Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

consti
17. únor 2007

ben moc držím palce a neboj se uposlechnout kvetu!!Podle mě, když vidím, jak se tvůj muž chová teď, tak se s tebou bude sakra tahat o majetek.Bacha na to a radši se snaž co nejdřív zaopatřit tak, abys pak nebyla na dluhy a vše ostatní sama. 😒
To víš, začne do toho kecat milenka, která ho bez peněz nejspíš chtít nebude.Když šla do ženatého chlapa s malým mimčem, tak asi bude mít k tomu opdovídající charakter.Bacha na ni 😎 .

dorotka
17. únor 2007

kveta bacha na jednu vec pokial to dobre chapem byt sa splaca aj teraz takze splatky ktore boli splacane v manzelstve z toho je polovica jeho ak maju bezpodielove manzelstvo
a consti ma pravdu on sa asi zacne vzpierat s platenim hned ako bude rozmyslat o zalozeni druhej rodiny cize to treba urcite riesit cim skor

gedren
17. únor 2007

tak ja myslim, ze zase uplne "zasantrocit" byt je dost podraz, i kdyz je psany na ni a on ji opustil.

Rozumna a pri rozvodu casto uzivana varianta je napsat byt na dite. Na druhou stranu jak mu pak zabranit, aby tam chodil, ze? :( Asi bych poprosila o pomoc rodinu a snazila se ho vyplatit, treba si i vzala nejakou kamaradku na podnajem, aby bylo z ceho.

dorotka
17. únor 2007

no napisat to na dieta to najprv treba vediet ako rozumne sa bude spravat aby sa potom nebili o dieta kvoli bytu

macanet
17. únor 2007

Ahoj benjamin, přeju hodně sil a hlaně před ním neukazuj, jak tě to trápí, vím, že je to těžký.Taky si myslím, že ta jeho nová nepobrala asi moc logiky, protože uhánět chlapa, kterej má rodinu, resp. malý dítě? Vím, že se to stává, naši jsou taky rozvedený, ale to nám bylo mě 15 a bráchoj 11.Taky bych neměla asi žaludek prát mu jeho hadry, ale člověk neví jak by se zachoval.Přeju ti hodně sil, ať už to dopadne jakkoliv. 🙂

kakula
17. únor 2007

Benji už to začína co už se mu nelíbí, že se dokážeš branit a netruclíš pro něj.
Jen jedna rada taky jsem se rozváděla a vše jsem zařizovala ohledně rozvodu atd.pozdě.Udělej to hned jak vyživné na dceru,rozvod a hlavně majetek.Já jsem začala řešit majetek až ted po skoro 6letech co jsem od něj a je to na nic.Právník je drahej,ježdění k soudu je jak když jsem něco provedla.Fakt ted lituju, že jsem to neřešila hned co jsem odešla.A taky se připrav, že začne dělat mrzutosti.Se střídavou péčí bych nesouhlasila taky.Oni si hrajou najednou na páni dokonalí.A ta jeho do něj bude vandrovat.
Prosím tě hned se porad s právníkem,zajdi na socialní odbor-oni budou zastupovat zajmy dítěte u soudu a bude ta paní takova tvoje opora.Teda zda tam neseděj nějaky děsný žensky.Sepíšou s tebou k soudu žalobu o péče o dítě před a po rozvodu.Opravdu na nic nečekej a jednej.Pokud teda víš, že už ho nechceš!To si už musíš ujasnit ty.
Myslím, že tě rodina podrží a určitě najdeš príma chlapa jako jsem našla já.
Mám z tebe radost, že jsi silná ženská a nebulíš doma pouze do polštaře a lituješ se.Ty za nic nemůžeš to on si vybral.A věř, že už ho to začína pěkně štvát.Bude žárlit a kdoví jak ta jeho nová princezna vypadá.Určitě ti nešahá ani po kotníky.
Drž se bude to boj

kakula
17. únor 2007

jo a taky bych už asi neměla žaludek s ním spát v jedný posteli a aby na mě šahal a miloval se se mnou.Viděla bych tu druhou.BRRRRR

siduska
17. únor 2007

ahojky benji, je to zly a taky nespravodlivi co se ti ted deje, ne kazda zenska je tak silna jak ty, ja nevim co bych asi dela mozna bych se nekam zavrela a bulila cele dni.
Ty si moc statecna, obdivujem ta a drzim ti palecky, verim ty, ty to zvladnes a dokazes.

lucisa
17. únor 2007

benji, tak Lucinka - pěkné jméno, jako já, takže je to moje chráněnkyně 😀

nedej se a hlavně se zkus co nejdříve spojit s někým, kdo ti právně poradí.
mám takové blbé tušení, že se může stát, že ti zítra řekne, abys mu odpustila, že se vrací, ty kvůli Lucince podlehneš a on ti v tomto období podrazí nohy s majetkem a natrvalo odejde třeba za měsíc, ale majetek už bude mít zajištěný nebo vyřešený pro svou stranu....

a ty se ještě budeš potýkat s dluhy a s penězi, nemluvě o tvé už teď nabourané dušičce, která by se po takovém druhém podrazu doslova přetočila ☹
a určitě bych zkusila ještě psychologa, který ti objektivně poradí, jak na něj, jak se chovat a hlavně na signály, které vysílá a ty si jich třeba ve svém rozpoležení momentálně neuvědomuješ!!!!
držím palečky na ten zítřek!

siduska
17. únor 2007

jo a souhlasim pene s kakulou to, ze by zase byl se mnou, hladil me a delal jak keby se nic nedstalo tak to se my hnusy.

kveta
17. únor 2007

Gedren, nemyslím si, že je riešenie zobrať si k miminku podnájomníčku len aby vyplatila neverného pána. Je to "charakterné", ale blbosť. Teraz musí aj Benji začať myslieť na svoje potreby a nie na to, ako z materskej a od svojich príbuzných brať prachy na vyplácanie neverníka. Inak keby ten neverník bol charakter, tak by jej ten byt v tejto situácii nechal.
A čo sa týka toho, ako mu zabrániť, aby chodil do JEJ bytu? Nuž na Slovensku by to bolo jednoduché: zavolá políciu a oni ho už z jej bytu vyvedú aj sami... 😉 Lebo o tom, kto v byte smie byť rozhoduje majiteľ a majiteľom je ona. 😵

erika153
17. únor 2007

ale ked nadobudli ten byt pocas manzelstva tak je ten byt oboch a je jedno na koho je pisany. akurat ten na koho je pisany musi vyplatit toho druheho. ale jedno mi nejde do hlavy. necha zenu s malym dietatom a este chce prachy za byt. hanba.fuj..

gedren
17. únor 2007

kveto, to byl jen navrh, ze vsechno se da vyresit, i problemy s penezi. Benji se musi rozhodnout, pokud on bude chtit zpatky, zda ho prijme - ale bylo by smutne prijmout ho jen proto, ze by se bala, kam by jinam s malou sla. At se rozhodne pode toho, jak mu veri a co k nemu citi, majetek se nejak vyresi, samozrejme to chce nenechat se oblbnout, jak pise kakula a lucisa, a mit oci na stopkach, pokud to jde, prevest si penize ze spolecneho uctu k sobe apod., proste aby pak nezustaly jen oci pro plac. Chlapec se pekne vybarvil a nejen tou neverou.

benjamin
autor
17. únor 2007

Holky ahoj, byla jsem celý den mimo byt - u mamky a také na procházce s jeho ségrou, která mě kontaktovala. Vše jsme spolu probrali. Ujistila mě, že ať to dopadne jakkoliv bude nás mít s Luckou stále moc ráda, dveře máme u ní vždy otevřené. Popřála mi stejně jako vy hodně moc síly a štěstí. S manželem měla možnost mluvit dnes ráno a řekla mu, že odpo jdeme na společnou procházku a on prý na to:“tak je pozdravuj holky moje, hlavně Lucinku“
Chápete?? Já moc ne!!

Před chvílí mi volal ten jeho nej kámoš. Že to znovu spolu probírali (tentokrát z očí do očí). Manžel potvrdil, že je v tom žena, ale prý ještě něco víc. Dále se o problému nechtěl bavit, odbíhal od tématu i přesto, že kamarád se k němu snažil několikrát vrátit. Prý si to musí vyřešit sám. Něco ho strašně sžírá, ale neřekne co. Kamarád má dojem, že by skutečně mohlo jít o psychické problémy kvůli té práci. Zkoušel naťuknout i toto téma, ale nechtěl o tom mluvit.
Ale to ho neomlouvá za to, co udělal, že?! To je jasný!!!

Holky, ale co když má opravdu ten psychickej problém, mám podat pomocnou ruku nebo ho nechat být za to co udělal?
Víte on je člověk společenský, vtipný, bavič společnosti, sebevědomý, optimista. Vždy o sobě tvrdil, že je dítě štěstěny, že mu vše v životě vychází, tak jak chce. Teď má první obrovskej problém a nedokáže to nikomu říct, vypovídat se, ani nejlepšímu kamarádovi ne!

Holky, to je zamotaný co?! Jsem z toho fakt hotová.
Nevím, jestli píšu srozumitelně, lítaj mi myšlenky sem a tam.

Jak tenhle příběh dopadne???...... to by mě opravdu zajímalo…

Zítra s ním budu mluvit, tak jsem zvědavá, co bude dál….

macik
17. únor 2007

benji-žádnou pomocnou ruku!!!!!! neblázni...v této situaci?
když to s tebou nedokázal řešit na férovku, tak ať se s tím srovná sám...a pokud bych chtěl zpátky, tak to by se teda měl setsakramentsky snažit...kdybys mu teď nabízela pomoc, tak by si mohl myslet, že si s Tebou může dělat, co chce..ublížit a pak vycucat...neblbni 😕
pomoc by měl spíš nabídnout on Tobě-on odešel, on Vás dostal do logicky horší finanční situace, on vzal stabilitu Tobě i malé...on má zpytovat svědomí-ne Ty!

consti
17. únor 2007

ben a není opravdu možné, že to něco co ho ještě trápí je těhotenství jeho milenky???Nikomu bych to nepřála, ale napadlo mě to, když jsi napsala, že řekl, že v tom je žena a ještě něco.
Jinak nevím, co si o tom myslet.Je podle mě dost zmatený..myslíš, že by se ti fakt nesvěřil??Nevím, je to fakt divné 😒

csicsi
17. únor 2007

benjamin,nemozes ho lutovat, NIE, nemozes si to dovolit, musis mysliet an seba a na dietatko, musis byt silna a uvedomit si ze spravil chybu on, v kazdom pripade si musite sadnut, a porozpravat sa o tom, iba vy dvaja a nikto iný! Musite sa natolko poznat, drzim Ti palce aby si netrpela a aby si bola stastna!

bzuco
17. únor 2007

consti, napadlo ma presne to isté 😒

consti
17. únor 2007

bzuco snad se mýlíme..ale nedokážu si představit jiný, větší problém, s kterým by byl takový problém se svěřit nej kamarádovi.Kdyby šlo o dluhy atd., tak to asi kamarádovi řekne, zatímco těhotenství milenky je dost choulostivé 😅 .
Ben snad to tak nebude, drž se, máš tu velkou podporu 😉 !

bzuco
17. únor 2007

consti, čítaš mi myšlienky

mona81
17. únor 2007

ahoj holky tak jsem si pročetla vaši diskuzi a musím říct FUJ TAJBL 😔

benjamin nevím jak bych se zachovala v takové situaci já, ale vzpomínám si taky na jeden film, nebo jsem to snad četla v psychologii, teď nevím 😅 ...manžel opustil manželku a šel k milence. Jenomže manželka věděla, že manžel k ní ještě něco MÁLO cítí a tak se rozhodla bojovat...všechno brala v klidu, nic mu nevyčítala, začala o sebe víc pečovat a k manželovi se chovala velice mile(dokonce o něj pečovala víc než kdy dřív). Právě proto že všechno dělala tak jak jsem popsala, přitáhla manžela k sobě zpátky, protože on nakonec viděl, že ona o sebe dbá a že je to kus baby a že ji přece jen nechce ztratit. Byl prostě mile překvapen 🙂

Ale říkám, byl to jen film...

Sama nevím jak bych se v této situaci zachovala, ale vzpomínám si že mi můj bývalý udělal něco podobného a já se snažila ho přijmět k jinému názoru. Rozhodl se nakonec udělat to co po něm žádala rodina (je to kulturní zvyk) a mě nezbylo nic jiného, než přijmout jeho rozhodnutí. Do ničeho jsem ho nenutila, ale snažila se mu rozsvítit v hlavě. NEVYHRÁLA JSEM. Ale právě proto, že jsem na něj byla milá a nic mu nevnucovala (ba naopak jsem se snažila pochopit jeho situaci), jsme zůstali přátelé na život a na smrt. Tři měsíce po tom co si ji vzal(svatba se tam konala během 1měs. a to měli tento čas na sebepoznání + svatbu) se rozváděl, protože říkal že miluje mě! Nikdy už jsme to nedali dohromady, protože tvrdil, že mi moc ublížil a že už by to nikdy v životě nechtěl zažít. Ale jak říkám, snese mi i modré z nebe. Pokaždék když jsem měla problémy, mě vytáhl z bryndy jak už finanční tak jakékoliv jiné. Dokonce řekl své nové přítelkyni, že jsem na prvním místě. Nechal mě u nich bydlet, když jsem projížděla městem a jeho to musela akceptovat. Tak tomu já říkám respekt. 😎

Proto říkám, zkuste to řešit s klidem i když je to moooooooooooc těžké.

bednaroi...byl to turek tak víš o čem mluvím 😀 Jinak ten film o čem jsi psala jsem taky viděla 😀 😀 😀

mona81
17. únor 2007

tak to je trapas....přečetla jsem si jen první stránku a nevšimla jsem si že jste už na 10.straně 😅
teď nevím co jste všechno psali jestli jsou spolu nebo už na něj nemyslí...teda musím se vrátit a vše přečíst znovu 😅
Jestli jsem napsala něco špatně tak se omlouvám, je to moje chyba, vypadlo mi nějak devět stránek 😠

consti
17. únor 2007

mona tak moc mimo téma nejsi, neboj 😉

benjamin
autor
17. únor 2007

macik a csicsi, to je fakt, máte pravdu... vždyť já nic neudělala, že jo?!!

macik, máš 100% pravdu i s tím, jak jsi psala, že slušná ženská nikdy nechce chlapa s malým miminem, to mu určitě řeknu...

consti, na těhotenství milenky jsem se ho ptala dvakrát a řekl, že není! Tak nevim... Připadá mi, že je mimo, i ten kamarád říkal, že je divnej. A jeho ségra říkala, že byl dnes nepříjemnej na synovce, které jindy zbožňuje.
Zkoušela jsem to tisíckrát, ať se mi svěří, ale jen seděl a koukal. Neřekne nic a právě že ani tomu kamarádovi. Něco ho zžírá, za něco se stydí, ale neřekne. Zdá se mi, že je zralej na pomoc odborníka.

consti
17. únor 2007

ben tak to je fakt záhada...Zkus se ho zeptat, jak chce celý problém řešit, když se nikomu nesvěří.Jdu spát, tak pčeji dobrou noc a alespoń trochuse prospi,ju?pa 😉

lucisa
17. únor 2007

tak já už nevím, co si mám o tom jeho tajemství myslet. aby to pak nedejbože nerozetnul nějakou fatální a nevratnou chybou, to by nepomohlo, myslím, nikomu. ☹

mona81
17. únor 2007

tak jsem zpět. Nechce se mi to teď pročítat vše od začátku.

Holky ona Benji se ho už ptala a snažila z něj vytáhnout v čem vězí problém a aby se jí svěřil.

Já bych řekla, nechej ho a on přijde s odpovědí sám. Vždyť to znáte všechny, když jsme byli malé a maminka se z nás snažila vytáhnout co nám zas ten Pepíček provedl, že jsme nafouknuté jak žaby, tak z nás nevypadla ani hláska. Ale pokud si nás maminka nevšímala, tak jsme došli sami a řekli...hele mami tan Pepek mě zase vyhrnoval sukýnku nebo tak něco 🙂

Benji nenaléhej, to jen škodí, věř mi.

gedren
18. únor 2007

Holky jenom takova hypoteza, nerikam, ze to tak je, ale k uvazeni: on treba zadny jiny problemy nema (krom beznych pracovnich stresu, co mel i driv), ale peoste si potrebuje zachovat tvar, nedokaze kamosovi ani manzelce (a asi ani sam sobe) do oci priznat, ze se proste jen zabouch a vsechno, co kdy slibil, mu muze bejt ukradeny. Tak se tvari jako obet zmitana osudem 🙂

Myslim, ze na jeho miste bych se mozna chovala podobne. Kdyz jsem se rozchazela se skvelym chlapem, protoze jsem ztratila hlavu, taky jsem zvelicovala ostatni problemy, protoze bych to proste nemohla udelat, kdybych si plne priznala, ze mi jde jen o "to" 🙂

No hlavne neuvazuj o nejakym pomahani. Ty mas ted svejch problemu dost...

zanett
18. únor 2007

Mona81, k tomu, co se ti stalo s tvym byvalym (i kdyz tohle sem ted nepatri): pises, ze u tveho byvaleho pritele jsi na prvnim miste ty a ne jeho nova pritelkyne. No, ono to muze znit, jako ze je mezi vami nehynouci, nerozbitne pouto, nad kterym ostatnim zustava rozum stat a poukazuje na vyjimecnost situace, ale ja to vidim tak; Za A) nerekla bych, ze tohle bude pripad Benji a za B) Muj pritel, se kterym jsem prave dnes (18.02.) dva roky mi nedavno rekl, ze jeho kamaradka (ktera nikdy nebyla jeho pritelkyni) bude u nej taky vzdy na prvnim miste (tj prede mnou). Z pozice te "druhe" ti muzu rict, ze je to sakra neprijemny pocit, a ze jsem nekolikrat zvazovala, zda to ma mezi nami cenu...protoze si neumim predstavit, ze bych se usadila/ zalozila rodinu s nekym, pro koho nejsem na prvnim miste...Ackoliv jine problemy nemame, nemuzu se vyhnout pocitu, jake by to bylo,kdybych si nasla nekoho, pro koho byl prvni byla...navic; nevim, jak jsi na tom se vztahy, ale jak bys videla budoucnost (manzelstvi, deti) s nekym, kdo ti oznami, ze jeho byvala je pro nej c.1 a kdyz ona bude potrebovat pomoc (napr ve forme obcasneho prespani u vas doma), ze to budes muset akceptovat? Asi uz to nezni tak lakave, ze?

benjamin
autor
18. únor 2007

gedren, možná to opravdu bude tak jak říkáš...

holky, tak to na mě začíná dolejhat, cítím se ztahaná jak čokl, jsem unavená, nevyspalá, je mi pořád zima, pořádně nic nejim - nejde mi to

Odpolene přijde, tak doufám, už mě postaví před hotovou věc, takhle to dál nejde!!