

Benjamin, jedna vec je pokúšať sa odpustiť mužovi, ktorý raz zlyhal a potom to ľutuje a druhá vec je pokúšať sa o spolužitie s mužom, ktorý Ti zapcháva ústa nič nehovoriacimi sľubmi, že časom uvidíš, že sa zlepší, ale pritom sa nemieni s Tebou ani trocha baviť o tom, ako si ten Váš život predstavuješ Ty a aké obmedzenia styku s osemnástkami čakajú jeho. Myslím si, že je to manipulatívne správanie sa voči Tebe, Ty máš byť ticho a on si bude robiť, čo uzná za vhodné /a čo neuznal za vhodné Ti ani oznámiť/. V určitom momente, keď cítiš, že ďalšia tolerancia voči nemu z Tvojej strany už zabíja Tvoj vzťah k nemu, je načase prestať sa tváriť tolerantne, lebo by takto Tvoje mäkké srdiečko zneužíval stále.

Čo by som urobila na Tvojom mieste ja /samozrejme neznamená to, že to máš urobiť Ty, veď sme každá iná/: popremýšľala by som, či zvládnem finančne život bez neho. Ukecala by som ho na to, aby byt prepísal na Teba ako prejav dobrej vôle, keďže máš bábo, napríklad rozdelením majetku zmluvne u notára ešte kým je namäkko. Veď keď chce s Tebou žiť, tak sa nemusí báť, že by nemal kde bývať, keď bude bývať s Tebou, ale Ty nemieniš čakať, či neodíde v budúcnosti za nejakou 18kou a Teba nechá na ulici alebo v ubytovni...
Nuž a po tomto zabezpečení sa by som odpálila nasledovnú požiadavku: buď okamžite začne s Tebou chodiť do manželskej poradne a pracovať na Vašom vzťahu alebo môže ísť. Kufor mu zbalíš aj sama...

melory
21. bře 2007

warwick ti napisala beni to co si tu kazda mysli o tebe a o tvojom manzelovi

balsiger
22. bře 2007

benjaminku: nenechavej si od nej "poroucet", tedy ze on sam urci, co rekne a co kdy udela a rozhodne...jste dva a tak ve dvou mate o vecech otevrene mluvit.Je jasne, ze jednomu se to libi mene a druhemu vice,ale v budoucnosti to treba muzte byt naopak, ze on bude chtit o necem mluvit, ty ne a ty mu taky nereknes "ja vim,co delat, nemusime o tom mluvit". to je nesmysl. O problemech se mluvit musi, jinak nam ze sveta nezmizi a tebe to uzira. Dupni na nej a rekni mu,ze o tom mluvit chces a koneckoncu s kym jinym nez s nim, stena ti taky neodpovi...nedej se!!ukaz mu, ze jsi silna a nepodlehej mu! neboj se, uz nemas co ztratit, tu nejvetsi bolest uz ti zpusobil, horsi to byt nemuze...Nejhorsi, co se muze stat je, ze se pohadate, nebo ze ho ty posles nekam...(coz by bylo podle meho nazoru momentalne nejrozumnejsi reseni), ale o tom musis rozhodnout jen ty a nikdo jiny! Predstav si,ze ti o tom nikdy nepovypravi....Ja jsem to s mym probirala milionkrat dokola, byla jsem zla a neuprosna, zkousela jsem zkratka, jestli nevypravi neco vymysleneho a podruhe to zapomene...a ptala jsem se porad, dokud jsem nemela dost 😉

a nakonec jedna dulezita veta: netrap se, ty za nic nemuzes, az te to prestane bavit, tak ho posli nekam...

andik
22. bře 2007

benjamin,nezlob se,ale tohle přece nemá cenu 😲 Já bych ho hnala,ten by viděl! 😠

makal
22. bře 2007

tak nevím,proč z toho ty chlapi vyjdou vždycky tak v poho.Udělají to,co se jim zrovna hodí a nepřemýšlí jak to bereme my.Zůstat sama s mimčem není jednoduchá věc a hlavně po takový době chození a manželství...Je těžký něco poradit,když to nezažijete na vlastní kůži.
názor WARWICK je sice drsnej,ale tak to asi fakt je.Není to chlap pro budoucnost,ale těch je strašně málo.... 😖

mojalili
22. bře 2007

Lenadka, ako? NO poslala som ho k vode.... asi tak. Proste uz mam rozum na to, aby som neslapla z balta do kaluze.... Ale zivot ide dalej, nie??? 😉 😉

lenadka
23. bře 2007

Mojalili,
tak to ma mrzi ze si natrafila na dalsieho somara...skoda, zdalo sa mi ze sa tesis na rande, ze snad cosi bude. Ale jasne, treba vyberat, hlavne po zlej skusenosti, nepotrebujeme sa trapit. Drzim Ti palce. Inak ma dojalo co tu byvali povedal-ze sa len bojis aby si neostala cely zivot sama??? Hm hajzlik a este k tomu slepy. Ved si kocka a myslim ze podla nazorov tu spravna baba, nevidim dovod mysleit si ze by ta nikto iny nechcel. Mne to zo srandy poovedal manzo pred 2 dnami. Asi by sa cudoval, ze mam kamosa co je domna zalubeny a chce ma aj tak ked mam 2 r. dceru. Ak by som mu povedala, ze ho chcem uz aj by po nas prisiel-ale nebolo by to fer, lebo ho nelubim. Ale ja fajn vediet, ze je niekto kto o mna takto stoji 😉

arietiska
23. bře 2007

benjamin : Ahoj, nedá mně to nepřispět. Mám z tvého příběhu dojem, že tvůj manžel absolutně nezvládl zodpovědnost a změnu ve svém životě. To, že jste spolu chodily 8 let nic neznamená. Jak to tak vidím vělká změna nastala až s příchodem miminka. Mohl u něj nastat strach z toho, že semu definitivně změní život, strach ze zodpovědnost a možná i pocit, že prostě na to, aby vychovával dítě ještě nemá. Chová se jak patnáctiletý sobecký spratek, protože má v hlavě zmatek. Možná je pro něj ideální varianta se chovat tak, aby on nemusel být ten špatný co opustí rodinu s malinkým miminem, ale aby měl lepší pocit, že si ho opsutila ty. "Taková obrana do budoucna. Já je nechtěl, ale osputit, to ona podala žádost o rozvod" Nebo: "Všaky ty si se chtěla rozvést" atd. Můj názor na něj? Je to srab!
Je na tobě kolik šancí mu ještě dáš, ale mám stejný názor jako venusak. Neponižuj se a opusť ho, tohle nemá smysl dál protahovat . . .

1980mat
23. bře 2007

benjamin: Já bych po tom všem v tom vztahu nezůstala ani minutu a raději bych si zařídila život jinak. Nesnáším nezodpovědné chlapy a i kdyby to byl otec mého dítěte, tak bych na to nebrala ohled. Trápit se s ním celý život nemá cenu. 😉

sonja2
23. bře 2007

Suhlasím 1980mat, ani minutu, pretože život je príliš krátky aby si ho premrhala...
a tú chvílu čo sme tu by sme mali stráviť s niekým , kto za to stojí a nie ako Ty Benji , neustále sa trápiť komu píše a kam zas išiel...
Pamataj : Až ked Ťa chlap stratí príde na to o čo prišiel .... 🙄

mojalili
23. bře 2007

SONJA - mas pravdu,( Až ked Ťa chlap stratí príde na to o čo prišiel ) ale moze to isty cas trvat. Ale urcite pride...... 😉 😉 Aj ja v to dufam, preto ZIJEM, snazim sa ho ignorovat. Je mi fajn.
BENJI, aj etbe bude fajn, urcite, neboj sa, PRO JEDNO KVITI SLUNCE NESVITI.... ja som zivy priklad.
Vies kolko casu mam teaz pre seba, aj ked sa 24 hodin denne a 7 dni v tyzdni staram sama o dieta????? Cvicim,plavem, chodim do solarka, vzdy sa snazim pekne obliect aj upravit, ked idem len na malu vychadzku von, no tesim sa zo zivota..... uvidis, budes sa aj ty vytesovat....aj ked budes s dcerkou sama.... 😉 😉 😉

miamia1
23. bře 2007

Benjamin řid se svojím srdcem, každou svojí pochybnost dobře zvaž,je to jen na tobě.Můj názor je takový, že žádný porcelán, který je jednou rozbytý už nikdy nejde slepit tak, aby byl jako nový.Přeji hodně síly. 🙂 😉

sue
28. bře 2007

Benji, no ako? 😕

polci
30. bře 2007

Ahoj Benjamin,
Citala som tvoj pribeh od sameho zaciatku, a dufam ze este napises co sa mom deje.... Jedna mala rada: To si ani nechcem predstavit ako musis trpiet!!!!!A si velmi odvazna co si urobila (druha sanca) Ale uz ked si mu ju dala, Musis sa premoct, a zacat mu ako tako verit, viem, ze to nie je lahke...ale to neustale podozrievanie ta musi zozierat nenormalne!!! Inak to fungovat nebude...

polci
30. bře 2007

Tvoja dcerka je krasna.. 😉