Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

olinka6226
24. únor 2007

janicka, ja si tiez myslim, ze by mal dostat druhu sancu, ale musi si ju zasluzit. nie je to len o kytici a plazeni sa... dufam, ze vies, co som tym chcela povedat.

janickabez
24. únor 2007

hlavně si musí uvědomit, co všechno muže ztratit....a co všechno holky pro něj znamenají... pak už to NIKDY neudělá 😉

bednaroi
24. únor 2007

janickabez to si nemyslim,pokud ho jen tak bez niceho vezme zpatky,bude si myslet ze mu to projde pokazde a udela to znovu

benjamin
autor
24. únor 2007

Ahoj holky, strašně moc jsem o všem přemýšlela a rozhodla se mu dát druhou šanci. Nevím jestli jsem udělala správně, ale usoudila jsem, že nemám co ztratit, horší už to pro mě být nemůže.

Dneska ráno přišel, ještě jsem snídala on si sedl ke mě ke stolu. Začali jsme se bavit a já mu řekla, že každej člověk potřebuje v životě dostat druhou šanci, že je hodně jednoduchý odsoudit člověka a ukončit vztah, že tady má svoji ženu, svoji krásnou zdravou Lucinku, má tady zázemí, jistotu, něco co jsme společně budovali, jeho rodinu. Řekla jsem mu ať si přiveze věci a vrátí se, že nechci jen tak zahodit 9 let života bez toho abysme zkusili zabojovat.
On koukal jako puk, asi to ode mne vůbec nečekal. Padaly otázky typu jestli bych se mu ještě mohla podívat do očí, jestli bych se na něho někdy ještě mohla upřímně usmát, apod.

Holky, nebylo to pro mě vůbec jednoduchý, protože vim, že by to měl být on, kdo se první připlazí po kolenou. Je to hrozný, stejně toho ženská v životě musí kousnou 10x víc než chlap.Říkám si ale, že ať už to dopadne jakkoliv, budu si aspoň s klidným svědomím moci říct, že jsem pro záchranu vztahu udělala všechno.

Myslim si, že je hodně nalomenej, ale kloudný slovo z něj zatím nevypadlo. Prý by si ještě musel vyřídit nějaké osobní věci (nevim, co tím myslel, ale asi zřejmě vztah s milenkou).

V úterý už to bude 14 dnů, ale stále se to nikam nepohnulo. Jsem z toho už hodně unavená a smutná.

sue
24. únor 2007

Benji, držím palčeky. Veľmi nesúhlasím s tvojím rozhodnutím, ale zároveň ťa veľmi obdivujem za to, že si v sebe dokázala potlačiť to zlé a dať mu druhú šancu... dúfam, že sa zbadá a začne si konečne vážiť to, akú úžasnú ženu má...
Držkajte sa...veľmi ti prajem, aby ti z očí tiekli už len slzy radosti 😵

gabbi
24. únor 2007

Benji si hrozne silna, ze mu dokazes dat jeste druhou sanci a obdivuju Te za to.
Jen jednu vec Ti chci rict....v budoucnu at uz uvidis nejaky naznak toho, ze by mohla s nekym neco mit tak od neho dej ruce pryc a nedavej mu dalsi sanci. V zivote kazdy udela chybu...i ja jsem ji udelala a dostala jsem druhou sanci a jsem moc stastna. Nebudes si vycitat, ze jsi to nezkusila, ale bud ted hodne obezretna...at Te netaha za nos a neni zaroven s Tebou i s ni. A kdyby si to nahodou rozmyslela a nevratil se k Tobe tak se ho snaz proste vymazat ze zivota a zadnou dalsi sanci uz mu nedavej.

Moc na Tebe myslim a snad dopadne vsechno happy endem.

lucisa
24. únor 2007

podívat do očí ty jemu???????
nemělo by to být spíš naopak?

já tě, ben, neodsuzuju, každý má právo se rozhodnout sám za sebe, my za tebe nežijeme a pokud ses tak rozhodla, tak je to tvé právo a já ti kvůli tomu neřeknu nic špatného...
jen je otázkou, jestli se aspoň teď tvůj manžel postaví k věci čelem a nebude dalších 14 dnů kličkovat....

moc vám to přeju, kvůli tobě a hlavně Lucince, držím pěstičky a určo se zase někdy ozvi......

sue
24. únor 2007

...a toto tvoje rozhodnutie má obrovský plusový bod. Ty si urobila úžasné veľkorysé gesto...a ak on aj teraz sklame, už si naozaj nebudeš musieť nič vyčítať...

gedren
25. únor 2007

Ben, drzim palce, aby vsechno dopadlo co nejlepe, at uz to znamena cokoli.

Je dobre, zes mu to tak rekla, a rozhodne to neznamena, ze jsi slaboch nebo zoufalec. Naopak, ted jsi to cele nechala na nem, on se ted musi rozhodnout a zachovat jako chlap, Ty mu to nijak nekomplikujes, ale ani zbytecne neusnadnujes. Druha sance je v poradku, ale nedavala bych mu pak uz zadnou dalsi a netrpela nekonecne prodlevy v rozhodovani.

Budu rada, kdyz napises, jak to dopadlo.

erika153
25. únor 2007

Ben aj ja ti drzim palce a vobec s tym nesuhlasim ze mu davas druhu sancu ale na druhej strane ktovie ako by sme sa zachovali my s malym dietatom.ked si predstavim ze by mi to teraz spravil moj muz-velke sklamanie a nikdy by som mu neodpustila taku zradu, ale zivot je tazky v tejto dobe samej s deckom. len jedno ma mrzi ze ty si z toho vysla najhorsie a to tak ze ty sa musis prosit o jeho navrat a on si ma vybrat- to je teda sila!

4a
25. únor 2007

Ben, jsi správný člověk. Jestli jsi s ním mluvila jak píšeš, tak to roznodně nebylo o dolejzání a škemrání, plazení se. Prostě rozumná slova od rozumné ženské. Udělala jsi pro váš vztah maximum. Myslím, že se z toho dá i vytěžit, že si nastavíš teď svá pravidla chování se ve vztahu i v domácnosti. Víc péče a práce z jeho strany o vás obě. Vyžadovat to. Kout železo, dokud je žhavé, resp. dokud je schopen to strávit a protože se cítí provinile, tak snese hodně. Ale jak říkají holky tady. Musí se vrátit do určitého časového limitu, který bych neprotahovala.
Ben, jsi borec! Držím palce.

mojalili
25. únor 2007

Ahoj BEN.
Kamaratka sa ma pytala, ci som pisala svoj pribeh sem, pretoze ma v tvojom pribehu spoznavala, az na ten koniec......

Mne toto urobil manzel tiez, po 8 rokoch spolocneho zivota, ked v postielke lezala moja 3.mesacna dcerka, zistila som, ze ma podvadza. Nas zivot bol kraaasny.....az do osudnej chvile.
JEho vysvsetlenie bolo len, ze sa zamiloval do druhej (vydatej zeny). Povedal mi, ze ma ma rad, ale ju miluje. NEzvazoval, nerozpraval sa so mnou,neriesil to. Ked som sa ja chcela s nim porozpravat, nechcel. vyhybal sa mi. Ked som ho mesiac prosila, aby sa vratil, odpovedal mi len " Ako by si ma mohla po tom vsetkom vziat spet? TY sa len bojis, ze zostanes sama:" KONEC... Viac som sa mu nechcela doprosovat.
Bolelo to velmi, zivot sa mi zrazu zrutil ako domcek z karat. Mala som za sebou velmi vela zleho, ale toto som necakala... Postavila som sa na vlastne nohy, spisala zmluvy, abya mi nezobral co mam, a halvne mojej dcerke som zaistila domov... Musela som byt silna pre moju dcerku, lebo ona ma potrebovala...
Dohodli sme sa na rozvode, na peniazoch, na vsetkom, a do 2 mesiacov nas rozviedli. Este sudkyna to zachranovala, ale on bol neoblomny, proste zalubeny chlap....
Jednoducho ma odpisal, ako nepotrebnu vec. A co jeho dcerka??????
No staci mu si ju vziat 2x do tyzdna na 2 hodinky, a ked mu nevyjde cas tak sem tam sa mailom opyta len. " Ved to na vychovu staci, nie? "Výchova, opatera pri chorobach, vecernych placoch, pofukanie boliestka, to vsetko zostalo na mna... on si ani nevie predstavit, co znamena starat sa o dieta...jemu takyto zivot vyhovuje, dieta na pozicku...

Som uz 7 mesiacov sama s dcerkou, nie je to jednoduche, ale snazim sa zo vsetkych sil, aby jej nic nechybalo. Bojim sa casu, kedy sa zacne vypytovat.... ale aj na to musime byt my matky pripravene.

TAkze toto je moj pribeh, skoncil inak ako tvoj, u nas sa druha sanca nekonala, pretoze ON ju ani nechcel.
Ale teraz viem, ze uz mu ju nikdy nedam, aj keby akokolvek chcel...nezasluzi si ju.... a som aj rada, ze si ju nevzal spet, az teraz som zisitla, s kym som 8 rokov zila....

Prajem ti, aby sa stalo tak, ako si prajes, co najlepsie pre teba a tvoju dcerku...

andik
25. únor 2007

Benji,budu stručná 🙂 přeji Ti ze srdce jen to nej!Ať je Tvé rozhodnutí jakékoliv,ať je šťastné a správné.Myslím si,že už si sis vytrpěla dost.

mojalili
25. únor 2007

A este nieco BEN,myslim, ze si urobila pre zachranu vasho vztahu dost, teraz je na nom, aby dokazal, ako si vas vazi...
Super, ze si sa nezachovala, ako hysterka. Si silna zena, urcite to dokazes doviest do spravneho konca (myslim spravneho pre teba).

mojalili
25. únor 2007

prepacte, nechceal som rozoberat svoj pribeh tu, len som chcela BEN napisat, ze citim s nou, viem, co preziva Stalo sa mi to iste, a chcela som len napisat, ako som ja "vyviazla" z tejto situacie.

Myslim si, ze chlap ked je zamilovany, tak neriesi. JEdnoducho ide za niecim novym. Mozno mu to pride casom....ale je na nas, ci sme ochotne ten cas cakat...

4a
25. únor 2007

mojalili, to je v pořádku. Kde jinde máš rozebírat svůj příběh. Jsi statečná a držím ti palce. Jak to bylo v tom "vtipu" že krev může mít chlap buď jen nahoře nebo dole. Bez krve orgán nefunguje, a oba orgány zároveň taky ne, nemá dostatek krve. Bohužel je to realita, ne vtip.

ivana98
25. únor 2007

ben, asi sa opakujem, ale si fakt statocna 🙂 urobila si, co sa dalo, ale tymto to naozaj konci!! a nech si nemysli ze ma mesiac na rozmyslenie 😠
ale v podstate sa obavam, ze ma 4a pravdu, je zamilovany a na ine mysliet nedokaze..dnes som to rozpravala manzelovi a sice je jednoznacne na tvojej strane, ale poznamenal, ze zamilovaneho chlapa nic nepresvedci (ani on sam)...vie to z vlastnej skusenosti..

mojalili
25. únor 2007

4a , tak to si ma rozosmiala. A myslim, ze presne vystihla mojho ex. Je pravda, ze u neho asi prevladalo nieco ine, ako mozog. 😀 😀 😀 .

mojalili
25. únor 2007

Ivanka, tak toto je naozaj pravda, co si napisala. Stalo sa to iste kolegyni, ale su opet spolu. Da sa s nim porozpravat, takze sa tiez vyjadril, ze jednoducho CHLAP NEMYSLI, KED JE ZAMILOVANY. Jednoducho vypne mozog a koniec. A vlastne to vidim tiez u nas.
dievcata, moja dcerka ma dnes meninky (v ceskom kalendari), a ex uprednostnil futbal pred jej gratulaciou. Dobre, nie?

4a
25. únor 2007

mojalili, tak pusinku Liliance. Dva mí mládežníci mají svátek zítra, dle rakouskýho kalendáře a dle slovenskýho v úterý 😀

ivana98
25. únor 2007

aj ja gratulujem Lili 🙂 a 4a - to vy oslavujete pomaly kazdy den,co? 😉

4a
25. únor 2007

No asi jo 😀 , ještě musím zjistit, kdy je svátek v Čechách. Ale my nemáme Alexander, jen Alexandr 😨 To mi štvalo u bráchy, je Petr a měl dva svátky 😠

damia
25. únor 2007

Ahojte...je tu etse niekto????

4a
25. únor 2007

jsme na pokecu

damia
25. únor 2007

Baby,podte do tejto temy.....idem vam napisat moj velmi cerstvy pribeh....po 5 dnoch....

damia
25. únor 2007

Takze.....zila som v krasnom harmonickom vztahu...rok ako vydata,stastne...Jasne,ze obcas boli mensie burky,ale v ktorom vztahu nie su???? Manzel by mi zniesol aj modre z neba,kazdy videl aki sme stastni....
Az do utorka tohto tyzdna..
V noci som sa od manzela dozvedela,ze nie je a ani nikdy nebol so mnou stastny.Sok....a odvtedy poriadne nejem,nespimtrapim sa.Dovod je ten,ze nie je stastny. NIc viac.Inu zenu nechce priznat,aj ked uz je to v podstate jedno,lebo sa ideme rozvadzat.Teraz sme v etape mojho vystahovania sa,nakolko dom je jeho..

damia
25. únor 2007

Na rozvode trva a da sa s nim bavit o vsetkom,len o nas uz nie,vraj uz vsetko povedal.
Neviem,co si o tom mam mysliet,ale velmi to boli,lebo naozaj u nas neboli ziadne naznaky,nic....

sue
25. únor 2007

Damia, to si mi teraz vyrazila dych 😕 bože...držím päste 😔

damia
25. únor 2007

A tak ja sa teraz balim a caka sa,ze zacnem novy zivot,bez neho.A to som si myslela,ze mam muza,ktory ma takto nikdy nepodrazi.Bay,nechce sa mi ani zit.

damia
25. únor 2007

ahoj sue.Dakujem,ale ja som fakt v koncoch.Este aj pred chvilkou som s aho pytala,ci nam neda sancu,aj ked som si uz povedala,ze nebudem prosit,ze sa nebudem vnucovat.Je zataty,vraj si mysli,ze takto to bude lepsie.Ale dovod uvadza iba ten,ze nie je stastny.Ale cely rok manzelstva mi daval najavo,ze som prenho vsetkym a nevidela som to len ja,ale aj vsetci,co nas poznaju..nikdy nevyzeral nestastny.nechapem to.Najradsej by som teraz sla este raz za nim aporiadne nanho nakricala,ved uz aj tak nemam co stratit,ze???? Ale potom nakrici aj on na mna...a..