Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

bednaroi
27. únor 2007

no tak ja nevim,ale kdyby se bal o dite,tak ji prece nebude vystavovat stresu,ale naopak bude delat vsechno proto,aby byla v pohodicce a stastna,aby se nestresovala,nic tezkeho nenosila a pod,ne ze ji rekne ze je konec 😠

mcw
27. únor 2007

Damia, mas rodinu na blizku? Nepises o nich...co oni na to? V tvojej situacii je dolezite mat blizkych/priatelov na podporu a radu. Tvoj manzel je podla mna nezrala a sebecka osobnost. Toto, co ti spravil teraz, nemohol spravit v horsom case pre teba a babatko. On urcite nechape, ze ublizuje nie len tebe, ale to, co ty citis sa nepochybne prenesie na vase spolocne dieta a male moze mat potom v buducnosti citove problemy. Lahko sa radi, aby si sa drzala a bola silna koli malemu...teraz je to tazke a je to vsetko nepochybne vina tvojho manzela. jemu ocividne na dietati nezalezi a kona tak, aby sa teba a maleho cim skor zbavil, co najlepsie v klude, aby si mu nerobila problemy. Tomu ja uz hovorim, silny zaludok... Dievcata prosim vas nepiste tuna, ze chlapi su raz taki a my ich nepochopime...to nie je pravda. Hoci v celku muzi myslia inac, ale toto, co manzelia Ben a Damii a inych zien spravili, toto len svedci o sebeckosti a nezralosti a nezodpovednosti DOTYCNYCH muzov...

Damia, nestahuj sa prec z domu...najprv sa porad s pravnym poradcom/odbornikom a potom konaj na ich radu. Tvoj manzel ma zodpovednost voci tebe a hlavne teraz voci vasmu spolocnemu dietatu, hoci on sa vas cim skor, chce zbavit, nedaj sa. Prepac, ze teraz to takto napisem, ale casom pochopis, ze vam (tebe a malemu) sa bude lepsie zit bez pritomnosti cloveka, ktory sa dokazal roky pretvarovat, ze ta miluje, ktory nezodpovedne a sebecky spravil dieta, na ktorom mu teraz nezalezi, ktory ta opusta v situacii, kedy zena najviac potrebuje partnerovu podporu....cas zahoji a veci sa obratia v tvoj prospech, len sa nedaj. Drzim palce...

mcw
27. únor 2007

Sorry, teraz som precitala svoj prispevok a snad vyznieva dost tvrdo, len som to pisala, tak ako som citila, po precitani Damiinych prispevkov...samozrejme, ze mi je luto, co sa ti Damia stalo, ale zaroven citim zlost voci tvojmu partnerovi a jeho bezcitnosti voci tebe a malemu. Prajem vela sil pri rieseni tvojho problemu a este raz nedaj sa a hladaj podporu a rady u blizkych a odbornikov....aspon tak sa budes citit trosicku, ze nie si na to vsetko sama a mozno sa ti ulahci.

zanett
27. únor 2007

Ja chapu, Damia, ze tvoje situace je zapeklita proto, ze cekas miminko a navic jste manzele (coz je mozna ku prospechu veci, protoze on ma vuci tobe zodpovednost, ze ktere se nemuze jenom tak vykroutit).
Vcera jsem mela dalsi "super" den...vyzvidal, zda jsem si konecne nasla nejake bydleni (asi me chce mit co nejdriv pryc)...bohuzel, nic vhodneho jsem si zatim nenasla...navic me ted v praci ceka prezkoumani zkusebni doby a doufam, ze mi nabidnou smlouvu na neurcito, protoze pokud ne, tak budu uplne v....kyblu. Uz ted nevim, jak bych to vsechno utahla z meho maleho platu (natoz, kdybych praci nemela... ☹ )....

Pred asi dvema tydny (cca) jsem do teto diskuze prispivala a rikala si, jaky je Benjin manzel h.jzl a ted jsem v podobne situaci... 😢 To by jeden neveril, jak se to vsechno meni... 😒 . Muj byvalej se ze vsechno chce dostat s co nejmensi ujmou...kdyz mi v patek oznamil rozchod, byl to sok, ale druhy den jsem mu rekla, ze se samozrejme budu snazit odstehovat co nejdriv (nevim, kam) a ze na nabizene penize nesahnu (mam prece hrdost). Ted vidim, jak blba jsem byla! To by se mu hodilo! Abych vyklidila pozice v klidu a bez vzruchu (a hlavne rychle) a aby mu zustaly vsechny penize (ktere mi nabizel doufajic, ze me odsud dostane rychleji)! Nevim, proc bych mu to mela usnadnovat! On ma to svoje jisty (bydleni, praci, vsechno...). Ovsem ja nevim, co ted bude! To je mu ovsem jedno...On rozchodem NIC neztrati (JA pro nej nebudu zadna ztrata, bohuzel), prave naopak: on zrejme jenom ziska!

Zacinam se dostavat do faze, kdy mam vztek! Jenom proto, ze ON se rozhodl, ze ho neco nebavi (asi ta zodpovednost), tak se (ON) rozhodl,ze to proste skonci a vykasle se na veskerou zodpovednost! Kdyz se mnou nechtel planovat budoucnost, nemel se mnou pocitat v budovani noveho domu (coz udelal). Kdyz uz se mnou planoval budoucnost, tak nechapu, jak si ted muze jen tak klidne odkracet a jeste mi naridit, ze JA se mam odstehovat a zkomplikovat si zivot, aby on ("chudacek") mel svuj zivot co nejpohodlnejsi! Neuveritelne! A ja blba krava jeste brecim nad fotkama z minulosti a nad jeho darkama, kdezto mu vubec nevadi takhle vsechno proste znicit (nasi budoucnost, minulost...). Nekdo mi to tady psal, ze ON mi za to nestoji; je to tezky, ale myslim, ze je to fakt. Kdyz se me muze jenom tak zbavit, tak ted nemuzu verit, ze me kdy miloval...

luciass
27. únor 2007

holky nakukuju do tohodle téma a je mi líto nových příběhů.... přeju vám ať jste zase co nejdřív šťastné, je to děs, běs a hrůza 😠 .....

sharlotta
27. únor 2007

Ja nechapem, ako sa moze niekto takto zachovat, normalne, odkedy som sem nakukla vkuse na vas myslim a nechapem.... 😒 Aj ja som nahnevana dokonca na chlapov vseobecne 😠

kveta
27. únor 2007

Benjamin, ako sa máš? 😕

sharlotta
27. únor 2007

Mozno uz budem vyzerat sibnuto, ale neda mi, ked na to furt myslim. Damia, mne sa zda dost pravdepodobne, ze to bude koli tomu potratu, pytala som sa aj svojho brata (ma 28) a ten povedal, ze to urcite nebude v tom, ze sa zrazu zbadal, ze nie je stastny....Aku dobu po potrate si znovu otehotnela? Ako to on znasal, ako znasal aj pripravy, aj to, co sa stalo potom?
A nemusi byt pravda, ze by sa takto nespraval, keby sa bal, podla mna je to celkom logicke, nechce to prezit znovu, tak ta posiela prec, aby nemusel byt za nic zodpovedny, o nic sa bat....Chlapi su taki, o nicom nehovoria, vsetko sa snazia prekusit sami a potom im z toho sibne!Porozpravaj s nim, nech ide aspon on sam si pokecat s nejakym psychologom. Alebo sa skus skontaktovat s nejakym jeho kamaratom, nech si on s nim pohovori.
Zanett uplne chapem, ze sa hnevas, ja by som asi praskla od hnevu!A urcite by neobstal len tak nalahko.Toto sa nerobi... 😠

siduska
27. únor 2007

benjamin tak napis ako to je s tebou

sharlotta
27. únor 2007

Baby napiste, cakame...Boze, to je neuveritelne, ze sa mozu muzi takto zachovat!Normalne tak upodozrievavo rozoberam spravanie toho mojho, my sme spolu 5 rokov a mam pocit, ze ho dost poznam, od zaciatku spolu byvame...Vzdy vravim, ze ruku do ohna by som nedala za nikoho na svte, ale keby sa mi to stalo, tak naozaj neviem, co by som robila...

vanusak
27. únor 2007

Damia, asi tě nepotěším, ale i můj manžel po přečtení důvodů/nedůvodů, z jakých se tvůj partner vymlouvá, že končí vztah, odpověděl: Má jinou, to je jasný...! Takže bojuj teď hlavně za sebe a za TVÉ miminko.

mojalili
27. únor 2007

MCW - nechcela som, aby to vyznelo, ze vsetci muzi su nepochopitelni, nie. MYslela som len tych "nasich", ktori taketo svonstvo dokazali urobit, opustit zenu vtedy, ked to najviac potrebuje.

DAMIA, ako vidim, tak sa nazory zhoduju, ze ma druhu. Bohuzial, aj mne to tak pride, asi sa to hanbi priznat. MOj to zatlkal od 2. mesiaca mojho tehotenstva po 3 . mesiac, co moja dcerka bola na svete. A profesionalne...

Dievcata, drzte sa, tazko sa radi, a viem, ze sa to vlecie, i ed to chcete urychlit to vysvetlenie a rozuzlenie toho, co urobili, neda sa to. Vsetko ma svoj cas, ktory boli. To viem sama dobre...
Myslim na vas cely den, drzte sa bambulky...

zanett
27. únor 2007

Vanusak, tak to je sila! Ja proste to muzsky mysleni opravdu nechapu! Zrovna pred chvili mi sel D. (od ted ho tak nazyvam) "pomoct": na Netu mi hledal podnajem! Ze pry se snazi byt napomocny!!!! 😲 😕 😖 . Napomocny?!?!?!? Komu? Mne teda rozhodne ne! Chce pomoct akorat SOBE tim, ze mi najde neco (rozumej: cokoliv, i sebevetsi diru), kam se budu moct co nejdriv odstehovat a ON SI TAK POMUZE k tomu, ze bude mit klid: rychle, snadno a bez nasili (viz muj prispevek vyse)...nestacim se divit! Dokonce tam nasel nejaky bydleni, kde se uz ted tisni 9 (!!!) lidi! Pry rekl, ze jde o velikost domu, kdyz ten bude dost velky, tak se to pry ani nepozna (to, ze je tech najemniku vic!!!)! V tom dome maji jen jednu koupelnu/ pracku atd a tri loznice!!!!!!! No sali me snad zrak?!?!? JEMU by nevadilo, kdybych se odstehovala na nejakou zablesenou ubytovnu, jen proto, abych odsud byla pryc co nejrychleji! Ovsem on se uz stehuje do (drive naseho) vysneneho domu (na tri patra), kde ma vsechno (a vic), co si jen muze prat! To mu ani nebude blbe vyvalovat se v pomalu exkluzivnim dome pri vedomi, ze jeho byvala pritelkyne (kterou po vecerech presvedcoval o jeho nehynouci lasce) bydli v nejake p*deli? Tady me uz opravdu nic neprekvapi! Nemit tu skolu a praci, tak letim zpet do CR (nemam ani na letenku)! uz vim, proc maji nektere zeny problem verit muzum! Ja uz mam ted chlapu plny zuby taky (cest a omluva vyjimkam).

bluff
27. únor 2007

vidite baby, a preto skor nez planujete spolocne domy, vydajte sa (bez predmanzelskej zmluvy samozrejme)! inak mozete dopadnut aj tak ako pise zanett 😝

andik
27. únor 2007

bluff

v dnešní době se ale většina chlapů chce ženit jen se smlouvou,tak co pak??? 😒 Mám kopu známých,každá musela podepsat smlovu,jinak by si ji chlap nevzal 😒 postavili domy,koupili auta a pak dají své budoucí ženě podepsat,aby se všeho vzdala 😒 To se mi od takových chlapů moc nelíbí....

bluff
27. únor 2007

andik

kym je chlap namotany, ozeni sa aj bez zmluvy.. netreba vsak cakat roky, kym sa mu zasa krv preleje spat do hlavy a zacne zbytocne vymyslat 😀

andik
27. únor 2007

bluff

😀 no jo to je sice pravda,ale nikoho takového neznám.Mě se za poslední rok vdávaly 3 kamarádky.Každá neměla nic 😀 a manželé postavili domy a jeden koupit byt v Praze.Před svatbou to vyžadovali 😠 Jinak prý svatba nebude,tak co pak?S tím chlapem pak taky nic neurobíš 😀

andik
27. únor 2007

a ženská s dětma chudák co pak???????? 😠 kam půjde?

mmmk
27. únor 2007

Zanett, promin, ze se ptam, ale dva roky snejsou zrovna dlouha doba. Tys mu natolik duverovala a nenechavala sis zadni vratka pro priprad "co kdyby"? 😕

bluff
27. únor 2007

andik

neviem na to ani odpovedat, co potom zenska s detma, asi by sa sudil o deti a mozno by ich aj vyhral, kedze by im vedel zabezpecil domov a skolu atd... vsetko nadobudnute po manzelstve sa sice deli, ale aj s tym sa da vybabrat (muz ma firmu, ale on dostava len akoze plat atd..).. je to potom velmi tazke dokazovat, a este k tomu ked zena nepracuje.. ja by som sa veru bala ist do manzelstva s holym zadkom a s predmanzelskou zmluvou.

mojalili
27. únor 2007

Dievcata, ja som nesklonila hlavu do klina, ako sa to povie, ked som zistila, ze ma muz podvadza. Rychlo som si nasla pravnicku, a ked sluboval hory doly, pretoze sa citil vinny, ze opusta svoje dieta a zenu kvoli milenke a aby ludia neukazovali na neho prstom,tak som spisala zmluvy (predrozvodne) a uz nemohol na rozvode cuvnut. TAk sme sa dohodli na byte, na peniazoch (vyzivnom). A teraz si moze trieskat hlavu. a mozno aj trieska.

Veru aj mna to bolelo vtedy, no pomahala mi pravnicka a brat. Mozno sa sama sebe teraz cudujem, ako som dobre z toho vyviazla.

On ma teraz co chcel, len svoju milenku, ktora sa nechce kvoli nemu rozviest. 😉
JA mam to najcennejsie, moje dieta....

JA viem, ze mozno pisem odveci, mozno vas inspirujem, treba robit teraz pre vlase dobro a dobro vasich deti (Damia). Nedajte sa...

melory
27. únor 2007

mojalili velmi sa mi paci tvoj a prave tvoj prispevok.
lebo toto je pomoc a nie neboj to bude dobre, prd bude nieco dobre, ked si to nezariadis.

bluff
27. únor 2007

presne tak, cakat sa vobec neoplati, lebo vas chlap o vsetko oberie! aj ked tu baby pisu ze je to teraz tazke, neda sa tomu uverit, daj si kupel a blbosti, zeny musite konat a to skor ako vas "milujuci" muzik.

melory
27. únor 2007

😉 konecne k teme... 😉

mcw
27. únor 2007

mojalili - pochopila som, ako si to myslela s tymi chlapmi... 🙂...mas moj obdiv, ako si to vsetko vtedy dokazala a tiez dufam, ze ten tvoj ex si teraz trieska hlavu 😀 Prave toto som chcela poradit Damii, ze potrebuje urychlene pri sebe niekoho, kto by "za nu myslel striedmo", bez velkych emocii a pomahal jej zabezpecit buducnost ako pre nu, tak aj pre jej mimi.

zanett....vlastne ty mas stastie v nestasti. mozno ti to teraz pride, ako koniec vsetkeho na com si zakladala svoje stastie a svoju buducnost, ale o par rokov sa na to budes pozerat, akoze ti tvoj ex urobil favour. Podla mna je lepsie sa teraz rozist, pokial si este mlada, slobodna, bedzetna....nez zacat spolocnu domacnost s niekym, s kym ako sama pises sa casto hadas. On je rozvedeny? Spominala si, ze ma uz dva decka. Mozno, je taky typ cloveka, ktory nedokaze stastne zit so zenou. Bud rada, ze sa ti to prihodilo teraz a nie o par rokov neskor. Drz sa, uvidis, zivot sa zlepsi a dufam, ze si najdes dobre bydleni, daleko od neho....

Kde to vlastne v UK byvas?

mojalili
27. únor 2007

Melory, preskakala som si to tiez, tak viem, o com hovorim. Dokonca pribeh s BENJAMIN sa mi tak stotoznuje (az na tu druhu sancu), ze som pozerala ako blba, ci som to ja pisala.

Baby, mam 3 izbovy byt, ktory sme napisali na nasu dcerku (spravujem ho ja do jej 18 tich narodenin), dobre vyzivne (ex bol dobre zviera na pracovisku), pritom si privyrabam (ucim AJ), no snazim sa ZIT DALEJ....
neverte slovam (tie ktore maju deticky), ako typu "zacnite zit odznova".to sa neda. Pekne pokracujte a tym smerom, aby STE SA VY MALI LEPSIE...
Dievcata, naukamenujte ma za tieto slova, chcem vam dodat odvahu, oni su viac zmeteni, zena sa dokaze rychlejsie zorientovat a zacat riesit veci spravne, ale potebujete pomoc skuseneho (pravnik, soc. pracovnik a tak), kto sa vyzna v zakonoch.

mojalili
27. únor 2007

ZANETT - kazdy rochod je kruty, aj ked v tom nie je dietatko. Ale bud rada. Tebe mozem naozaj povedat " ZAcni novy zivot", mozes, nic ta nezvazuje. SKus to, najdi v sebe odvahu, povedz si, ze si pre vztah urobila co najviac a ked on o teba nestoji, tak si ta nezasluzi. Bud nad "NIM", bude ho to vaic srat, ked uvidi, ze si silna. Vies, ako pisala mcw, casom budes sa na toto pozerat ako an lekciu zivota, a povies si, ze dobre sa stalo, ze ste si od neho isla prec, pokial ste nemali vlastne deti.To by viac bolelo...

nathalinocka
27. únor 2007

mojalili.ja som otehotnela s manzelom este pred svadbou.je som nemala nic, on dom,byt,auto,ucty...zosobasili sme sa len pod podmienkou ze podpisem zrusenie BSM.vedela som do coho idem ale aj keby sme sa rozvadzali mozno lepsie pochodim ako keby som bola iba jeho druzkou.viem je to hnusne od neho.neviem preco tak rozmysla clovek ktory vravi ze miluje.
teraz nam to klape sme spolu 7r manzelia 3r.co bude o niekolko rokov to neviem, mozno pride nejaka "pipka" a nas necha.
on sa do pravnych veci velmi ale velmi dobre vyzna, ma znamych exekutorov a pravnikov...pri rozvode by som to mala tachsie.
ale rozmyslam triezvo ak sa chrani on tak MUSIM AJ JA, mam dcerku a planujeme druhe nic ine mi neostava.treba mysliet aj na "zeleznu rezervu".
drzim vam palceky papa

mojalili
27. únor 2007

Nathalinocka, super triezvo rozmyslas, to je dobre. Treba v zivote mysliet na zadne vratka, aj ked sme si akokolvek isty.
Ale pravdupovediac, hovorim to teraz, predtym som to tiez nevedela, milovala som celou svojou bytostou, nemyslela som, len som milovala. Ten sok ma zmenil...

zanett
27. únor 2007

Mojalili, mluvis mi z duse; ja jsem delala presne totez; milovala jsem ho az za hrob (ani ted presto vsechno nemuzu nektere pocity potlacit), taky jsem na nic nemyslela, jen milovala...nekdy, jak je videt, je i hodne lasky naskodu. A vsichni to zname: laska je slepa...No, rozhodne jsem ted prozrela! Uz nikdy se nehodlam dostat do situace, kdy budu (materialne) zavisla na chlapovi...cim min zavisla, tim lip....ted uz to vim. Uplne slysim moji mamu, jak by mi rekla: "Ja jsem ti to rikala!"