Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

sue
14. črc 2007

Vanduska, prepáč, pripadáte mi neutrasení obaja ☹ prečo si sa mu pozerala do mobilu? Mala si nejaké opodstatnené podozrenie? ...a ten odchod nebol zrovna najlepší nápad si myslím ☹ hmmm... ale to sa už stalo ☹
Podľa mňa by ste si mali obaja sadnúť a porozprávať sa, uvedomiť si, že nežijete jeden pre druhého ale žijete pre niekoho tretieho - vášho syna, ktorý takýmto chovaním trpí (aký musel mať chúďatko zmätok v tom, že zrazu nie je doma s tatinom ale inde a potom zas späť 😔 ) ak ti manžel povedal, že potrebuje čas a trvá na tom, tak mu ho daj 😔 asi ti nič iné nezostáva, ale najprv sa porozprávajte...
(s bytom - ak ho manžel nadobudol ešte pred manželstvom, je jeho... len ak by ho kúpil počas manželstva, rozdelil by sa...)
Držím palčeky 😔

vanduska
14. črc 2007

Teraz som na jeho "zelanie" opat u nasich. Ziadal ma, aby som odisla, pretoze on potrebuje cas na rozmyslanie, ako to s nami pojde dalej a hlavne odstup. Vraj ak chcem, mozem mu maleho nechat a odist sama a ze ak neodidem, odide on ku rodicom. Nerozumiem jednoducho jeho spravaniu- este stale sme predsa manzelia, a nase problemy si predsa musime vyriesit my dvaja ako dospeli ludia a nie do toho zatahovat este aj rodicov....som z toho strasne zufala a luto mi je hlavne Adamka ☹

titkovamiriam
14. črc 2007

Tak to nerob,nelutuj ho-ak sa tak rozhodol jeho otec s tym nic nenarobis.ja som tiez rozvedena chalani mali 2a6r.a dnes si hovorim,ze som to mala spravit skor,hned ako sa narodil Michal,no uz preslo vela casu,nasla som si priatela/po 7rokoch od rozvodu/a mame Mareka.
Mozno sa ti to este podari aj zachranit a mozno len budes natahovat cas.No ak je taky ze potrebuje byt sam,tak by ti asi bolo lepsie keby ste sa rozviedli,ale urcite to chce cas a naozaj presvedcenie ze sa uz neviete dat do kopy. ☹ ☹

vanduska
14. črc 2007

sue, viem, ze som urobila chybu, kedze som mu pozerala do mobilu, ale ospravedlnila som sa mu za to. Ten odchod bol preto, pretoze sa so mnou velmi skaredo rozpraval - bolo to odomna nepremyslene, ale strasne ma zaboleli slova- ako "si le obycajna mrcha, ktorej sa treba zbavit". Preto ten odchod.

vanduska
14. črc 2007

Lenze on ma predsa z bytu nemoze vyhodit aj s malym na ulicu. Teraz 22. jula budeme mat prve vyrocie svadby....nejde mi to jednoduchio do hlavy- pred dvoma tyzdnami mi kupi auto, aby som na neho nebola taka viazana a mohla s malym robit, co sa mi za chce a potom chce rozvod?

titkovamiriam
14. črc 2007

divne,a nema niake problemi co sa mu nakopili a nezvlada ich,alebo to bolo mozno povedane na teba v tej,,chlapske,,nasranosti.Ak to bolo po prvy raz tak to nebude take horuce 😒 ,mozno si nemala odist,teraz si moze mysliet ze sa na chvilu zbavi ked bude potrebovat byt sam ved sa zasa vratis-hovorim tazko radit v takej situacii. 😒

sue
14. črc 2007

Hmm, ťažko poradiť ☹ mne to pripadá len ako nejaký úlet z jeho strany... ale neviem poradiť čo je lepšie v tomto prípade ☹ či ten rozvod alebo zachrániť to... ľudia sa nemenia k lepšiemu, len k horšiemu 😖 ale zas vziať Adamkovi otca...a celý ten cirkus okolo toho ☹ to si musíš ty zvážiť...

marhulka88
14. črc 2007

mozem sa opytat ci si mu kontrolovala mobil z nejakeho dovodu alebo len tak z "nudy"? nema tvoj manzel pocit ze ho privelmi kontrolujes a on nemoze volne dychat??
inac..ak by som mala nejaky dovod prip. podozrenie tak by som mu ten mobil skontrolovala bez obav a rovno by som mu aj povedala preco mu ho kontrolujem keby ma pristihol...
no a to jeho spravanie...je priam ohromujuce ja osobne by som po roku manzelstva s muzom ktory by ma s dietatom vyhanal z domu (pripadne bez dietata neuvedomujuc si ze dieta potrebuje matku) nechcela mat uz nic spolocne .. takze moja rada .. ber to z kratsej cesty pravdepodobne to vase "zalubenie" bolo len "zalubenim" a zda sa ze ako partneri si velmi nerozumiete
pred par dnami som pozerala familiu a tam bolo povedane ze po narodeni dietata sa vztah dostava akoby na taku pomyselnu strechu bud padne na jednu stranu a vztah sa narod. dietata este utuzi alebo padne na druhu stranu a zacne sa kriza
vela stastia pri rozhodovani .. poradit sa je prijemne ale rozhodnutie bude na tebe

titkovamiriam
14. črc 2007

moj vztah pri narodeni Michala teda spadol poriadne do h....

vanduska
14. črc 2007

Moj manzel je uz raz rozvedeny a z prveho manzelstva ma 5-rocnu dceru. Na zaciatku mi stale hovoril, ze vola ex ohladne malej, ako sa s nou dohodol atd. Jeho prve manzelstvo bolo dost komplikovane, ale ja to nemozem posudit- bolo by to iba jednotvarne. Jeho ex si s nim aj po rozvode robila co chcela. Ona urcovala vsetky pravidla ohladne malej. Samozrejme, sudom mu bolo urcene, kedy malu moze vidiet, ale par krat sa stalo, ze ju nemal cez vikend, kedy ju mal mat, lebo vraj "mala chce ostat pri maminke". Najprv som sa do toho nemiesala, ale ked som videla, ako skaredo jeho ex s nim komunikuje, povedala som si aj svoj nazor. n si to vsetko nechal a stale hovoril, ze to robi len kvoli tomu, aby ex nehuckala malu proti nemu a nam. Ja mam s malou velmi pekny vztah. Uz dlhsi cas mi vsak o nej nic nehovoril a preto som sa mu pozrela do mobilu, ci jej volal.
samozrejme, mala som mu doverovat a nerobit to, ale o to viac ma teraz udivuje jeho spravanie, ze po tom, co sa mu zrutilo prve manzelstvo a prisiel o dceru, je schopny prist aj o syna.

vanduska
14. črc 2007

stale m hovoril, aky je stastny, zer moze byt stale s Adamkom, ze sa moze podielat na jeho vychove, davat mu papat, hrat sa s nim, uspavat ho. pretoze to pri jeho dcere nikdy nezazil. Co sa tyka maleho, vo vsetko sme sa stale zhodli, mali sme rovnake nazory....aj nase manzelstvo fungovalo po vsetkych strankach, s vynimkou hadok...ale ved v kazdom manzelstve su hadky a clovek ich predsa neriesi ihned rozvodom

titkovamiriam
14. črc 2007

tak to sa este viac kompikuje,moj priatel je tak isto rozvedeny ,ma dospele deti ale stale este studuju.Vobec sa nestykaju odkedy si ma nasiel a teraz je to este horsie ked mame Mareka.Sustavne sa natahuju za vyzivne a majetok,sudom vsetko starsne dlho trva a ja musim mat pevne nervy lebo to nebude vecne trvat-snad.

sue
14. črc 2007

Vandus, na rozvedeného chlapa sa rýchlo oženil 😒 netlačí na neho nejak exmanželka?

vanduska
14. črc 2007

marhulka - ano, on ma pocit, ze nemoze volne dychat. Lenze on povazuje za kontrolu uz aj to, ked mu zavolam do prace a opytam sa ho, ako sa ma. On nikdy nepochopil to, ze od oktobra minuleho roka som v kuse zavreta v byte Prestala som pracovat, narodilo sa mi babo, mala som kopec skusok, este aj domacnost popri tom. Nie som rodena Bratislavcanka, som z vychodu, nemam v Bratislave ziadnu rodinu. On odomna chcel, aby som bola kazdy den pozitivne naladena a neustale mu dakovala za to, co pre nas robi. Nepopieram, staral sa o nas oboch, neustale pracoval, aby sme vsetko mali. On si mysli, ze ja som mu vdacnost nikdy neprejavila a vobec, vraj som si ho zobrala iba z vypocitavosti. To vsetko padlo teraz pri tej poslednej hadke.

vanduska
14. črc 2007

sue, nemyslim si, ze na neho tlaci nejako ex. On s nou vobec nekomunikuje. Zavola jej a pyta si k telefonu malu. Ale ano, rozviedol sa v septembri a v juli sme sa brali. Ale hovorim, boli sme si 100% isti, ze sme jeden pre druheho ako stvoreni. Ja ho este stale velmi lubim a momentalne si neviem predstavit zivot bez neho. Lenze najhorsie na tom je to, ze so mnou uz vobec nekomunikuje. Zavola kazdy druhy den a opyta sa ako sa ma maly a potom zlozi. To je vsetko.

sue
14. črc 2007

Vanduska a prečo sa prvýkrát rozviedol? Lebo toto čo robí teraz tebe tak tak isto nekomunikuje aj s exmanželkou... Otec dieťaťa by nemal dcére len volať a posielať výživné, ale aj s matkou dieťaťa komunikovať... Nemá nejaký strach z niečoho? Zvláda riešiť iné problémy (v práci a tak)?

vanduska
14. črc 2007

presnu pricinu neviem, ale v prvom pripade poziadala o rozvod jeho ex. Co sa tyka inych problemov, stale sa ma pytal na nazor, rozpravali sme sa o nich a snazili sa ich nejako spolocne vyriesit. Nikdy sa o nicom nerozhodoval sam

titkovamiriam
14. črc 2007

vanduska tak neviem moznoze je hotovy z toho ze mam zasa male mimi a ma strach aby nedopadol ako prvy raz,podla mna bol dost odvazny sa tak rychle ozenit/my o svadbe ani neuvazujeme/ a mat dalsie dieta ked mu jedno manzelstvo nevislo.No to ze ta nechce vidiet je divne , ked este pred par dnami ti daval vsetko a teraz koly mobilu taketo rozpory. ☹ asi by to chcelo sa poriadne porozpravat

vanduska
14. črc 2007

bez toho, aby sa neporadil so mnou.

titkovamiriam
14. črc 2007

😅

aaa
14. črc 2007

vanduska-mě to celé připadá jako úlet, prostě ho něco žere a ruply mu nervy, nebude ti kupovat auto, aby za dva týdny na to chtěl rozvod. ten mobil je jen záminka, třeba má starosti v práci, nebo právě s ex manželkou, chlapovi do hlavy nevidíš, zkuste nechat vychladnout emoce a v klidu si promluvit.

bartejska
14. črc 2007

Take mi to prijde jako ulet, hlavne je skoda pridelavat si problemy, kde zadne vlastne ani nejsou.

marhulka88
15. črc 2007

prepacte dievcata ulet neulet v hre uz nie su len oni dvaja ale uz aj ich dieta...takze moj nazor je ten ze jeden zodpovedny clovek si taketo "ulety" v ramci ktorych vyhana zenu k rodicom aj s dietatom nemoze dovolit...
to ze manzelke kupi auto nic neznamena ... myslim ze ona nepotrebuje auto ale potrebuje jeho, jeho pozornost, jeho lasku lebo ako uz napisala citi sa osamela a nepochopena
Vanduska ja by som mu dala riadne kvapky nech si zapamata to co urobil a ak chce s tebou a vasim synom ostat nech sa podobnych vylevov zdrziava...aspon ja by som to teda netolerovala..mna keby raz poslal manzel s dietatom k rodicom tak by musel za mnou pekne pricupkat on a nie aby som sa mu ja doprosovala...ale ja som vraj strasne hrda osoba...podla mna len viem co od zivota chcem co mozem a co nemozem tolerovat
..a este..plne chapem tvoju situaciu presne to iste prezivam aj ja sama daleko od rodiny v meste kde takmer nikoho nepoznam bez prace...len s malym rozdielom-bez dietata(neviem ci je to lepsie alebo horsie)drzim palce!!

vanduska
15. črc 2007

dakujem marhulka. Problem je v tom, ze dat mu kvapky uz vobec nepomoze, pretoze on ma vobec nepocuva. Citim sa hrozne. Snazim sa na neho nemysliet, venovat sa Adamkovi, ale pride na mna slaba chvilka a potom to strasne boli. Naposledy sa ozval vo stvrtok, dnes je nedela vecer a nic. Uz mam pocit, ako keby mu naozaj vsetko bolo jedno, aj maly. Nerozumiem, ze ho vobec nezaujima, ako sa Adamko ma. Chcel cas, tak ho ma, ale vecne nemozem zit v takej neistote. Musim predsa vediet, co dalej. Ci sa chce naouzaj rozviest, alebo potrebuje fakt len odstup na urcity cas. Niekedy mi strasne chyba, inokedy mam na neho taku zlost, ze by som mu ihned zavolala a vynadala do chrapunov. Takto som si teda leto nepredstavovala ☹

marhulka88
15. črc 2007

vanduska ja by som to riesila tak ze ak chce mat "volno" od manzelky a dietata (do pekla taku sprostost som este nepocula-davas si ty niekedy volno resp. odstup od manzelstva a materstva???) tak nech ho ma..teraz si na tahu ty...chces ostup? mas ho mat...chces volno? mas ho mat...chces rozvod? mas ho mat...neprosit neplakat neponizovat sa...aj ked sa v tebe budu miesat pocity lasky a nenavisti k nemu budu sa ti hlavou prehanat myslienky preco to tak je a preco sa tak sprava musis na kona vysadnut ty...
a ked budes pevne drzat opraty on sa rozhodne .. ked ta miluje vrati sa a ak sa nevrati zivot pojde dalej aj bez neho...
poviem ti ze podla mna teda chrapun je a poriadny ak ho nezaujima uz ani to ako sa ma jeho syncek..hmm pre mna by to bol jasny signal
pocuvaj a si si ista ze tvoj mangel nema nejaku krasku na travenie volnych chvil ktora mu osetruje boliestky???
verim vanduska ze musis byt poriadne zronena a zarazena tym co sa deje a silno ti drzim palce aby si bola znova stastna a tvoj syncek rovnako 🙂

sue
15. črc 2007

Ak sa štyri dni neozval ako sa má syn, tak... 😠 servítku pred ústa by som si nedávala 🙄

balsiger
15. črc 2007

vanduska: cetla jsem tvuj smutny pribeh, moc mne to mrzi...je to bolava zkusenost, bohuzel nejsiprvni ani posledni...i ja mam zkusenost 😢

chtela bych ti jen rict, ze nejlepsi je se pokusit s partnerem(manzelem) na rovinu probrat,co se vlastne deje - a to bez emoci.nevim, jestli to dokazete - mate momentalne napjatou situaci,ale promluvit v klidu,"vybalit karty na stul"...cim driv,tim lip, protoze uz te nebude ta neurcitost vic trapit, at uz je pravda jaka chce a pak se budes moct s danou situaci zacit vyrovnavat.drzim ti palce

mirka414
15. črc 2007

vanduska bohuzial ti musim napisat,ze to chce riadnu davku trpezlivosti.ja som cakala malinku bola som6mes.tehotna ked mojmu ruplo v bedni a prestal somnou komunikovat a dokonca aj s jeho otcom!!!a ja som bola1000km od domova a nepoistena..nevedela som co mam robit tak som si zbalila veci a odisla porodit moj pokladik na slovensko.a moj??obcas napisal sms obcas sa mesiac!neozval potom na vianoce to uz mala malinka3mesiace mi napisal ako velmi nas lubi a ze mu chybame a potom zasa 3-4 dni nic a na silvestra nam napisal,ze nas miluje a praje vsetko krasne! 😠 nato som mu napisala ze ho nechcem v zivote vidiet,ze malinka bude len moja a ze nemusi posielat ziadne peniaze ze sa mame fajn!!nato mi zacal pisat sms,ze nech ho neopustam,ze nas lubi a odvtedy kazdy den pravidelne telefonoval a v januari som mu priniesla ukazat malinku a ked ju zbadal tak sa rozplakal a neskor som ho pocula ako sa jej aj ospravedlnil...a teraz je uz jul malinka ma10mesiackov a markusa som si 07.07.07 zobrala za manzela a on je super otecko a manzel.ale tiez som tomu nedavala ziadnu sancu!!!to moj pribeh.

petruci6
15. črc 2007

ahojte,vidim,ze tu sa nespi,alebo ano?tak aj ja sem patrim,sice nemam dieta,a nebol to ani moj muz,ale zili sme spolu vyse 2 rokoch a teraz je fuc...takze si vas tu teraz citam a vidim,ze este mozem byt stastna,ze sa nam nakoniec to dieta ani nepodarilo,aj ked sme sa o neho snazili,teda ja som ho chcela,on sa tak iba tvaril pre pokoj v rodine,ale to je uz jedno...

sue
15. črc 2007

Petruci, to sa vám stalo teraz? ☹ moja, to mi je moc ľúto ☹