Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

naty
5. dub 2007

Holčiny, kde jste? 😨 Moc by mě zajímalo, jak se vám všem vede... přeju vám od začátku hrozně moc štěstíčka a síly, abyste to všechno v rámci možností zvládli bez újmy ( pokud to vůbec jde 😖 ), a dokázali být zase šťastné!! Hlavně pro sebe a své děti 😵 ...

anatanka
5. dub 2007

Myslim, ze jsi moc hodna zenska, on te ma urcite rad, ale je asi potreba, aby sis taky jednou dupla. Pises, ze nechces vyvolavat zbytecne hadky, to chapu, ja jsem taky takova, ale nedopust, aby si te prestal vazit. A aby sis prestela vazit sama sebe. Musi vedet, ze ty tu nejsi jen proto, abys sedela nekde doma v koutku a cekala na to, az on se vyjadri. Je sproste, ze ti nic poradne nevysvetlil a ze dela tajnosti se svym telefonem. Musi byt strasne neprijemne nevedet, na cem vlastne jsi a jen vyckavat, jestli ti zase ublizi.
Mozna, ze on porad stoji mezi dvema brehy, ale to je jeho problem a ty to prece vubec nemusis odnaset za neho.
Asi bych na nej primo uhodila, kde celou tu dobu byl, kde ma zbytek veci, jak si to dal predstavuje a dala bych mu jasne najevo, ze u tebe ma posledni sanci a jestli si ji pokazi, tak uz nova opravdu nebude. V tom musis byt dusledna, at si na to nezvyka a neudela ti ze zivota peklo.

anatanka
5. dub 2007

Zapomnela jsem jeste neco pridat k te neduvere, co v nej ted mas. To je strasne tezky napravit a na to bohuzel nic neexistuje. To bych videla jako velikej problem, pokud budes porad v napeti a v kazde SMS nebo e-mailu uvidis nejakou zenskou, tak se brzo zblaznis.

petralta
6. dub 2007

benjamin, preco neotocis kartu? tvoj manzel pendloval medzi dvoma vztahmi, potom sa jedneho vzdal (?) a mozno si nasiel dalsi cez mobil. zaujimave je, ze potreboval cas najprv do neviem dokedy, potom do nedele, aby si urovnal v hlave, ci sa k tebe a dcerke vrati. a co ty? pisala si, ze si bola pripravena zachranit vztah hlavne kvoli Lucke. opustil vas obe. no zaroven by nezniesol, ak by si si nasla niekoho ineho. potom sa k vam vratil, ale fyzicka aj psychicka komunikacia nejako viazne. ospravedlnit sa za to, ako vam obom ublizil, sa nedokaze. ocividne na to potrebuje cas. a ty cas nepotrebujes? kolko casu potrebujes na to, aby si sa uistila, ze ho chces na 100% spat? preco mu nedas najavo, ze ten kto by mal davat casove ultimata je nie on, ale ty? citala som, ze ste boli spolu viac rokov a mali ste samozrejme aj chvile stastne, ale v jeden jediny den tvoj manzel dokazal totalne naburat vas vztah a zruinovat tvoju doveru k nemu. a ku vsetkemu ani on nedoveruje tebe - kontroluje pocitac, telefon a co ja viem, co este, ci niekoho nemas. v jednom byte chodia okolo seba dvaja ludia, ktori si navzajom nedoveruju. ja by tebou, by som si zarezervovala tolko casu na premyslanie, ci chcem dalej zit zivot s takym partnerom, kolko by som len potrebovala.

sue
29. dub 2007

Benji, no ako?

vavka33
29. dub 2007

Ben,citala som co si pisala a obdivujem ta.Ja som opacny pripad,ja som opustila byvaleho manzela,pretoze som nechcela zbytocne predlzovat to,co nefungovalo.Niektori vraveli,ze to mam skusit este koli dcerke,ale ja som nemohla.ona viac trpela tym,ze som bola nestastna,ako tym,ze sme odisli od jej tata.
Teraz ma vlastne dvoch tatkov,je stastna a ma aj sestricku.
Chcem ti tym vlastne povedat,ze netrp,nemusis,mozes byt stastna v inom vztahu a aj tvoju dcerku bude mat rad tvoj partner,ak by si si dakeho nasla.

ajap78
1. kvě 2007

celkom rada by som vedela, ako ben dopadla....

sharlotta
1. kvě 2007

Aj ja...A Damia sa tiez uz neozvala... ☹

sue
3. kvě 2007

Ak smiem napísať, verím, že sa Damia nenahnevá 😔 Damia o bábätko bohužiaľ prišla a s manželom je v rozvodovom konaní ☹ je mi to moc ľúto a verím, že už čoskoro nájde pravú lásku a bude naozaj šťastná, lebo si odtrpela už príliš veľa 😔 😔 😔

olinka6226
4. kvě 2007

Damia mrzi ma, ze si o malicke prisla. Drzim ti palce do buducnosti a prajem vela sily.

sharlotta
4. kvě 2007

Boze, to je hrozne...Myslelasom, ze to bude dobre... 😢

damia
5. kvě 2007

Ahojte..
Tak sue vam uz napisala,ze som prisla o babo.Niet divu,lebo v tom strese,co som prezivala a stale prezivam ,by to bol zazrak,keby prezilo..,ved som takmer nejedla,nespala,na nic som sa nevedela sustredit..

Uz su to dva mesiace,co trva cela tato 'kriza'.Je podany navrh na rozvod,vraj ako dovod je tam uvedene,ze 'po vzajomnej dohode' a manzel chce cez svojich kamaratov vybavit,ze sa nas sudca na nic nebude pytat,ze staci,ked podpiseme..vraj to bude najkratsi rozvod v dejinach 'nasho' okresu..Od svojej znamej,ktora je na tom sude sudkynou,ale nedostala nas pripad,uz viem meno sudcu a aj to,ze manzel nieco take vybavit nedokaze,lebo by som mohla dotycneho sudcu zazalovat..Termin rozvodu este nevieme,nakolko nam zo sudu zatial nic neposlali..,tak kazdy den cakam,ze mi manzel zavola,ze tam uz mam postu,kedze stale mam trvaly pobyt na jeho adrese..

Po manzelovomm oznameni,ze chce rozvod,som tam byvala este mesiac..Manzel domov nechodil,tvrdil,ze prespava u kamarata a ako dovod uviedol,ze mi nechce este viac ublizovat,lebo vidi,ako velmi ma to vzalo..no zaujimave bolo hlavne to,ze ani jeho rodicia nevedeli,ze nespava doma..
Ked sa na chvilku aj ukazal,tak som sa snazila porozpravat sa s nim,ale bolo to zbytocne,Povedal,ze o citovej stranke sa bavit nechce a dalej trval na tom,ze nie je stastny.Nepriznal ani inu zenu.

A tak som tam teda bola sama,na dne a lutovala sa a nechapala..
Raz ,ked manzel dosiel domov,tak mi povedal,ze on na mojom mieste,keby zistil,ze chlap je taky idiot..,tak by sa zbalil,jednu mu strelil a odisiel..takze zrejme to sa odomna cakalo..Nemohol tusit,ze ja zareagujem tak,ze zostanem a ze sa zrutim a ze budem cakat na vysvetlenie..
Dufala som,ze casom ho to prejde,ze si uvedomi,ze ma lubi..,ale nic take sa nestalo..
Zrejme som sa 'zabudla' odstahovat dost rychlo,lebo jednu sobotu prisiel manzel domov aj s robotnikom z ich firmy a zacali burat kupelku,kedze sme mali pokazenu sprchu..tym padom sa vypla voda aj podlahove kurenie v dome a snad si dokazete predstavit tu zimu,ktora tam nastala na druhy den..Dostala som sice o dmanzela ponuku,ze jeho kamarat ma garsonku,kam zatial mozem ist a ze on pojde k rodicom..ci siel k nim alebo nie,neviem..doma nezostal.Ja ano..v takychh podmienkach som tam vydrzala styri dni a potom som mu zavolala do prace,ze sa pobalim a aby ma vecer zobral k rodicom,ved kam inam som mala ist,ze..?
Nevyzeral,ze ho mrzi,ked ma stahoval..akurat s astazoval na to,ze ake su tie veci tazke a ze on ich musi vlacit!
jeho rodicia sa mi za cely cas,co som tam bola,neozvali,nezaujimali sa o to,ako mi je,ci som v poriadku..a nestarali sa ani do synovho rozhodnutia,lebo jeho mama vyhlasila,ze ona si syna pozna a ze keby nanho tlacila a naliehala,tak by ho ako syna stratila..a vraj nevie,ci robi dobre alebo zle,ale ze on sa tak rozhodol a oni budu stat za nim..
Ked som uz byvala s rodicmi,tak mi zrazu jeho mama zavolala..bola synovi poupratovat dom a chcela vediet,kde je mixer,co mi darovala na vianoce! To bolo vsetko..

Manzel je ku mne teraz slusny,ale iba pokial sa nechcem bavit o osobnych veciach..,ked nacnem taku temu,tak s ahned nahneva a zvysi hlas a polozi
telefon a pod. ..

Vzdy som si mylsela,ze mam uzasneho manzela,milujuceho a chapajuceho,lebo presne to mi daval najavo a aj to,ze ma miluje a ze som prenho vsetkym...a zrazu,ked sa mu nieco nepacilo,...rozbila som v hadke tri hrnceky po jeho babicke,co mi aj nasledne vytkol..a vtedy ma uz dokazal aj udriet..!
poviemm vam,nic neboli viac ako ked udrie clovek,ktoreho milujete a ktoremu ste dali cele svoje srdce..

A tak sa mi teraz ukazala jeho druha a zrejme ta prava tvar..agresivita,sebeckost,namyslenost..
V minulosti mi jedna jeho 'kamaratka' povedala,ze je kurevnik a ja som sa na nu za to nahnevala,neskor to povedal aj jeho najlepsi kamarat a neverila som..,ale teraz casom,som prave na internete nasla adresy,ktore patria mojmu manzelovi a kde si uz kratko po svadbe vymienal fotky s inymi zenami a zoznamoval sa..a mne pritom doma tvrdil,ze so ziadnou nie je v kontakte,ze ma iba mna!
Nasla som aj smsky v jeho mobile,ale to este ked sme boli spolu a vzdy ma presvedcil,ze to je len kamoska,ktora si robi srandu a pod. ..
A tak mam teraz uz pochybnosti aj o tom,ze ked vravel,ze ide nna trening alebo von s kamaratmi alebo pre tovar z prace..,ci tam aj naozaj siel alebo ci bol s inou..
Vychadza mi z toho,ze som sa vydala za obycajneho playboja,ktory doma daval najavo svoje velke city a hral cloveka,ktory ma dobre meno,ved ako podnikatel sa predsa nemoze poskodit zlou povestou..

Tak som verila,ze mam krasne manzelstvo,ale bola to iba iluzia,ktoru pre mna ON vytvoril..a aby toho nebolo malo,tak ziadal,aby som mu podpisala papier,ze som sa odstahovala dobrovolne! A teraz sme v stadiu,ked vsetko obracia proti mne..,ale v podstate ani nema co,lebo cely cas,co sme spolu zili ma vsade iba chvalil..
Neviem,co si mam o tom vsetkom mysliet..bola som naivna,ked som verila,ze ma miluje!

A tak sa teraz snazim pozbierat,aj ked dlho a v podstate este stale sa kazde rano budim s tym,ze sa mi nechce zit..,ale viem,ze musim..,ze on za to nestoji..Lebo keby naozaj miloval,tak by sa manzelstva nevzdal iba tak a bojoval by za kazdu cenu...alebo sa mylim????

Je to clovek,ktory sa teraz dokaze iba vyhrazat a ohanat znamostami..a zabudol si vazit lasku a malickosti,ktore som prenho s laskou kazdy den robila a ktore on tak chvalil..
A tak budemm mat onedlho 30rokov,som bez manzela,sklamana a nikomu nedoverujem,s bolestou v srdiecku a ...ako mam zacat zit od zaciatku????

Takze tolko o mne a este sa vam ozvem..a dakujem vam vsetkym za podporu..

damia
5. kvě 2007

Snad nebude nikomu vadit,ze som sem napisala hotovy roman...

sharlotta
5. kvě 2007

Damia, som rada, ze si sa ozvala....Nikomu nevadi tvoj "roman". Damia, nestoji za to a ty to po case pochopis. Cas je najlepsi lekar, uvidis. O rok, dva budes rada, ze si sa ho zbavila a ze nemusis zit zivot s falosnym clovekom. Ktovie, kde by to nakoniec vsetko cele zaslo. Bola by si doma s detmi, starala by si sa o vase hniezdocko a on by bol s pokojnym svedomim s nejakou inou. Takto mas sancu spoznat cloveka, ktory tu bude len pre teba.Drzim ti velmi, velmi palce. Neboj sa, nic nie je stratene. Otvaraju sa ti nove moznosti a sanca na lepsi zivot. Nedaj so sebou vybabrat a vsetko si pozistuj. Vela sily....

damia
5. kvě 2007

sharlotta,dakujem za povzbudive slova..Viem,ze bude lepsie,len teraz to tak este nedokazem vnimat,je to vsetko velmi cerstve a bolestive..
Stale nedokazem pochoppit,ako sa niekto moze cely cas tvarit tak zalubene a pritom to bola iba obycajna pretvarka,klamstvo..
Ja sa trapim a on sa chodi zabavat..No ale mas pravdu,zivot ide dalej,zo zaciatku to bude urcite tazke,ale ja tu silu v sebe najdem!!!! Musim.. (snad sa mi to podari aj vdaka vam..) 🙂

emyly
6. kvě 2007

ahoj damia, od začiatku sledujem tvoj príbeh, je mi to tak veľmi ľúto, ale asi to tak má byť, lebo žiť s takým pokrytcom a falošníkom by bolo peklo. Radšej takto ako byť s ním nešťastná. Aspoň sa uvoľnilo tvoje srdiečko pre niekoho, kto by tvoju lásku ozaj opätoval, pre niekoho, kto ťa bude ľubiť tak veľmi ti to prajem, aby si bola šťastná a aby si mala okolo seba kopec detičiek a milujúceho manžela. Možno ten pravý princ ešte len príde. Viem je to veľmi bolestivé, prajem ti veľa síl a energie a chuti do života, už sa pre takého hnusáka netráp, nestojí za to, nezaslúži si tvoje slzičky.Aj ked len takto virtuálne, ale sme s tebou myslíme na teba a držíme ti palce. Prajem veľa šťastia...

balsiger
6. kvě 2007

ahoj holky, tady je to zase tak strasne smutne ☹

strasne mne mrzi,co se ti stalo damia!!!asi je to pro tebe momentalne nepochopitelne,ale ja mam vlastni zkusenost a ver mi,zivot jde dal!!!Musis verit na sebe a tvoji budoucnost!nevzdavej ani nahodou!ver mi,ze cas tvoje rany bude hojit,i kdyz to bude trvat straaaasne dlouho,ale bude lip!

i pro mne bylo nepochopitelne,ze z jednoho dne na druhy vsechno zkoncilo,jako kdyz utne sekerou a ze na tom ja nemuzu nic zmenit...

dnes je to uz pres dva roky zpet...dodnes jsem nepochopila,ale akceptuji to a ani takove chovani pochopit nechci! uz je to za mnou,ja jsem to vsechno pustila,at se to vzdali a je mi lip!

tezko te utesovat ohledne miminka, ale mimi asi tusilo,ze neprijde ve spravny cas, proto se zatim vzdalilo...ale az bude ta spravna doba, urcite se ti narodi krasne a zlate detatko!

myslim na tebe a preju ti hodne sily!

damia
6. kvě 2007

Balsiger,velmi pekne dakujem za krasne slova..je dobre vediet,ze ste tu..a ze mam komu napisat a dostat to zo seba.

wladka
6. kvě 2007

damia, myslim ze si v lepsej situacii.. a mas vacsiu sancu prezit krasny zivot, a najst naozaj muza, ktory si ta bude vazit.. nie ako ja.. ja som v horsej situacii, pretoze mam dietatko.. panbizko snad vie co robi..

drzim palce, tebe, aj sebe.. aj ostatnim..

bellasandra
6. kvě 2007

Damia, z celeho srdca ti drzím palce, aby si všetko to zlo prekonala. A mysli na to , ze po burke vzdy vychadza slnko- to drzí nad vecou aj mna, a uvidís bude dobre. Zasluzis si muza co si ta bude vázit, a respektovat ta a neboj sa , urcite takéo najdes 😉

sonicka25
6. kvě 2007

Ahoj Damia,poznam ties jeden pribeh,je to pribeh mojej sestry,...
Vydavala sa ako 19-rocna,velmi zalubena...
Po roku sa jej narodil syncek,dva roky neskor dcerka,vyzerala byt s manzelom taka stastna-bohuzial len na povrch,asi nechcela povedat pravdu o jej manzelovi nasej mamine...
Uplnu pravdu som sa dozvedela az po rokoch,moja sestra je o devät rokov starsia odo mna...
Jej manzel hral uzasneho cloveka na verejnosti,vulgarneho chlapa v sukromi,bohuzial az po case ked mali deti ☹
Sestra ho chcela opustit,on si jedneho dna priviedol do ich bytu tehotnu priatelku,sestru vyhodil z bytu...
Okamzite poziadal o rozvod,sestra nemala byt,ani peniaze,nasa mamka bola velmi chora a mala v dvojizbovom byte este dve deti-mna a mojho mladsieho brata,toto vsetko sudu pri rozvode nestacilo...
Priznal deti otcovi,sestra sa psychycky zrutila-sestrin ex jej deti neukazoval-tri roky..
Dnes sme so sestrou v Nemecku,ona 10,ja osem rokov..
Sestra ma manzela nemca,maju tu krasny domcek,deti ju tu pravidelne navstevuju,syncek ma teraz 15 a dcerka 13 rokov...
Navstevuju ju stvrty rok,jej ex ma s novou zenou dalsie tri deti.
Pred rokmi nemal jej zivot zmysel,strasne sa trapila,teraz je stastna,aj ked mi niekedy povie,"Sona,nech sa stane cokolvek,nikdy nedopustim aby si stratila deti tak ako ja,malicke su len raz,potrebuju mamku a mne ich pred rokmi vzali"
Teraz sa rozhoduju sami,dcerka by chcela asi este tento rok ostat natrvalo tu v nemecku,syncek by chcel zatial zacat studovat na slovensku,ale cez prazdniny chce byt s mamkou 🙂
Sestra je silna zena,aj ako priklad pre mna 🙂 Pred rokmi stratila vsetko,
ale teraz je stasna...

sue
6. kvě 2007

Sonicka, panebože 😕 to je neuveriteľné čo sa tvojej sestre stalo 😔 prajem, aby bola nastálo taká šťastná ako teraz... toho chlapa by som poslala niekam ☹

sonicka25
6. kvě 2007

Ono je v zivote najlepsie pozerat sa dopredu,kazdy den zazijes len raz...
Ak sa stiahnes do kuta a budes sa nicit zbytocnymi myslienkami,tak tym len stratis a nic nezmenis,tvoja prava laska urcite na teba caka,osud ma s tebou trosku iny plan 😉

damia
6. kvě 2007

Boze,dievcata...to snad ani nie je mozne,ake svinstva sa robia!!!

marciaros
6. kvě 2007

lepsi sama, nez ve spatne spolecnosti! Hodne sily, holky!

damia
8. kvě 2007

Mate skusenosti s tym,ze ked ste boli 'na dne',tak ze aj v ramci vasej rodiny sa nasli ludia,ktori namiesto toho,aby vam boli oporou,tak hadzu polena pod nohy? Aj ked len slovami..,ale o to viac to ublizuje...

damia
8. kvě 2007

Chcem vas poprosit..tie,co ste alebo boli ste rozvedene,napiste mi..aj ked len do ip,ako ste to prezivali a ako ste v sebe nasli tu silu bojovat dalej..,velmi by mi to pomohlo..
Nie je dobry pocit,ked sa citim na vsetko sama..
Dakujem.

consti
8. kvě 2007

damia držím moc moc palce!!Buď ráda,že jsi přišla na to, jaký je tvůj manžel včas.jsi mladá a určitě i moc fajn ženská, takže věřím, že i na tebe někde čeká chlap, který si tě bude vážit a budete spolu mít kupu dětí 😀 .Moc ti to přeji!!Drž se, máš podporu nás všech 😉 !!A hlavně, když nejde o život,jde o...víš jak to myslím 😉 .Čas vše zahojí 😎 😉 !

pittta
8. kvě 2007

ahojky holčiny jsem tady úplně prvně a úplně náhodou...četla jsem pár příspěvků,ale ne všechny a docela by mě zajímalo jak dopadla "benjamin"

balsiger
8. kvě 2007

damia...je tezke rict, co mne hnalo predem...mne nic (krome becherovky ,cigaret a kafe..)ale mam spoustu pratel, ty mne nenechali samotnou,porad na mne nekdo "dohlizel" a proste to nejak slo dal...

bud uprimna, pro mne to byly nejhorsi casy meho zivota...ziju v cizine a najednou jsem si myslela,ze je vsechno v haji...ale neco tu bylo,co mne drzelo nad hladinou - a ja jsem neustale opakovala jednu vetu: nejak to pujde dal i bez nej...

asi bys mela znat i konec meho pribehu...muj manzel prisel zpatky, kdyz jsem ja uz byla smirena,ze muj zivot jde dal bez nej...ze zacatku jsem ho ani nechtela a zaroven jsem silela z nej,nebo bez nej, no zmatek bez konce...uz tomu je pres dva roky...chodila jsem na terapie,nezvladala jsem to psychicky,strasne mne to vzalo...a chtela bych ti jeste rict,ze to dodnes strasne boli! ono jestli zazit konec s sokem nebo soky bez konce je urcite rozdil...ja ti nemuzu rict,co by bylo,kdybych muze nevzala zpatky k sobe...

on je jak vymeneny...ale v mem srdci je hluboka rana a tu mi nikdo nezahoji - uz nikdy!

asi neni spravne se tu takhle verejne vyjadrovat, i kdyz mne vlastne nikdo z vas nezna,ale ja se sama sebe dodnes ptam, jake by to bylo,kdybych to tenkrat ukoncila a zacala moji kapitolu nekde jinde znova...ale to uz je minulost...

je urcite dulezite nevzdat sam pro sebe...pokud ti pomuze terapie, tak jdi, mne to z tech nejvetsich "sracek a hoven"(promin), vytahlo...pomoc odbornika je podle mne v techto zivotnich situacich dulezita vec...